Nezhody medzi sestrou a mnou

19. júl 2024

S mojou sestrou poslednú dobu stále máme nezhody medzi sebou. V skratke ona nepracuje na tpp, máva len dočasne brigády kvôli deťom, bývajú často choré a teraz cez prázdniny je s nimi doma. Jej deti majú skoro 6 a 9 rokov. Stále sa sťažuje že to s nimi nedáva doma, že odmalička s nimi vytrpela už dosť je z nich na nervy, stále skriekaju a robia si zle. Že nikto jej nechce pomôcť zobrať ich aspoň na týždeň preč aby si oddýchla a v duchu si nadáva že chcela malý vekový rozdiel. Ja pracujem v jednej firme, v auguste budem mať 2 týždne celozávodnu a teším sa na dovolenku. Že si to užijem so synom, mám 4 ročného škôlkara. Celý júl ešte chodí do škôlky potom budeme spolu. Volala som aj sestru či nepôjdeme niekam na výlet, no hovorí že nechce sa jej že jej deti sú strašne zlý a ledva čaká kedy bude september a nebudú doma. Ešte to teplo do toho nedáva to ona.

tramtada31
19. júl 2024

Podla mna si urobila všetko, čo si mohla. Ak si trufas, mozes ich na jeden deň niekam zobrať. Teba by mohli ako nematku posluchat.

autor
19. júl 2024

Pokračovanie stále sa len sťažuje a stalo sa že som jej povedala zoči voči že nič si neváži, že kopa žien musí sa zariadiť cez prázdniny ako si to vykryť kto postrazi deti, ona je doma a nepáči sa jej to. A že má deti v najlepšom veku keď si to a nimi môže si užívať výlety prázdniny rozhovory. Veď už nemá doma babetka o ktoré sa treba nonstop starať. Na to sa urazila a povedala mi že bude mať kľud keď budú mať aspoň 20 a postarajú sa sami o seba. Rodičia majú o ňu strach niekedy sa správa divne a má čudné reči, tak ju navštevujem častejšie a voláme si niekedy skoro aj každý deň. Ide jej to na nervy no ako sa správa máme o ňu strach. Niekedy sa chová ako nepríčetna neviem to lepšie napísať. Smeje sa z ničoho nič rozpráva o tom aká je šikovná že všetko zvláda sama a sama seba presviedča že iné by to už dávno vzdali len ona drzi a vydrží čo ťažké na ňu život nadelil. Nechápeme toto, nemá sa zle. Má dobrého manžela zarába slušne stará sa aj o deti. No jej sa to mali. Nevieme celá rodina čo s ňou, má reči že ju nič nezaujíma celý svet jej je ukradnutý, len ona je trpitelka všetko vidí čierne. Keď jej skúsim vysvetliť že treba si vážiť aj maličkosti príklad to že má zdravé deti že s nimi môže byť doma a nemusí riešiť kam deti cez prázdniny a cez choroby alebo že manžel dobre zarobí. No ona nič

gabriela2952
19. júl 2024

No vyzerá to tak, že je asi alergická na svoje deti. Nech si s manželom vymenia role. Ona chcela mat deti ?

sissy27
19. júl 2024

Sestra nech pakuje do prace, hrabe jej z toho, ze je 9 rokov zavreta doma s detmi, nesocializovana, v stereotype a podvedome sa citi zbytocna. Presne ako hovoris - nie su to babatka, ktorym treba plienky menit, su to skolaci, ak budu chori tak pojde s nimi na ocr.

deti95060810
19. júl 2024

som vôbec nepochopila prečo je sestra s deťmi doma... vlastne prečo nepracuje. 🙄

som_realistka
19. júl 2024

6 a 9, no to mladšie je asi prvák, ale ak nemajú nejakú doba ránu imunitu, tak by už mali mať väčšinu detských chorôb za sebou. Bývajú často choré, že nemôže ani skrátený úväzok? Ale podľa tých zmien nálad to môže byť aj nejaká psych diagnóza. K lekárovi ale pravdepodobne nechce, že?

