Hanbím sa s ním stretnúť kvôli nadváhe

20. máj 2024

Ahojte kamarati.
Ešte na strednej škole som chvíľu chodila s jedným chalanom, rozišli sme sa vtedy kvôli nepodstatnosti. Bolo to už dávno.
Par krat sme sa ešte v tom období stretli na nejak akcii ale len sme prehodili pár slov. Od vtedy sme ostali priatelia len na socialnej sieti - občas mi komentoval a lajkoval príspevky, niekedy sme si napísali par správ ako sa kto má a to bolo za tie roky všetko.
Teraz máme obaja po 30tke.
Mne sa pred 3 mesiacmi prisnil s ním sen a zaujimalo ma ako sa teraz má tak som mu napísala. Veľmi sa potešil lebo ma vždy mal rád a vraj hocikedy na mňa myslel ale vedel, že už mam svoj život a nechcel ,,otravovať".
Ja som pol roka po rozchode a on už dlhšie žije sám.
Od vtedy sme denno-denne v kontakte, obaja sme sa na seba za ten čas namotali a je to v takom štadiu, že si plánujeme spolu nejaké zážitky, rande a podobne..
Lenže.. ja som po rokoch od posledneho stretnutia s ním pribrala cca 20kg a strašne sa kvôli tomu hanbím s ním stretnúť. Snažim sa tie kilá zhodiť ale zatiaľ to ide veeeľmi pomaličky. Mám mu to na rovinu povedať, alebo zatiaľ, kým na mňa so stretnutím ,,netlačí" nemusím a len sa budem snažiť chudnúť ďalej? Lebo zatiaľ je zlatý, dáva mi čas aj po rozchode a aj preto, že ja mam pracu aj cez vikend a on má len vtedy voľno. Plus ja som sa pred 2 rokmi odsťahovala a sme teraz od seba 90km 🙂
Ale už by sa chcel stretnúť a dalo by sa to samozrejme len ja to nenavrhujem zatiaľ vôbec kvôli tomu, že sa hanbim.
Čo by ste robili na mojom mieste?

anjelicek26
20. máj 2024

Brala by som to ako skvelú motiváciu na to chudnutie.. a stretko si rozplanovala,ked to bude uz len +10.. btw. Keď máš sociálne siete,tak urcite vie,ako vyzeráš aj teraz, žiadne tajomstvo to pre neho asi nebude.

nika523
20. máj 2024

@anjelicek26 presne to som chcela napísať že keď to bude+10 tak už by som stretla to sa dá ale 20 je dosť, ináč autorka tie tri mesiace už si mala dosť času schudnúť aspoň tých 10kg

iwesska
20. máj 2024

Ja by som mu to narovinu povedala. Takym srandovnym tonom,ze pocuj ,ale uz nie som taka laňka ako kedysi, nevadi ti to? Co myslis,ze on vyzera stale rovnako?

zelenina1
20. máj 2024

Keby ti tu ako chlap napisem, ze si to nechala zajst daleko a ze by si mala schudnut - tak ma tu zenske osadenstvo rozdupe na smrt. 🙂 Nasledovali by komentare tyou "ani on nie je ziaden Adonis" alebo "ma ta mat rad taku aka si, inak je to uplny kreten"......Mile damy, coze ste tak rychlo otocili? 🙂
Kazdopadne, ak mas peknu tvar, charizmu alebo mu budes "vonat", tvojich +20kg urcite nebude prekazkou 🙂

lindous
20. máj 2024

Ja by som mu pri nejakej príležitosti zaobalene poslala foto, kde ma vidno celú, pokiaľ také na sociálnych sieťach nemáš, nech sa vyhnete nejakým extrémnym prekvapeniam a ak sa nezačne vykrúcať, išla by som do toho a stretla sa s ním... ty vieš ako aktuálne vyzerá on?

nyusika
20. máj 2024

Pokial mas na FB/IG fotografie, tak snad vidi, ze vyzeras inak, ako si ta pamata.
ja osobne by som urcite s dvadsatkilkovou nadvahou nieco robila - kvoli sebe.
tri mesiace si s nim p0ises, asi ti nadvaha nevadi, lebo (citujem) ide to veeeelmi pomalicky. v prekladie- asi to nejde.
este lepsi preklad - nic pre typ nerobis.

ja by som mu napisala, ze teraz vyzeras inak, ako si ta pamata, ale si v procese napravy, pretoze ti nadvaha velmi vadi.
nech chlapec vie...lebo moze byt nemilo prekvapeny.

ano, tiez sa radim k tym povrchnym 😀 😀

nyusika
20. máj 2024

@zelenina1 no ja neviem, ale vsetky sme zatial napisali nieci v zneni "mala by si s tym nieco robit"

morusha
20. máj 2024

@zelenina1 Prečo? Veď máš pravdu 🙂Ale už sa stalo a teraz je pre autorku dobrá príležitosť a motivácia nakopnúť sa.Drzim jej palce. Btw.mozno by mu to ani nevadilo.

