Nehovorí, že ma ľúbi

19. dec 2023

Ahojte ženy, možno riešim blbosť, ale vracia sa mi to dva mesiace. S manželom sme spolu 15 rokov, z toho 14 rokov manželia. Máme jedno dieťa, preskákali sme si kadečo, no za celý čas, čo sme spolu, mi povedal asi 3x ,že ma miluje. Poslednú dobu ma to dosť serie. Povedala som mu to, že viem, že jeho jazyk lásky je iný, že sú to skutky, objatia, ale aspoň raz za ruský rok by mi dobre padol nejaký kompliment, pár slov, že je to pre mňa dôležité. On mi povedal, že taký nie je, že on lásku vyjadruje inak. No ja som začala mať kvôli tomu pochybnosti. Všetko to chápem, že nie je na správy, srdiečka, slová, ale keby niekto videl našu komunikáciu, ako pár dôchodcov. Kúp to, vyzdvihni dieťa,... dvadsať deka salámy a podobne :D
Neviem, ani či si zbytočne nemaľujem problém, no večer sme sa kvôli tomu pohádali, lebo to vzal ako extrém, nech si nájdem niekoho, kto mi to bude hovoriť... pár krát som v živote vo vzťahu fakt potrebovala počuť tie slová, najmä preto, že som ich v detstve nemala, nikto mi to nevravel, a on mlčal. Takže aspoň tu vypúšťam paru...

PS: baby, ktoré chcete písať, ako Vám to partner vraví xy krát za deň, prosím, preskočte túto diskusiu. Fakt to nechcem počuť 🙂 Vdaka.

pribinak
19. dec 2023

A ty mu dávaš nejaké komplimenty? Povieš mu niekedy že ľúbim Tá?

autor
19. dec 2023

@pribinak jasné. vravela som mu to, keď mi zamrmlal "aj ja teba," prestala som to vravieť. Komplimenty dostáva. Neberiem ho ako samozrejmosť.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
falbala132
19. dec 2023

no a? ja som tiez za roky povedala chlapovi ze ho lubim asi 3x. prvykrat lebo som chcela a 2x lebo sa pytal. proste ked som to uz raz povedala, tak to plati. keby to platit prestalo, tiez sa dozvie 😀 ako si napisala, kazdy ma iny jakyk lasky.

jaskolka
19. dec 2023

Chápem, že to je dôležité pre teba, a aj možno by sa mohol premôcť aspoň občas... Ale celkovo vzaté, pokiaľ on nie je "ten štýl" tak skrátka to nie je pre neho prirodzene, a mohlo by to vyznieť až trochu trápne 😊. Poviem príklad - môj muž má zvykne volať miláčik, zlatíčko, alebo bobo. Je to pre neho spôsob vyjadrovania, no keď mi povedal, ze nech mu to aj ja poviem, tak to nešlo. Nevedela som ho tak volať, lebo mi absolútne to nebolo prirodzene a vyzeralo to smiešne, keď som to skúsila.
Áno, občas to skúsim, ale nejde mi to "z úst". Tak ho volám len menom a hotovo. A tiež name poväčšine takú praktickú konverzáciu, co treba urobiť, kúpiť, ísť s deťmi na kontrolu a podobne.

falbala132
19. dec 2023

@jaskolka presne, ani mne tieto prezyvky nejdu z ust.

autor
19. dec 2023

Vďaka. Ja zas poznám páry, ktoré samé srdiečka a vyznania lásky a končia krachom... len toto mi príde ako zas další extrém... keď roky nič... ani nebolo také že chýbaš mi, tešil som sa na teba... nič... @jj298 mne to vadí už dlhodobo, predýcham a idem ďalej 🙂 len mi je zvláštne, že jemu to nechýba, veď aj o tom je partnerský život... sme partneri, nielen rodičia.. a voláme sa normálne, krstnými menami, žiaden "medík" mi nechýba 🙂 ani nepotrebujem prejavy lásky pred cudzími ľuďmi, ale občas doma, alebo správa... to by fakt bodlo

