Kamarát môjho ex

4. mar 2024

Bude to dlhšie.
Nachádzam sa v zvláštnej situácii zaujíma ma názor iných žien.
Môj ex je taký ten osudový muž ktorý nikdy nezmizne zo života a behom rokov v podstate stále udržujeme kontakt. Aj sexuálny alebo teda hlavne ten aj keď to nie je často, ale stále nás to ku sebe tak nejak taha. Nepovedala by som že sme milenci lebo to by toho kontaktu muselo byt zrejme viac ako ho mame my možno dvakrát do roka a nejaké to písanie. Proste aj keď malo ale vieme o sebe nie je to take mŕtve.
Ja sa akosi od neho neviem odpútať ( nie že by som ho vyslovene chcela mat za partnera) u mna prevažujú city chcela by som s ním byt v kontakte, písať si s ním vedieť o ňom čo najviac a popravde aj veriť že som aj ja pre neho taká nezabudnuteľná že ma už dávno nezavrhol.
Lenže prestáva mi stačiť intenzita jeho komunikácie a som typ ktorý nie je ticho nenechám si veci pre seba pravdaže viackrát som ho hnala do kuta s tým aby mi povedal ako to so mnou ma ako to vlastne je atd.
On je typ ktorý ma veľa kamarátov ma partiu s ktorými sa stretáva stále všetkých ich poznám ( nie osobne). Jeden z nich sa mi začal veľmi priplietat do života a mne to začalo dosť lichotiť. Zapacil sa mi lebo vždy šlo o nejaké náhodne stretnutie niekde ale dnes už mi to skôr vychádza že veľakrát to bolo zrejme aj naschval. Aj som ho videla ako keď ma uvidel otočil sa a naschval šiel tým smerom ( nevedel že vidím). Ten kamarat vie že sme kedysi boli spolu aj že stále niečo trvá ( neviem čo všetko vie). Najskôr som sa tomu bránila že nechcem byt taká, mat kontakt s jeho kamaratom, dokonca som si myslela či to nie je nejaká hra a ich dohoda ale to som vypustila z hlavy veľmi rýchlo pretože zo strany ex mi príde že záujem o mna upada tak by ani nemal dôvod takéto niečo robiť.
Netrvalo dlho tento kamarat si ma pridal na socialnej sieti klasika lajkovacky a aj sme si napísali. Sme v kontakte ale nie je to intenzívne skôr tak jedna správa raz za 2-3 dni zakaždým odpiseme na to predosle. Začal sa mi páčiť a cítim sa zároveň vínne voči ex. Aj ten kamarat sa veľmi netrhá možno je sám zmätený čo robiť, je evidentne že sa mu pacim ale keď vie že stále niečo s ex mám možno sa nevie nejak pohnúť.

Neviem čo je správne. Najradšej by som to s ex prediskutovala povedala mu že sa ho musím už pustiť pretože to čo spolu mame mi viac berie ako dáva po psychickej stránke, neviem na čom som takisto počas rokov som mu nikdy nedala pocítiť že by tu bol nkekto iny a teraz zrovna jeho kamarat? Tiež si hovorím že keď si to jeho kamarat dovolil ( toto všetko) tak pravdepodobne vie že môže lebo asi teda o mna ex nejaký záujem nemá. Lebo ja by som toto kamarátke určite neurobila jedine keby viem že o dotyčného nejakého chlapa nemá záujem a sama mi dá zvolenie. Urcite by som nechcela hrať niečo na dve strany a mat ich oboch to nie ale ak by som sa viac zblížila s kamaratom tak s ex by bol navždy koniec to je jasne.

andrea_82
4. mar 2024

Ja by som nechala obidvoch tak a hladala niekde inde. S ex to evidentne nikam nevedie, ma ta len na obcasny sex. A ked si zacnes s kamaratom, budes mat exa stale na ociach a nepohnes sa dalej. Urob hrubu ciaru. Niekde na teba caka ten pravy, s ktorym to nebudes mat take komplikovane.

