Láska z rozumu

28. sep 2024

Ahojte. Som slobodná mama dvoch malich deti. Mala som vzťah, veľká láska to bola, avšak musel odísť. Še obcas v kontakte ale samej mi je strašne smutno. Už je to nejaký čas čo som sama. Ale nezvladam to. Začala som si hľadať niekoho iného. Našiel sa muž ktorý je zabezpečený, veľmi sympaticky, rozumieme si, na ňom je vidieť že ho priťahujem. Berie ma na večere, len tak sa prejsť, povoziť. Nikdy k ničomu nedošlo. Ale ja to beriem viac menej kamarátsky. Nedávam mu ani žiadne nádeje. Stále po práci príde len tak zafajcit, zavolá, napíše každý jeden deň. A ja neviem či tomu dať šancu a skúsiť vzťah s ním a možno tá chémia príde časom alebo sa na to vykaslat a ďalej byt sama. Nemám rodinu, súrodencov, rodičov ani nikoho. Som fakt úplne sama. A tato pozornosť mi lichoti a je mi dobre keď sa mám komu vyrozprávať, koho objať.

qwer2019
28. sep 2024

Za mňa osobne, kde nieje láska nieje ani cesta.

enmery
28. sep 2024

Chémia tam buď je alebo nie je. Otoč si to naopak, chcela by si, aby Ťa klamal Tvoj partner a pritom by k Tebe nič necítil?Bral by Ťa len kamošku?Nerob druhým to, čo nechceš, aby oni robili Tebe. Otvorene mu povedz, že ho berieš ako kamaráta. Ak to tak berie aj on, super, ak nie, aspoň mu neublížiš.

tianna
28. sep 2024

Určite by som tomu dala šancu.. nie jedna kamoška sa takto zaľúbila až po čase a je aj láska aj pekný vzťah 🙂

tianna
28. sep 2024

@enmery a prečo by sa nemohla zamilovať postupne? V okolí mám práveže viac takých vzťahov ako takých ako som ja s manželom že doslova láska na prvý pohľad 😍🙂

sevrin
28. sep 2024

Keď sa s ním cítiš dobre a jemu je rovnako, tak prečo to nerozvíjať. Skús si predstaviť ďalšie dni bez neho, že ho už nikdy neuvidíš a potom si budeš ľahko vedieť porovnať, čo je lepšie.

enmery
28. sep 2024

@tianna Pretože sama píše, že to nerie iba kamarátsky a nie je tam chémia. Ak mu povie, ako to úprimne má, možno ostanú v kamarátskom kontakte, možno sa to zlomí, možno nie. Ja som vždy za fér hru.

lindous
28. sep 2024

@tianna aj moje vzťahy vznikli z kamarátstva, avšak tam to prerástlo tak nejak narza do niečoho viac... keď jeden od začiatku túži po niečom viac, je podľa mňa celkom nefér ho naťahovať a čakať čo z toho bude, lebo to prísť nemusí, zatiaľ čo to u toho druhého narastá a pritom iba stráca čas...

Autorka, veď sa môžete kamarátsky stretávať a uvidíš, do oficiálneho vzťahu by som s týmto nastavením nešla...

autor
28. sep 2024

@sevrin neviem so predstaviť nemat ho, že ráno nenapíše nezavolá …

Ja som mu nikdy nepovedala ani sme sa nebavili o tom že budeme pár. Veľa veľa sa smejeme, ideme do kina, na veceru atd. Máme úplne rovnaký humor, vie že mám deti a nevadí mu to. Ale nikdy nepadla debata že čo bude s nami alebo medzi nami. Proste sme obaja sami a trávime spolu čas. Len na ňom vidím že by chcel viac. No ja zatiaľ nie.

fido69
28. sep 2024

@autorka Čo pre teba znamenajú tie bežné pekné chvíle s napadnikom pochopíš až keď ho k sebe pritiahne iná žena. Samozrejme potom tu budeš písať - "Oblboval ma a pokiaľ som si uvedomila, že je to fajn chlap, tak si chlípnik našiel inú ženu" 🤔

mandzula
28. sep 2024

Daj tomu sancu, ako existuje laska na prvy pohlad, existuje aj ta na tisici - som toho prikladom. Moj manzel je moj spoluziak z gympla, s ktorym som sa stretla po 15 rokoch, chvilu sme sa kamaratili a lala, uz sme spolu 11 rokov.