lindous
19. dec 2023

Ja som tiež typ skôr ako tvoj muž, môj partner to zase potrebuje počuť - tak som sa učila a stále sa učím viac o tom hovoriť - ako ty som to doma nemala, aj keď sa ľúbime v rodine, nehovoríme si to a práve preto s tým mám problém... jemu zase nenapadlo ma len tak hocikedy objať, ale potrebovala som to ja, tak sa snažil... niekde v strede sme sa stretli, takže rozumiem tvojmu pohľadu na vec, ale u nás sme toto riešili na začiatku vzťahu, teraz úprimne neviem či s tým niečo narobíš po toľkých rokoch... ak ste spolu 15 rokov a toto je ten jediný problém momentálne, tak by som sa to snažila prekusnúť a nastaviť sa na tie jeho prejavy... aj keď rozumiem, že to asi vie zamrzieť

zorkahorka
19. dec 2023

Mam doma takeho usteho muza, nie je na romantiku. Ale zas je uzasny v inych veciach
Nedistarok romantiky si kompenzujem romantikou v tv alebo v knihach 😉

dadka1997
19. dec 2023

Ved ti na začiatku povedal, ze ri nebude vraviet take zalaskovane slovicka, ale ze su dolezite skutky .. tymi skutkami jeho lasku pocituješ? Objime ta pobozka ta? Milujete sa s vasnou ?

Niekedy su zvytocne slová.. omielacky lasky .. dolezite su skutky

autor
19. dec 2023

@dadka1997 áno, pobozká ma, aj objíme. Ak sex je ok, no ústa neotvorí ani keby ho rezali 🙂)

lenicka999
19. dec 2023

Skús mu vyslovene presne povedať čo chceš aby ti povedal. Napriklad ako ja ráno v posteli sa mi úplne nechcelo vstávať a ísť do práce tak mu hovorím: "Povedz mi niečo pekné." A on na to ako ma ľúbi a aká som pekná. A ja mu na to: "Nie toto, povedz mi niečo pekné čo ma bude motivovať do práce." A on: "Za chvíľku sú vianoce, to už zvladneš, už nemáš veľa." Musíš s ním trénovať, po čase sa to snáď naučí hovoriť ti pekné veci.

autor
19. dec 2023

@lenicka999 on si z toho robí srandu. Povedz mi niečo pekné: a treskne nejakú blbosť. A myslí si, že je to fest vtipné

karolinakr
19. dec 2023

však toto je presne to, čo som spominala par diskusii dozadu, radšej sa s tebou rozide a posiela ťa za druhymi, alebo radšej by zomrel, aka ti povedal, že "mam ťa rad" To je najmenšie z najmenšieho a ešte ani diskusia nezačala, a už maš rady, že to maš tolerovat Pri tom, ked ide o sexualne veci, neviem ake velke ustupky a obete ma žena robiť a chlap bol spokojny, lebo to je priroda a žena to ma rešpektovat
Ženy prestaňte sa už ponižovat, zhadzovat, a davat celemu svetu najavo, ake ste menejcenne a nedôležité V knihe 5 jazykov lasky je presne pasáž, že ked citova nadrž je nedoplnena, človek začína fungovat v inom režime--&nejde tu o šušlavy jazyk, ale naozaj dobre padne, ked ta partner pochvali, objime, pozve len tak na rande alebo pbozka a poviem lubim ta..Na tom nie je nič, z čoho by on trpel a mal umierať. Ja ťa autorka velmi dobre chapem, mne by to strašne vadilo tiež a nerešpektuj, že tvoj muž je buran a hulvát a posiela ťa za iným
Spýtaj sa ho na rovinu - tak ma asi naozaj nemáš rád, ked to nedokažeš vysloviť alebo ti vadi niečo na mne, ked takto reaguješ? a ma priležitosť sa vyjadriť, možno aj jemu niečo môže vadiť, však ženy nie su sväté tiež, možno sa niečo nove dozvieš

