Neúprimný a nerovný vzťah s otcom mojich deti

16. feb 2024

Tie, ktoré ste zažili niečo podobné… mali ste niekedy výčitky svedomia, že deťom klamete keď s tým človekom zotrvávate, ale roky spolu nežijete ako partneri? Muž žije skôr so svojimi rodičmi ako s nami. Práve dnes je tomu 12 rokov čo s ním som. Nekomunikuje so mnou v podstate už o ničom. Pre budúcnosť a dobro mňa a rodiny nerobí nič ale rodičom je ochotný pomáhať pri stavbe a vo všetkom. Dohodli sme sa, že spolu zotrváme, kým deti nenastúpia do školy. Mám pocit, že som s ním dokonale zabila svoj život a zničila aj život deťom.

stanulienkat
16. feb 2024

Tou poslednou vetou si to pravdivo zhrnula. Viac netreba.

betulinka1
16. feb 2024

Do skoly? To je najhorsie obdobie pre deti.

euka210
16. feb 2024

estelen idu do skoly? tak to su male deti este na tych 12r. Aj tak uz s vami v podstate nie je, tak naco sa hrat na nieco...

barbora0308
16. feb 2024

Neviem, ci to bolo mudre rozhodnutie...aj male deti vnimaju, ak je dusno medzi rodicmi 🫤.

zuzanka.zuzu
16. feb 2024

tak toto bol fakt hlúpy nápad 😀 už si mohla mať kľudne nového muža a s ním plnohodnotnú rodinu, pri škole s prvakom budeš rada že stíhaš...

autor
16. feb 2024

Veď preto píšem že mi poradíte. S deťmi mi bude pomáhať (dúfam). Plánujeme oddelené domácnosti a deti v mojej starostlivosti.

deti95060810
16. feb 2024

som myslela že už máte väčšie deti - keď spomínaš 12 r. a to ešte len idú do školy...
ak ti mám povedať pravdu tak aký to má význam? oddialiť to do nástupu školy?
Myslíš že v 6 rokoch to dieťa to bude vnímať inak?
Možno tak v 16 tich, ale nie v 6 tich...
ja by som sa rozviedla aj skôr... či 4 alebo 5 či 6 r. - to máš v podstate jedno

1mysicka1
16. feb 2024

Momentálne prežívam to isté ,dôvody sú síce iné ale tiež mám malé deti a žijeme len ako spolubývajúci spolu. Kvôli deťom to nejak trpím a snažím sa nechať rodinu takto pokope ale veľakrát si hovorím či chcem takto celý život prežiť alebo aspoň kým budú deti väčšie

lily246
16. feb 2024

Nerozumiem, prečo tu každá odkladá odchod, kým deti vyrastú? Veď to je horšie pre ne, viac ich to poznačí, oveľa viac si ako staršie uvedomujú, ťažšie si zvyknú. Nerozumiem autorka, vysvetli prosím, aký benefit z toho budú mať deti, keď sa rozídete až keď pôjdu deti do školy?
Detto otázka na @1mysicka1

mk22
16. feb 2024

Školáci to pochopia?
Načo odkladať.. Véd to je vyčerpávajúce.. Keď chce žiť s rodičmi.. Prosim, nech sa páči.. Nechaj ho.
4r 5r zmenu príjmu lepšie ako 7r ci 10r.
Klameš deťom aké je všetko fajn a bum zrazu im oznamis ze otecko odchádza??

bluka2
16. feb 2024

Čím menšie deti, tým si lepšie zvyknú

luccija
16. feb 2024

Prečo ratas s tým, že teraz sa nepretrhne a, keď dieťa nastúpi do školy ti pomôže?

autor
16. feb 2024

@1mysicka1 ja to mám v hlave aspoň usporiadané, že s ním nebudeme. Už neplánujem s nim žiadnu budúcnosť. Škoda toľko rokov. A že 14 teraz počítam 🙈. Hrozné.

subartic
16. feb 2024

prečo s tebou nekomunikuje , čo mu vadí ? Prečo uteká k rodičom ?

autor
16. feb 2024

@subartic lebo je mamičkár.

subartic
16. feb 2024

dobre to by vysvetľovalo prečo uteká k mame. Ale prečo nekomunikuje ? lebo mama povedala alebo preto že ho nezaujímaš alebo prečo ?

autor
16. feb 2024

@mk22 obdobie do 5-6 rokov je najritickejšie pre vývoj deti. Potrebujú cítiť istotu, že majú oboch rodičov aby sa mohli slobodne rozvíjať.
Nechcem im ju brať tsk skoro. Som veľmi osamelá matka. Nemám žiadnu inú rodinu. Keby mám rodičov, ktorí by mi vedeli pomôcť aspoň 1h za mesiac prizrieť deti, s byť oporou pre nás, tak už sme pri ňom dávno neni.

