Mám ho nechať radšej ísť?

valeri1122
30. jan 2022

Dobrý deň. Píšem sem,pretože má veľmi zaujíma pohľad z inej strany a celkovo vás názor. Mám priateľa nejaký čas veľmi dobre si rozumieme vo všetkom. Nastal však problém ohľadne otázky spoločného bývania. Nebyvame v jednom meste. On byva asi hodinku odomna a má rodinný dom, ktorý zdieľa s mamou , sestrou a švagrom. Neviem si predstaviť byvanie v zdieľanom dome. Mama je veľmi hadava a chce mať všetko pod kontrolou. Priateľ má síce svoj priestor a svoje izby v dome, ale mama tam stále chodí a sestra so švagrom prechádzajú cez chodbu pretoze je tam jeden vchod. Preto mi takáto možnosť bývania neprichádza do úvahy. Ja som v takej situácii,že naši predávajú dom. Máme aj pozemok stavebný , takže mi naši ponúkli aj takúto možnosť. Že si môžeme postaviť bez akejkoľvek pôžičky. Ale priateľovi sa táto možnosť nepáči. Že bude mať ďaleko do práce, že jeho mama bude potrebovať pomoc, že on do svojho domu už veľa investoval, že tam má korene a že či by sme nekúpili dom radšej niekedy inde v prírode. Alebo že sa pokúsi prispôsobiť, ale že či mi nebude vadiť keď bude chodievať do svojho domu niekedy aj na viac dní. Neviem ako sa rozhodnúť. Ísť do vzťahu vážneho , spoločného bývania, deti s takýmto muzom? Dokáže si zvyknúť? Alebo bude stále odchádzať preč a budem tam sama ? Je pre mňa aj veľmi ťažké ukončiť vzťah, ktorý bol doteraz bezproblémový.

anjelicek26
30. jan 2022

Ukoncit vztah nemusis, ale ziadne "spolocne byvanie" proste neplanuj nateraz. Rodicia predavaju dom, ak chces ty stavat a financne ti pomozu, tak proste postavaj. Bez neho. On si to musi v hlave urovnat, ci chce s tebou travit zivot alebo nie, ale ty k nemu urcite nechod byvat ani nahodou. On tie svoje izby moze v tom dome totiz aj prenajat, ked tam uz "tolko investoval"... alebo predat svagrovi zo svagrinou, nech to maju teda cele... moznosti je viac...ale kvoli majetku by som vztah zas nezahadzovala. Rob si momentalne tak, ako je to dobre pre TEBA a daj mu este cas.

marca12
30. jan 2022

@valeri1122 otazka byvania je velmi dolezita. Tak ako to navrhuje priatel je to nerealne,ak chcete zit ako rodina a mat deti. To si ako predstavuje,ze ty s detmi v jednom dome a on bude chodit za vami na par dni alebo vikendy? Musite sa dohodnut na mieste byvania inak takyto vztah nema sancu

banalu
30. jan 2022

Utekaj!

madeline1
30. jan 2022

@valeri1122 rozid sa s nim, nema to perspektivu

annamarin
30. jan 2022

@valeri1122 Zacni stavat bez neho. On sa bud casom spamätá alebo sa rozidete. V tomto momente by som este to tak zbrklo neriesila, ze sa musí ihneď rozhodnúť.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nadazdi
30. jan 2022

Ja mám kamosku, čo začala stavať sama a ma teraz vlastný dom, kraaaaasny 🙂 bývala však u priateľa a potom zas v dome a teraz sú spolu aj aj a aj s dieťaťom 🙂 on mal však pre odchod trochu ťažšiu situáciu lebo tam ma hotel pre psov a výcviky, takze jeho prácu každodennú 🙂 nečaká ho tam 3/4 rodiny