majlo1234
19. dec 2023

@karolinakr skoro uplne suhlasim. Moze sa to zdat, ako nedolezite, ale ked ozaj nevie vyjadrit lasku ani slovom, ani dotykom, zene to zvykne chybat. Nasa bezna komunikacia doma tiez nie je nejaka presladena, a v spravach uz vobec, ale vzdy mi spravi dobre, ked mi muz po par dnoch mimo domu napise, ze mu chybam, alebo ze ma lubi. A k tomu obcas pohladkanie, tapnutie po zadku, pusa na dobru noc, masaz, proste prejavy naklonnosti. A tiez sme spolu desat rokov, nie dva(vtedy sme presexovali cele dni, nic ine nam nebolo treba😄)
Akurat si nemyslim, ze je to o menejcennosti, skor o tom, ze chyba asertivita-postavit sa za to, co potrebujem, aby som sa citila dobre

simsalabim
19. dec 2023

No mne manzel povedal Lubim ta asi naposledy pred 25 rokmi 🙈 Ale skutky hovoria, ze ma lubi - napr. uvari mi caj, ked vie, ze som na ceste domov. Ked starsia dcera vstavala pred 5 rano, casto s nou vstal on a bol s nou, kym nesiel o 7 do prace… su to drobnosti, ale povedia viac ako kytica a nasledna otazka Kedy mi nalozis obed? Kedy si upratala chladnicku? (Ako tu citam v diskusiach). Ano, zenam sa pacia velke gesta… ale muzi ich zas neoblubuju 🤷‍♀️

sense
19. dec 2023

Môj chlap je zas opačný extrém až ma koľkokrát napadne ze to nemyslí vážne.
Tvoj ta objíme, pohladí, pobozká, dáva ti aj inými skutkami najavo co k tebe cíti. Zrejme to tsk videl doma a nie je na to naučený. Pre neho môže byť zvláštne ze to riešis zrazu po toľkých rokoch. A myslím si ze keby ti teraz tak začne hovoriť tak budeš hľadať dôvod jeho náhlej zmeny.

lenicka999
19. dec 2023

Tiež si myslím že na to z domu nie je naučený, že tam sa pocity nevyjadrovali slovami a bol to znak slabosti. Ale nikdy nie je neskoro sa tomu priučiť. Choď mu príkladom. Ja som osobne mala štastie na manžela ktorý to vie a ja som sa to naučila od neho ako pochváliť a povedať pekné slová ktoré ho potešia, pretože sama viem ako sa ja cítim keď ma on pochváli a podporí.

j_m
19. dec 2023

🤔… žiadny extrém, nie je dobrý… ale v dnešnej dobe sú žiaľ viacmenej znevažované tieto slová (napr. milujem/ľúbim čokoládu atď). No snáď skôr činy by mali byť dôkazom… lebo slová bez činov by asi neboli nič moc… 😉

domkakvet
19. dec 2023

Tolko rokov ti to nevadilo, tak teraz ti to ide zacat vadit, trochu neskoro.

ivangeline
19. dec 2023

Zeny idu cez ucho. Muzi cez nieco ine.. Tak nejak mublen prehovorit do duse alebo sa s tym zmierit... ;)

fairyy
19. dec 2023

moj tiez nie je na take reci...ale ja som ta, co cas od casu potrebuje pocut take slova...a bez srandy sme sa dohodli, ze ked mu poviem, ze teraz potrebujem, tak on sa snazi zo vsetkych sil nieco vygenerovat, niekedy su z toho dost humorne vety 😁

alexis617
22. dec 2023

Ahoj môj muž mi to tiež len občas povie sme spolu už 27 rokov zvykla som si vždy povedal len ,že už to viem a nevidí dôvod mi to opakovať keď to nebude pravda dozviem sa to ako prvá . Na druhej strne ani ja niesom dokonalá pravidelne zabúdam na výročie svadby ja mu zas poviem nato :,,stačí ,že si nato pamätáš ty ja si pamätám dôležitejšie veci ako čo treba vyplatiť, vybaviť ,zariadiť nie hlúposti čo sa kedy stalo'' no nie