milanemila
4. mar 2024

Myslim, ze exovi nedlzis ziadne vysvetlovanie ani dovody prerusenia kontaktu. Iba by som mu povedala, ze ti to co je medzi vami nevyhovuje a chces sa v zivote posunut dalej, tak nech ta uz nekontaktuje. Toto by som spravila bez ohladu na to, ci si chces alebo nechces nieco zacat s tym novym.
Ak si chces s nim nieco zacat, tak mu otovrene povedz, ze s xy si prerusila vsetky kontakty a uz sa stretavat nebudete. Uvodis ako zareaguje a ked bude mat aj on zaujem, tak sa to posunie. Akoze ja chapem, ze sa do nicoho nehrnie, ked vie ze sa obcas nechas pretiahnut jeho kamaratovi 🤷🏼‍♀️

autor
4. mar 2024

@andrea_82 myslím si že keby aj spolu niečo náhodou s kamaratom mame nestalo by sa nikdy take že by ex došiel a sedeli by sme spolu niekde v obývačke.vsetci traja by sme vedeli že take niečo nebude možné a kamarat o to viac keď vie že stále spolu niečo mame by sa myslím bál ho mat v mojej blízkosti
Ale to už je veľká fikcia zbytočne myšlienky 😃

svokrinjazykmonika
4. mar 2024

Bože ty si zúfalka. Normálne je mi trápne za teba. Pre ex si len občasná trtkačka a vie, že keby na teba zapíska tak si hneď jeho. Určite pre neho nie si žiadna osudová ani nič také z jeho strany. Keby ťa chcel, tak ťa má. Takže ťa nechce, je to úplne jednoduché. Vy spolu nemáte ani jedno veľké NIČ. Absolútne si nepotrebuješ od neho pýtať nejaké dovolenie na randenie s inými, ani vôbec ho kontaktovať a vypisovať, proste načo, načo, nechápem. Hrubá čiara, zabudni na neho a záľub sa do iného. Možno ťa bude čakať aj pekná budúcnosť.

autor
4. mar 2024

@milanemila ja som práve chcela aby to malo taký oficiálny ráz aby vedel moje pocity nech to nie je len take že bum a už sa nič nedá robiť lebo som sa napr vyspala s iným. Nemám rada keď sa niečo urobí len tak spontánne bez nejakej konfrontácie ale keď o ňu nestojí asi sa inak nedá. Takisto kamarátovi nemôžem nič takéto povedať ako si napísala pretože jednak neviem koľko toho vie a za ďalšie nie sme v takej komunikacii, nič osobne sme si nepísali. Len ma teda prekvapuje že napriek kamaratstvu sa odhodlal na takéto kroky muselo mu byt jasne že sa to ex dozvie a nie je to veľmi štandardne

autor
4. mar 2024

@svokrinjazykmonika a to už prečo veľa ľudí udržuje kamarátstvo s výhodami a podobne on mi nič nesľúbil ani ja jemu, necakam že budeme spolu. Ale takisto si nehodlám zacinat niečo s iným a rovno s jeho kamaratom nie som typ ženy ktorá by mala túžbu spávať naraz s piatimi. Nechcela som aby bol ex náhodou vyvaleny ze zrazu som presedlala

autor
4. mar 2024

@svokrinjazykmonika ešte dodam aj v kamarátstve s výhodami môžu fungovať pravidla mnoho ľudí čo takto fungujú sa zároveň dohodnú že budú mat len seba a neudrziavat styk aj s inými, čiže minimálne v tom to beriem tak že nie že si nemáme hovoriť nič ale keď sme sa raz takto dohodli malo by to byt dodržané. Rovnako on mi povedal že nikoho iného nemá pravdaže veriť tomu nemusím ale už by to bola ako zrada keďže vyslovil to takto a bolo by to klamstvo keby na to prídem. Nejaké pravidla nefungujú len v oficiálnom zväzku manželstva alebo vzťahu ale môžu všade kde sa dvaja dohodnú. Takze nepríde mi fér hoci to máme medzi sebou takto nepovedať nič a riešiť niečo iné.

mabenn
4. mar 2024

neviem kolko mas rokov a co ine v zivote riesis (velmi odporucam riesit nieco ine), ale chlap, ked chce zenu naozaj, tak ju denno denne riesi...vsetky ostatne prejavy su pre neho povrchne zaujmove aktivity...resp ty ich dvoch zrejme riesis ovela viac vo svojej hlave ako oni dvaja teba dokopy

moonlight1210
4. mar 2024

Exo ma potrebu vediet tvoje pocity?

