Neohlásená návšteva svokrovcov

28. júl 2024

Ahojte, chcela by som nestranný názor na našu situáciu, ktorá sa odohrala asi tak 5 minút dozadu.
Sme s manželom doma, pozeráme TV, oddychujeme. Zrazu iba cez okno počujem: "Halooo..." a pozriem sa nenápadne von oknom a tam zrazu stoja neohlásene svokrovci. Manžel iba vybehol von a vysvetľuje im, že sme ich nepozvali na návštevu a prečo teda prišli? Svokra na to reágovala, že už mesiac u nás neboli a tak sa pozvali na návštevu. Manžel im ale rýchlo vysvetlil, že keď budeme chcieť návštevu, tak ich pozveme ale takto neohlásene teda nie. Svokrovci sa urazili a odišli.
Totižto už vo štvrtok sa k nám pozývali na návštevu ale to sme zrušili, lebo máme robotu. Máme starší dom, ktorý prerábame a s manželom sme sa zhodli, že ich pozveme k nám, keď už bude trocha kľud od toho prerábania.
Aby som vysvetlila situáciu, svokra sa rada stará do všetkého ale môj manžel je v tomto neoblomný a rázne zasiahne, keď už svokra prekračuje hranice do nášho súkromia.
Myslíte, že sme sa zachovali zle, že sme ich nepozvali dnu na návštevu?

sintra
28. júl 2024

Keby tam uz boli, pozvala by som ich dnu. Toto mi pride dost neslusne.

martinkatinka
28. júl 2024

Tak bolo to neslusne, nepozvat ich dnu, ked tam uz boli. Ale zase vy viete preco asi 🤷

ukgirls
28. júl 2024

uprimne sa ani necudujem ze sa urazili// vyhodt ich ked uz su tam .. ved je to ich syn. vyhodila by si aj vlastnu mamu keby sla okoo a zastavila by sa?? mat takeho syna je z atrest a ja dufam,ze sa nikdy nedozijem nicoho takeho od mojej dcery ... aby som si pytala povolenie ju vidiet a ak nema naladu tak ma hold vyhodi.. nechodia k vam kazdy den tak na tu kavu ist dnu snad mohli

babovka2321
28. júl 2024

Pozvat sa na navstevu nie je prave najslusnejsie, no poslat ich prec je niekolkonasobne horsie. Neznasam navstevy a neohlasene uz duplom, ale nikdy by som skvokrovcov pred dverami neotocila.

kacena4
28. júl 2024

teda tu by som sa urazila aj ja a to teda nepatrim medzi urazlivych ludi. ale vyhodit navstevu cez vikend a k tomu vlastnu rodinu je vrcholom neslusnosti. najma v lete ked je teplo... aspon pohar vody im mohol dat na osviezenie pred cestou domov 👎

trgypadl
28. júl 2024

🙈🙈🙈🙈

vyrovnanaosoba
28. júl 2024

Mne je až do plaču z toho. Nikdy by som neposlala svoju mamu preč zpred dverí, keby už prišla. To isté opačne. Ú nás sú vždy dvere otvorené. Ak by sme neboli doma a prídu, je to iné, boli ste doma, pozerali ste film, nepracovali ste. Kľudne ste si spoločnú kávu mohli dat.

januska20
28. júl 2024

Toto robí aj moja svokra a myslí si, že je to úplne normálne. My ich síce takto nevysáčkujeme, ale ten prvý moment keď ich uvidíme na bráne - máme dosť !!!
Prvé desiatky minút sa im ani nevenujeme. Pretože väčšinou stále niečo robíme a oni prichádzajú akurát nevhodne. Nemám rada takéto "prekvapenia" , ja to nikomu nerobím - neleziem bez ohlásenia

misana84
28. júl 2024

Otrasne správanie z vašej strany… vyhodiť návštevu?🙈🤦🏼‍♀️a keby prišla tak tvoja kamoska, ktorú si nevidela a Ta chcela prekvapiť? Za mna ste trápni a nezrelí ľudia

danyelia
28. júl 2024

Ani ja nemám rada neohlásené návštevy, je to neslušné, ale otočiť ich vo dverách bolo tiež dosť cez čiaru... 🙄 Mohli ste ich zavolať na ,,kávu,, a ohraničiť to časovo, napríklad že o pol hodinu, hodinu sa niekam chystáte, máte už svoj plán. A požiadať ich, aby sa nabudúce vopred ohlásili, viď. dnešná skúsenosť...

martul
28. júl 2024

Nikdy sme rodičov nevolali ani nepozyvali, prišli kedy chceli, veď sú to rodičia preboha, nikto cudzí.
Keď už prišli, mali ste ich pozvať dnu a tam povedať, že by ste boli radli keby sa nabudúce ohlásia aby ste sa vedeli zariadiť.
Toto si neviem predstaviť poslať rodičov preč.

bonboniera
28. júl 2024

Ja odpadnem, v každej téme kde sa riešia neohlásene návštevy sa radi dokolecka to iste - zamknúť a nepustiť votrelcov dnu a akonahle to niekto urobí tak sa naňho spustí spŕška hejtu 😂

vler
28. júl 2024

No ja budem asi jedina ktora si mysli ze Vasa reakcia je v poriadku. Je tu asi million tem o nezelanych neohlasenych rodinnych navstevach, a manzeloch ktori si toto nevedia poriesit s rodicmi. Tvoj manzel si vas zastal, nastavil hranice gratulujem. Svokrovci ako sa urazili, tak sa odrazia.

