Kamarátka sa sťažuje, že nemá peniaze

11. júl 2024

Ahojte, kamarátka sa stále sťažuje že nemá peniaze, že zarába len minimálku a žije od výplaty do výplaty a nič si nevie ušetriť. Ponúkla som sa jej teraz cez leto nech pôjdeme spolu na výlet aj s deťmi. Boli sme tri krát zaplatila som im vstupné na benzín som si nepýtala nič veď aj ja som išla na výlet s mojím dieťaťom.
Lenže dozvedela som sa od našej spoločnej známej že sa jej vykecala koľko veľa veci nakúpila nové do domu, deťom všetko možné oblečenie hračky aby mali. Aj na seba veci.
Došlo mi to trochu trápne že mne sa sťažuje aká je ona chuderka, necháva sa pozvať na platené miesta, aj na kávičku na pizzu vždy platím ja lebo ona nikdy nemá peniaze. A teraz sa dozviem že ma len využíva.
Chcem sa vyrozprávať, no možno dlho už nebudeme kamarátky po tomto

lonely66
11. júl 2024

ja by som s takou osobou skončila okamžite.

janinque
11. júl 2024

Co ak klamala tej tvojej znamej (hanbila sa povedat, ako je na tom s peniazmi)?

bloger
11. júl 2024

Trošku to asi využíva. Môže to byť ale aj inak.

laurita285
11. júl 2024

V podstate je to aj celé pravda... že ona nemá peniaze lebo ich minula na niečo iné.

qwer2019
11. júl 2024

@janinque tiež ma to napadlo. Človek sa zase každému nechce zdôveriť z tým zlým

deti95060810
11. júl 2024

ja by som odteraz tiež jej rozprávala ako nemáme peniaze...aby už nič od teba nečakala - žiadne vstupné a pod.
budete sa sťažovať obidve.
aké požičaj - také vráť.

ivangeline
11. júl 2024

Mne by zas bolo blbe stále platiť, tebe nie?

domkakvet
11. júl 2024

Ked pojdete nabuduce nic neplat a ak nema peniaze, nech nikde nechodi.

mamina7070
11. júl 2024

vyuziva ta nie je to kamaratka, chodis aj k nej domov sak ona ta kludne moze domov pozvat na kavu a nie chodit do kaviarni ak na to nema

autor
11. júl 2024

@ivangeline Ale áno je mi to blbé.
@mamina7070 Áno chodím aj k nim domov a je pravda čo všetko pokupovala do domácnosti videla som to.

mamina7070
11. júl 2024

tak potom preco jej platis vylety jedlo ked vidis ze ta klame

sissy27
11. júl 2024

Co znamena “ponukla som jej ci nejdeme na vylet” ? Ponukla si sa, ze ju vezmes na vylet? Pozvala si ju na vylet? Lebo kludne to mohla pochopit tak, ze ked ti dookola omiela, ze nema peniaze a ty ju “ponuknes” na vylet, tak to mohla brat tak, ze ok, pochopila, ze sa mam zle tak mi chce zaplatit vylet… a teda prepac, ale ked sa ti niekto stazuje na nedostatok financii a tvoja odpoved je “och to ma mrzi, nemas sice peniaze ale podme na vylet, plati sa tam vstupne, urcite budeme hladne aj smadne, nieco si tam dame” tak sa necuduj, ze to berie ako pozvanie. Preco si nenavrhla ihrisko, prechadzku k jazeru alebo nieco kde netreba platit?
Ano, kamoska mohla odmietnut vylet, mohla aspon zo slusnosti povedat, ze potom ti vrati… ale ty si tiez mohla trochu rozmyslat 🤷‍♀️

gemerka17
11. júl 2024

Mne príde zmyslov zbavené, že by som mala za druhú cudziu osobu a je decko platiť zábavu. Keď idete spolu, okej za benzín nemusíš pýtať nič, vstupné každý sám a strava a pitie by mohlo fungovať na preskacku ak ste dobre kamošky. Tiež že druhej strane nie je blbé, aby takto za ňu niekto platil, ak to nie je rodina. Využíva ťa. S takou osobou tráviť čas, kde to je zadarmo a max. sa kúpi drobnosť, čo si môže ona pre seba a svoje dieťa zaplatiť aj sama.