zelenina1
20. máj 2024

@morusha tak si schvalne kukni obdovne prispevky a vsimaj si reakcie zien.... najcastejsia bude "ani on nie je ziaden Adonis, preco by mu mala prekazat tvoja nadvaha"

liusa82
20. máj 2024

ved v dnešnej dobe hlavne ženy pri sebe sa rady fotia iba po krk čo som si všimla 😀Možno tam autorka nemá fotky priamo postavy a ked sme pri tom,dá sa to obalamutiť aj tak,že sa kdejak natočí na tej foto.Mala som tu česť s jednou známou ale aj inými ludmi.Na tých fotkách vôbec nevyzerala pri tele ale inak bola dosť buchta v skutočnosti.Povedz mu to,ako ti tu píšu že už nie si najchudšia a uvidíš ako zareaguje ale spomeň teda aj to,že dačo pre to robíš aby si schudla

janai1
20. máj 2024

@zelenina1 trochu miešaš hrušky s jablkami.
Predpokladám, že naražáš na tú tému z +3kg. Ak chlap do teba rýpe, zhadzuje ťa a vedome uráža tak áno, mal by vyzerať ako "adonis".
Túto si žena sama uvedomuje že má nadváhu a potrebuje s tým niečo robiť. Veď sa kvôli tomu sama hanbí.

williamska1
20. máj 2024

a čoho sa vlastne bojíš? myslíš si, že on nevie, ako momentálne vyzeráš? na sociálnych sieťach nemáš fotky? 🙂 ak sa takto necítiš dobre, tak by si s tým jednoznačne mala niečo začať robiť. máš skvelú motiváciu. 🙂

zuzana76
20. máj 2024

mas nadvahu 20 kg, alebo si pribrala 20 kg? Lebo aj ja som za posledne roky (od vysokej skoly) pribrala 20 kg, tesne po VS 43 kg a teraz 63 a nevyzeram tučna, aj ked ano, trosku by to chcelo zhodit, lebo takmer vsetko mi to islo do brucha 😀

zuzana76
20. máj 2024

@liusa82 presne to som si vsimla, zena pri sebe sa na fotke da do pozicie, aby ju nebolo vidiet, len hlava, pred nou deti, ina zena, sediaca za stolom, len aby nebolo vidno postavu

syslik81
20. máj 2024

raz som s kamosom pozerala zoznamku .. cez jeho profil zenske a tolko retuse pokope na fotkach nieje ani na instagrame.. a aj tioe zenske sa nehambia prist na schodzku .. bude uprimna .. proste na schodzku pridi a uvidis reakciu ..ak ta ma mat rad bude aj pri tych kilach navyse ..a mozno aj on pribral, oplesatil alebo hocico ine... silou mocou narychlo schudnut nieje zdrave .. a postupne bude dlho trvat .. takze sup sup chod a uvidis

petracandle
20. máj 2024

Ja by som mu v rámci písania spomenula, že chudnem lebo som trochu pribrala (nemusíš mu hovoriť že až 20 kíl) a tým pádom bude na to "pripravený" ale predovšetkým bude vedieť, že si to uvedomuješ a niečo s tým robíš! A do najbližšieho stretnutia niečo zhodíš a bude

reanda
20. máj 2024

keby on pribral 20 kil, nebudes mat zaujem sa s nim stretnut?

liusa82
20. máj 2024

@zuzana76 nemusí ani stáť pred ňou nikto.Táto sa vytočila dajako do boku,plus sa cvakla z výšky a nebolo jej ani brucho vidieť čo inak má riadne.Neviem ako to spravila či dajaký fotoshop alebo čo🙂 ved ked je už retuš na tvár,je aj na postavu zúženie.Videla som už aj také možnosti v editoroch.Naživo je len naživo

vanilkovazmrzka
20. máj 2024

Vy si fakt myslite, ze ked ma niekto 20kil nadvahy a je to prenho samotneho problem a neciti sa dobre, tak si pravdidelne apdejtuje fotky na socialnych sietach a pysi sa svojou podobou? 🙄 ja neviem ale su ludia co aj 5+ rokov nikde ziadnu fotku nedali…

Autorka nejako mu to naznac. Nemusis uplne narovinu ale len aby necakal ze budes rovnaka ako na skole 🙂

nyusika
20. máj 2024

@vanilkovazmrzka nepoznam nikoho, komu by nevadilo 20 kil nadvahy...jedna vec je, co hovoria, druha vec je, za takmer vsetci sa s tym snazia neico spravit.
Napriklad Renata Nazlerova - furt omieloa, aka je spokojna aj napriek nadvahe...a furt pritom drzxi nejake diety
a kopec dalsich

jana_eyre_2
20. máj 2024

Od strednej som pribrala cca 25kg.. keďže som ale na strednej mala podvahu a nakupovala som v detskom aj keď som mala 20rokov (pre ilustráciu, tričko čo som nosila ako 20rocna nosí teraz moja 10r dcéra ktorá má krásnu postavu), myslím že to vôbec nie je tragické 😉 takže otázka je - máš 20kg nadváhu, alebo máš váhu normálnunlen teda inú ako si on pamätá?