tianna
28. sep 2024

@enmery u kamošky to bolo tak že prvý rok sa jej pomaly výzorovo hnusil 😆 to bolo samozrejme v čase kamarátstva.. behom ďalších 2 začali spolu chodiť lebo sa doňho zaľúbila 😁 dodnes sa smeje že teda fešák nie je, ale miluje ho pre iné prednosti ktoré má v povahe 🙂

autor
28. sep 2024

@mandzula
@tianna ženy fizicky ten chlap nie je absolútne môj typ. Ale my keď sme spolu neni sekunda kedy sa nesmejem. Strašne sme si povahovo blízky, intonicky, ukecaný, dvojzmyselny. On už aj skúšal take že dať mi pusu ale ja som sa odtiahla a povedala mu že sa na to necítim a nech to zatiaľ nechá tak. Vôbec sa neurazil, rešpektuje to a povedal že to nechava úplne na mne.

mandzula
28. sep 2024

@autor mne sa ten moj vobec, ale vooobec nepacil. Kamaratka mi vravi, daj sa s nim dokopy, budes sa mat dobre a ze fuj, nikdy. No, a 11 rokov ho lubim ako kona.🙂

pseudomonas87
28. sep 2024

Celé toto ...on nie je môj typ... Sa veľmi preceňuje.
Je ťažké nájsť muža, ktorý je dobrý, má prácu, je k tebe milý , chová sa slušne, nie je to psychopat ani narcis a ešte je v pohode s tvojimi deťmi.ja by som to skúsila.

jaja20
28. sep 2024

Off topic...ale keď nemáš rodinu, súrodencov, rodičov, ani nikoho iného, tak s kým sú tie dve malé deti, keď chodíš na večere a voziť sa s ním? 🤔

enmery
28. sep 2024

@jaja20 👌

svetlonos
28. sep 2024

@jaja20
opatrovatelka? Aj my mame s mm. A takto mame obcas čas aj v klude na seba.

svetlonos
28. sep 2024

Autorka
a vieš si s n predstaviť sex? Tak si to predstav ako film a ako sa pri tom cítiš. Kam musel otec tvojich deti odist?? Spet do zahranicia či zomrel?

jaja20
28. sep 2024

@svetlonos Veď nech autorka napíše,inak to je z tvojej strany iba domnienka. Lebo ako slobodná matka 2 detí si asi ťažko môže dovoliť zaplatiť opatrovateľku niekoľkokrát do týždňa.

autor
28. sep 2024

@jaja20 striedavá starostlivosť po rozvode ?

cajomila
28. sep 2024

Tiež som raz malá takého kamaráta...bolo nám spolu veľmi dobre, zábava, humor, kamaráti, záujmy...trávili sme spolu veľmi veľa času, v podstate si už všetci (vrátane našich rodičov) mysleli, že sme pár.
Ale neboli sme...on chcel vždy viac, ja som bola oveľa mladšia a nejak som vždy mala pocit, že mám stále čas sa rozhodnúť a že vlastne my sme takí úžasný kamoši nič nám nechýba 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️.
Ale veľkou pravdou bolo, že on má fyzicky absolútne nepriťahoval, tu chémiu som tam proste necítila a nevedela som sa cez to preklenúť.
Z odstupom času si uvedomujem, že mi to veľmi lichotilo tá jeho náklonnosť, obdiv, ochota...
Písal mi básničky, zamilované SMS...on bol do mňa asi najviac buchnutý zo všetkých mojich nápadníkov.
Dnes už viem, že som ho až príliš dlho naťahovala a dávala mu plané nádeje, dnes by som to už nespravila.
On z toho bol niekedy až zúfalý.

