Facka od ženy

laffaeitt
25. aug 2024

Väčšinou sa rieši na fórach ked muž udrie ženu. Zaujímalo by ma ženy že či ste niekedy strelili mužovi takú silnú facku až mu ostala povedzme vaša ruka na tvári.
Keď hej v akej situácii to bolo (hádka, nevera, obťažoval Vás) + reakcia muža(vrátil Vam , ostal v šoku, urazil sa...) Lebo väčšinou je spoločenský prípustné keď žena udrie muža lebo nevie vyvinúť takú silu ako muž. Ale keď muž tak je brany za nasilnika .
Mne sa to osobne stalo 2x . Dávno ako teenagerovi keď som neodolal pozadí náhodnej okoloidúceho ( 17r. kráčajúca hora hormónov čo vám povi :/ + nedávno v hádke s priateľkou, v oboch prípadoch som ostal stáť ako obarený)

viestta
25. aug 2024

Tak ti treba ked nevies kde su hranice. Ta slecna ti je ustedrila pravom.
Priatelku si musel vytocit do bezvedomia ked ti jednu slahla. Ty vies co tomu predchadzalo. (aj ked s fyzickym nasilim nesuhlasim viem sa vzit do jej zufalstva)

ankare
25. aug 2024

@laffaeitt nikdy som mužovi facku nedala, ani som nikdy nemala nutkanie. Ja nebijem ani deti. Pre mna je akékoľvek nasilie NO GO ZÓNA

doriiis
25. aug 2024

Nie,nikdy som nestruhla facku ani mužovi,ani žene.Nepodporujem násilie v žiadnej forme

lindous
25. aug 2024

Nikdy som neudrela nikoho a už vôbec nie partnera, tam si neviem predstaviť situáciu, ktorá by ma k tomu dohnala, neznášam násilie a nepovažujem to za prípustné a je jedno či muž ženu, žena muža alebo rovnaké pohlavie, viem to pochopiť iba v sebaobrane a tam radím aj ten prvý prípad, kde si sa nevhodne dotýkal cudzej ženy…

diewcatqoo
25. aug 2024

Ja som struhla raz facku z celej sily spoluziakovi na ZS asi v deviatom rocniku, ked na mna hodil pavuka. Hrozne som sa zlakla, neviem, asi nejaky reflex a ruka mi vyletela. On ostal ako obareny a uz si nedovolil nic k ziadnej spoluziacke - bol to taky typ, co si fakt dovoloval ku kazdej (obcas az moc, napr. chytal za zadok a pod). U mna to bola prva a snad aj posledna facka, ktoru som kedy niekomu dala. Uz som vyrastla a viem sa ovladat 🙂

januska12323
25. aug 2024

Druhý prípad si netrúfam hodnotiť, len ona vie či sa to nedalo riešiť inak. V prvom prípade si si zaslúžil aj viac ako facku, ako si môžeš dovoliť cudzieho človeka chytiť za zadok? Ja by som ťa ešte aj kopla vieš kam.

petamich
25. aug 2024

Raz v zivote som niekoho udrela, mladeho muza na diskoteke v rodnom meste, ked on z nicoho nic nakracal ku mne a mojmu vtedajsiemu partnerovi, kym sme tancovali a bez dovodu mu jednu struhol, tak mne reflexivne vyletela ruka a strelila som mu spat 🤷‍♀️

Facky a iny druh nasilia do vztahu nepatria a teda neviem si zatial predstavit, co by manzel musel ne/urobit, aby som mala pocit, ze si facku "zasluzil". A plati to oboma smermi

A teda chytit len tak cudzieho cloveka za zadok, tak to ti slecna struhla opravnene

pukina
25. aug 2024

@viestta pri nasili neexistuje ziadne ale a ziadne pochopenie. Ked zena vytoci muza do nepricetna a on jej streli je to nepripustne ale ked je to naopak, tak je to v poriadku a vies to pochopit? Nie, nie je to v poriadku v ziadnom pripade.

earlgrey
25. aug 2024

@viestta Trápny komentár. Nikto by sa nemal znižiť na úroveň fyzického násilia a tvrdiť, že mu uštedrila právom? To vážne?

vroni
25. aug 2024

Nie, nebijem ľudí, nikomu som facku nestrelila, ani mužovi, ani žene, ani dieťaťu. Ale tiež ma nikto nikto fyzicky nenapadol a neobťažoval, v tom prípade netusim, ako by som reagovala.

kiki68
25. aug 2024

Ano, aj zenam. Nielen muzom. Ale podla mna boli vsetky zasluzene. Take vychovne by som povedala.

