Manžel nezvláda rozchod a vyhráža sa samovraždou

kolomanko123
27. jún 2023

Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu. S manželom sme spolu 10 rokov mame spolu syna 8r. Z prveho vztahu mam dceru 13r. Medzi muzom a mnou je 12rocny rozdiel ja som mladsia. Teraz je monentalne ZŤP ma kardoistimulator a lieci sa na zlyhavanie srdca. Ale uz to snim nevidrzim uz psychycky ma tyra ,stale ma podozrieva že ho podvadzam , nemôžem sa obliekat ako chcem ani sa upravit ,kamaratki vôbedz on rozhoduje o peniazoch on berie moju vyplatu musim si od neho pytat kazde euro. Telefonaty kazdu hodinu a ked nahodou nezdvihnem tak uz som ho podviedla. Ja uz som isla aj k advokatke že požiadam o rozvod ale on ma nechce opustiť a hovorí že on bezomňa nechce žit že sa radšej zabije. A teraz sne spolu doma ale neviem čo robit ja uz snim nechcem žit ale veĺmi sa bojím že si niečo urobí alebo dostane infarkt. Poraďte čo mám robiť?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janai1
27. jún 2023

@kolomanko123 nič si neurobí, silné reči len aby ťa vydieral. Podaj žiadosť o rozvod a choď, taky človek ťa fakt nemusí trápiť

dzulli1980
27. jún 2023

Odíď od neho ... niet väčšieho slabošstva, aspoň za mňa, ako sa takto prízemne vyhrážať a vydierať druhého tým, že sa zabije ... tak nech sa zabije ... bude to jeho rozhodnutie.
@kolomanko123

zuzinka888
27. jún 2023

Vydiera ta a manipuluje. Ty nie si zodpovedna za jeho frustraciu, jeho pocity ani skutky. Toto nema s laskou nic spolocne. Straca ta a on to vie a snazi sa ta takto vydierat.

nikpa
27. jún 2023

@kolomanko123 nech sa ide liečiť. Vieš to je buď ty alebo on. Buď si necháš zničit život alebo si povieš dosť a odídeš. Ked budeš trpieť jeho choré vyhrážanie tak sa nikam nepohnes. Si si istá, že by bol schopný siahnuť si na život? Drvivá väčšina týchto despotov sa má moc rád aby si ublížilo.

dskjhfdlkdjhl
27. jún 2023

@kolomanko123 Preco beries ohlad na neho (aj tak su to len silne reci) a nie na seba?

anjelicek26
27. jún 2023

Normalne odchod... on nie je tvoja zodpovednost a ani to, keby svoj zivot ukonci nie. Ty za to nie si zodpovedna, ako ten vztah dopadol. Odporuc mu poriadneho psychologa, nech ho da dokopi (ci tam pojde je uz jeho vec, ale sprav mu termin) a upovedom rodinu (svokra, svokru, brata, sestru, najlepsieho kamosa) o tych reciach, ktore vedie, vysvetli im, preco sa rozchadzate (bez ohladu na to, ci sa nastvu alebo nie), povedz im, ze sa vyhraza samovrazdou a boh vie cim, nech na neho dozru, ale tvoj problem to uz nie je.

Pri takychto psychickych vydierackach treba vzdy mysliet sam na seba. Tvoja psychika je totiz rovnako dolezita, ako ta jeho. Dokonca viac. Spätne ti tie roky takehoto zivota nikto nevrati... zle budes na to spominat a ono sa to proste nezlepsi tak ako tak uz.

kvetinka75
27. jún 2023

prečo berie tvoju výplatu? Nedaj mu ju a hotovo. Zriaď si svoj účet. V živote by ma muž nedonútil odovzdať mu výplatu a nenechaj sa vydierať. TY nie si zodpovedná za jeho správanie sa.

kolomanko123
autor
27. jún 2023

@nikpa no neviem ale pred tým ako sa nam narodil syn som ho nechala a podrezal si žili operovali mu ruku. A teraz aj to srdce bojim sa a tie výčitky že gvôli mne zomrie

nejdemaprihlasit
27. jún 2023

@kolomanko123 keby si chcel niečo spraviť tak už dávno sa skantri a neobťažuje tým okolie , ver mi že tá manipuluje . Mala dom takého paka a čuduj sa svete žije .. až veľmi sa majú take individu radi .. kopni ho a užívaj život .. nenič seba a syna čaká na vás lepši život . Veľa síl prajem

kolomanko123
autor
27. jún 2023

@anjelicek26 toto somnou robi už roky a teraz som už na liekoch chodim ku psychiatricke aj psychologicke gvoli nemu lebo vsetko dusim v sebe aj pred detmi. A kazdy okolo nas sa pyta co sa stalo pekne ste spolu zili a zrazu ale nikto nevie co som prezivala tie roky ja.

h2
27. jún 2023

Nič si neurobí! Ľudia, ktorí si chcú siahnuť reálne na život, to dopredu neroztrubujú. Vidí, že toto na teba platí, že sa toho bojíš, tak to proti tebe používa. Podľa toho, čo si o ňom písala, ako sa k tebe správa, by som s ním nebola už ani minútu.

cookie29
27. jún 2023

citove vydieranie. Je na psychiatricku liecbu... a nie kvoli Tebe nezomrie, ak si nieco urobi, tak len a len kvoli sebe...