Neviem si predstaviť ako jednoducho by sa dalo zhodiť 10kg za tri mesiace, to by rozhodne nebolo zdravé ako ti tu radia.. ja som 10kg po druhej dcére zhodila za rok, aby som ich znova nenabrala..

Taktiež by ma zaujímalo či videl tvoje fotky? Ak áno, tak určite tuší že nevyzeras ako na strednej.. ak nie, tak by som mu nejakou vtipnou poznámkou v rámci rozhovoru povedala že vyzerám inak ako si ma pamätá (nie zrovna že som pribrala 20kg) vyslovene len preto aby som dopredu vedela ako bude reagovať.. pretože ak by reagoval nevhodne, aspoň by som vedela že sa na stretnutie sa ani nemusím tešiť.. v každom prípade nemyslím že ak je to dobrý chlap, čo na teba myslieva a rozumiete si že to nejako zásadne ovplyvni jeho pohľad na teba.. držím palce aby to vyšlo..

doriiis
20. máj 2024

Grcat sa mi chce z niektorých príspevkov a žien tu.
Práveže naopak autorka,nič mu nehovor,pekne sa nahod a choď na to rande.Ak je chlapec ten pravý,tak ťa bude mať rád aj s kilami navyše.A ak mu tvoje kilá navyše budú prekážať,tak vieš,že to jeden z tých,čo mu viac záleží na výzore ako na osobnosti.

januska12323
20. máj 2024

Za ten čas sa určite aj on zmenil, pribral/schudol, pribudli vrásky, šedivé vlasy/plešinka... Ak chceš schudnúť urob to kvôli sebe a nie jemu.

zero1
20. máj 2024

toto je také ľahké. vadí ti to? jednoducho schudni. ty to máš stopercentne v rukách, je to riešiteľná situácia. a to čo preto začneš robiť s ním zdieľaj. "dnes som zabehla 10km,, dnes som cvičila 4 hodiny".

a toto odkladanie stretnutia vaše vyhliadky na vzťah dosť zhoršuje. bez ohľadu na okolnosti. jeden pre druhého ste zatiaľ len notifikácia na mobile. ktorá sa dal zmazať a život ide ďalej

rorino
20. máj 2024

@zelenina1 Ide skôr o to,že jej samej vlastná nadváha vadí,keďže sa za ňu hanbí.Keby bol príspevok,že ju nechal,lebo ma nadváhu,komentáre by boli úplne iné.

ketrint
20. máj 2024

@jana_eyre_2 toto iste napadlo aj mna 😅 tiež mám od strednej o 20kg viac ale určite nemám 20kg nadváhy, len konečne vyzerám normálne ☺️

ckocka
20. máj 2024

Ak to má byť chlap pre život, má rád teba ako človeka, nie tvoju postavu. Ani by ma nenapadlo písať niekomu pred stretnutím pribrala som, ale neboj sa, chudnem.

bennn
20. máj 2024

Jake super nie? Proste len tak napíšeš niekomu komu si sa kedysi páčila, a zrazu môžte byť spolu, lebo on je single celý čas. -_- Muži = veci

zuzana76
20. máj 2024

@doriiis preco by to malo byt povrchne a hrozne? Mne sa tiez nepacia tlsti chlapi, teda vo veku 50, teda v mojom veku, ked ma chlap uz nejake to brusko neriesim, ale aby mal vysku 180 cm a 130 kg, tak to by sa mi nepacilo. Nech si mysli, kto co chce. A aj ako mladsia som si vyberala partnera tak, aby nemal nadvahu, lebo som myslela teda aj na buduce zdravotne riziko, vyzor deti a rozisla som sa s chlapcom, ktory mal 175 cm a ako 19-rocný 90 kg, v sucasnosti ma teda naozaj tych 130 kg. Jasne, ze mu nema nic pisat v style, pribrala som, ale neboj nsa uz chudnem. Ano, moze sa stat, ze s kilami navyse ho uz nebude tak pritahovat, ale nebude vediet, ak sa nestretnu. Mozno aj on pribral 😀

janulka1802
20. máj 2024

Ja by som určite naznačila, že som "bacuľatejšia" ako pred rokmi.