autor
19. júl 2024

@tramtada31 Trúfam už som jej ponúkla takú pomoc a deti boli v pohode.
@gabriela2952 Chcela len stále hovorí že nevedela čo to obnáša mať deti. Že už skoro 10 rokov sa nevyspala neoddychla.
@sissy27 Robí občasné brigády.
@deti95060810 Je doma lebo bývajú deti často choré a teraz cez leto je doma lebo sú prázdniny.
@som_realistka Robila brigády a mala aj skrátený úväzok na 6 hodín denne lenže nedala to časovo nestíhala nič. Tak dala výpoveď. K lekárovi ju nedostanem

isis234
19. júl 2024

To, čo popisuješ o deťoch, ich omrzelo, že sú stále doma. Potrebujú zmenu. Výlety. Rodičia nemôžu na pár dní postrážiť vnúčatá? Skús na víkend zobrať jej deti. Isto majú pred tebou rešpekt a budú poslušné.
Najlepšie by bolo, ak by sestra s mužom a deťmi šli na výlet na týždeň. Na SK sú chaty, kde je reštaurácia, ihriská pre deti, prechádzky v prírode, v okolí.... Potrebujú "zmenu vzduchu". Aj príde na iné myšlienky.
Naši varovali sestriných chlapcov celé prázdniny. Je medzi nimi 2 ročný rozdiel. Nezbedníci boli. Otec im postavil stan na dvore... Palice, deku, lehátko.. V noci spali v dome. Blízo je lesík, chodili sa previezť na bicykloch. Ja som ich zobrala na výlet. Poslúchali viac ako mamu svoju.

autor
20. júl 2024

@isis234 Jej deti boli u našich prvé dva júlové týždne, páčilo sa im len potom sa už nudili ku koncu. Sestra chodí s manželom na výlety na dovolenky idú spolu ako rodina len ona je hneď oduta že to není dovolenka lebo stále si musí dávať pozor na deti aby si neublížili. No keď je švagor v práci tak sestra je s deťmi iba doma nikam nechodí sama s nimi vraj sú neposlušné tak len sedia doma medzi štyrmi stenami. Príklad dnes som ich volala s nami na výlet ideme busom do mesta a potom na ihrisko a na vláčik. Ona že nepôjdu že jej deti nevydržia sedieť pol hodinu na vláčiku. Asi bude chyba v tom že ona je príliš mäkká na ne všetko im dovolila odmalička aby mala kľud od nich.

brendaa
20. júl 2024

Ja si myslim, že tvoja sestra je rozmaznaná, potrebuje pozornost a neváží si svojho manžela a rodinu. Chúďatá deti a on to musí mať s ňou veľmi ťažké. Sestea chce, aby ste jej všetci pomáhali. Dovolím si napísať, že je neschopná, alebo trpí nejakou duševnou poruchou v začiatku.

anketkarka
20. júl 2024

Vy máte o ňu starosť a manželovi to nevadí? Prvý by sa mal snažiť on, ak je doma psychicky labilná a deťom sa nevenuje. Hádam by si niečo všimol. Píšeš, že nikde nechodia a tvrdí, že jej nikto nepomôže a potom napíšeš, že chodia na dovolenky a mala deti u rodičov. Aj ja by som mala s Tebou nezhody, keby si mi vždy vyčítala, že nikde nechodím a že som taká a hentaká. Ja mám tiež kolegyňu, čo dieťa sama nikde nezoberie a skoro nikde nebolo, lebo rodičia majú iné záľuby ako chodiť po výletoch s dieťaťom. Ale nikdy by som si nedovolila nikomu vyčítať, že nikde nechodí. Je to jeho život, jeho výchova a jeho starostlivosť o dieťa. Ak Ťa mrzí, že tie deti nič nezažiju, tak ich ber na výlety so svojím, ale právo vyčitať nemáš žiadne.