tttbb
11. júl 2024

Neviem preco by si jej mala nieco platit, akoze dobre jednorazovo zobrat ju na vylet, pozvat deti no okej da sa to chapat, si dobra dusa.. Ale aj keby nemala co do ust nemozes ty byt zodpovedna za jej zivot predsa.. Ma dve ruky, moze robit, ak sa jej nechce robit moze predavat svoje telo napriklad, je to jej zivot ona je zan zodpovedna..

suzitok
11. júl 2024

Mala som takú susedku...keď som zistila, že mi klame a využíva, akúkoľvek pomoc som zrušila a sekla som s tým. Musíš byť rázna, takýto ľudia nemajú problém ti povedať, že nemajú na chleba, vypýtajú 5€ a vzápätí im dovezú sedačku za 850€..

dzulli1980
11. júl 2024

Dobre, raz by som zaplatila, ale opakovane? ... je očividné, že Ťa využíva ... toto takíto ľudia sa mi hnusia, okamžite by som s ňou skončila, ja som typ, že by som jej na rovinu povedala prečo ... tiež nemáš tlačiareň na peniaze, nepestuješ si ich v záhrade ...

ninusa221
11. júl 2024

My máme tiež takú kamosku. Takéto typy sú skôr žgrlave nie že nemajú peniaze. Jednoducho im nieje nič blbe, sadne si všetci poberú kolo a keď príde na nu tak nič. Keď niekam ideme na benzín ju nenapadne. Najprv sme to nechali tak ale teraz sa jej už vyhýbame oblúkom.

luciaruz
11. júl 2024

Normalne na rovinu by som sa jej opytala, ze videla som u teba kopu nových veci. Kto to platil, ked mne sa sťažujes ze nemas? Preco robis zo mna debila?

1gramofon
11. júl 2024

väčšinou to nie je pravda a ten človek na to má, ale peniaze minie na niečo iné. Keď ma niekto také reči, tak aj ja mam malo, keď si ja vystačím z takej sumy, tak musia všetci... Nič by som za nu neplatila, nikam nepozvala a nič by som si nevysvetlovala, lebo ona ta do ničoho nenútila... Nemá cenu si niečo vysvetľovať s takou osobou, aspoň pre mňa

miadi
11. júl 2024

@sissy27 prepac toto je uplne odveci co si napisala. Ked ta kamoska zavola na vylet a odvezie ta to neznamena to Snad ,ze automaticky ocakavas ze bude platit vstupne za teba tvoje deti a este aj jedlo . Je jedno ci peniaze mà ci nema. Takto uvazuje len vyuzivacny clovek . Vycitky jej robis ze mala rozmyslat. Ved ju nepozvala do Disney landu a nesli jest homare isli na obyc vylet a pizzu . To nie je kamaratka ale vyuzivacka . Autorka urobila Iba tu chybu ze sa nechala využit. Za dobrotu na žobrotu. 😉

sissy27
11. júl 2024

@miadi prepac, ale mne pride uplne mimo zavolat na vylet niekoho, o kom viem, ze nema peniaze a potom byt prekvapena, ze si ta osoba za seba neplati. To co si sedela na usiach ?? Alebo proste to len ignorovala? To je pre mna take iste ako vegetarianovi naservirovat steak a cudovat sa, preco neje. Bud idem na vylet s niekym kto na to ma, alebo vymyslim program primerany kamoskinej financnej situacii, alebo to proste bez zbytocnych kecov zatiahnem. Pre mna je kamaratstvo aj o tom, ze pocuvam, vnimam, akceptujem, pomozem… a hlavne nemeriam kamaratstvo peniazmi. Ale obavam sa, ze v tomto pripade o kamaratstvo nejde - jedna nepocuva, nevie sa ozvat ked treba, radsej poohovara na internete a druha - tazko povedat, ta sa asi nevyjadri 🤷‍♀️

miadi
11. júl 2024

@sissy27 vies kolko ludi keca ze nema peniaze a maju viac ako ten od ktoreho ocakavaju pozvanie.? Taketo zeny existuju. Kazdemu kecat ze nema $ tak sa jej kamosi na vianoce vyzbieraju niekolko l€€ aby sa mala lepsie a zatial ona mà na ucte viac ako oni len to im uz nepovie. Vacsinou ked clovek naozaj nema peniaze tak o tom nerobi take halo. A jednoducho povie ze na ten vylet momentalne nema cas atd. To ze Niekto nema $ neznamena ze nema hrdost.

