Mám opustiť muža?

27. máj 2022

Nevychadzam so svokrou, urcite veci nam pokazili vztah a teraz si uz velmi nemame co povedat. Som ochotna sa s nou stretnut parkrat do roka pri prilezitostich ako narodeniny, vianoce a podobne, ale netuzim s nou travit cas kazdy vikend a tu je ten problem. Mna stretnutie s nou obera o energiu,lebo sa musim pretvarovat. Moj muz o nasich problemoch vie a zahral to vtedy na mrtveho brouka a teraz sa tvari,ze nic sa nestalo a ja som problemovy clovek, ked mi vadi ked ju ku nam pozyva kazdy vikend..vzdy ked mu na to nieco namietnem je ohen na streche a nebavi sa so mnou par dni..mne pride,ze jemu vobec nezalezi na mne a mojich pocitoch a ide si len to svoje..mam uz vsetkeho dost,uvazujem o odchode, nebavi ma zivot s mamickarom...

pribinak
27. máj 2022

Kvôli svokre sa rozvádzať? Veď ak vám vzťah inak Funguje, všetko inak je fajn tak je hlúposť sa rozvádzať

Za mna je dôvod rozvodu: nevera, závislosť na alkohole, drogách či automatoch, psychické a fyzické tyranie, alebo financie ale svokra?

Vieš ty zas ho chceš postaviť proti vlastnej matke, to tiež nie je bohviečo

Normálne si vykomunikuj že s týmto nesúhlasíš ale rozvod mi príde take hrrrr-brrr nápad
Vaši k vám chodia ako často?
Máte deti?

janetinka27
27. máj 2022

nerozvadzala by som sa kvoli tomu. ale neviem v akom stadiu je celkovo vas vztah. ak ju on stale pozyva na obed, tak sa nebran. obcas jej navstevu prezijes. a sama viem, ze svokrovci su u nas ovela krotkejsi ako ked sme my u nich. a ked ta bude nieco hnevat, zapoj manzela do priprav - nech ti pomoze upratat, nakupit, navarit, ved pride jeho mama, nech aj on pomoze. mozno potom uz nebude mat chut tolko upratovat, nakupovat, varit a tym padom ani pozyvat mamu tak casto

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. máj 2022

@pribinak mne z casti pride to ze sa so mnou nebavi ako psychicke tyranie. Robi to tak stale, vzdy to trva par dni, mozno tyzden a vzdy potom pridem ja za nim. On by ma takto trestal aj donekonecna, asi mu to robi dobre. A mame aj deti, nebranim mu,aby s nimi chodil k svokre, ale chcem len aby mna z toho vynechali obcas. On to nechape a uz niekolko rokov sa stale tocime v tom istom zacarovanom kruhu. Ine veci nam uz tiez neklapu, lebo on mi robi natruc veci s mojou rodinou. Neni to medzi nami dobre.

zooeynka
27. máj 2022

Planuj kazdy vikend dopredu nejake aktivity a nebude cas pozyvat svokru. Jeden vikend v mesiaci sa premoz a naplanuj ze ju pozves na obed ku vam. Ale nie tento lebo mate program, ani buduci lebo idete tam a tam. O 3 tyzdne moze prist....chapes co myslim?

lucia.t
27. máj 2022

Robíš chybu, že sa stavias medzi muža a jeho matku. Žiaden vzťah nie je dokonalý. Len aby si odchodom viac nestratila, ako získala. Problém bude ego - tvoje a svokrine. Vyriešte si to asi vy dve medzi sebou.

autor
27. máj 2022

@zoro9836 ja som sa o tom chcela bavit a on vzdy ostane ticho..po tichom obdobi,ked uz je zase dobre sa scenar zopakuje. On to neriesi. A na koho zaujmy pozeras najskor ty?nezalezi ti na tom ako sa citis?

vsauce_
27. máj 2022

V žiadnej rodine to nie je dokonalé, ale treba sa občas aj akceptovať. To že pri hádke zostane ticho, je to zjavne jeho spôsob ako to riešiť. Vela ludí to tak má. Jednoducho radšej zostanú ticho. Koniec koncov, my nevidíme ako sa k nemu správaš doma. Možno je niekedy mlčať to najlepšie. Nežije svokra sama? A deti tiež nemusia vidieť, že ju nemáš rada. Je to mama tvojho muža, tak to musíš akceptovať. Človeka len tak jednoducho nezmeníš.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. máj 2022

