Kolegyňa má pomer so šéfom

11. aug 2024

Ako by ste riesili tuto situaciu? Trva to uz skoro pol roka.
Predpokladali sme, ze pojde o kratku aferku a ukonci sa to, opak je pravdou. Nabera to na obratkach. Stazovat sa na vyssich miestach? O pracu prist nechcem a ani nemozem, mame cerstvu hypoteku.

1. Kolegynu nadriadeny vo vsetkom zvyhodnuje
2. Korporat priamo zakazuje akekolvek blizke vztahy na pracovisku
3. Obaja su v manzelstvach

Nie, nezavidim jej. Mam dlhorocneho priatela. Nadriadeny je stary, skaredy, plesaty dedek. Ide mi o princip.

Dakujem za skusenosti, rady

gabika0825
11. aug 2024

Nebonzovala by som to, lebo sa na to príde a ty budeš tá najhoršia. Ja by som odisla pokial tá to naozaj veľmi znevýhodňuje, ver mi, zažila som podobne na pracovisku, akurát tam to bolo s viacerými kolegyňami, keď malo prísť na mna tak som odmietla a mala som peklo v práci. Čiže odísť

melanta
11. aug 2024

Nenapísala sú podstatnú informáciu. Ako tvoju prácu, tvoj výkon a mzdu ovplyvňuje ich vzťah? Skús byť konkrétna.

dzulli1980
11. aug 2024

A prečo to chceš riešiť? ... môj šéf má 15 rokov pomer s kolegyňou a čo? ... je to ich svedomie, ich život atď.

lucia13022023
11. aug 2024

Pokiaľ by sa to priamo netýkalo mňa, neriešila by som to.

bublinka1426
11. aug 2024

preco riesis cudzie zivoty?
zial to zvyhodnovanie asi budes musiet pretrpiet. :/
ale pokial sa to teba netyka neries

veklipo
11. aug 2024

V korporáte máte určite nastavené procesy na takéto porušenie pravidiel. Mal by byt zadefinovaný spôsob nahlasovania. A na rozdiel od bežného života, nahlásenie porušovania nie je bonzovanie.
Komunikuj transparentne, uveď 2-3 príklady, čím to ovplyvňuje tvoju prácu. Môžeš aj anonymne. O prácu neprídeš.

hugger
11. aug 2024

Ako ju zvýhodňuje?

birika
11. aug 2024

aky vyznam by malo to bonznut? je to ich zivot

zuzubb007
11. aug 2024

Sa smejem a čo to riešis, je to ich život, robím si svoje a nestarám sa do druhých, pomer na pracovisku má každý druhy

ukgirls
11. aug 2024

som myslela ze Kelisova uz umrela a ejha ona zije 😝

janage
11. aug 2024

Ja to chápem tak, že príde balík na odmeny a šéf pridelí najviac milenke napr. hoci pracuje rovnako ako ostane kolegyne.
Pri riešení kto kedy na dovolenku v lete vyberá prvá ona.
Naopak pri zastupovaní je milenka posledná na koho sa šéf obráti.

autor
11. aug 2024

Keby ju nezvyhodnoval, nech maju pomer do smrti. On zadeluje jej pracu ostatnym, lebo ona chuderka nestiha. Z prace odchadza skor kazdy druhy den, lebo musi kvoli detom. To, co v praci nestihne (a je toho logicky dost), dostavam dorobit ja. Ked potrebujeme ist k lekarovi, odmieta akceptovat aj poldnovy paragraf, lebo do 2 hodin, nech sme spat. Ona ma bez problemov paragrafy celodnove, pricom lekara ma o 2 ulice dalej ako sidli firma.

autor
11. aug 2024

Variabilnu zlozku mzdy ma vzdy 100%, pricom, kym pomer nemali, nikdy zdaleka 100 nemala, nikdy nic na 100 nesplnila. Ostatni robime jej pracu ja najviac a 100% nema nikto okrem zastupkyne sefa.

autor
11. aug 2024

@janage presne tak, som rada, ze to niekto pochopil. To, ze ma sto fotiek muza a deti na stole a spi so starcom je mne jedno, ale to zvyhodnovanie mi velmi prekaza.

walentina7
11. aug 2024

Nic by som nerobila. Rob si svoju robotu a si ich nevšímaj.

earlgrey
11. aug 2024

Si si istá, že s ním má pomer?
Mňa chcel zvýhodňovať šéf v práci, zniesol by mi aj modré z neba, všetci to videli, všetci si šuškali, že mu chodím do kancelárie "robiť dobre" a nič z toho nebola pravda. Ale je aj pravda, že zvýhodňovanie som odmietala, prácu som si svoju robila a dokonca aj pomáhala iným, áno pomáhala a nie, že robila ich prácu. A bolo mi jedno, kto si čo myslí. Ja som mala svedomie čisté a on sa mohol predomnou aj poskladať a nikdy by som s ním nič nemala.

januska12323
11. aug 2024

Máš riešiť zvýhodňovanie nie pomer. Prečo by si mala robiť jej robotu? Nech si dorobí sama.