isis234
20. júl 2024

Nie je to divné? Je doma a deti sú často choré. Majú oslabenú imunitu? Chodia na krúžky? Potrebujú aktivitu. Ona nech sa s nimi zahrá, kocky, lego, puzzle, karty-kvarteto, pexeso. Aspoň aj ona si premaže mozgové závity a nebude obviňovať ľudí naokolo, že nik jej nepomôže. Je to LEN v jej hlave. Jej manželovi to nevadí?
Keď sú na výlete, niekde na chate, nech sa na pieskovisku, preliezkach hrajú. nemusí stáť nad nimi a ona má čas si vychutnať kávu, drink. Môže ich sledovať. Opodial.
Večer ich dá spať a môže tiež v kľude spať.

bubuzu
20. júl 2024

Tvoja sestra môže mať naozaj náročné deti z.ktorých je unavená. Trochu to už zaváňa depresiou. A sú ľudia, ktorým jednoducho nesedí byť rodičom,ale bohužiaľ na to častokrát prídu príliš neskoro.Tak jej skús len vyjadriť pochopenie

autor
20. júl 2024

Aj mne sa zdá ako keby mala niečo so psychikou zle no nechce to riešiť. Boli jej deti u našich dva týždne no jej to nestačilo, ale deti sa tam už nudili vymýšľali tak išli domov. Švagor nevidí ako je na tom sestra on väčšinu dňa je v práci, aby uživil sám celú rodinu.

brendaa
20. júl 2024

Noo tak tomu neverím ze toto švagor nevidí, deti nemajú malé, vedia rozprávať... Komunikujú spolu, zaujíma sa ako prežili deň... Večer a cez víkendy sa hádam vidí s manželkou a deťmi...

mimka1402
20. júl 2024

Ona kľudne môže mať aj depresiu tieto veci naozaj nevyzerajú v poriadku. Možno rodinný život nebol nikdy pre ňu. Určite by psychiater, psychológ by jej padol vhod. Veď to aj deti cítia, že mama je k nim odmerana. Možno sú tam veci o ktorých ty ako sestra nevidíš, možno švagor nie je až tak ideálny. Ale toto cele vidím osobne určite ako nejaký psychicky problém, či depresia alebo vyhoretie.

autor
20. júl 2024

@brendaa Nie nekomunikujú spolu, so sestrou sa nedá už ani normálne sa porozprávať. Vybuchuje a uráža sa na všetko, so švagrom majú často tichu domácnosť. Keď dôjde domov buď berie deti von alebo okupe ich a dá spať. Cez víkend vždy idú niekam na výlet alebo k rodine buď všetci spolu alebo si švagor berie deti a sestra ostáva sama doma.

autor
20. júl 2024

@mimka1402 A čo s tým máme robiť keď ona to nechce riešiť s doktorom?

30katrusa40
20. júl 2024

Ono sa to ľahko povie. Ozaj nie je ľahké bez stále doma s deťmi. Skús ju zobrať niekde von. Bez detí . Choďte do kina či si sadnúť na kávu alebo sa niekam najesť

autor
20. júl 2024

@30katrusa40 Nechce ísť so mnou do kina na pizzu ani na nákupy, ju nič nebaví poslednú dobu chce len doma sedieť a nič nerobiť mať kľud od každého a od všetkého.

jaskolka
20. júl 2024

Tak podla mňa je tam prvý problém to, ze je v kuse doma Dospelý človek potrebuje kontakt s dospelými, nie len malými deťmi.
Keď chodila aspoň na ten skrátený úväzok, co konkrétne potom nestíhala? Domácnosť, deti, úlohy? Ak deti si v kuse choré, tam potom treba toto riešiť, nie je riešenie byť s nimi len doma, však to prepne každému. A áno, bohužiaľ nie každy je typ, ktorý sa rozplýva od starostlivosti o deti. Len problém je v tom, že toto aa nedá dopredu vedieť, lebo pokiaľ človek deti nema, tak nevie, co to obnasa. Ja konkrétne napríklad tiež nie som nejako unesená z toho, proste to beriem ako svoju povinnosť, starať sa o deti, venovať sa do istej potrebnej miery im, ale nie som typ matky, ktorá od rána do večera sa len hrala a rozprávala s nimi.
Podľa toho, co píšeš, ona je totálne "na mraky" od toho stereotypu a ktovie ci už aj nie seriózne v depresii, mozgu chyba serotonin, dopamin.

