Nezhody s matkou spolubývajúceho

16. sep 2024

Bývam so spolužiakom kvôli určitým dôvodom. Bývame v dome . Kde sú aj jeho rodičia. Cez leto som mala brigádu iba občasnú keďže som si chcela privyrobiť. Bola som teda dosť doma . Varila som, upratovala všetko čo sa týka domácnosti. Spolužiak a jeho mama chodili do práce. Vždy keď prišli tak už nemusela nič robiť . Ani variť ani upratovať iba sú vyložila nohy a mohla mať kľud . Mne však teraz začala zase škola . A ona má takú prácu že cez jeseň- zima nepracuje čiže je doma . Dneska prídeme zo školy a ona hneď si odchyti spolužiaka a začne mu šepkať že nič nerobím , ze je tu bordel a není navarené . Pritom ona je celé dni doma alebo odíde ku kamarátke na kávu a nič sa neurobí . :/ ja prídem zo školy poobede a ešte sa chytam na varenie a tieto veci . Vždy som varila pre všetkých. Aj veci som im prala a skladala ...príde mi to proste divne . Čo si o tom myslíte? Že zrazu keď teta nepríde na hotové tak už sa jej nepáči ? . Sťahovať sa plánujem cca na leto budúci rok .

0silvia0
16. sep 2024

No my nevieme ako ste dohodnute. Ci si najom odrabas pracou alebo ho platis v plnej sume.

gribka1
16. sep 2024

Tak hľadaj niečo iné, už si zvykli a keď to nebudeš robiť, budeš zlá. Platíš im niečo?

ukgirls
16. sep 2024

ty byvas u nich doma? platis si za izbu? ak ano mali by ste mat rozpis co kedy kto uprace ... ziadne take,ze ty im budes robit sluzku..jedlo si plat sama a aj si sama var-po sebe samozrejme uprac a vei si poper tiez sama .. kazdopadne by som si s nimi vecer sadla a povedala ze si ju poculaa nerada by si bola aby takto poza chrbat o tebe rozpravali, a bolo by fer narovinu si povedat kto co bude robit

anjelicek26
16. sep 2024

Ak nič neplatis, tak porobiť a navar večer. Ak platíš,tak sa na to vykašli a hľadaj iný podnájom.

lindous
16. sep 2024

Celé divné od začiatku, ja by som takto nebývala a nerobila za všetkých ani keby mi poskytli zadarmo, keď už chceš vedieť čo si o tom myslím… chápem, ak nie je iná možnosť, ale potom je to na vašej dohode… sadnite si, porozpravajte sa

prasiatko30
16. sep 2024

Ty mas prenajatu izbu a platis za nu + energie? Alebo si prisla s batuzkem a “jmenuji se vterka a budu tady s vami bydlet?” Lebo ak si tam len prychylena z milosti tak tetuska si asi mysli, ze si najomne odpracujes, pokial si regulerne platis najom tak potom zalezi od dohody - vsetci rovnakym dielom alebo landlady si stara aj o cistotu(a to si nemyslim, ze je to tak)

dobryden
16. sep 2024

Ak tam bývaš zadarmo,tak asi očakávajú ze budes pomahat.Ak si platis a este robis vserko zadarmo je to dost neférové voci tebe ale si v situacii kde si moc asi nevyberies.Bud sa prisposobis alebo ta vyhodia?Asi len vydrzat a odsťahovať sa.Kde su tvoji rodicia,preco nebývaš s nimi?

januska12323
16. sep 2024

To tam bývaš ako slúžka alebo si platíš nájomné?

ivik4
16. sep 2024

Nenapisala si ci a kolko platis
Ak zadara tak isto vyzaduje ze vsetko budes robit za nu

katka700
16. sep 2024

Kto ti ponúkol že u nich môžeš bývať? Či sú to takí samaritani, že prichylia a majú slúžku zdarma?

autor
16. sep 2024

@dobryden môj otec je bezdomovec a moja mama ma vyhodila z domu 😅 nemáme dobré vzťahy.

autor
16. sep 2024

@ukgirls neplatim nič ale veľakrát som sa ponúkla ja sama že zaplatím napríklad energie .

ukgirls
16. sep 2024

tak pokial si tam zadarmo je normalne popratat a navarit ..ale nieje normalne to robit len a len ty ... stale stojim za tym,ze by ste si mali sadnut a porozpravat sa podakovat sa za to ze ta tam nechali a jasne sa dohodnut co od teba ocakavju za byvanie.. na tie energie im davaj peniaze aj prispej na jedlo .. ak mas brigadu tak budes mat z coho .. nemozes cakat ze tam budes za pekne oci-to nieje tvoj domov a v podstate su to cudzi ludia ... alebo si skus poziadat o skolsky inetrnat pripade ak mas neaku rodinu-starkych strykov a podobne

autor
16. sep 2024

@ukgirls no keď som chcela im dať peniaze tak odmietli tak som sa vždy činila sama iba som povedala že ja zaplatím toto a toto . Internát mi nechceli dať keďže nedochádzam :/

gribka1
16. sep 2024

Tak ti nič iné neostáva ako sa dohodnúť na podmienkach bývania u nich. Musiš sa s jeho mamou otvorene porozprávať.