Ci len ty mas potrebu mu ich porozpravat a udelit si definitivny koniec s nim?

vorkola
4. mar 2024

S tym exom by som uplne perusila kontakt,Vsak on ta ma na haku.keby ta lubil,tak ste spolu denne.A s tym jeho kamaratom ,by som si nezacinala,Kto ho vie co moze natarat na teba,Oblezu ta obidvaja, a poslu do haja, ked sa budu chciet uz konecne v zivote ukotvit, v rodine,Vsak ty exovi si dobra len na sex a pises ze 2x do rka,a co ostatne mesiace, dni? Dievca prehajdakas si mladost, a obaja sa po case na teba vykaslu

autor
4. mar 2024

@mabenn Sorry ale neriesme čo riešim ani ja neriešim že ty riešiš večer na modrom koniku 😊a k téme, nemyslím si to pretože keď sa vžijem do tejto situácie kľudne z pohladu kamaráta-je jasne že nie je veľmi angažovaný, čo ma robiť? Povedať kamarátovi že pocuj bude ti vadiť keby sa vyspim s tvojou __? Jasne že by na neho pozeral či je debil
A keby mu to nepovie a zaujíma sa o mna bude s ním naďalej chodiť von akoby nič? To sa nerobí

mabenn
4. mar 2024

sorry, toto je fakt skor na birdz forum

reanda
4. mar 2024

vy ste kamarati s vyhodami? a s akymi? sex dvakrat do roka a obcasny pokec? a to tvrdis, ze nie si zufalka, ked ti toto pridu byt vyhody?
a never tomu, ze nema inu okrem teba 😀 teda jedine za predpokladu, ze aj ked este nebol 'ex', tak ste mali sex dvakrat do roka

autor
4. mar 2024

@vorkola s ex súhlasím s tým o kamarátovi ani tak nie, môže to byt ok aj nemusí
Je to taký hanblivý typ žiadny playboy vidím to na ňom aj keď sa niekde vidíme že je zo mna v rozpakoch a musím povedať že po veľmi dlhom čase je to niekto pri kom mi odchádzajú myšlienky na ex a myslím skôr na neho, doposiaľ ma nikto nezaujal

autor
4. mar 2024

@mabenn to ani neviem čo je vidím že niektorí sú skúsenejší ako ja

domkakvet
4. mar 2024

Zabudni na obidvoch, toto nema vyznam ani s jednym ani s druhym.

autor
4. mar 2024

@reanda prečo označovať za zufalca niekoho kto vie v akej je pozícii? Nie každý sa tuzi v 20 vydať a mat 4 deti ja neodsudzujem nikoho rozhodla som sa mat to takto vyhovovalo mi to a ako píšem až v poslednom čase nie čiže asi s tým chcem aj niečo robiť. Toľko iných zúfalých veci za mna existuje a neriešim tu nikoho. Témou bolo niečo celkom iné, neviem či niektorá z vás zažila napríklad mat kamarátku ktorá by išla po každom vašom chlapovi o ktorého by ste mali záujem a takéto veci nie je to nič prijemne preto by som nechcela ani ich dvoch ako kamarátov rozostvat a aby medzi všetkými troma boli nejaké nevypovedané veci

autor
4. mar 2024

@domkakvet toho druhého poznám už veľmi dlho vlastne odkedy ex ale nikdy som ho nevnimala takto ako muža ani z jeho strany som si záujem nevšimla ale až teraz od posledného času akoby sa pomaly snažil ku mne približovať.je to niekto pri kom na ex zabúdam keď mi príde správa viac si želám aby to bolo od neho ako od ex. Myslela som si žeby ma to mohlo dať dokopy a konečne sa odpútať

reanda
4. mar 2024

co to ma spolocne s tym, ze sa netuzis vydat a mat styri deti? aj nevydata a bezdetna sa da zit daleko lepsie, ako v marnych tuzbach a spomienkach na svojho ex, ktory s tebou obcas hodi rec a dvakrat do roka sa s tebou vyspi.. toto je zufalstvo a ked to nevidis, tak o to horsie.. a nie, ze by si na tom chcela nieco zmenit kvoli sebe, ale najviac si lames hlavu nad tym, aby si exovi a svojmu pripadnemu novemu napadnikovi nepokazila kamaratstvo.. dievca, spamataj sa a zacni mysliet viac na seba, lebo zle dopadnes.. trochu viac sebaucty a narokov na druhych by to chcelo..