marsmykkok
25. aug 2024

@laffaeitt V prvom prípade to bolo oprávnene, lebo si ju obťažoval. A v druhom priateľka to ok nie je, ja ako žena si neviem predstaviť udrieť niekoho-ani muža keby to nebolo v sebaobrane. Len vy chlapi ste takí, že takéto mrchy čo s Vami manipulujú, sú hysterické, neštítia sa fyzického násilia Vás priťahujú, ale ženy slušné, inteligentné, tak tie ostanú na "ocot" . Vidím to aj v okolí, mrchy majú partnerov a dobré ženy sú samé.

alickapusinka
25. aug 2024

Mal si jej vrátiť pre mňa násilie vo vzťahu neexistuje a je jedno či je to žena chlapovi alebo opáčne chlap žene nie násilie do vzťahu nepatri.Každý sa pohadame vymenime názoy ale biť niekoho v žiadnom prípade.Mal by si sa dokazať brániť a v prípade že ti dá facku treba jej poriadne vratiť aby si viac zapamätala že to robiť nemá.Nabúduce v afekte čo vytiahne nôž a ťa pichne to nie je sranda. Treba jej ukazať hranice a ak jej to vratiš viac ktát si rozmysli že či to urobi alebo nie.A vlastne neviem čo robiš v takom vzťahu ja by som to s ňou skončila.S agresívnou debilkou by som nechcela mať nič spoločne ani ako
kamáratka.

kiki68
25. aug 2024

@marsmykkok keby nejakej moc dobrej das takeho, co mu sem tam treba upravit farbu pleti, tak by take dobre zeny nicili. Proste take trosku mrchy potrebuju, co si nedaju skakat po hlave. Myslim, ze vacsina zien, co niekedy udrela svojho chlapa, tak uz naozaj mali ten pohar trpezlivosti preteceny. Ja som raz vylepila kamoske, cely cas sa chovala ako decko, klamala a doslo to do takej situacie, ze som jej jednu strelila nech sa uvedomi konecne.

lindous
25. aug 2024

@kiki68 keď ti niekoho správanie vadí, nemusíš sa s ním baviť a už vôbec nie s ním byť vo vzťahu, ale aby si dospelého človeka “vychovávala” a ešte fyzickým “trestom”? Úprimne ma zaujíma, či sa tí ľudia s tebou ďalej bavia? Lebo ja by som si uvedomila asi len to, že sa mám od takejto kamošky držať ďalej 😅

maja22
25. aug 2024

Ja som facku dala, ked ku mne prisiel cudzi muz v obchode a zacal ma obtazovat. Mala som asi 18 rokov, plus minus, neviem presne, ale vyzerala som mladsie... Bolo mi to neprijemne, cakala som, ci sa ma niekto zastane a ked nikto nic, tak ako bol ku mne nakloneny, som sa otocila a dala mu facku, az ma ruka stipala este aj doma, kam som prisla cela vyklepana z tohto zazitku. Ale chlapa to prekvapilo, necakal to. Ked zene nikto nepride na pomoc, musi sa obranit sama, ako vie...

minenkak
25. aug 2024

@laffaeitt ja som zbila svojho bývalého, ale neskutočnú bitku dostal,na moje ospravedlnenie tomu predchádzali i moc horšie veci od neho ku mne a k nášmu decku,ale aspoň som mala pokoj

zuzanka.zuzu
25. aug 2024

"väčšinou je spoločensky prípustné keď žena udrie muža" 😳😳😳 teda neviem v akej spoločnosti sa pohybuješ ale toto snáď odsúdi úplne každý že po hádke priateľka udrie priateľa 🙏 okrem @viestta ktorá sa za tento komentár verím bude hanbiť veľmi dlho (a tuším ešte aj má syna, úplne nepochopiteľné)

čo sa týka prípadu že najskôr si ty buchol zadok inej slečny, tak tam ti dobre strelila 😜

vanilkovazmrzka
25. aug 2024

Dala som facku dvom muzom za zivot. Ale ziaden z nich nebol mojim partnerom, boli to presne taki hlupaci, ze jeden ma chytal za zadok a druhy bol agresivny.