Nuž musíš sa rozhodnúť sama.

janka1011
28. sep 2024

Vzťah z rozumu sa veľakrát vydarí viac, ako vzťah z bezhlavej zaľúbenosti. Daj tomu šancu.

jaja20
28. sep 2024

Tak to ti tlieskam,že sa tvoj ex dokáže plnohodnotne postarať o 2 deti v striedavej starostlivosti.
Čiže s tým novým chlapom sa stretávaš len každý druhý víkend?

svetlonos
28. sep 2024

Vy mate len romantiku momentálne. Ze vie o deťoch a je v pohode s nimi, je teória. My mame s mm kolkokrat co robiť, keď 4,5 rocny z unavy chytí rapel a zameraná tak provokacne fuuu 🤯 A to deti ľúbime nadovšetko! Toboz ešte tak "deti" v parádne puberte riešiť s neotcom. Klobúk dole pred všetkými, ktorý majú v domacnosti nie svoje dieta a zvládajú rôzne výbuchy hnevu atd.
To vy ste do teraz nezažili, taky reálny život s problematických situáciami, 0 casom pre seba, lebo deti. Taka angína, co skoli e ľudí a 4ty do večera v práci atd.
Teraz je všetko nádherné....
Ale pokial by ste to aj skúsili, od kamaratiek viem, že to málokedy dobre končí. Ja netvrdím, že sex je všetko vo vztahu. Ale maloktori 2 ľudia sa stretnú na tak vysokej duchovnej úrovni, ze sex im netreba a raz za rok je pervektne číslo.
Pokial nastanú problémy vo vztahu a je to na báze kamarátstva bez chémie (z tvojej strany), budeš hľadať inde. A je uplne jedno aký je úžasný, skvelý, vtipný atd.

lucimax
28. sep 2024

@tianna súhlasím. Dopraj si cas, zážitky.. cestovateľské, športové, navarte spolu... a rozhodnes sa keď už sama budeš poznať odpoveď.

luccija
28. sep 2024

@jaja20 striedava starostlivosť nie sú každé 2 týždne víkend čo ju spovedas?prečo máš pocit, že slobodná matka si nevie zaplatiť študentku na opatrovanie?
Autorka daj tomu šancu je ti s ním dobre, máte sa o čom rozprávať atď ..keď ho objimas tak zle to nebude🙂

jaja20
28. sep 2024

@luccija A ty máš čo za problém? 🙂
Striedavá starostlivosť býva vo väčšine prípadov každý druhý týždeň. Drvivá väčšina príspevkov tu na Koníkovi býva ohľadom toho, že matky samoživiteľky nevedia zvládnuť ani základné financovanie domácnosti, preto je málo pravdepodobné, že práve ona si môže dovoliť platiť opatrovateľku detí, keď si vlastne ani nie je istá, že to má s tým dotyčným, čo ju ani nepriťahuje, zmysel.

autor
29. sep 2024

@jaja20 nie nemáme striedavku každý druhý tyzden. Ja som na chlapci nikdy odkázaná nebola, nesedela som 3 roky doma a nenechavala sa živiť. Mám svoje bývanie, auto aj prácu a určite nemám problém utiahnuť seba a svoje deti finančne. Takze asi niesom ako “drvivá väčšina”. A áno, môj ex bol síce nafigu manžel ale otec je aj bol dobrý a dokáže sa o deti plnohodnotne postarať.
@luccija Študentku si neplatím, ani nikoho k deťom. Občas pani čo mi príde pozehlit alebo umyť okna 😀😀😀. Ale tak napr keď idem po decka pešo tak ide somnou, ako som písala hore po práci zájde stále na 10-15 minút zafajcit, keď ideme s deťmi venčiť psa tak chodí s nami atd. No a keď sú deti u otca tak sme skoro stále spolu.

jaja20
29. sep 2024

No,tak potom máš na rozdiel od iných rozvedených mamičiek doslova život ako sen, keď nemusíš riešiť existenčné problémy.
Ako dlho sa s ním už takto stretávaš? Lebo keď ste v podstate každý deň spolu, už by si cítila, že sa kamarátstvo mení na lásku. Fyzicky ťa priťahuje? Objímaš sa s ním, zveruješ sa mu a to v ňom určite vzbudzuje nádej. Čo keď za nejaký čas príde niekto, kto v tebe vyvolá motýliky v bruchu a ty už budeš mať tento vzťah "z rozumu"?

hara_vara
29. sep 2024

skús čo ťa nezabije ťa posilní 👍