Hluční susedia

jezatka
28. jún 2024

Ahojte, pred par rokmi sme kupili byt. Nad nami byva rodinka maju dve deti dievcata 6 a 9 rocne. Ide od nich buchot od kedy tu byvame, klasika dupotanie, vrzgajuce dvere, hadzanie hraciek o zem, buchanie dveri, klepanie reznov kazdu nedelu, vysavanie a buchanie vysavacom o nabytok a najhorsie šuchanie stoliciek 🤦🏼‍♀️ oni su len v podnajme. Pocas 3 rokov co som chodila do prace a po praci von, som hluk neriesila. Brala som to tak ze je to byt.. no aktualne som na materskej, mam male dieta ktore by chcelo cez den spat len je stale budene šuchanim stoliciek.. ta suseda nechava stsrsiu samu doma vzdy ked skoncila v skole tak sa u nich zacal mordor v presuvani stoliciek. Samozrejme ze sme susedu kontaktovali a nie raz prosili aby boli tichsie. Zevraj kupila aj nalepky na spodok stoliciek ale ci ich nalepila to pochybujem. Ona nechce aby sme vedeli ze nechava dceru samu domu, tak nam pise ze nikto nie je doma.
Ked maly konecne spi a henta zacne šuchat tak mam zaludocny stres aby ho nezobudila a uz mi byva z toho stiahnuteho zaludka nevolno.. chcem podla vas tak vela? Ja uz neviem ako to riesit. A zacinaju letne prazdniny bojim sa co to bude.. Keby som v podnajme tak uz mam davno kufre zbalene ale byt je kupeny.. som tu spokojna az na tych susedov. Co mi poradite? Kontaktovat majitela? Alebo ich dat na socialku ze nechava same dieta doma? Buchanie o radiator aby bola tichsie nepomaha. Radili mi pustat hudbu alebo dat cesnacku pod okna vecer ale to moc nechcem robit.

deti95060810
28. jún 2024

čo s tým má sociálka že necháva matka 9 ročné dieťa doma samé... či to myslíš že aj v noci?

pribinak
28. jún 2024

9 ročne dieťa môže byt kľudne samé doma. Neporušujú tým nič.

jezatka
autor
28. jún 2024

Ja viem ze moze, ja som uz zufala tak sa chytam cohokolvek. Neda sa ani nikde stazovat? Ved ona moze podpalit byt. Je to dieta

esteris
28. jún 2024

@jezatka môžem sa opýtať, ta cesnacka je nejaký spôsob praktikovania okultizmu alebo ako to mam chápať 😁

jezatka
autor
28. jún 2024

@esteris 😅😅 nie, proste pod okno dat cesnacku a trochu ich vysmradit pocas tropickych noci😂

petronellla87
28. jún 2024

@jezatka to ako sa na tých stoličkách vozia po byte alebo čo keď preto nemôžete spať?

jezatka
autor
28. jún 2024

@petronellla87 naozaj neviem, tiez by som to chcela vediet. To dieta dokaze 3 hodiny vkuse posuvat stolicky po podlahe

katka533
28. jún 2024

@jezatka normálne synovi pusti melodiu na spanie a nezobudi ho nic. Alebo biely sum, dazd

dzejny656
28. jún 2024

Prepáč, ale si normálna? Sociálka? Trieskanie o radiatátor?
Čo keby si jednoducho išla zaklopať tej malej susedke keď to budeš počuť a poprosiť ju nech je tichšie? Alebo povedať jej to keď ju stretneš?

bublinka1426
28. jún 2024

@jezatka u nas sa pravidelne hraval hokej futbal, co pomohlo? chalani vyrastli a uz maju viac v ruke mobil.

luccija
28. jún 2024

@jezatka tak to povedz prenajímateľovi, ale myslím si, že si nič nepomôžes sú to bežné ruchy pri bývaní.Asi sa posúva na tociacej stoličke, ale kam to neviem🙂v 9r už nie je družina aj tvoje dieťa bude samé doma🙂

