Nezhody s priateľom

veronika25311
25. aug 2024

Ahojte, chcela by som vediet vas nazor na nasu podla mna nie velmi dobru situaciu.
Takze s priatelom som 7 rokov a pred rokom sme postavili dom na pozemku, ktory dostal od jeho mami.
Pozemok je rozdeleny na 2 casti jedna je priatelova a druha cast je bratova. Dom sme financovali spolocne takze kazdy ma polovicu.
Problem je ze som tu stavat nechcela lebo moja buduca svokra je velmi akcna ale spravila som to kvoli priatelovi, vzdy snival o tom ako si tam raz postavi dom ale samozrejme pod podmienkov ze sa s rodicmi porozprava ze nebudu stale u nas.
Samozrejme prislo leto a stale su na druhej casti pozemku co by nebol problem lebo to nepatri nam ale priatel je ako vymeneny vobec ho nespoznavam. Stale sedi pri nich pritom ma kopec svojej roboty ked pridem domov tak ani sa velmi neponahla za mnou dnu len mi povie ahoj potom pridem dnu. Nic ine len mi stale dakto vyklepkava na dvere sprav mi kavu, daj mi to , urob mi to proste mam pocit ze mame narusene sukromie su tu kazdy jeden den. Som z toho uz zufala. Priatelova mama chcela kluce od nasho domu no nedovolila som to pretoze raz im nechal priatel kluce poza moja chrbat ale jeho mama nam umyla riad a zvesala oprate pradlo ktore sme mali na susiaku takze nemal na vyber a musel mi to povedat strasne som sa nahnevala, vlastne oni prisli skontrolovat ci je dom v poriadku tak si dali kavu ked nie sme doma. S priatelom sa stale hadame on nechce byt zly tak nic nepovie.

pribinak
25. aug 2024

Urobila si chybu, stavať dom na nevysporiadanom pozemku? To je šialený nápad

Ostatne čo tu popisuješ je už len dôsledok. Proste zajta zožeň chlapa čo ti vymení zámok. Priateľovi daj kľúč, ale s komentárom, že žiadna kópia pre jeho rodičov

lenkakravcova
25. aug 2024

@veronika25311
Tak už vieš
1) svadba
2) vysporiadať pozemok
3) stavať

ckocka
25. aug 2024

Vedela si že robíš chybu, a predsa si súhlasila. Jediné plus v tejto situácii je možnosť vziať si z toho ponaučenie a takú chybu už nikdy neopakovať.

vler
25. aug 2024

@veronika25311 nastav si hranice lebo uz to bude iba horsie. A tiez, ste spolu 7 rokov-planujete manzelstvo? Pises ze sa stale hadate... Z jednej strany je dobre ze vidis ako sa on a rodina chova ( a ci pri Tebe stoji- pozorujes ze nie) a je sanca si to vydiskutovat predtym ako sa rozhodnes sa zanho vydat

juliacenc
25. aug 2024

@veronika25311 on to presne takto chcel, presne takto si to predstavoval a presne takto to bude

svetlonos
25. aug 2024

Predať dom, vyplatiť tvoju polovicu tebe, postavit/kúpiť novy spolu - alebo vyplatiť ta a rozchod. Sorry ale takuto do neba volajúci blbosť urobiť a ísť vedome proti sebe 🙈

ingridpisarova
25. aug 2024

@lenkakravcova a čo by tu ako pomohla svadba ?

barborachors
25. aug 2024

@veronika25311 nikdy nic nerob kvôli chlapovi.. to je veľká chyba a obavam sa ze uz teraz si ta neváži..Nebud sisi. Ako sa hovorí za dobrotu na zobrotu. Teraz uz ťahajú za dlhsi koniec.

lenkakravcova
25. aug 2024

@ingridpisarova BSM, potom vysporiadanie pozemku a pol na pol, keď to už financovala. A keď s ním teda plánuje budúcnosť. A on s ňou.

ingridpisarova
25. aug 2024

@lenkakravcova ale teraz keď dom je už na polovicu zrejme v katastri čo by to pomohlo , musel by jej darovať aj pozemok ?

0silvia0
25. aug 2024

@veronika25311 nevar im ziadnu kavu, neobsluhuj ich, nech sa o svoju rodinu postara chlap.

pribinak
25. aug 2024

@lenkakravcova svadba? To je další šialený nápad. Veď ich vzťah je komplet posraty, za jej chrbtom dal jeho mame kľúče, hoci vedel že s tým nesúhlasí ….vdak toto je 🚩🚩🚩🚩ako hrom a ty jej radis svadbu?