kubkovamama
30. jan 2022

@valeri1122 stavaj bez neho. Chlapi s takýmto zázemím väčšinou dajú prednosť mame. Osobná skúsenosť a to sme už mali deti.Stale sa vracal na "rodnú hrudu" lebo tam vyrástol,lebo mama potrebuje,mama povedala,peniaze vrazal do dorábok jej domu,nie nášho bývania,jej vymaloval nám ani raz..bolo toho moc aj na koňa,prespával tam..Vydržalo nám to pár rokov,ale cítila som sa strašne nepochopena,manipulovana, využívaná,na poslednom mieste.Ja už mam svoju rodinu..On sa niekde zasekol.Ale má super pocit,že raz zdedí a zveľaďuje vlastne svoje a je vlastne veľmi majetný.S takým mužom dlho nevydržis a bývať so svokrou,aaach nie.nech by bola akokoľvek úžasná čo táto tvoja potenciálna asi nebude.Vrazat budeš peniaze do cudzieho a keď sa niečo stane,si v keli.Hlavne si ho neber.

sasitimi17
30. jan 2022

Utekaj, je to další mamin cecok… mama hento- mama tamto… Čo povie mama, to bude sväté.
Inak nechápem, veď mama neostane sama bude tam predsa tvoj švagor ešte nie ?

zmrzlinka2021
30. jan 2022

@valeri1122
A ty to nebudes mat daleko do svojej prace?
Preco planuje chodit na niekolko dni k mamke, ked bude s tebou zenaty?
Ako naco?

Ja by som s tymto nesuhlasila

mimi3008
30. jan 2022

@valeri1122
Ach jaj, to bude riadny mamanek...zabudli im prestrihnut pupocnu snuru

nada847
30. jan 2022

nechaj to este tak ako to je a uvidis casom jak sa to vykrystalizuje, mozno zmeni nazor, nemusis sa hned rozchadzat, ked v inych veciach si rozumiete, cas vela veci dokaze vyriesit ;)

annamalaga
30. jan 2022

Nie, stavaj sama.

janetinka27
30. jan 2022

@valeri1122 poriadne to s nim preber. neviem ako velmi ta tlaci cas. sama by som nestavala. budete mat kopec nehnutelnosti, ktore vas budu viazat. radsej sa dohodnite a ked si budes nim ista,vezmite sa a budujte si byvanie spolu

deti95060810
30. jan 2022

ak sa nezhodnete na bývaní tak to môže byť začiatok konca... ja som to zažila s ex...on k nám ísť bývať nechcel a ja som si u nich nikdy nezvykla... do toho prišli ešte ďalšie menšie problémy a už to smerovalo ku koncu... Takže ja by som asi začala stavať... aj bez neho.

valeri1122
autor
31. jan 2022

@sasitimi17 veď to ,že býva s mamou aj jeho sestra a švagor, takže by nebola sama. Ale podľa mňa je to skôr výhovorka. Neviem či si viem predstaviť život takýmto spôsobom ,že ja budem s deťmi doma a on bude si chodiť tam. Ja chcem fungujúcu rodinu. Ale on sa nevie odtrhnúť od toho domu. Stále ma len plány čo bude ďalej prerábať a podobne. A mimochodom je človek ,ktorý má 42 rokov. Deti nemá. Veľmi však po nich túži. Má svoj zaužívaný život a podľa mňa ťažko presedla na iné miesto.

sasitimi17
31. jan 2022

@valeri1122 no tak už vieš prečo bol 42 ročný sám bezdetný a nezadany…. Kto by takého mamičkára chcel ? Vždy bude na prvom mieste mamička, to si píš

klara7227
31. jan 2022

@valeri1122 Ahoj, toto je úplne aj môj príbeh. Priateľ býva v generačnom dome, všetci spolu a mama musí mať všetko pod kontrolou, navyše priateľka od brata môjho priateľa ma nenávidí a on strašne chce, aby som išla ku nemu bývať. Lebo tiež tvrdí, že do toho domu dal veľa peňazí. Tiež majú spoločný vchod a záhradu. On tvrdí, že budeme mať súkromie, ale nie, to nie je pravda. Ja tam nepôjdem a neodporúčam to ani tebe. Ak chce, bude rešpektovať tvoj názor a keď nie, nech si tam býva sám.