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikasmile
28. jún 2024

@jezatka fuhaaa, veď toto je normálny život v byte. Sociálka je už trochu moc, najlepšie ísť sa dohodnúť, poprosiť, kedy ti dieťa spí a poprosiť možno o trochu tolerancie, alebo choď kočíkovať na spánok. Tebe by tiež nebolo príjemné keby o rok na teba volali sociálku susedia spod vás...

animus
28. jún 2024

@jezatka my sme menili okno v izbe a vo vedľajšej mi spala pár mesačná dcéra. Zbijackou sa zvacsoval otvor a celé to prespala. Podľa mňa naučiť spať dieťa v "hluku" je na nezaplatenie. Suchanie stoličiek nieje taká katastrofa. To keď ti dieťa zaspí doma nič nerobíš? Musí byť naučené aj na bežný domáci hluk.

pribinak
28. jún 2024

@jezatka aj dospelý ožratý sused môže podpáliť byt, aj dementny senior môže podpáliť byt, aj psychicky chorý sused môže podpáliť byt…..to 9 ročne dieťa môže byt celkom fajn

Aj môj býval sám doma a čakal kým prídeme z prace

mamamasama
28. jún 2024

Ľutujem tvoju susedu, že pod ňou žije niekto ako ty. To fakt? Ty sa sťažuješ, ona kúpi nálepky na nábytok, snaží sa, ty na ňu ideš posielať sociálku? Skús biely šum, skús slúchadlá. Bývaš v byte. Nepáči sa? Predaj a choď do domu.

pribinak
28. jún 2024

A susedia ktorí počujú ako trieskas do radiatora tá musia priam milovať. Ty budeš tiež obľúbená suswda

To čo popisuješ je normálne koexistovanie v bytovke. Zober kočík a choďte von v čase spánku.

Ja že tam robia party, majú 6 deti, pijú, sexuju na celu ulicu

petronellla87
28. jún 2024

@jezatka aha🤣 no ja keď som prišla so staršou z pôrodnice byvalli sme ešte v bytovke a zrovna sa vo vchode predal jeden byt tak samozrejme prerabali. Tak ale čo som mala robiť? Naučila sa spat v hluku a je to super. Teraz už máme dve deti, bývame v dome a cez ich obedny spánok robosi v pohode prerabaju horné poschodie. Tým deckam nevadia vŕtačky zbijacky ani iné rušivé zvuky😁 niekedy netreba byť zbytočne utlocitna...pripadne skus ešte ten biely šum alebo vysávač

patka06
28. jún 2024

Bývaš vo vlastnom, ak ti vadí hluk, daj si strop odhlučniť.

minenkak
28. jún 2024

@jezatka buď rada ,že ja niesom tvoja suseda,lebo keby si za mnou prišla cez deň,že máme byť tichšie,lebo tebe dieťa spí ,by som sa tak začala smiať,že by som ti už nedala viac priestor ,niečo ďalej hovoriť.Vydrz keď budú za vami susedia chodiť,že máte byť tichšie,čo budeš robiť,či to dokážeš zvládnuť

letfenixa
28. jún 2024

@autorka zvuky, ktoré popisujes, sú úplne bežné. Tvoje dieťa nezobudi suchanie stoličky o poschodie vyššie, ale tvoja nervozita. Náš syn sa najlepšie vyspal, keď prerabali výťahy.
O rok sa začnú na hluk u vás sťažovať susedia pod vami. Ak sú rovnakí ako ty.

alickapusinka
28. jún 2024

Len aby o rok na teba nezavolala suseda sociálku. Keby si prišla mne zvoniť klopať za bieleho dňa tak by si odišla s takým pozdravom že by si ma viac vidieť nechcela BY si sa mi oblúkom vyhýbala. Takže predaj byť a odsťahuj sa do domu ak TI to prekáža. Ani polícia keby prišla nič neurobia lebo nie je nočný kľud.