ella1234
28. júl 2024

Pozerali ste telku... Keby máte niečo na robote tak možno ešte chapem tvoj hnev. Mohli sadnúť, vypiť kávu a vybavene.
Ani ja nemam rada neohlasene navstevy ale zas rodičov neberiem ako návštevu, 🤷🏻‍♀️

martul
28. júl 2024

@vler aj vlastnú mami by si vyhodila?! Neverím.

terezka1947
28. júl 2024

Neohlásena návšteva je neslušna....ale povedzme si,že rodičia,svokrovci,súrodenci....to sú rodina,tak už keď prídu v nedeľu aj neohlásene,tak im tu kávu a hodinku snáď vie človek venovať. Ja neohlasene nechodím a keď raz budem svokra,tak tiež nie. Ale aby mi syn rázne vysvetlil,že nesmiem toto a tamto,asi by ma to mrzelo.
A svokrovci sa neurazili,skôr ich to zabolelo...a to je horšie.
Tiež si myslím,že vlastných rodičov by si preč neposlala.

martinka13
28. júl 2024

Keby ste mali nejakú surnu prácu, nepoviem. Toto bolo podľa mňa už cez čiaru. Aj k nám občas prídu svokrovci neohlasene. Vždy sa s mužom len zasmejem. Isto by som ich ale nevyhodila.

kimina21
28. júl 2024

@vler aj ja som toho nazoru.Ja tiez nemam rada neohlasene navstevy.Keby neboli napriklad doma,tak co by svokrovci robili.Nam ked sa dieta narodilo,tak svokrovci to brali,ze mozu hocikedy prist bez ohlasenia,ale ja nie som toho nazoru.Aj my ked ideme ku nim,tak sa vzdy dopredu ozveme.

doriiis
28. júl 2024

Tak toto už je sila.

ss1908
28. júl 2024

to som jedina , ktora by spravila to iste? Ano neohlasenu navstevu by som uplne v poriadku otocila naspat. To kde sme ze si kazdy bude chodit ako chce? ja tiez nikomu nevyklopkavam na dvere neohlasene. A ano aj vlastnych rodicov by som otocila naspat, keby som nemala naladu

fairyy
28. júl 2024

toto nam robia svokrovci bezne... taky lvl sme este nedali, ze vyhodit spred domu 😀 mozno aj to raz pride, ale nevenujem sa im, pretoze robime nieco ine zvacsa ... dokonca ked sme na odchode a toto sa realne uz stalo - sme im otvorili zvitali sa v druhej vete manzel povedal, ze kuchyna viete kde je a my ideme kamosi nas uz cakaju vratime sa zajtra😂😂 ked 1000x sme ich neupozornili tak ani raz, ze zavolajte vopred kludne aj ten den, ale zavolajte

slavomira236
28. júl 2024

Ja neviem u mnaked niekto zazvoni ide dnu..uvarim kavu a hotovo..ibaze by som prave odchadzala. Za mna neslusne..a este rodina..

terezka1947
28. júl 2024

@kimina21 tak nemali úst von a povedať,že neželame si vás tu. Mali sa potom zatajiť,oni by odišli a hotovo.
Ale vyjsť von a povedať,choďte preč,nepozvali sme vás,je sila.

sella38
28. júl 2024

Zachovali ste sa ako blbci...

thereisabear
28. júl 2024

Mne trochu chýba širší kontext. Ak k ním napr. chodievate vy pravidelne a často, tak by som vás aj chápala. Ak ste sa mesiac nevideli, tak nie. Ale zjavne takto neohlásene nezvyknú chodiť, tak by som ich na vašom mieste zavolala dnu.

kimina21
28. júl 2024

@terezka1947 to je tvoj nazor.

terezka1947
28. júl 2024

@kimina21 samozrejme,tak isto ako ty máš svoj.

kimina21
28. júl 2024

@terezka1947 ano,moj je,ze to vobec nie je sila,ze ich dnu nepozvali.Zjavne mali svoj dovod a urobili,ako to citili.

terezka1947
28. júl 2024

@kimina21 veď v poriadku,ja akceptujem tvoj názor.
Pre mňa je sila nepustiť rodičov dnu,keď prídu v nedeľu na návštevu a nič nerobím. Keby kamoška,atď,atď,nič nepoviem.
A ešte ich ponížiť tak,že im do očí poviem,že nie,nesmiete,neozvali ste sa. My vám určite,kedy smiete. To mali radšej ticho čušať a tváriť sa,že nie sú doma. Bolo by to rovnako necitlivé,ale aspoň by rodičom neublížili.

nevenka
28. júl 2024

@bonboniera tiez sa divim...🤭. Tak ja by som neotocila navstevu. Dnes sa napriklad stavili svagrovci, sice sa ohlasili vopred (doobeda), ale doma sme nic nemali, upiekli sme teda kolac a dali sme im citronovu vodu a kavu.