Ochorela som a nešla na chatu. Mám si pýtať peniaze?

14. jún 2024

ahojte,
prosím poraďte, zatiaľ som takúto situáciu neriešila, takže neviem ako to chodí. s kamarátkami sme mali už pol roka zarezervovanú chatu na tento víkend, aj zaplatenú. ja som však včera ochorela a na chatu som dnes nešla. mám si od nich pýtať svoj podiel s tým, že oni sa medzi seba rozpočítajú, kedže oni na chatu išli, nemusela sa chata rušiť ani nič, alebo to mám nechať tak a peniaze mi jednoducho "prepadnú". ďakujem vám

really8
14. jún 2024

Su to kamosky. Nechala by som tak.

doriiis
14. jún 2024

Koľko je to €?

zojanka
14. jún 2024

Asi by som nechala tak a nepytala. Keby to bolo naopak a niektori kamarati zrusili a neprisli na poslednu chvilu, aby si nebola rada ze to musis za nich platit ty.

autor
14. jún 2024

@doriiis 100€

deti95060810
14. jún 2024

je to nejaká horibilná suma?

osky
14. jún 2024

No...
Ine je,keby si sa nahle rozhodla,ze ist nechces..
To by bolo nekorektne,pytat peniaze.

Ale ty si ochorela...neplanovala si to...
Preco by si teda mala prist o svoje peniaze...

Zasa aj zalezi,kolko to bolo.
Mozno do 50 eur by som to neriesila.
Viac uz urcite ano....

Hlavbe,ked su to dobre kamaratky mali by ti oni same navrhnut,ze ti tvoj podiel vratia...
Ak s tym nepridu,uz je to divne.
Ak by ani nesuhlasili,ked prides s tym ty,to uz je jasne ..ci?

autor
14. jún 2024

@osky presne takto nad tym uvažujem, ďakujem za názor

autor
14. jún 2024

@zojanka ďakujem za názor

autor
14. jún 2024

@really8 ďakujem za názor

ivangeline
14. jún 2024

Ja by som nechcela spať.

gribka1
14. jún 2024

Nechaj to na nich, ja by som nepýtala, ale možno ich to aj samé napadne.

butterflyeffect
14. jún 2024

Ja by som od kamosiek nepytala, ak by ich to same napadlo ok, ale tak ako tebe nemusi prist fer ze si zaplatila ked si tam nesla, nemusi im prist fer ze maju platit “za teba”

sweetlife001
14. jún 2024

Nie nepýtala by som, prečo by oni teraz mali platiť viac? Ani oni nemôžu za to, že si ochorela, tak bohužiaľ.

barbie1981
14. jún 2024

Ja by som to nechala tak , ani oni nemôžu za to že si ochorela,

januska12323
14. jún 2024

Nepýtala by som naspäť, veď zaplatiť sa to musí či tam si alebo nie. Keby namiesto teba zobrali niekoho iného tak áno nech platí ten.

zorkahorka
14. jún 2024

Same by ich to malo napadnut

babkaland
14. jún 2024

Jaaaj ludé mne sa bežne stávalo že som mal nejaké pobyty/zájazdy porezervované a buď som ochorel alebo ma vyhodili zo zamestnania... Od vtedy už idem len na divoko štýlom tu a teraz. Keď už mám dovolenku istú a niesom chorý, v tom momente idem výletovať.

anjelicek26
14. jún 2024

Aby na to doplácali,že si ty neisla,to nie.. nechala by som to tak...

bobaas
14. jún 2024

Ak sú to kamarátky, normálne by som sa ich na rovinu opýtala, čo navrhujú. Alebo sa skúsila dohodnúť, že časť zaplatím, ostatné nech sa ti vráti. Niečo ako "storno poplatok". Taký kompromis.

syslik81
14. jún 2024

ich chyba nieje ze si ochorela... takze by som si nic nepytala nazad-jedine ak si zaplatila za jedlo alebo pitie..ale ubytovanie nie

mirkam3
14. jún 2024

Ja by som čakala na nich, ak samé ponúknu vratenie peňazí, prijala by som to. Ak nie, nepýtala by som si spat. Oni tiež nemôžu za to, že ty si nakoniec ochorela, už ani možno nemali cas nájsť za teba náhradníka a im by sa týmto chata tiez predražila. Taktiež možno minú každá viac, ak robili vopred spoločný nakup a rátalo sa aj s tebou, alebo ak organizujú spoločnú dopravu a ten náklad sa teraz rozráta len medzi nich…

personality
14. jún 2024

Mne by bolo trápne si to pýtať späť. Možno aj ich napadne Ti to vykompenzovať nejak.

luccija
14. jún 2024

Nie, nepýtala

viera27
14. jún 2024

Naozaj nie je dovod,aby doplacali. Suma za chatu sa plati cela.

reisi
14. jún 2024

Nie, nepytala.

sense
14. jún 2024

Ak by mi ich ponúkli vzala by som ale pýtať by som nepytala

unicornlady
14. jún 2024

Kedy si im dala vedieť, že nejdeš?
V predstihu? Že by mali čas nájsť možno za teba náhradu...

zuz0110
14. jún 2024

A keby nesli ani ony a cely pobyt by sa (kvoli tebe) zrusil, vratili by vam peniaze za celu chatu? Dokedy bolo bezplatne storno? Ja by som sa podla toho riadila.

moon321
14. jún 2024

To je tvoj problém ze si chorá

autor
14. jún 2024

@moon321 ty musíš byť veľmi milá osoba :D

autor
14. jún 2024

@sense ďakujem 🙂