Nemám rada deti z rodiny

26. dec 2023

Baby ,neviem čo s tým robiť, nemám ich rada, normálne sa mi otvára nožík vo vrecku, keď majú k nám prísť...áno , vadí mi že som taká, nie je mi to jedno ..
Mám dve dievčatká a oni prídu a všetko nam ničia..všetko , skáču po nábytku , posteli, gauči , povieš im ,že u nás sa to nerobí, ako hrách na stenu hádzať ..nič ,žiadna výchova..rodičia s nimi nikam nechodia , podľa toho sa správajú ,ako opice..keď ich vypustia do výbehu ..s mužom sa hádame ,lebo ja ich u nás nechcem , minule maléj donicili hračky za jednu návštevu asi 4..mužovi je to blbé s bratom riešiť , ale ja už mám veľké nervy ..lezú mi na nervy ani vidieť ich nemôžem , silné slová viem ..ale je to tak..jeden má 9 a druhý 6 ,tak už nie bábätká..oni môžu doma všetko , pomalovat steny , rozbiť playko, televízor ,proste všetko , donicili dvere na izbách a na terase lebo tak s nimi trieskaju že tie dvere majú rok a už donicene...a oni nevedia potom prepnúť že sme na návšteve budeme normálny ..nie su vychovaný ..a vadia mi u mňa ..

lucka_ke
26. dec 2023

ja by som sa ozvala ich rodičom, že ak zničia nech nahradia alebo sa stretnite niekde vonku - interiérové ihrisko alebo príroda, tam nech skáču koľko chcú

anjelicek26
26. dec 2023

Tak s stretavajte vonku.. dohodnite spolocnu Zoo, Indoor ihrisko, do mesta vybehnut, vylet kamkolvek....

simsalabim
26. dec 2023

Ak je nutne ich volat k sebe - Zamknut izby a kontrolovat ich v obyvacke. Co ine? Nechat si nicit majetok?

autor
26. dec 2023

@lucka_ke veď ešte raz tak urobím a poviem , najhoršie je že ja keď vybuchnem tak poriadne a neviem to normálne povedať 🙈 a už som len kvapku od toho

mimikarol
26. dec 2023

Nečudujem sa ti. Ja by som také deti k sebe domov ani nepustila. Nech sa namna ich rodičia naseru ako chcú

autor
26. dec 2023

@anjelicek26 oni su neni na také , oni len vnutri ..veľakrát sme ich volali na výlet, do zoo nikdy nikam nešli ale nie len s nami ,ale s nikým..ani sami

autor
26. dec 2023

@mimikarol už je to len kúsok od toho , ale je to mužov brat

deti95060810
26. dec 2023

príde mi to divné.... sedia len doma s" besnými" deťmi?

autor
26. dec 2023

@deti95060810 áno a u svokry,to je všetko naozaj

pkgirl30
26. dec 2023

chápem že si nahnevaná, ale za prvé ty to budeš musieť povedať ich rodičom lebo si len zbytočne takto ničíš nervy a za druhé povedať to normálnym tónom, nevybuchnúť 😉...ak to nepochopia, tak stanoviť hranice, buď zamykať detskú izbu alebo zakázať chodiť k vám

autor
26. dec 2023

@deti95060810 oni majú taky minidvor, 4are pozemok a tam ich vypustia a tam sú prípadne

vikes
26. dec 2023

Návšteva sem, návšteva tam, ak nepočúvajú a ničia veci upozornila by som rodičov - ak rodičia nevedia uzemniť svoje deti, tak by som ich upratala ja - hoci aj s krikom. Aj keby sa návšteva urazila.

katkaseiner
26. dec 2023

necudujem sa ti...svagrove deti su podobne, hlavne ich syn, poskakal po dcerinej posteli a polamal ju, naposledy pustil u nas bezecky pas na maximum (a to mu deti povedali ze nesmie) a nielen ze ho treslo o stenu ale ten pas sa porusil - pol roka sme nevedeli novy zohnat...ked sme to švagrovi povedali tak vobec nereagoval, pritom to stalo okolo 60€, postel opravil moj muz sam. Ale ked u nich moja dcera odtrhla na šálke uško, švagrina hned telefonovala ako na to došla. Proste jej deti su uzasne, nadpriemerne inteligentne ale chovanie nula bodov - v lete mi jej syn skoro vystrelil oko takymi detskymi pistolami s tymi makkymi nabojmi (neviem ako sa volaju, koniec je umela hnota, zbytok taky makky)...strielali v obyvacke u nich, jeho mama ze nech prestanu ..to on zahlasil ze vie mieriť...ked mi skoro vystrelil oko tak navsteva/nenavsteva, skrikla som a odlozila