melanta
11. aug 2024

Ak jej prácu dáva tebe, aby ona nemusela toľko robiť, ako už spomenula @veklipo ak sú v korporáte zakázané vzťahy na pracovisku, tak je určený aj spôsob, ako takéto prípady nahlasovať. Postupuj teda podľa interných pokynov. Ak ich nemáte, choď za šéfom, povedz mu, že neriešiš jeho údajný vzťah s Filoménou, ale žiadaš ho, aby s okamžitou platnosťou prestal posúvať jej prácu na teba. Zároveň ho informuj, že ak v tom bude pokračovať, budeš jej prácu vykonávať iba po tom, čo ti túto prácu prikáže písomne. Buď slušná, ale asertívna. Ak nepomôže, rieš to s personálnym oddelením. Ak ty musíš robiť jej prácu, aby ona mala viac voľna, nie je to bronzovanie. Čo sa týka jej variabilnej zložky mzdy, tú nerieš. Nie je v tvojej kompetencii. Nehovoriac o tom, že tak ako je bežné v korporáte zakáz vzťahov na pracovisku, tak je bežný zákaz hovoriť si medzi zamestnancami o mzdách.

hugger
11. aug 2024

Stretni sa so šéfovia zástupkyňou a pytaj sa ci je to len tvoje subjektívne vnímanie alebo to vidia aj ostatni.

Stretni sa so šéfom a ukáž mu par príkladov pri ktorych vnimas ze sa nerovnako správa k zamestnancom. Ideálne keby si mala aj príklady inych zamestnancov, nie len ty a ona. Pomer neries, nerovnaky prístup k zamestnancom je problem ktory ta tlači.

kandelabra
11. aug 2024

A keby si jej robotu odmietla dorobit? Proste sefovi povedat, ja som si svoje spravila, neviem preco by som mala robit aj pracu niekoho ineho, a ak nestiha, mali by ste zobrat cloveka, ktory stihat bude. A tiez ze ako je mozne, ze nestiha, ale ma vsetko na 100%. Mozno nacrtnut, ze odpoved na tieto otazky mozno budu zaujimat vedenie alebo jeho manzelku.
Ono je to tazke, bud so sebou nechas zametat, alebo pojdes do rizika, ze mozes prist o pracu. Zalezi na tom, co si vyberies...

romanovic
11. aug 2024

My mame v korporate whistleblowersku linku, vy nemate? Tam vies nahlasit cokolvek aj anonymne a musi sa to presetrit.

autor
11. aug 2024

@melanta 1. Sefa som upozornula, aj ja, aj ostatne kolegyne. Rovnako som odmietla urobit jej pracu, pockala ma dalsi den, dalsi a dalsi a potom som to dostala pisomne prikazom, odvolal sa na bod, ze praca je kolektivna a v pripade vypadku jedneho zamestnanca ju vykonava iny
2. Nemame zmluvne dany postup nahlasovania vztahov, je tam len upozornenie, ze pri zisteni je potrebne nahlasit to nadriadenemu
3. Ona sa bez problemov kazdy mesiac pochvali, ze mala 100 variabilnu

limoncino
11. aug 2024

Neviem ako vás korporat, ale náš ma etickú linku, kde sa môžu anonymne nahlasovať porušenia pravidiel. Ako veľmi je to anonymne, keď to nahlasujes zo svojho zamestnaneckeho účtu neviem, ale skús. Stačí vzťah na pracovisku, lebo keď napíšeš, že dostávas jej prácu, bude každému jasné, odkiaľ vietor fúka. Držím palce

mamina7070
11. aug 2024

trvaj na tom aby ti kazdu pracu nadramec (teda jej) sef zadal pisomne
rob tak napr mesiac potom to spis a chod sa porozpravat na HR, neries od koho je ta praca atd ale teda ze pravidelne dostavas pracu nad ramec a teda chces to riesit a citis sa znevyhodnena oproti inych kolegyniam

lucka_ke
11. aug 2024

každý šéf má svojho nadriadeného, zhromaždi si dôkazy, aby si to vedela preukázať a deleguj vyššie

lucia13022023
11. aug 2024

Tak toto sa týka teba, riešila by som to. Aj mesiac /dva zhromažďovala dôkazy, že vykonávas jej prácu navyše, že odchádza skôrz atď a s tým išla za nadriadením tvojho šéfa.

luccija
11. aug 2024

Ja sa pýtam len zo zvedavosti ok, nahlási to, že majú pomer a zvýhodňuje ju.Ako sa to bude riešiť preradia ju, jeho, autorku.Jej zostane ten istý šéf a dá jej to "vyzrať" a bude vo firme za bonzacku

mamamasama
11. aug 2024

Úplný šok. Ako na takmer každom pracovisku. Na tvojom mieste sa nestarám. Tieto tetky, čo sa doma nudia 🙈

13uzivatelka11
11. aug 2024

@mamamasama čítala si aj ďalej, že ju to dosť ovplyvňuje v praci? Tiež som si najprv pomyslela ze bože co sa stará, ale kebyze mi to takto zasahuje do práce, tak by mi to dosť vadilo.

lucka_ke
11. aug 2024

@13uzivatelka11 súhlas, prečo by mala robiť za iného bez toho, aby to mala zaplatené