anonymous87
22. dec 2023

Mne to tiez moj muz nehovori. Ale ja to neriesim. Presne ako pises, jeho jazyk lasky je iny… su to tie malickosti, ktore kazdy den robi, nie len pre mna, ale aj pre deti… a z neho citim, ze nas lubi, ze sme pre neho dolezity, ze aj ked sa moje telo po tehotenstvach a vekom zmenilo stale som pre neho ta “naj”… pre mna radcej takto ako prazdne slova a skutky nikde… nezmenis ho, kazdy sme nejaky… skus to respektovat. Ak vidis a citis, ze vas ma rad, tak ho netlac do niecoho co mu nie je prirodzene…
A co sa tyka komunikacie, tak tiez je vacsinou stroha, co kupit, co vybavit… tiez nie som na take to nunu a pusy pusy… a niekedy, ked nas niekto pocuva, tak si musi mysliet, ze sme uplne na hlavu 😁

mikadooo
22. dec 2023

Mám to rovnako. Akurát sme spolu už takmer 20 rokov. Neviem, nepotrebujem to počuť 🤷. Kedysi mi to tuším len napísal do sms, neviem, či mi to niekedy priamo povedal do očí. Večer v posteli ho vždy chytím na chvíľku za ruku, dám pusu, ráno sa zas vmechrí on ku mne pod perinu na chvíľočku, kým vstaneme... Mne to stačí. Ale ja mu tiež nehovorím, že ho ľúbim. Nie sme zvyknutí si to hovoriť. Nechýba nám to, viem, že ma ľúbi. Sorry, že som neporadila. Možno ho skús poprosiť, nech ti to teda aspoň napíše? 🤷

thoughtfulweirdo
22. dec 2023

Ak mu ty lásku vyjadruješ tým jeho jazykom, bolo by fér, aby sa pokúsil aj on o ten tvoj. Mne sa zdá zvláštne, keď sa človek ani neskúsi priblížiť vyjadrovaniu lásky svojmu partnerovi tak, ako to on potrebuje 🤷🏻‍♂️ vidieť lásku v službách alebo darčekoch je super, ale keď mi raz chýba slovné vyznanie, tak mi chýba slovné vyznanie 😄 "ja to neviem" je najjednoduchšia veta na svete.

karolinakr
22. dec 2023

@thoughtfulweirdo ženy musia podliezavať pod latku, aby vôbec niekoho mali..a upusťavat z narokov, najlepšie zo všetkych 🤣

karolinakr
22. dec 2023

laska sa da vyjadrit starostlivostou, to je jasne, že človek to citi, ci ťa lubi alebo nie, ale povedat raz za rok partnerovi lubim ťa nie je nič na skok z okna.A veta "skus ho respektovat" je ta najväčšia blbosť, čo som tu počula

anonymous87
22. dec 2023

@karolinakr jaaaj lebo respekt k laske a k partnerstvu nepatri ze? Treba si vydupkat nieco, co druhemu nie je prirodzene…vies, ja sa drzim hesla, ze niektori ludia sa boja slov, ale nie citov 😉 a pravdepodobne je to aj pripad jej muza…

thoughtfulweirdo
22. dec 2023

@anonymous87 Vyjadriť nahlas nenaplnenú potrebu a želanie predsa nie je vydupanie si 🙂 aj môj muž je skôr "mumak", ale normálne som sa s rešpektom vyjadrila, že mne aj tie slová treba, a on sa normálne raz za čas posnaží vyjadriť slovne, hoci mu to nie je prirodzené. A vieš prečo? Lebo rešpektuje moju potrebu odlišnú od tej jeho a z lásky mi ju túži raz za čas naplniť 😁 jasné, že keď raz niekto nevie vyjadrovať pocity ale slovne, nebude skladať partnerovi ódy a mať slávnostné preslovy, ale povedať "ľúbim ťa" je len o záujme priblížiť sa aj partnerovmu jazyku, nie o schopnosti.