prasiatko30
28. jún 2024

Ja len dufam, ze susedkyne deti sa zacnu ucit na nejaky hudobny nastroj a to by sa ti este cnelo za posuvanim stoliciek 😂🙈🤦🏽‍♀️

slovenka753
28. jún 2024

musis sa s tym naucit zit. viem ze uz ked si na nieco alergicka je to ovela intenzivnejsie lebo si na tie zvuky citliva. prosto sa nad to naucit povzniest. a dieta naucit spat aj v hlucnejsom prostredi, budes rada ked pri nom nebudes musiet chodit po spickach

mirkam3
28. jún 2024

@jezatka ja som vďaka mojim rodičom extremne háklivá na zvuky a v noci počujem hudbu cez x poschodi, lietať muchu, tikot hodiniek, chrapot z vedľajšej izby,..… pri mojim dieťati sa budem snažiť robit “bežný prevádzkový hluk”, nech to ma v živote ľahšie ako ja.
Ale nenapadlo by ma tu trieskať po radiátoroch či volať na niekoho naschval socialku, za to, ze ho počujem CEZ DEŇ.
Tvoje dieťa sa čoskoro bude predpokladam hrat s kockami na podlahe, bude so všetkým búchať, pišťať, pride obdobie vzdoru,.. pozor, ak máte tenké steny, aby niekto s podobnou náturou potom nesikanoval teba. Lebo karma…
Taktiež sa môže stať, že ak susedovi vystves nájomníkov, do bytu príde slobodný parik, ktorý sa občas bude chciet aj zabaviť, alebo skupina študentov, …

oslo1
28. jún 2024

Ked bol syn babatko, tak sme prerabali Dom. Dnes my moze prievan tresknut dverami pri have a on sa nezobudi.
Ja som za mlada byvala and jaslickami/skolkou, vo velmi starej ubytovni pre sestricky, v nemocnici. Po druhej nocnej mi mohol vedela hlavny strielat a spala som.
Ano, chronicle zvuky su neprijemne, ale vzdy si mozu kupite bicie, aka bubny, a potom to uz nedas.
Mne sa zdaju tvoji susedia uplne normalni. 9 rocna Sama doma, toto je tiez moj ciel u syna, taka samostatnost.

duppka13
28. jún 2024

Treba naucit dieta aby spalo aj v hluku resp pri zvukoch, my sme doma pri spiacom dietati nikdy po spickach nechodili, nema problem zaspat pri vonkajsich vnemoch. A tvoje dieta sa aj realne budi ci su to len tvoje obavy ze sa zobudi?

rozculena
28. jún 2024
nikaeli
28. jún 2024

@jezatka ja by som ti rada povedala, že toto nie sú hluční susedia. Že každú nedeľu klepú rezne a vysávajú? ty neupratuješ? Zažila som úplne iné kafe hlučných susedov, až som sa z bytu po 10 rokoch odsťahovala - a to bývali pod nami. Onedlho tvoje dieťa podrastie a bude produkovať rôzne zvuky. Tak aby oni nechodili vyzváňať tebe.

Chápem, že máš stres, že ti zobudia dieťa. Ale toto naozaj nie sú hluční susedia. Toto je normálny bytový ruch. (Môj sused dôchodca vysáva každé ráno pred šiestou. Namiesto budíka mám šúchanie po podllahe a narážanie do radiátora. V nedeľu nás budí omša z rádia a na obed hrajú jubilanti 🤷🏻‍♀️ a stále to nie je hluk pred akým som ušla z bytu predtým).

pipistrel13
29. jún 2024

@animus z tohto nazoru ma nadvihuje..naucit dieta spat v hluku..predstav si,ze mam dve,jednemu hluk vobec nevadi a druha sa zobudi na muchu...
a uz vobec nechapem preco to vobec deti ucit,ked oddych suvisi aj s tichom a pokojom...