duunlo
4. mar 2024

Trtkaj s oboma 🤣 Ked vazne riesis takuto dilemu, idealne by bolo, keby sa k tebe pripletie este aj jeho dalsi kamarat z partie. To uz by si mohla mat sex aj castejsie a citilia sa viac chcena 💆🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

domkakvet
4. mar 2024

Ja som to pochopila, ale ty vobec niesi pripravena na vztah, okrem toho pises ako keby si mala 15 rokov a toho jeho kamarata nevidim ako potencionalneho partnera.

autor
4. mar 2024

@reanda neviem narážala som tým asi na to že sa tu denne objavujú rôzne príspevky kde ženy sú vo vzťahoch nešťastných a kadejakých manželstvách kde by sa dalo hovoriť že sú zúfalky ja som si toto vybrala sama nejdem sa za neho ani vydať ani nič. Kým neprišiel niekto kto by za to stal neriešila som to a nerozmyslala nad tým ako žijem a teraz to prišlo nejak samé aj s príchodom nového človeka. Hovorila som o tom že mohla by som tým pokaziť a znicit všetko, vzťah im dvom, takisto ja už by som s ex asi ani len neprehovorila a celé by to bolo zamotané.

autor
4. mar 2024

@duunlo vieš ale jednemu nerozumiem keď kazdy je zástancom toho ako netreba nikomu nič hovoriť, vysvetľovať a robiť si čo chceme a potom všade len čítam ako sú ľudia nešťastní že tento/tato sa odmlčal/a neodpísal/a, na čom som prečo je to takto čo sa udialo nebude to náhodou aj tým že sami nerobíme to čo čakáme od iných? Pravdaže by som mohla si teraz povedať budem žena s najväčšou hrdosťou sveta Exovi uz ani neodpisem a rovno si nacupitam za kým chcem kľudne ako píšeš aj za jeho kamaratmi veď mám na to najväčší nárok nemusím nikomu nič😃 ale prečo by som to robila? On mi nijak neublížil to čo sme mali sme chceli obaja bol ku mne väčšinou vždy fér nepotrebujem sa s ním znenávidieť tak že si vonku ani nepozrieme do oči.

reanda
4. mar 2024

aj tie zufale manzelky si povacsinou to manzelstvo vybrali dobrovolne.. z manzelstva s detmi a spolocnym majetkom sa ale vystupuje tazsie, ako ked sa rozides s frajerom.. a ty nie si ani manzelka, nemas s exom ani deti, ani ziadne zavazky a napriek tomu s nim nevies/nechces skoncit a ponizujuco si dobrovolne vyberas ten zvlastny typ vztahu, co mate teraz..
ano, komunikovat si s ludmi veci je dolezite.. ale rovnako dolezite je mat trochu pojem o tom, co aky vztah znamena a v akom vztahu je co treba komunikovat.. a vy nie ste partneri.. sama o nom pises, ze je ex.. s expartnermi sa nekomunikuje o tom, s kym sa chystas nadviazat novy vztah.. ty nepotrebujes nic komunikovat.. potrebujes ukoncit ten vztah/nevztah, ktory s tym clovekom mas, aby si nemala pocit, ze tam potrebujes o niecom komunikovat.. ak chces byt fer, tak proste prv, nez si zacnes cokolvek nove s kymkolvek, ukonci tamto.. definitivne.. inak neviem, co by si akoze chcela komunikovat.. sa budes pytas ex, ci mu nebude vadit, ze si zacnes s jeho kamaratom? a kamarata, ci je ok s tym, ze si pises a obcas sa vyspis s exom?