valeri1122
autor
31. jan 2022

@klara7227 je to každopádne veľmi nepríjemná situácia, keďže priateľ sa nevie vžiť do mojej kože. Mňa to potom mrzí keď aj tvrdí,že do toho veľa investoval. Ale bohužiaľ ,vždy to bolo jeho rozhodnutie a moje je zas ,že tam bývať nepôjdem. Mám však veľké obavy z riešenia celej tej situácie. Ale bohužiaľ , iné mi neostáva. Skúsim sa s ním ešte porozprávať ,ale ak by som mala pocit, že není stotožnený s bývaním preč od mamy ,sestry a švagra, tak to budem musieť ukončiť a ísť si svojou cestou.

klara7227
1. feb 2022

@valeri1122 Môj názor je, že sú sebeckí a nezáleží im na nás až natoľko, ako si myslíme. Vieš, moja kamarátka si tiež našla priateľa, ktorý býval v generačnom dome, ale býva s ňou v podnájme, v meste, z ktorého ona odísť nechcela a sú šťastní. Keď sa vyhovára na peniaze, tak nech dá svoju časť domu do podnájmu teda. Predpokladám, že v ňom majú aspoň vlastné byty. Nato ti ale povie, že s tým by rodina nesúhlasila, ale rodina súhlasí s tým, že keď ho ho budú zubami držať v tom dome a nedajú mu možnosť žiť si svoj vlastný život, že chlap ostane navždy sám? Takýto potom končia v reláciách, ako Mama, ožeň ma.

bluehorsee
2. feb 2022

@anjelicek26 súhlasím. Keď sa nechce podieľať na spoločnom bývaní, postav domček sama keď máš takú možnosť. Keby si v ňom aj bývať nemala, budeš mať niečo v rukách.
Navyše takýto mamánek sa nikdy celkom neodpúta. O akej pomoci mame to hovorí? Však tam býva jeho sestra so švagrom tak neostane sama. Jemu len vyhovuje že je o neho postarané z každej strany od ženy, mamičky a švagrinej

elibabet
3. feb 2022

Určite si postav dom, ak dostane rozum a pochopí, tak príde k tebe, ak nie je to jasné dal prednosť mamičke. Určite sa nesťahuj do domu plného ľudí na čele s mamičkou. Aj tak to budeš mať v živote ťažké s mamičkarom, viem o čom hovorím! Keď mamička zavolá alebo niečo potrebuje, tak nechá všetko tak a uteká za mamičkou!

janetinka27
3. feb 2022

@valeri1122 no ak sa nevie od nich odputat, tak je to problem. ak sa odputa, investujte spolu do byvania. podla mna je komplikovane, aby si teraz ty zacala stavat dom, neviem, kolko mas penazi, ale teda ja ako zena by som do stavby domu sama nikdy nesla a potom dufala, ze pride mamanek za mnou.
mna by teda nehnutelnost obmedzovala, jednak hypoteka a jednak jedneho dna by som si nasla mozno niekoho z ineho mesta a na krku by som mala dom niekde uplne inde s hypotekou.
ved si sama vezmi, ako teba teraz obmedzuje jeho nehnutelnost, lebo do nej vrazil. a ty tiez vrazis do vlastneho domu kopec penazi a nebudes chciet sa ho vzdat.

bluehorsee
3. feb 2022

@janetinka27 asi si prehliadla ze kočka by nemusela brat žiadnu hypoteku keďže vlastní stavebný pozemok a rodicia predávajú dom, takže jej ponúkli peniaze z predaja tejto nehnuteľnosti. Má skvelú možnosť postaviť si vlastný dom bez ťarchy v dobe keď si musia brať úvery pomaly aj na Vianoce.Určite by ju nemala premárniť kvôli vzťahu ktorý možno ani nieje perspektívny. A ak by aj v budúcnosti mala iného partnera v inom meste, svoj dom môže predat alebo prenajať, čím si zabezpečí pasívny príjem. Nehovoriac o tom, že ceny nehnuteľností rastú raketovou rýchlosťou, takže na tom môže ešte aj zarobiť. Bola by hlúpa keby nevyužila ponuku rodičov a čakala ako puča v kúte na nejakého ťuťka ktorého ešte mamka nestihla odstaviť.

