Hádka kôli upratovaniu

andrej7708
29. nov 2023

Dobrý deň.
Chcem Vás poprosiť o radu žienky aj muži. Včera sme sa s manželkou chytili kôli upratovaniu v dome. Naštvalo ma a vyjadril som svoj názor keď my manželka vyčítala že neupratujem poriadne po deťoch neodložím každú vec na svoje miesto pritom nemám problém umyť riad, dať do umývačky, popratať hockedy kuchyňu, obývačku, hračky po deťoch keďže ešte nemajú upratovacie návyky. Neviem či som reagoval šťastne že som sa bránil že nie každý vie upratať veci presne kam patria pritom sa jej snažím pomáhať a nemám s tým problém baví ma to. Vraj by som mohol niekedy popratať pričom to robím skoro denne po deťoch. Tak som vybehol že to nieje pravda že nepoupratujem a každý upratuje inak. Nemám problém povysávať požehliť no k tomu ma nepustí vie to lepšie tak sa do toho nemontujem. Robím veci čo sa týka prác okolo domu keďže ešte dokončujeme dom no aj napriek tomu si nájdem čas každý deň sa deťom povenovať aj dve tri hodinky sú to moje zlatíčka a aj poupratovať. Aj s manželkou sme stále spolu keďže aj spolu pracujeme v jednej firme trávime spolu všetok čas. Tak moja otázka znie reagoval som správne že som sa bránil keď my vyčítala že neupratujem ako si ona predstavuje. Veď to robím aby som jej urobil radosť a pomohol aspoň takto no štve ma keď si potom vypočujem kritiku že to nie je podľa jej predstáv. Mňa napríklad nenapadne povedať jej že je neupratané v kuchyni riady radšej to spracem a je pokoj o nič nejde nebudem jej to vešať na nos že neupratala načo. Mal som si radšej kusnúť do jazyka alebo vyjadriť názor že upratujem ale ako viem. Ďakujem za názor.

stanielka17
29. nov 2023

Zaveste si na chladnicku mesacny alebo tyzdenny rozvrh, kde si napisete, co treba kedy urobit a nasledne kto to urobil. Takto budete mat prehlad v domacich pracach a v spravodlivom rozdeleni. Kedze u vas nebyvam, neviem situaciu posudit, ale velakrat si v dennodennom kolotoci neuvedomime, ze nieco je spravene, ked to berieme ako samozrejmost.

viestta
29. nov 2023

Neviem ako to vy chlai robite, ze neviete kde co v dome byva. Bud to neodlozite na spravne miesto, alebo vecne hladate aj to co je na spravnom mieste odlozene, dokonca aj to co ste si tam odlozili sami... (to len tak vseobecne k tomu, ze neodkladas veci tam kde maju byt). Na druhej strane ak zena chce zehlit nech zehli, ja by som rzky nohy bozkavala tomu kto ma zehlicky zbavi. Ale kazdy sme iny, tvoje zena je asi perfekcionalista a s takym sa treba naucit zit.
A asi mate aj ponorku, chcelo by to trosku byt aj kazdy sam bez toho druheho. Mate vobec taky cas, ked si jeden ide po svojom "vyvetrat hlavu" a druhy to doma "ustrazi"?

juliacenc
29. nov 2023

@andrej7708 🥱🥱🥱 dokonalost sama o sebe …

rorino
29. nov 2023

@andrej7708 dobre si povedal,to že to nie je podľa jej predstáv je jej problém.Kolko žien tu už písali,že muž domáca neurobí vôbec nič.

8_sarah
29. nov 2023

@stanielka17 to mi pride level MŠ, nie dvaja dospeli

0silvia0
29. nov 2023

@andrej7708 mal si jej povedať, že ty jej tiež nevyčítaš, keď nie je niečo v kuchyni super upratané, ale upraceš to bez rečí a nikomu to nevykrikuješ. My s mužom máme tiež diametrálne rozdielny pohľad na upratovanie, ale kto vidí bordel a vadí mu, tak sa bordelu chytí a uprace.
Minule muž "upratoval" pivnicu. Akurát mi tým rozhádzal môj systém, 2 mesiace mi trvalo, kým som sa zorientovala kde čo je. On to videl ako super upratané, ja som to videla ako prehádzané z bodu A do bodu B.
Pre upratovanie sa neoplatí dohadovať a hádať, každý to vidíme inak. Stačí sa len dohodnúť, že kto má potrebu upratať, nech uprace, ale nevyčíta druhému.

