Kamarátka nepozná etiketu slušnosti

27. sep 2024

Moja znama s ktorou mam blízky vztah nepozna etiketu slusnosti…. nechcem byt hnusna ale nemam potuchy ako jej vysvetlit ze mliaskat na celu restauraciu FAKT NIE JE slusne…. Raz ked sme dojedli si rozopla nohavice a dobre ze nevolozila nohy na stol.. Častami je fakt nechutna

minenkak
27. sep 2024

Prečo s ňou chodíš jesť,keď ti tak vadí

dskjhfdlkdjhl
27. sep 2024

Ved ked je to kamoska, tak jej to povedz uplne normalne, priamo, bez kadejakych vytacok.

gribka1
27. sep 2024

Strapňuje seba, či teba? Ale jasné, môžeš jej povedať, veď ste kamošky, aj zabavnejšou
formou .

ivangeline
27. sep 2024

A prečo je kamoska?

viestta
27. sep 2024

Ked si dobra kamoska tak jej to povies na rovinu, je to v jej zaujme. Ked je dobra kamoska pochopi to, ked nepochopi a urazi sa az taka dobra kamoska to nie je.

rozculena
27. sep 2024

prečo sa s takou nechutnou ženou kamarátiš?

egonsk
27. sep 2024

neni cinanka? oni bezne mlaskaju a aj grgaju 😁

svetlonos
27. sep 2024

Kokos, tak ja idem do vyvrtky a hisaku už pri stvorrocnom synovi keď čamne! A pri dospelom?? Odmietam sediet s nim pri jedle! Môjho švagra najviac u svokry trápila jediná otázka- ci čáme? Lebo pri všetkej láske by nebol schopný s nou sediet pri jedle. Ešte že nečame.
Ja mam napriklad mizofoniu a za títo by som fakt zabijala! A to max do 5 sekúnd.
Takže už by bud nebola kamoska, alebo by som jej to pivedala ako sa veci majú! Nevadí, nepochopi jej vec. Ale nechodila by som s niekym kto sa nevie chovat. Ešte chýba poriadne v tej restike grgnut a ... A dielo dokonale.

andrea2323
27. sep 2024

@svetlonos čo to je za výraz, čáme, nečáme? 😂

kikusenka1
27. sep 2024

@andrea2323 no ja som tiež zvedavá 😂

xlucia
27. sep 2024

@andrea2323 tipujem ze mlaskanie pri jedle

svetlonos
27. sep 2024

@andrea2323
mliaskať, u nás hovoríme čámať 🙂 uplne bežné. Ty to hovoríš ako? Ešte si to nikdy nepočula?

limoncino
27. sep 2024

@svetlonos no ja som to napríklad nikdy nepočula, ale domyslela som si to, lebo v maďarčine to je podobne, len dlhšie 😂 a mizofoniu mám aj ja, takže a kamarátkou autorky by som pri stole nevydržala.

0silvia0
27. sep 2024

@svetlonos tiez som tento vyraz v zivote nepocula
@limoncino ako sa to povie po madarsky?

limoncino
27. sep 2024

@0silvia0 čamčogni, samozrejme sa to inak píše, ale nechcela som ľudí trápiť 😂

biba_18
27. sep 2024

u nás s tomu povie džamkať alebo čamkať…

0silvia0
27. sep 2024

@limoncino tak ja sa ucim madarsky cez duolingo, ale na toto som este nenarazila😄

limoncino
27. sep 2024

@0silvia0 to neviem či na to narazis, vlastne ani neviem, či je to spisovne, my sme to takto používali. Mimo tému, prečo sa učis túto reč? Môžeš aj do IP, nech to tu nespamujeme 🙂

svetlonos
27. sep 2024

@limoncino
u nás sa bežne hovori, čámeš ako prasa!
No ja by som takú kamosku fakt zabila asi. Nasrandovnejsie bolo pred 3 rokmi, keď sme čírou náhodou začali rozhovor a zvrtlo sa to nataketo pavúky- s bratrancom. A on vraví, ani mi o tom nehovor, vola sa to mizofonia mam to! No tak sme sa nasmiali, keďže sme spolu vela teavili čas kedysi, vozili sa autom po výletoch a vždy sa išli najesť. Ja teda nemáme ale už len ten zvuk No a sem tam sa mi podarí čamnuť. Tak som sa ho pýtala, prečo mi nikdy nič nepovedal? 😁 Vtedy si myslel ze to on je kkt a nevedel, že je to diagnóza 😂
No co mame to v rodine. Najlepšie keď ti taki, co to nemajú povedia- to je normálne! Véd aj mne to vadí!
No áno ale ti "normalni" nemajú chuť iných, za zvuky ci vydávajú, minimalne zmlatit. Takže to nechápu vôbec 😏

limoncino
27. sep 2024

@svetlonos nie, nechápu, ja neznášam piskanie napríklad.

andrea2323
28. sep 2024

@svetlonos to som ozaj nikdy nepočula, ale super vedieť som sa niečo naučila 😌

kikusenka1
28. sep 2024

@andrea2323 ani ja som to nikdy nepočula

kikusenka1
28. sep 2024

@svetlonos veru ani ja nie. Normálne tonu hovoríme mliaskat

rorino
28. sep 2024

@svetlonos ani ja som to nikdy nepočula,ani necitala

svetlonos
28. sep 2024

@rorino
ja tiež koľkej vyvhodniarsje slová nepocula ani necitala a predsa existujú 😂 Iný kraj iný mrav. V každom prípade je táto debilne vada hrozna. Znesiem to akurát u chorých ľudí a maličkých detí. Ale u dospelých je to pre mňa hrozné.

rorino
29. sep 2024

@svetlonos a ešte keď rozprávajú s plnými ústami,to je katastrofa

cacianka
29. sep 2024

@svetlonos prosím ťa, píš v reči nášho kmeňa 🤩 ( tj. spisovne bez preklepov.) minule ti to už išlo výborne.
Minimálne 1/3 nie je rozumieť textu. Ďakujem

cacianka
29. sep 2024

Chlipat, sŕkat tekutiny, mľaskať, mi fakt vadí pri jedle, aj pri bežnom stolovaní, aj u rodiny, nieto ešte počuť to od " cudzích". Ak vlastného otca som umravnila, že haloooo, na svokra som cmukala alebo nepriamo cez muža . Tak umravni aj kamošku, a keď nepochopi, už s ňou na jedlo nechoď. A keby sa pýtala, tak jej povedz že nemáš záujem počúvať prasačie zvuky v reštaurácii. Na farme to nevadí ...

svetlonos
29. sep 2024

@cacianka
😁 východniarske Jak ja tu autokorekturu nenávidím!

cacianka
29. sep 2024

@svetlonos veď ja viem, mne to tiež žere nervy 🥰🥳🤬. Minule som písala kamoške, autokorekt mal fest besny deň, čo mne popísal, to sa mi za mesiac nestalo