sissy27
12. júl 2024

@miadi ale veď ja viem, že takí ľudia existujú... ale tak proste keď mi niekto vkuse omieľa ako nemá peniaze (bez ohľadu na to, či to je pravda alebo nie), tak budem ho volať niekam kde treba peňaženku vyťahovať? keď ti niekto bude fňukať, ako ho bolia kolená a nevládze chodiť, tak ho zavoláš na vysokohorskú turistiku? Ja nie.
A ešte raz - kamarátka nebude zneužívať ochotu tej druhej a rovnako tak kamarátka počúva a keď tak nemá problém pozvať tú druhú bez zbytočných kecov.

mikadooo
12. júl 2024

Ja by som sa len poučila a jednoducho by som s ňou nechodila na platené miesta. Ono ja zas chápem, že ayk má tých peňazí nie veľa, radšej kúpiť do domácnosti, ako oplieskať na výletoch... Či? A keď nájde kamošku, ktorá ju pozve na výlet, čo je na tom zlé? Len aby to nakoniec nebolo celé trošilinku poprekrúcané. Kamarátka asi naozaj má hlbšie do vrecka a je jej ľúto vyhadzovať eurá na výlety. Takže, choďte proste spolu na neplatené zábavky - turistiky, jazerá, atď., s lepeňákmi v ruksaku, a všetko bude fajn. Ak teda s ňou chceš ostať kamoška. Ak nechceš s ňou byť kamoška, že ti ľudský nejak extra nesedí, lebo je to taký ten plačko ako všetci majú a ona je chuderka, tak potom jasné, je to úplne ok, vykašľať sa na to a ísť si každá svojou cestou...

autor
12. júl 2024

@mamina7070 Už s tým seknem, ja som jej len chcela pomôcť keď mi rozprávala ako nemá peniaze a nič si nemôžu dovoliť že deti nebudú mať zážitky cez leto lebo nemá na to.
@sissy27 Ponúkla po xty raz keď sa sťažovala že stále sú len doma s deťmi zavretý medzi štyrmi stenami, som sa jej ponúkla aby sme išli spolu niekam. Samozrejme jedlo a pitie tiež som im zacvakla. Bolo to raz, dvakrát, myslela som že aspoň neaku symbolicku sumu dá aspoň na vstupné no nič.
@miadi a @sissy27 My sa poznáme od ZŠ sme dobre kamarátky, naše deti sa spolu kamaratia. Chodili sme zo začiatku k nám k nim, potom do mesta na výlety čo boli zadarmo alebo opekať na pizzu. Len ona sa sťažovala že ju to už nebaví stále to isté. Tak som navrhla niekam na výlet do zoo, na kúpalisko a tak. Vtedy začala že ona nemá na to peniaze že málo zarába. Potom sa mi ozvala že jej deti by chceli ísť a či by som ich zobrala že nabudúce zaplatí ona keď bude mať. Lenže stále som platila len ja.

maminkadeticiek
12. júl 2024

Nikomu by som nic take neplatila.

mamina7070
12. júl 2024

urobila si z teba dojnu kravu sama sa pozyva a ty nech platis , by som jej napisala sms ze kedy nas ona naoplatku pozyva na vylet

lucia245
12. júl 2024

Možno jej dali peniaze rodičia, nech má za čo kúpiť potrebné veci.... Otvorené sa jej opytaj

sissy27
12. júl 2024

keď ste kamarátky, treba komunikovať. Zuzi pozri, ja chápem, že máš blbú situáciu, aj som ti vyšla v ústrety a párkrát zaplatila za vás, ale tiež to nemôžem robiť stále, tiež mám svoje výdavky. Nerozmýšľala si o zmene práce alebo nejakej brigáde? Ona sa nehanbí povedať čo by chcela, ty sa zas nehanbi povedať čo by si nechcela.

ivana11155
12. júl 2024

Cudne z obidvoch stran. Ty jej tolkokrat zaplatis a jej to vobec nie je trapne ist zadarmo znova a znova. A co sa tyka teba, ok, zaplatim raz, lebo kamoska nema, ale tolkokrat platit za kamosku a jej deti...ja by som sa uz dalsikrat nedohodla na vylete. Hladaj inu kamosku, tato ta len vyuziva. Vseobecne napisem, ze je vela takichto ludi, co sa len stazuju ze nemaju peniaze, ani rodicia nemaju ani neviem kto a ked sa stretneme pride oblecena v novej kolekcii z najdrahsieho butiku v meste....