@lucia.t nestaviam sa medzi nich, oni sa mozu vidiet aj kazdy den

katkakovac
27. máj 2022

Tak chodte do poradne. Ak nebude chciet, chod len ty sama. Upraces si myslienky a len ti to prospeje. Ak sa z tebou nerozprava a ty za nim prides, tak vo svojich ociach vyhral, ale prehrali ste obaja. Hrate sa taku hru, len to netusite. Existuje super kniha Jak si lide hraji. Da sa najst na nete ako pdf. Tam mozno tiez najdes odpoved, preco sa ta situacia dookola opakuje.
Aj my sme sa doma hadali koli rodicom, nakoniec sme obaja pochopili, ze nam niekto iny zasahuje do nasho vztahu. Tak sme to zmenili a odvtedy mame s touto temou pokoj.

autor
27. máj 2022

@janetinka27 obcas navstevu prezijem, mne nejde o robotu okolo toho. Chcem len, aby sa ma to tykalo menej casto

deti95060810
27. máj 2022

kľud , svokra nebude žiť večne... o iných problémoch si nepísala tak kvôli svokre všetko zničiť mi príde zbytočné...

alguno
27. máj 2022

Ja by som odišla, mužovi zrejme na tebe nezáleží. Bude ti lepšie.

kitycat
27. máj 2022

Zaraza ma, ze muz vie, ze sa so svokrou neznesiete ale aj tak ju pozyva k vam. Preco nejde on za nou? preco vzdy ona k vam?

Zeny, ano, je to jeho matka a moez sa s nou stretat ale ak o tom vie a nerespektuje aj jej pocity tak to ozaj nastrbuje vztah, ked kladie matku na piedestal..

mila23
27. máj 2022

no ale trochu sa musim zastat autorky...akoze naco k nim chodi svokra kazdy vikend? zalezi aj na ako dlho..ci na 2-3 hodky alebo na pol dna,resp. cely vikend. Ved tiez asi chcu travit spolu cas ako rodina. Ved nech niekedy muz zoberie deti a idu pozriet babku...a autorka mzoe zostat doma si upratovat alebo co.....tiez by sa mi nepacilo keby bola svokra u mna kazdy vikend....

autor
27. máj 2022

@zoro9836 podla seba sudis mna?som financne sebestacna, keby potrebujem jeho peniaze asi by som zostala, nemyslis?

autor
27. máj 2022

@deti95060810 ine problemy uz nadvazuju na toto..reci typu,ze keby nie su deti tak by so mnou nebol, ze mu je zo mna zle,ze sa domov netesi a podobne..to mi dava len jedno riesenie,ze chce aby som odisla..

autor
27. máj 2022

@kitycat mne pride,ze si mysli,ze takto tie vztahy stmeli. Nie komunikaciou, ale vydieranim. Ked nie moja mama tak ani tvoja a podobne...takto to u nas funguje.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melanta
27. máj 2022

Ženy vy aj čítate, čo píšete a čo píše autorka? Jej svokra je u nich každý víkend a muž sa s ňou niekoľko dní bežne nebaví, ak sa jej to nepáči. To vám ozaj príde normálne? No mne teda nie.

timetotime
27. máj 2022

no akoze je to riadne ze skoda slov ale zase treba aj na to pozriet tak ci je to uz vazne akoze nenavratne ten vztah taky, ze sa neda do poriadku. keby obaja chceli.

diaszoky
27. máj 2022

Koli svokre? Ma sa ta muz zastat aj ja som mala pododbne no prestla som tam chodit a ked som nedosla 3m tak pochopili

autor
27. máj 2022

@zoro9836 niekolko rokov ho ucim komunikovat, niekolko rokov chodim ja za nim ked je problem a presne ten isty cas ma on tresta mlcanim. Co viac mam urobit?nerobi mi dobre taketo prostredie

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. máj 2022

@timetotime uprimne, ja by som chcela zostat s nim, ale citim vnutorne, ze moj pohar preteka. Nas vzajomny vztah nefunguje a jemu zalezi na tom ci pride jeho matka...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariejenka
27. máj 2022

Prečo nejde on s deťmi k mame? Ale volá ju k Vám?

vsauce_
27. máj 2022

@melanta A bohvie ako autorka reaguje doma? Možno mužovi robí scény a ten je radšej ticho. Nikto ju tu nebude lutovať, lebo nikto ani nevie ako to u nich doma funguje. Čo ak je svokra sama a syn ju chce aspoň na víkend pozvať na obed, aby bola aj s vnúčatami? Rodiny sú rôzne a zas tu si pomaly každý druhý svoj príbeh trochu prifarbí a zveličí.