rorino
29. nov 2023

@viestta pre chlapov to nie je podstatné,čo kde býva uložené,pokiaľ sa to netýka priamo ich veci😂

doriiis
29. nov 2023

Je neuveriteľné koľko času a energie venujú niektorí ľudia hadaniu sa kvôli totálnym hlupostiam.A hlavne ženy.Boze dúfam,že nikdy neklesnem na úroveň pizdy,čo sa bude hádať kvôli takýmto debilinam

lily09
29. nov 2023

@andrej7708 je skvele ze mazelke takto pomahate. Ja by som riesila to, ze preco sa nahnevala ona, ci ma nejake ine starosti, alebo takto bezne reaguje alebo jej to len uslo. Vobec nie je zle ze ste vyjadrili svoj nazor, mate na to pravo. Len pre oboch bude najlepsie sa upokojit a riesit veci s chladnou hlavou.

lily09
29. nov 2023

@doriiis top koment 😆

barbora0308
29. nov 2023

@andrej7708 My teda nevieme posudit, ako to vo vasej domacnosti presne funguje, mozno je tvoja sucinnost v domacnosti naozaj dostatocna, len mala manzelka zly den a proste si musela niekde vybit frustraciu a mozno je to s tou domacnostou troska inak,ako to ty vnimas. Musite si to vydiskutovat sami dvaja, tu ti asi kazda poradi inak...totizto niektore zeny su spokojne, ked si muz po sebe aspon riad umyje a niektore ocakavame od muza ovela vacsiu pomoc v domacnosti resp. vsetcia mame svoje ulohy doma inak prerozdelene.

janickacrazy
29. nov 2023

@andrej7708 Tak nabudúce, keď pôjdeš upratovať, tak urob fotky pred a po a vyves na chladničku alebo pošli manželke, aby vedela, že si dačo porobil. Možno jej len vadí, že veci nedavas na správne miesto. Môj muž tiež niekedy tak uprace, že týždeň neviem nájsť polovicu vecí. 😁

deni9
29. nov 2023

@andrej7708 jooj keby som toto riešila s manželom...môj ani deti nevezme vonku,a toľko času denne co vy venujete deťom on ani polovicu, len hundre na všetko. Skúste si to nejako rozdeliť ak sa môžte dohodnúť

isis234
29. nov 2023

@andrej7708 treba si povedať svoj názor. Neviem aké malé deti máte.... skús nabudúce upratať s nimi, nech ti pomôžu,,, aby si ONI zvykli po sebe upratať. Pomáhaš v dome a pracuješ i okolo domu. Tiež máš toho dosť.
Ak manželke vadí, že si nedal veci na správne miesto (podľa jej očakávania) nech to odloží ona a bude pokoj.
Dobrý nápad od @stanielka17 napísať na papier, kto čo v daný deň urobil.... aby mala pani manželka prehľad.... aspoň týždeň, dva,, jej sa to potom hundranie zunuje

domak2
29. nov 2023

Z mojej skúsenosti, sere ju niečo úplne iné a potrebovala sa niekde odventilovat, tak jej padlo vhod niečo neupratane 😅

stanielka17
29. nov 2023

@8_sarah Tak ked sa inak nevedia dohodnut, co ine navrhujes?

namornicka
29. nov 2023

@0silvia0 máš svätú pravdu, ale to chce čas kým toto človek pochopí a začne sa tým riadiť 😄

januska12323
29. nov 2023

Viem si predstaviť ako upratuješ po deťoch. Capneš to kde je voľné a nie kde to patrí a žene už došla trpezlivosť. Žena môže 30 krát dať vec na to isté miesto, zapamätať si kde to patrí a chlap príde "uprace" a potom majú všetci hľadať. Zbožňujem otázku: kde máme XY? No presne tam kde je posledných niekoľko rokov čo tu bývaš. Aha.

januska12323
29. nov 2023

@0silvia0 my máme takú čarovnú pivnicu, že "odložil som to aby som ľahko našiel" sa hľadá aj roky po odložení 😁

beata_k
29. nov 2023

Ja by som je povedala, ze ked sa jej nepaci, moze si upratovat sama. Obzvlast hracky. Ved to je na druhy den v uplne inej casti bytu/domu. Tvoja zena nie je veduca od rozmiestnenia veci po dome. Si obyvatelom tohto domu, tak sa k rozmiesneniu veci mozes vyjadrit.