domi2425
4. mar 2024

To co je toto😬Vsak to je pekne ze si si to sama vybrala a stacilo ti to, teraz si sa rozhodla ze uz nestaci a mas nieco nove, exa posli do kelu a nemusis mu nic vysvetlovat normalne mu povedz ze ti to nic nedava a chces sa posunut dalej. Nechapem co je na tom take tazke, este ked ste spolu boli a vies ako komunikuje a prijima veci. Nikto ti nehovori ze sa mas odmlcat, ale nechapem co tu riesis ich kamaratstvo😄Vsak jedneho posli do kelu a zacni si s druhym, alebo posli oboch, este aby si nakoniec nebola za trubku ked zistia ze si vypisujes s oboma naraz🤷🏻‍♀️Ale celkovo posobis velmi zufalo a naivne z toho ako pises, ani si poriadne nepisete s tym novym typkom a ty mas uz v hlave scenare😅Inak, fest je divne ze taky vztah ti vyhovoval, mna keby exak sem tam pride “obrobit” tak asi mu teda nedam no, uz aj to o tebe vela vypoveda a kludne sa ohanaj tym ze tebe to stacilo, ale necuduj sa ked ta niekto kto ma uplne iny pohlad na tu situaciu oznaci za zufalku. Za dalsie - naco chces byt v kontakte s exom ked ta trapi ze uz by si s nim neprehovorila ? Ci ked si najdes niekoho co nebude jeho kamos tak je to ok podla teba ? 😄A posledna vec, ci ich kamaratstvo bude trvat absolutne nezalezi od teba, ak si si nevsimla tak ty si tam uplne bocna postava😆Ak sa exak bude hnevat, tak nanho, lebo on bol iniciativny, ty si tam stale len ten objekt, co sa chytil ale to pre exa nebude nic noveho, kedze takuto ta pozna🤷🏻‍♀️To je na tom to ponizujuce a zufale, aspon v mojich ociach.

nina255
5. mar 2024

Autorka napisem ti to mozno viac uprimne ako by si chcela…ty absolutne nevies co to znamena kamaratstvo s vyhodami, ty totiz s exom nemas ani kamaratstvo (to ze si ledva napisete je len udrziavanie toho aby si mu dala kedze zjavne ho uz vobec nezaujimas) a ani vyhody (kedze je to co dva krat do roka?)…zjavne tym tvoj ex prekryva len suche obdobia kedy nikoho ineho nezohnal a si mu potom dobra aj ty lebo mu vzdy das… rozpravas tu o tom ako vy dvaja vlastne viete co chcete ale potom napises ze ti prestava stacit intenzita jeho komunikacie a ze si ho chcela konfrontovat s tym ze ako to s tebou berie - to je jasny znak toho ze ty ho stale chces a nepreniesla si sa cez neho a teraz len zbieras omrvinky z toho vasho byvaleho vztahu ktore ti on este hadze…on ta uz ale nechce to je tu vsetkym jasne okrem teba, ked chlap chce zenu tak s nou udrziava intenzivny kontakt aj sa s nou stretava, co u vas dvoch ako si si iste vsimla nieje…ked si chces zacat s tym jeho kamaratom (ktory sa mimochodom tiez nejavi ze by bol z teba nejak mimo kedze si raz za den odpisujete na spravy ale budis…) tak si zacni a nemusis ex absolutne nic vysvetlovat lebo je to ex a on ta ma aj tak na haku.. este aby sa oni dvaja na teba nesmiali niekde na pive ze od exa sa nevies odputat a ked on piskne tak pribehnes a druhy ti len obcas napise a ty uz riesis s nim nejake techtle mechtle pricom ktovie ci ta realne chce….

zuzanazu85
5. mar 2024

@nina255 to poslesledné aj mňa napadlo,že ešte aby sa obaja na nej nebavili dakde na pive.😁Zvláštne ,, vzťahy" si niektorí pestujeme a potom ako ďalej,nevieme 😉

banderaska29
5. mar 2024

@duunlo šípim gangbang 😀 ale áno, dilema by bola tým pádom vyriešená 😀

evkakorcek
9. mar 2024

Ex už má dávno druhu. A jeho kamarát skúša.

michelle567
9. mar 2024

Takže....nastala niekedy situácia, že by sa ti ex spovedal s kým sa vyspal? Resp pýtal si povolenie? Lebo nemyslím si, že si pre neho jediná....keď máte sex 2x ročne.... Nie si mu nič dlžná ani ty ani žiadne konfrontácie čo píšeš.. vôbec nič