ukgirls
16. sep 2024

tak sa dohodni ze ked teda uz nemas tolko casu a musis sa aj ucit tak nech si vyberu ze bud spravis nakup alebo im das peniaze ..ze by si sa inak zle citila.. ale po pravde moc na vyber nemas-ak vyzaduju to na co si zvykli- ty nemas kam ist a hold musis posluchat .. na jednej strane od nich mile,ze si ta tam nechali,ale na druhej si z teba sprait sluzku -ale ako vsetky viem ty ako pubertiak to mozno vnimas inak ako oni dospely

0silvia0
16. sep 2024

No tak peniaze nechcu, nie si ich dieta, jedlo si kupujes sama?
V tomto pripade nehovorim ze mas zo seba robit Popolusu, ale patrilo by sa dohodnut co budes robit v dome ked prides zo skoly.

autor
16. sep 2024

@0silvia0 áno jedlo si kupujem sama . Niekedy varím iba sama pre seba keď napríklad povedia že oni to nechcú 😅ale poväčšine varím pre všetkých.

minutka
16. sep 2024

Fuha. No si v naozaj zlej situacii. Domaci si zvykli ze si najom odmakas. Jedine vydrzat a ked sa zamestnas, osamostatnit sa

0silvia0
16. sep 2024

Tak im treba vysvetlit, ze po skole sa stihnes maximalne hodinu venovat domacnosti popri uceniu a kazdy den nieco pomoz. Ale to sa musis sama a narovinu dohodnut s tetou. Ja osobne by som v tomto pripade bola vdacna za prichylenie.

simona20201309
16. sep 2024

To nie je matka spolubývajúceho ale tvoja ...ako ju nazvať? Náhradná mama? Koľko máš rokov? Nazves matku spolubývajúceho majiteľku domu v ktorom bývaš zadarmo? 😅🤦‍♀️
No ak z brigády neutiahnes nájom tak by som na tvojom mieste držala hubu a krok a čím skôr by som sa snažila postaviť na vlastné nohy.
Skus pozerať nejaké lacne byty kde by ste boli hoc aj 3-4 v byte.
Vieš, z môjho pohľadu prijať do domu cudzie dievča a nechať ho žiť zadarmo je zo strany majiteľky viac než veľkorysé. Nie si náhodou frajerka jej syna? 🤔

autor
16. sep 2024

@simona20201309 nie niesom ale poznáme sa s jej synom fakt od detstva ako malé deti . Od škôlky

simca06022011
16. sep 2024

vies, na dobre sa lahko zvyka a ked to ma zrazu robit sama... presne pre toto netreba byt tak iniciativny clovek a nechat ludi, nech sa aj postaraju o seba.
POhovor si s nou, ze pocujes co si sepkaju, ale nech sa nehneva mas aj skolu, takze nemozes jej robit tolko servis. Rada sa dohodnes na urcitych veciach s ktormi pomozes, a kedy... ze napr vyriadis v sobotu a pod... a nie ze kazdy den budes lestit im byvanie, vyvarat a prat.. lebo to proste nestihas a skola je prvorada. Odtial potial.

simona20201309
16. sep 2024

Prečo ta matka vyhodila z domu? To neurobí matka len tak pre nič za nič.

simona20201309
16. sep 2024

Nebolo by najrozumnejsie nájsť späť cestu domov? Nedá sa ten problém vyriešiť?

autor
16. sep 2024

@simona20201309 to sú dosť osobné veci . Ale moja mama sa nikdy o mňa nejak nestarala . Nebola to mama ako sa patrí .

simona20201309
16. sep 2024

Koľko máš rokov? Chodíš ešte na SŠ?

janickacrazy
16. sep 2024

Si už plnoletá? Ak nie, tak možno by ti bolo lepšie v detskom domove, tam by si aspoň nemusela variť pre iných.

dobryden
17. sep 2024

Mas naozaj zlu situaciu.Tak jedine nieco porob ale nechaj si cas určený na ucenie.Mama tvojho kamosa tiez nie je najempatickejdis ked ta takto na jednej strane zneuziva.Jej syn tiez pomaha ako ty?

dextersk
17. sep 2024

Je mi ta luto, takto by sa matka nemala zachovat.
Drzim palce nech to vsetko zvladnes 🙂