Za mna šialený nápad

lenkakravcova
25. aug 2024

@pribinak Však neboj, to by sa hneď na začiatku vyjasnilo. On by určite cúvol od svadby a ani by nestaviala. 🙂

pribinak
25. aug 2024

@lenkakravcova ja celkom rada čítam tvoje príspevky, ale dnes ?
Čo so sisi? Však ona potrebuje zastabilizovať vzťah, rieisit komunikačné problemy, základy dôvery a nie vyberať šaty

sense
25. aug 2024

Dúfam že máš svoj podiel investovania na papieri.. základ prestať im robiť poskoka. Chcú kávu? Zlato správ rodičom kávu, niečo potrebujú, zlato dodnes rodičom čo potrebujú.

lenkakravcova
25. aug 2024

@pribinak nemyslela som to teraz v tomto momente. Len skôr keby rozmýšľali vopred plánovali. Myslela som to tak, že keď dvaja už vedia, že budú spolu, tak nejdú stavať dom na cudzom pozemku. V prvom rade poriešiť svadbu. Potom poriešiť veci okolo majetkov /pozemku/ a až tak keď to majú všetko ujasnene, tak stávajú.
Teraz tu keď sa ona s ním rozijde tak čo? Čo jej ostane? Ona ani vlastník domu nie je lebo jej nepatrí ani pozemok. Vlastník domu je ten, na koho pozemku sa staval. Čiže pre ňu na prt situácia.

pribinak
25. aug 2024

@lenkakravcova veci mali rieisit ešte pred stavaním domu
Musela by som byt padnuta má hlavu aby som stavala dom za takýchto podmienok

Teraz skôr porada s právnikom ako to doriešiť
Svadba až potom

mk1111111111
25. aug 2024

@lenkakravcova vlastnik domu je, len vlastnicka pozemku nie je, aj ked si myslim, ze pozemok pod domom je ich a pozemok zvysny do 1/2 celkoveho pozemku mimo domu, bude priatelovho brata. Nezvykne sa stavat na cudzom, ani banka by s tym asi nesuhlasila.

viestta
25. aug 2024

@lenkakravcova svadba by nezabranila svokre vysedavat na susednom pozemku a vyklopkavat, ze ma spravit kavu ani by pana nedonutila vysedavat pri manzelke nie pri mamicke

lenkakravcova
25. aug 2024

@mk1111111111 záleží na tom na koho meno sa stávalo. To musí napísať autorka. Ale jednoduchšie je keď sa stavia na meno vlastníka pozemku.
@pribinak no veď toto. Celé zle tieto podmienky.

lubossi
25. aug 2024

Narobte si veľa detí a potom jej ich tam všetky nasackuj, nech sa stará

gribka1
25. aug 2024

Ty vlastníš polovicu domu? Rada? Rozchod a vysporiadanie alebo sa zmier, že budeš vždy to čo teraz.

veronika25311
autor
25. aug 2024

Dakujem za odpovede je mi jasne ze som urobila chybu samozrejme som zasnubena a boli sme spolu dlho a vsetko bolo super pred tym myslim tych 6 rokov jasne ze hadky boli ako v kazdom vztahu ale teraz to je takto a neviem co dalej urcite by som nechcela o neho prist ale tiez to nenecham takto ako to je . A ta cast pozemku na ktorej sme postavili dom je prepisana na pritela takze on je vlastnikom pozemku.

veronika25311
autor
25. aug 2024

Hlavne som chcela vediet ze ci som mimo ja lebo mam pocit ze priatel mi nerozumie co mu hovorim ze to takto nemoze fungovat rano vstat a hned volat maminke a potom este 5 krat za den, mam pocit ze som na poslednom mieste on bude radsej von ako so mnou co ma velmi mrzi a ked mu poviem ze ci nema on svoju robotu tak mi povie ze ci si myslim ze on bude dnu riadit ked je pekne a tak je toho strasne vela a zacinam naozaj rozmyslat aj nad moznostou odchodu 😕

gribka1
25. aug 2024

Veš vidíš, ak by si sa aj rozkŕájalo, takto bude vyzerať tvoj život vždy. Ak ho nechceš stratiť, bohužiaľ si na to zvykni. A naklepšie mu byť za zadkom. Vonku aj u svokry. Vždy to tak dopadne, škoda, že ťa nikto nevaroval.

lonely66
25. aug 2024

@veronika25311 no a dom máte ako? zapísaný pol na pol? prípadnú hypotéku tiež, či ako to máte vyriešené? vrážala si do toho aj ty nejaké finančné prostriedky?

mk1111111111
25. aug 2024

@lonely66 pise, ze na polovicu, len ci aj papierovo?

lonely66
25. aug 2024

@mk1111111111 veď toto ma zaujíma. čo sa týka financovania a či je to "na papieri". lebo vlastniť polovicu (v hlave) je pekné. len či to má aj právne podchytené. no a byť ňou, riadim sa okamžite tým, čo píše
@gribka1

veronika25311
autor
25. aug 2024

Pozemok je velky a je rozdeleny na polovicu takze priatel ma pozemok vysporiadany aj pod domom a samozrejme mame aj svoju cast za domom teda priatel. Len nie je medzi nami plot este lebo sa upravuje teren . Mal by sa postavit buduci rok. Povedal ze momentalne s tym nema co urobit a ze ked bude plot tak to vyriesi len velmi tomu neverim lebo ked zazvonia na branicke tak co si mamu nepusti dnu proste cele zle .

gribka1
25. aug 2024

@veronika25311 Neodpovedáš nám, čo vlastníš ty. Dosť závažné.