Partnerovi som facku nikdy nedala, obcas mu poviem ze ho zbijem, ale hovorim to vzdy viacmenej zo srandy, a ked ho ‘bijem’ tak do ramena alebo stuchnem do brucha. Ked som realne za nieco nahnevana, tak iba kricim alebo zanadavam ale nikdy som nemala take ze by som v amoku strielala facky a udery

mamina7070
25. aug 2024

moze sa stat ze je to reflexne pri nebezpecnej situacii napr obtazovani a pod stalo sa mi to a nelutujem ani omylom akcia vyvola reakciu

patus_2
25. aug 2024

Ženy, ja chápem, že násilie je no go pre mnohé, ale všetko má svoje hranice. A očierňovať ženu, zato, že dá facku náhodnému okoloidúcemu, ktorý ju chytí za zadok, je podľa úplne cez. Ja tiež niesom za násilie, ale v takom prípade, by mu asi letela facka. Spomínam si, že keď sme mali 12-13 rokov boli sme na koncerte a jeden dospelý muž takto obťažoval mladé dievčatá. Viete si predstaviť reakciu otca, aj tu budeme hovoriť, že reakcia bola prehnaná?

kiki68
25. aug 2024

@lindous ale bavime sa doteraz, skor jej dal konecne niekto hranice vtedy. Ako v tom momente ma tak dozrala, ze mi to bolo jedno, ci este niekedy spolu prehovorime. Partnerovi som nikdy nevlepila, to skor takym diskotekovym obtazujucim typom. A potom takym, co mali naozaj total nemiestne spravanie a naozaj na nic ine ako tu facku nereagovali.

jamimo
25. aug 2024

@laffaeitt v živote by som chlapovi "nestruhla" Niet dôbodu, ani si to neviem predstaviť. Jedine tak v sebaobrane kdesi v tmavej uličke pri prepade 🤔 Celkovo disharmonické vzťahy pokladám za trápenie oboch strán, veď ak to neklape, slobodne nech sa ľudia rozídu, nie otĺkajú. Minule tu bola diskusia o týraní mužov a veru zhodli sme sa na tom, že je to stále tabu téma, plná posmeškov, hanby...
Ty skroť hormón, bude sa ti žiť ľahšie aj bez faciek 😉

laffaeitt
autor
25. aug 2024

@jamimo to som uviedol ako príklad keď som mal 17 a to bolo pred 20 rokmi :D

kiki68
25. aug 2024

@jamimo tak keby napr prides na to, ze robil naozaj strasne veci za chrbtom a nasledky mas aj Ty? To su take situacie, kde mozno zalezi na temperamente tej povahy, ze mu jednu sekne a odplace to. Ja ked som zistila, ze ma moj ex po 7 rokoch cca 2 roky podvadza, este k tomu aj v zahranici s kadekym a doma sa ofiko snazime o dieta a ja dve prace, tak to by si mala chut mu jednu vychovnu hodit. Ako letel iba telefon o stenu, ked som sa mu v dost vypatej situacii snazila marne dovolat. Podla mna najhorsie bolo ked prisiel, priznal konecne s placom pravdu a ja som iba ladovo sedela. Mozno keby som este temperamentnejsi typ, tak dostane po tlame…

minsi
25. aug 2024

Keď som bola decko, dostala som facku od otca a bolo to pre mňa veľmi ponižujúce. Vtedy som si povedala,že nikdy by som to neurobila nikomu inému...je to pre mňa úplne cez čiaru a je jedno či je to muž alebo žena.

jamimo
25. aug 2024

@laffaeitt nemôžem vedieť, čo pre teba znamená dávno... Mohlo to byť pred pol rokom, rokom, alebo 20 rokmi 😉 Takže hormóny už si skrotil...

luteam
25. aug 2024

@laffaeitt pokial by to nebolo v sebaobrane nikdy by som muzovi facku nedala.

laffaeitt
autor
25. aug 2024

@kiki68 a to boli tie facku až takej intenzity že ti dotyční odchádzali s pečiatkou? Lebo poviem ti že keď mi priateľka struhla tak som šiel s kamošmi na pivo sa vykecat a ľudia sa na mne riadne bavili . Až keď som si tvár videl na wcku v zrkadle tak som sa riadne hanbil. V živote by ma nenapadlo že žena vie takú uvaliť.

jamimo
25. aug 2024

@kiki68 určite nie..
Prvý (vážny) frajer ma podvádzal s najlepšou kamoškou, s kľudom angličana som sa ho opýtala, prečo je teda so mnou, keď spáva s ňou. Že stačilo povedať, držať ho nebudem nasilu🤷‍♀️
Dnes som 25 rokov spolu s úžasným chlapom a keby mu náhodou vo veku 60 rokov začala hladkať plešinu a mastiť brucho, stlačila pupček aby vyletel vtáčik bujná osemnástka, povedala by som to isté.