0silvia0
29. nov 2023

@januska12323 no moj muž tak upratuje, že povyhadzuje aj to čo nemá.

andrej7708
autor
29. nov 2023

Ide skor o to co bol kamen urazu ze som sa vobec ozval alebo som mal byt ticho?

viestta
29. nov 2023

@rorino aj svoje veci su schopni zastrcit hocikde a potom spravit cirkus, ked ich nenajdu.

viestta
29. nov 2023

@andrej7708 ozvat sa treba. V konecnom dosledku, veci treba vydiskutovat ale nie vyhadat. Lesie sa argumety predkladaju aj spracuvavaju s chladnou hlavou. V hadke clovek pouzije aj podpasovky, potom sa to tazko vysvetluje...

domak2
29. nov 2023

@andrej7708 kameň úrazu bol, že si sa jej mal spýtať prečo sa hnevá a ci môžeš niečo spraviť, možno nič, možno len hormonálna búrka. Vo vzťahu je riešenie skóre a kto mal pravdu skôr na škodu, aj keby si ju mal rovno 100x

januska12323
29. nov 2023

@andrej7708 nemal si byť ticho ale ani sa hádať. Dnes si sadnite za stôl každý napíše čo chce v domácnosti robiť, porovnajte si a rozdeľte to čo nechce nikto. Deti naučiť upratovať po sebe a máte vyhraté.

dadka1997
29. nov 2023

@andrej7708 popravde ? Povedala by som jej, že ak sa jej nieco nepáči nech si to robí sama, každý sme nejaký, ty zas rob veci okolo domu.. potom je to od nej nevďačne, ak ma niekto vyčítať alebo poucat ako to má robiť.. a zas na opačnej strane, snažim zo seba dostať to najlepšie ... cize ide o kompromis a tolerovať sa .. a ako píšu zienky vyssie treba si urict týždenný plán 👌

titla
29. nov 2023

@andrej7708 V prvom rade, tym, ze doma upratujes manzelke nepomahas, ale je to tvoja povinnost, ako clena domacnosti.
Na druhej strane, ak veci neodkladas nejakym absurdnym sposobom (ja neviem kozmetiku zaloziz do komody v pracovni a ponozky si naukladas do suflika pod umyvadlo), ale "len" hracky odlozis do policky v detskej izbe a uz nich nezoradis podla farby a velkosti - to je jej problem. Ked to chce mat naukladne tak, nech sa realizuje.
Pri konfliktoch, vycitkach partnera netreba ostavat ticho. Problemy sa maju vykomunikovat. Ale dolezite je aj akym sposobom, akym tonom a akymi vyrazmi. Kebyze mi muz povie, ze on mi pomaha, ked po sebe do dresu odnesie spinavy riad, tak vidim na cerveno. A ani moja komunikacia uz nebude ukazkova. To je akoby som ja tvrdila, ze tym, ze chodim do prace, zarabam a podielam sa na spolufinancovani domacnosti mu pomaham v jeho chlapskej uloze zabezpecit rodinu. Len z jeho platu by sme si nemohli zabezpecit zivotny standard, aky mame, tak mu "pomaham".

rorino
29. nov 2023

@viestta presne😂ale priznám sa ,že keď sme začali spolu žiť,tak som vždy vystrelila a hľadala s ním🫣,teraz si preložím nohy a pozorujem,ako pobehuje,prehrabuje a rozčuľuje sa pri tom😂😂😂

viestta
29. nov 2023

@rorino vrchol tejto "chlapskej zrucnosti" predviedol moj otec, ked raz vykrical mame, ze vecne mu schovava oblecenie a urcite to robi naschval. A ta s bohorovnym kludom oznamila, ze ano, robi to naschval a schovava. Schovava do jeho skrine, ked po 20 rokoch nevie kde je skrina, tak mu ju pojde ukazat.