Návštevy v nevhodnom čase

16. sep 2023

ahojte ako riešite keď sa ku vam dovali navšteva v čase večere alebo obeda ??? Hlavne keď neviete že prídu, vy ste ich nepozvali k sebe na večeru… Len zrazu zahlasia že sú v našom meste tak sa zastavia. A presne prídu v takom období večere medzi 17-19tou, čize samozrejme už aj im vyložím večeru lebo my večeriame.. Je mi to divné. A ani nepovedia nič ze nechystaj nie sme hladní a ani neprídu pomôcť 😀 Vyslovene vidno že čakajú na jedlo. ako sa zachovať k takej návšteve ? Nedať im nič hladovať do 22:00 a čakať kým odidu? 😀😀 No vyslovene mne by to bolo blbé chodiť k niekomu v obeobí obeda / večere….

autor
16. sep 2023

Deje sa to často, niekedy aj 2x do týždna. A ja nevarím pre tolko ludi. Chcem si navariť na dva dni tak navarím viac, a zeazu hops príde navšteva tak im vyložím a nemám nič na ďalši deň.

cyberk
16. sep 2023

Neriesim, lebo takych nevychovanych ludi okolo seba nemam. Ja som v tomto striktna, povedala by som narovinu, ze uz je neskoro a nemame cas ;)

hennyinnsbruck
16. sep 2023

Ako pise cyberk - nemam cas a hotovo …🤷🏼‍♀️

doriiis
16. sep 2023

2 x do týždňa? Čo ti šibe? By som ich poslala do teplých krajín,po druhej navsteve

januska12323
16. sep 2023

"No keby ste sa ohlásili aj by som niečo nachystala, teraz nič iné ako chlieb s rajčinou nemáme." a ak by to robili tak často ako píšeš predbehla by som ich a prišla na raňajky, najlepšie už o 6.

0silvia0
16. sep 2023

Neriesim taketo veci, lebo k nam neohlasene nikto nechodi.
Ak by chodil a ja som uz jedla, polozim na stol chrumky, keksiky, co najdem.

minesasubu
16. sep 2023

Tak im naloz malu porciu a ked budu pytat povedz ze nemas : kedze ste sa neohlasili dopredu nepocitala som s vami 🙂
Ku nam nikto takto nechodi odkedy muz povedal par slov ludom co to robili
Mame male dieta a ku nam sa musia hlasit minimalne par dni dopredu avsak niekedy sa stane ze zavola niekto ci by sa mohol zastavit ale vacsina vzdy donesie nieco na jedlo 🙂
2x do tyzdna je podla mna vypocitave a vyzieranie nemate kuchynu a obyvacku zvlast ?

babulkomale
16. sep 2023

Dala by som im nieco co urcite neznasaju a svoje by som si zjedla so slovami, ze neratali sme s vami a mame malo.
A keby odchadzali, tak by som ich vyprevadil so slovami: zajtra sme u vas ako na koni a pozajtra tiez! Budte doma!
To je rodina?

autor
16. sep 2023

@0silvia0 ale ide o to že my s mužom sme ešte nejedli, chceme sa navečeriať a v tom sa dovalí navšteva. A čo teraz. A vedia ze sme doma . Tak čo neotvoriť dvere

babulkomale
16. sep 2023

Zakric im cez dvere ze v case vecere navstevy neprijimate a sluhovia maju volno.

0silvia0
16. sep 2023

Ja osobne by som sa najedla az ked odidu, mne by s nimi ani nechutilo.

larisa
16. sep 2023

Tiež to neriešim, ale no nepustila by som dnu do bytu tak nevhodnom case. Ale to že chodia k vám dva krát do týždňa je naozaj divné.

maminkadeticiek
16. sep 2023

Ak jento takto casto normalne by som im povedala ze prepacte nemame cas,neohlasili ste sa,nepocitali sme s vami a hotovo.A ked s nimi najblizsie budete bez hanby im povedz,ze neohlasene navstevu vam nevyhovuju a trvas na tom aby sa to zmenilo.Ja by som z tohto zosalela,brutalne si chranim svoju osobnu zonu.No strasne nevychovani ludia su to!

autor
16. sep 2023

@minesasubu Mame zvlast ale chapes, my sa chceme najest naveceriat… a v tom sa dovali navszeva.. Niekedy dojdu o 16:00 a su u nas aj do 20:00. Tak mam skusit proste nic im nedat uplne haldovka ani my nebudeme jest a najeme sa ked odidu? 😂😂😂
@0silvia0 niekedy odidu az o 20, niekedy az o 21 :00 a su u nas aj od 16:00 umrela by som od hladu. A normalne vidim na nich ako sedia kukaju a ocakavaju jedlo

babulkomale
16. sep 2023

Pochopila som ze predtym zavolaju?
Prestala by som zdvihat a ak byvate v byte, da sa lahko zatajit.