autor
26. dec 2023

@vikes áno upozornila som minule , švagriná mi povedala že ona je to zvyknutá, taký su aj doma..bola to oslava tak som veľmi nechcela

snehulak77
26. dec 2023

Jedine sa stretnúť na neutrálnej pôde. Ihrisko, detský kútik, trampolíny a pod. Náš malý má 2.5 roka a tiež je to ničiteľ. Na návšteve furt musím kontrolovať, čo má v rukách, kde je a tak. Je to o nervy, tiež mu furt vysvetľujeme. Ale tak 6roc by už mohol chápať, že sa nenicia hračky.
Ak pôjdu k vám, tak v pokojnej atmosfére im predtým povedať (rodičom), ze sa vám to nepáči. Najhoršie je ak to dusis a potom vybuchnes, to nerob. Pekne im to vysvetlí. Keď k vám pôjdu, tak hračky schovajte a nechajte pár pre nich . Ťažká situácia

autor
26. dec 2023

@katkaseiner takto sú podobné aj oni, rovnaká vychova

miskakyska
26. dec 2023

Bratovi to príde v pohode?👀👀
Či ich vedú k tomu ?
Doma majú tiež všetko rozmlatené?👀👀👀waau...🙄

autor
26. dec 2023

@snehulak77 2,5 roka a 6 je veľký rozdiel a ešte väčší že dávaš na neho pozor

zeldia
26. dec 2023

Čo vyrastie z generácie pri neschopných rodičoch. Aby ich ešte tie ich deti nepodrezali. Preháňam viem ale veľa rodičov je proste úplne mimo a nezvaľujte to na únavu.
Neviem poradiť lebo to majú vyriešiť rodičia, keď nedokážu zvládnuť sami seba nech nelezu medzi ľudí a ostanú na strome v zahrade ako opice. Spoločenské pravidla sú len pre ľudí aby sme sa mali lepšie. Ostatné zvery ich nemaju.

autor
26. dec 2023

@miskakyska oni si to nevšímajú , naozaj oni si sem sadnu na gauč a viac ich nezaujíma..ona donicia ale majú dosť love a tým že nikam nechodia a majú z čoho opravovať

miskakyska
26. dec 2023

@zeldia rodičia skáču,ako deti pískajú

diewcatqoo
26. dec 2023

Syn ma podobneho bratranca (dieta manzelovej sestry). Totalne nevychovane dieta a je mi to luto, lebo podla mna je to len dosledkom toho, ze na neho rodicia odmalicka kaslu, ale tiez ho nemusim. Manzel to citi rovnako. Parkrat sme skusali ho niekam bravat s nami, venovat sa mu, ale dopadlo to vzdy zle. Ak ho manzel na nieco upozornil, hned dostal vyhubovane od sestry, nech si vychovava vlastne dieta a nie jej. Uz sa nestretavame u nas, ani u nich - stretavame sa len na neutralnej pode - u babky asi 2x do roka.

snehulak77
26. dec 2023

Ja si pamätám, že ku nám chodili na návštevu také deti. A ten najstarší chytil moju rozprávkovú knižku a kričí že aha, a roztrhol mi stranu. Prišla som za jeho otcom a povedala mu to a on mi povedal, že zalobaby nikto nemá rád 😳
A to oni mali veľmi striktnu výchovu, ale na návšteve mohli.... Doma boli ako med, na slovo poslúchali...

autor
26. dec 2023

@zeldia vieš ona sa aj vyjadrila keď bol ten starší malinký ,že ona si nepraje aby jej deťom niekto niečo rozkazoval a to ani keď budú na návšteve,tak v podstate v cudzom dome

autor
26. dec 2023

@snehulak77 vidíš oni ani doma,nikde

zeldia
26. dec 2023

@miskakyska áno presne, a problém že takých rodičov je veľa ☹

mamina7070
26. dec 2023

tvoj dom tvoje pravidla hracky schovat izbu zamknut a len pri rodicoch robia nieco nevhodne hlasno upozorni opakuje upozorni rodica (bud ho usmernis alebo koniec navstevy) a dodrz to normalne ich posli prec

autor
26. dec 2023

@diewcatqoo toto by som potrebovala, len u babky a hotovo

mamamasama
26. dec 2023

U nás máme tiež také opičky. Vždy pred ich príchodom najvzácnejšie veci zamykáme v hornej kúpeľni. Zničili už toho príliš veľa.

zeldia
26. dec 2023

No tak toto by mne povedala len raz v tvojom dome si ona nepraje, no isto… nemusíte sa stretávať ani keď ste švagrine a ty máš z toho nervy.

autor
26. dec 2023

@mamamasama aj my sme poschovavali , veľa toho ..