30katrusa40
20. júl 2024

Môže mať len vyhorenie.

brendaa
20. júl 2024

Tak pre niečo sa hádajú keď majú tichú domácnosť raz píšeš ze to švagor nevidi, a nakoniec on vie akú ma ženu.
Tak sa s ňou treba vážne porozprávať, keď nechce traba sa poradiť s lekárom...a nechodit okolo nej ako okolo cukrovej vaty...

evazhoufova
20. júl 2024

To je na psychológa/psychiatra

autor
20. júl 2024

@jaskolka Pri skrátenom úväzku nestíhala nič, ráno vychystat deti rozniest potom do práce utekala, po práci pre deti rozniest ich na krúžky doniesť domov, doma navariť úlohy a tak. Ona rada pri všetkom si nechá čas na seba sadnúť si dať si kávu sladkosť a pri práci to vôbec nestíhala. Potom bola nervózna a kričala na každého. Deti čo sú často choré všetko možné kašeľ sopel kiahne piata choroba siesta angíny virózy všetko možné schytaju. Ona tiež hovorí že nevedela čo ju čaká s deťmi keď ostala tehotná, že keby bola vedela by nemala deti.z

jaskolka
20. júl 2024

Tak deti už sa nezmení, ze ich mala, čas sa nevráti. Otázka je, prečo mala ďalšie dieťa, keď zrejme pri tom prvom zistila, o com to celé je. Ale to už tiež sa nezmení.Deti budú len väčšie, nie sú to už úplne bábätka, prečo má pocit, ze ich stále musí sledovať? 6 a 9 ročné, veď trebárs na dovolenke ich dat animátorom a môžu mať s mužom čas pre seba.-len príklad.
No najpodstatnejšie by bolo, keby ona priznala, ze potrebuje pomoc odborníka. Lebo fakt sa zdá, ze ona už sa motá v depresii. Chémia mozgu je fakt silná, ak je tam problém, tak vôľou ani chcenim si človek nepomôže

leonakr
20. júl 2024

Sestra potrebuje pomoc . Vlastná skúsenosť.Vyhorenie,vyčerpanie u nej ako lusk.Ak pokojne sa ozvi v správe .Preposielam ti odkaz na článok. https://najmama.aktuality.sk/clanok/pXTfUy3/je-...

anketkarka
20. júl 2024

@autorka raz píšeš tak raz tak. Vŕtaš sa v jej živote a to je možno len Tvoj pohľad na vec. Hádam by jej mal chcieť pomocť jej muž, ak potrebuje pomoc. Podľa Teba je na nej všetko zlé. Nechcela by som takú sestru. Chudák žena. Možno má problémy a ešte aj vlastná sestra ju zhadzuje a vyčíta jej všetko.

brendaa
20. júl 2024

@30katrusa40 ale prosím ťa, deti ma už väčšie ťažšie by bolo keby mala batoľatá. To vyhorenie z čoho by bolo, že sa možno nestará o domácnosť a nezaujíma o deti, manžela, sestru, svojich a manželových rodicov?

sissy27
20. júl 2024

Obcasne brigady?? Nehnevaj sa, tvoja sestra potrebuje par faciek a fakt zacat normalne fungovat. Ked ju obtazuje byt zenou v domacnosti a starat sa o dve velke samostatne deti a nevie si vazit, ze nemusi robit, tak naozaj jej treba ist niekde do fabriky na 12hod denne nocne, alebo do dss nevladnych pacientov umyvat a prebalovat, nech sa uvedomi. Leniva rozmaznana unudena hnida.