liv1
27. jún 2023

Ja ti odporucim vyhladat psychologa, ako v 95% ludom tu. Pomoze ti upratat si to v hlave, a som za nazory vyssie, ty nie si zodpovedna. Ty si tyrana zena, a psycholog ti moze pomoct s tym, ako z toho vztahu odist, lebo toto je velmi zlozita situacia. Aj tomu muzovi by bolo treba pomoc od nejakeho odbornika.

hennyinnsbruck
27. jún 2023

Je to dospely clovek ked sa rozhodne k samovrazde je to jeho rozhodnutie
Toto robil ex min rok - syn ho „zachranoval“ lebo chcel vodku s tabl na spanie zjest.
Potom sme boli chvilu zas spolu.
Ja som potom chodila k Psychologovi a ten mi vravel co som hore pisala.
Jeho rozhodnutie ked sa chce zabit…..

liv1
27. jún 2023

@dskjhfdlkdjhl zober si ale, ze takyto magor s prepacenim, je schopny urobit nieco nielen sebe. Ked bude vidiet ze ide do tuheho, mozeme o tom kludne citat neskor v novinach. Tomuto sa treba vyvarovat, a preto myslim ze jednoznacne psycholog

kolomanko123
autor
27. jún 2023

A hlavne že už sa nedokazem pozerat na moju dcérku z prveho vzťahu aj ju stále zosmiešnuje , kriči na nedovolí aby som jej nakupila oblečenie a tak aj ona je na tom psychycki dost zle he uzavretá

kvetinka75
27. jún 2023

@kolomanko123 tak už len kvôli tej dcére by som odišla. Predstav si, že to nezvládne dcéra a niečo si spraví ona? Ako by si sa cítila? Už len toto by bol pre mňa hnací motor, niečo spraviť.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
27. jún 2023

@kolomanko123 vidis ty na liekoch kvoli nejakemu magorovi... nestoji to za to. Aj keby sa zabil, worst case... aj tak ti bez neho bude lepsie. Vdovske dostanete. Syn je dost stary na to, aby pochopil, (alebo pochopi neskor), ze sa otec nezabil kvoli tebe, ale kvoli svojim psychickym problemom teraz a v minulosti. Len to s nim treba komunikovat uz teraz a otvorene - ze ma otec psychicke problemy... Mysli na seba, mysli na deti, na nikom inom totiz nezalezi. Dcera sa na teba uplne vykasle, ked ju pred niecim takym v citlivom veku ako puberta nechranis.

nikyball
27. jún 2023

mal sa spravat normalne , aby si ta udrzal a nie vyhrazkami idiot tiez

misulienkamisa
27. jún 2023

Ako toto musí byť niečo hrozného na psychiku, no nesmieš sa proste nechať zlomiť. Ono je najľahšie niekoho takto držať v šachu a vyhrážať sa mu. No nedala by som sa, ak s ním byť už nechceš, tak o ten rozvod požiadaj

kolomanko123
autor
27. jún 2023

@elizabet173 veď to že on nemá kam ísť býva u mňa v rodičovskom dome môj ocko mi zomrel pred dvoma mesiacmi aj jeho bil. Este nebolo dedicske konanie ja som jedinačik takze dom ostava mne.

kvetinka75
27. jún 2023

@kolomanko123 prosím ťa, čím skôr navštív nejakého psychologa, nech ti pomôže. Toto nie je normálne. Nech ide kade ľahšie. Takto zničí životy všetkým aj tvojej dcére. Chceš dopustiť aby mala celý život traumu? Ak si niekto má niečo spraviť, spraví si, či budete spolu alebo nie. Ak si nemá, tak si nespraví. Nenechaj sa vydierať.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
27. jún 2023

Takze ist na urady a zrusit mu u teba trvaly pobyt, potom na urady predbezko kvoli synovi, ze ostava u teba (vzhladom na to, ze mas pracu a dom, tak neni o com), ziadost o rozvod ten isty den... panovi zbalit veci a dat tyzden na vystahovanie. Musis bohuzial to dosledne dotiahnut a necakaj uz ani den... kludne nech ti pomoze ex ho vystahovat (otec dcery), ked mu povies, co stvara, tak mu este nalozit dojde, chudak dievca...

samanta44
27. jún 2023

@kolomanko123 robí to čo stále . psychicky ťa vydiera je na tebe ako dlho mu to dovolíš.no ak ti môžem poradiť: pozornosť iba na seba!áno deti ani susedia ani rodina žiadne ako by bolo keby bolo a čo by bolo inak nikdy neodides

kolomanko123
autor
27. jún 2023

@elizabet173 otec ho vyhadzoval vždy on ho nenávidel ale tiež bol alkoholik a mal cirhozu pečene na ktorú aj zomrel. Ale sa ho báli aj moja mama sa ho bojí a ja nemam uz nikoho kto by sa za mna postavil a on ma sestry a rodinu ktory keby sa mu nieco stalo tak by ma nesetrili

zuzinka888
27. jún 2023

Povinnostou matky je chranit svoje deti aj pred svojim partnerom. Ak by si nieco urobil nie je to kvoli tebe. Je to len jeho rozhodnutie. Iba jeho.

kolomanko123
autor
27. jún 2023

@kolomanko123 on kedy chcel tak prefackal mojho otca a ja som s plačom musela to znášat