maminkadeticiek
16. sep 2023

Btw to stale tinisti ci kto takto chodi?!Inak vy ste si ich uz takto naucili a oni zneuzivaju vasu pohostinnost len aby si vedela.Ak nebudes asertivna a ano uz aj drza,nezbavite sa ich.

autor
16. sep 2023

Mne to vadí , aj keď by sa aspon zo slušnosti mohli opýtať že ci mi nemajú niečo pomoct. Ja ich ešte obslhujem kávu varím a oni sedia a očakávaju.

autor
16. sep 2023

@maminkadeticiek Stále ti isti

monikkatt
16. sep 2023

Sorry ale teraz sa nam to nehodi, niekedy nabuduce...
A nabuduce nedvihnut 😃

autor
16. sep 2023

Napr. nechápem, že isty clovek z rodiny mal narodeniny a boli u nho na oslave, a dovalili sa ku nam o par hodin neskor uplne vyhladoveni 😅😅😅😅 Na veceru.

skodulienka
16. sep 2023

@monikkatt tak sa dohodnite s muzom, ze ked pridu, tak poviete, ze prepacte ideme von. A normalne sa chystajte, ze odchadzate. Mozno casom pochopia.

autor
16. sep 2023

@skodulienka Oni by šli s nami 😀😀😀😀 Že fakt? a kam? Ideme aj my s vami

maminkadeticiek
16. sep 2023

Ale kto to je par?Co aj s detmi pridu?Proste to musite zatrhnut.Ste dvaja dospeli tak sa za seba postavte!Pri najblizsej navsteve im poviete.Pozrite,nam to takto nevyhovuje.Nevyhovuju nam neohlasene navstevy,my samy sa vsade ohlasujeme,obzvlast ked sa to takto deje pravidelne.Nepaci sa nam to.Oni sa urazia a vy budete mat pokoj.

beronsche
16. sep 2023

Kto tak k vam chodi?
Ved im normalne povedz, ze ti to vadi, ked s nimi neratas a pridu v case jedla.
Prip.ich posad do obyvacky, uvar caj/kavu a povedz, ze vy sa idete naveceriat, ale, ze kedze si s nimi neratala, zial, veceru im nemozes ponuknut... prip.im daj krajec chleba s maslom.. 🙂
A ked chodia pricasto, povedz rovno do telefonu, ze prepacte, mame iny program.

skodulienka
16. sep 2023

Do kelu 😁😁😁 tak povedzte, ze idete na rande

maminkadeticiek
16. sep 2023

Ja mam.pocit ze oni vas chodia uplne vedome takto vyzierat.

mishka81
16. sep 2023

Ja by som si s kludom anglicana nalozila veceru len sebe a kludne to pred nimi zjedla. A keby si na drzovku vypytaju tak by som povedala ze nemam, ze varim len tolko kolko my dvaja vecer zjeme...... A druhykrat by som im ani nezdvihla telefon a neotvorila dvere.

larisa
16. sep 2023

Oni si len toľko dovolia kolko im vy dovolíte. Veď čoskoro budu k vám chodiť už každý deň na večeru ak im to dovolite ,tak prečo by nechodili.

simona20201309
16. sep 2023

Ja len pozerám ci fakt toto myslíš autorka??? Úplne bezne sa nám stane, že niekto príde v čase obeda alebo večere. Normálne im poviem do telefónu, že ideme večerať, tak o 20-30minut môžu prísť. Žiadna veda!!! A ak by už u nás sedeli, tak poviem prepáčte my sme ešte nevecerali, ideme sa najesť. (Možno by sme sa s mužom vystriedali, aby sme ich nenechali bez nás.
Ale ako problém vidím tvojich nevychivanych známych. 2x do týždňa???? Tak bud chcem niekoho ponúknuť a ponúknem ho, alebo ho skratka nenukam.
Ja by som takých parazitov nezniesla vo svojom dome.

ivanaks
16. sep 2023

Normálne by som im povedala, čo si o ich návštevách myslím a že my teraz ideme jesť, ale oni nech sa nehnevajú, ale im nedáte, lebo si varila iba pre seba a nie si žiadna vývarovňa - ani pre cudzích, ani pre známych, ba ani pre rodinu. A naložila by som len sebe a mužovi a oni nech sedia a pozerajú, keď im nedovolí a neodišli... Normálne by som to pred nimi zjedla a vôbec by ma netrápili ich lačné pohľady. A na záver by som im pekne priamo povedala, že takto to už bude vždy, nech nerátajú, že ich ešte kedy budete hostiť jedlom. Do budúcna by som sa zariadila podľa ich reakcie (napr. už nikdy ich nepustila do bytu v čase jedla) a počítala s tým, že má ohovoria, kam prídu.