autor
16. feb 2024

@subartic lebo matka povedala.

subartic
16. feb 2024

s matkou sa ťažko bojuje . Ak máš možnosť , tak odíď aj skôr.

mk22
16. feb 2024

Aj 6 7 9 r potrebujú citit istotu..

autor
16. feb 2024

@mk22 to zabezpečím tým že zostanem poblíž otcovi (ak si to nerozmyslim). Trpieť budú tak či tak.

subartic
16. feb 2024

to zabezpečíš aj v skoršom veku . Mysli hlavne na seba, deti sa prispôsobia situácii. Nedaj sa zničiť kvôli nejakému chruňovi a to ani kvôli deťom , tie ťa naopa potrebujeú zdravu silnú a psychicky odolnú .

autor
16. feb 2024

@subartic je to ťažké byt sama s tak malými deťmi. Musím vydržať kým budú životaschopnejšie a samostatnejšie. Ešte sa bojím, že ich raz zmanipulujú proti mne keď budú väčšie. Už boli pokusy aj id od jeho rodičov, aj od neho.

simona20201309
16. feb 2024

A prečo tak strašne trpis a celé to píšeš akoby ta niekto mučil. Veď ti nijak neublizuje, len ste sa odcudzili. 14r? To si nevedela skôr ze je mamickar? Prečo ti to začalo vadiť až teraz? Skúsila si urobiť niečo pre záchranu? On je s tým v pohode, že plánuješ odchod lebo dáva prednosť matke? Rozbiť rodinu preto ze je mamickar? Co to presne znamená? Vôbec nechodí domov? Absolútne sa.nevenuje deťom? Neberie ich so sebou k matke?
Kedy ste boli spolu naposledy niekde von sa prejsť? Na výlet? Chodíte na dovolenky?

domkakvet
17. feb 2024

Zbytocne odkladat kym pojdu do skoly, to bude pre nich este vacsi stres, budu musiet riesit nove proatredie v skole a este vnimat vas rozchod.

bekind
17. feb 2024

Autorka
Prosim vies napisat aj nejaky zdroj/studiu odkial mas, ze je lepsie ostat vo vztahu, aj ked nefunkcnom, do takeho veku dietata?

maciatkolulu
17. feb 2024

Úplná blbosť čo píšeš. Naši sa rozvádzali,keď som nastupovala do školy,najhoršie čo mohlo byť. A najhoršie ,čo môže byť,je to ako žijete teraz. Si myslíš,že deti necítia,že nie je všetko ok??? Skôr je lepšie sa rozísť v dobrom,dohodnúť a deti budú cítiť istotu mozno ešte väčšiu. Ja som sa rozvádzali,keď mali dievčatá 10 a 7 a bolo to rovnako zle. Žiadne Obdobie nie je dobré. Dobre je to,ako inteligentne sa dohodnú rodičia,ako dokážu komunikovať. Po rozchode. Ty si fakt myslíš,že to,že má doma veci a ukáže sa občas doma,tak je to deťom to prave? Alebo,keď deti vidia,ako sa nebavite? Si fakt ,ako naozaj,myslíš,že to necítia a nie sú v strese? Tomu neverím
... Náš syn,veľký to chalan ,priam vyžaduje,aby sme sa.obcas v posteli všetci tulili a podobne.

autor
17. feb 2024

@domkakvet
@bekind ďakujem za reakcie. Mne príde, že dieťa vycíti a vidí že mama sa trápi a je na všetko sama. Tak muž aspoň pomôže s nskupom, niečo porobi a ja mám kúsok energie aj na ne, od toho je RD sa deťom venovať. Aj keď je pravda, že byť s deťmi sama od neho je tiež úľava, fyzicky a psychicky je to na mňa obrovská záťaž, keďže ako som písala, nemá mi kto z mojej rodiny ani len prizrieť jedno, keby utekám s druhým do nemocnice.

maciatkolulu
17. feb 2024

Sa bojíš,že ich zmanipuluje...hmmm,pubertiaci sa dajú oveľa,ale oveľa ľahšie zmanipulovať. Inak ma.fascinuje,že si prišla na to,akú je po 14.rokoch. Dobrá blbosť. Apropo,ty si fakt myslíš,že jeden chlap ostáva bez ženy,vieme ako to myslím,všakže....takže,aby si nebola prekvapená,že mamička je síce žena,ale nie celkom mami ja a nebol zrazu rozvod ,či chces,či nie...

autor
17. feb 2024

@maciatkolulu koľko má syn. Máš pravdu, cítia to. Keby mám zázemie z mojej rodiny, už s ním nie som.