janetinka27
3. feb 2022

@bluehorsee povedala som svoj nazor. sama by som si dom nestavala. radsej by som zila slobodne. ved pozemok aj peniaze od rodicov jej neujdu. pripadne kupit byt kvoli investicii, ak rodicia predavaju okamzite a ceny bytov rastu. ale prplat sa s domom, sperkovat tam kazdu kachlicku a potom ho predat, to nie.

bluehorsee
4. feb 2022

@janetinka27 jasné ved ja rozumiem, nemyslela som to v zlom🙂ak si to tak pochopila, prepáč. Ja sa na to pozerám z takej praktickej stránky vies. Môj ex manžel bol podobný mamánek. 12 rokov sme žili u jeho mamky v byte(aj s 2 detmi) s tým ze sa neustále odvolával na to, že nám hypoteku nedajú keď som na MD, nebudeme zvládať splácať a co ja viem co. Pritom v tom čase zarábal 65.000 českých korún. Lenže problém bol v tom ze jemu vyhovovalo to, že prišiel z týždňovky, mal navarene, upratané, nachystane na ďalšiu týždňovku a skákali okolo neho dve gazdine. Kým mu nepreplo a nerozviedli sme sa. A ja z jedného príjmu som si dokázala kúpiť byt, normálne si splácam aj hypoteku a žijem aj s detmi vo svojom. On ďalej čuší u materi a neustale sa uhana tým ze jej treba pomáhať. Jasneee, nervy žrať. Teraz už nechodí na týždňovky tak ho ma mamička na krku ako male decko. Neuvari sa ani vifonku a iba sedí na guľoch a čumí do PC.

moonka1
4. feb 2022

nevidim dovod, preco by si mala tento vztah ukoncit. ak je teda toto len jeden vas problem. no do spolocneho byvania by som sa s nim zatial nehrnula pokial fakt nebudete vediet, co na isto obaja chcete

janetinka27
6. feb 2022

@bluehorsee to si mala naozaj tazke, vela si si prezila. je to asi jedna z najhorsich veci,ked sa chlap nevie rozhybat a hlada vyhovorky. ja som to tiez nemyslela v zlom, len to bol moj nazor. ked je tam perspektiva vztahu a nasledneho spolocneho zivota,isla by som radsej do spolocnej investicie.aj ked tazko povedat,ci u autorky budu spolu abo sa priatel neodlepi. moj muz to mal tiez tazke,on bol ten co sa odstahoval za mnou a trvalo dlho, nez sa zacal oslobodzovat od vycitiek.jeho sestra zostala s dietatom po svadbe u rodicov a muz od nej odosiel (lebo svokrovci). toto mamickovanie zruinovalo uz vela vztahov aj rodin :/

stanulienkat
6. feb 2022

42 rocneho stareho capa nezmenis. K nim by som urcite nesla. Ked on nechce odist, ukoncila by som to. Co sa budete 15 rokov navstevovat? A do decka s nim by som urcite nesla. Casom by si zostala sama s deckom. A sama zena stavat dom??? To co je za haluz?

valeri1122
autor
3. mar 2022

@stanulienkat Áno, začínam uvažovať nad rozchodom. Pretože situáciu sme vyriešili tak ,že rodičia mi kúpili 3 izbový by. Nakoľko predávali nehnuteľnosť a potrebovali tie peniaze niekam dať ,aby nestali na účte. Do toho stavania som nechcela ísť sama. Ale priateľ není stotožnený ani s týmto krokom. Vraví,že je to unáhlené. Byt sa mu zdá malý. A že u neho na dome sú izby väčšie je tam záhrada a tak. Ale je tam aj jeho mama, sestra a švagor a pre mňa je to veľa ľudí. Povedal ,že ten byt vidí ako dočasné riešenie a potom ,že sa rozhodneme. Ale bojím sa ,že by ma tam aj tak po čase tlačil. A keby sme mali dieta, nátlak by bol väčší.