Depresia zo straty zamestnania, rozpad vzťahu?

detti23
25. apr 2020

Ahojte, odkedy je tato situacia na celom svete (korona virus) moj vztah ide dolu vodou.... priatel prisiel o pracu a teraz neviem ci to moze byt koli tomu alebo inemu... nas vztah bol velmi dobry, vo vsetkom sme si rozumeli.. raz sme mali chvilkovu pauzu no dali sme sa znova dokopy (zijeme spolu) ako nahle prisla tato kriza ze prisiel o pracu sa vsetko zmenilo...mali sme jednu vacsiu hadku pred par tyzdnami ale nie koli peniazom a on sa odvtedy uplne zmenil... vobec mi nedava najavo ze ma lubi, ide si za svojim, chodi stale s kamosmi von a ked je doma ledva komunikuje.. neobijma ma nedava mi pusu, netuli sa . Pritom to denno denne robil... ked som chcela riesit tuto situaciu stale som dostala odpoved ze teraz na to , aby to riesil nema energiu... nedavno som sa dozvedela od jeho kamosa zevraj ma depressie z toho ze stratil pracu, niektory den mi to aj hovoril... mali ste s tym alebo s podobnym pripadom skusenost? Co robit? Zatial sa drzim pri nom a chcem mu pomoct no nenecha si, radsej ma posuva na druhu kolaj... za kazdu radu-skusenost budem vdacna, nechcem onho prijst

moonlight1210
25. apr 2020

@detti23 a o com bola ta hadka?
Mozno si sa v nej dotkla niecoho pre neho citliveho. A k tomu frustracia, ze stratil pracu...
Asi ma pocit, ze sa ti nemoze zverit, lebo by si ho bud nechapala, alebo zas vysmiala.

janinah
25. apr 2020

depresívny človek sa neobráti od frajerky ku kamošom,depresívny akotak inteligentný človek toto rieši s lekárom....strata práce je vážna vec,ale dá sa predsa riešiť,na ulici hladný neostal....ja v tom vidím inú ženu a teraz len čaká,kedy ti dôjde trpezlivosť a rozídeš sa..ty,lebo on chce ostať,ten dobrý

detti23
autor
25. apr 2020

@moonlight1210 no hovorila som mu ze si najdem lepsieho... bola som opita a on si to zobral velmi na seba...

detti23
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
detti23
autor
25. apr 2020

@janinah nemyslim si ze by v tom bola ina, aj ked cert nikdy nespi, kamosovi hovoril ze sa o tomto nevie s nikym rozpravat

natuska87
25. apr 2020

@detti23 Netreba hned hľadať frajerku.Strata práce, pocit akéhosi "zlyhania", je fakt na depresiu.Obrátiť sa na odborníka, kým sa to neprehĺbi...

detti23
autor
25. apr 2020

@natuska87 v rodine som uz mala pripad depressie a doslova tej najhorsej, preto nechcem aby sa aj on dostal do toho stadia, len je s nin tazko ked sa o tom s nikym nerozprava... ak by som za tym hladala nebodaj inu zenu to by bol olej na ohni.. konecna,, vecne hadky... neake rady od teba? Trpezlivost? Citam stale fora aka je muzska depressia a akurat tam bolo pisane o tej strate zamestnania ze to beru velmi tazko chlapy...

natuska87
25. apr 2020

@detti23
@detti23 Zažila som to v rodine...Tá osoba bola tak zničená, že je bez práce, s výčitkami, že neprispieva do domácnosti, až ju to dostalo na dno.A pritom, skvelá bytosť.Rodina jej bola akože oporou, ale nevedomky jej dávali najavo, že už sa v ničom nevyzná, nič nové nevie...Dnes, chválabohu, už pracuje, miluje svoju prácu.Je to opať veselý, živý a spokojný človek.Ale!!!, chodila k odbornému lekárovi.Len tá "pachuť" z prístupu rodiny ostala...😕

detti23
autor
25. apr 2020

@natuska87 to mu nebudem davat najavo, nikdy by som to nerobila...ma nasetrene ale stale chce viac a teraz ked nevie ako je z toho v riti, ja chvala bohu pracujem ... len to ze mi je ho velmi luto aj ked mi s tym ublizuje , ale chcem mu pomoct😔

natuska87
25. apr 2020

@detti23 No...Oni tomu človeku zo začiatku tiež vyjadrovali účasť...A po roku, strácali akosi záujem.Mali svoju prácu, starosti, ale aj radosť z koníčkov, stretávali sa s ľuďmi...A ten človek ostával zrazu v byte sám.Staral sa o domácnosť, ale bol sám...Rodina ho už brala ako gazdinú.nezaujímal ich už jeho názor na nič.Nevedomky ho "gumovali".Vtedy sa psychicky zosypal.Dnes ich to mrzí, ale vzťahy sú, žiaľ, narušené...Je mi to veľmi ľúto.

detti23
autor
25. apr 2020

@natuska87 pane boze, no to mi je luto... u nas sa to dufam nebude tolko tahat a cim skor sa tato cela sotiacia urovna aspon do takeho stadia ze bude mar nas5 robotu a uz budeme vediet riesit nas dvoch... lebo mu nechcem zle ale niekedy potrebujem faaakt vela trpezlivosti aby som cosi nezahundrala

natuska87
25. apr 2020

@detti23 Verím, že u vás to bude trvať krátko...Človeka, ktorého som opisovala, diskvalifikoval vek...Chudáčisko, čo sa ten nachodil po pohovoroch...Preto som šťastná, že sa zamestnal vďaka svojej kvalifikácii tam, kde sa mu darí.Smútim iba nad tým "polorozpadom" tej rodiny.Viem, že už sa rodine nikdy nezverí so smútkom, radosťou...A dovtedy tak skvele fungovali.Áno, aj takéto veci majú vplyv na rodiny.

detti23
autor
25. apr 2020

@natuska87 dufam ze sa to napravi🙏

merkelica
25. apr 2020

Toto asi nebudes chciet pocut, lebo ako pises, nechces onho prist.. ale je to len moj nazor.. dospel som do bodu, kedy viem co chcem, mam nejake ocakavania ci od partnera, alebo od zamestnavatela alebo od firmy co mi robi zahradu. A jednoduchu, ak nenajdeme spolocnu rec, dovidenia, vymenim firmu, vymenim zamestnavatela a rozlucim sa s partnerkou. A ti partneri sa preto volaju partneri, ze sa na nich da spolahnut v dobrom aj zlom. A ak toto nesplna, bohuzial, treba dat sancu niekomu dalsiemu, kto mozno za to stoji... ako moze sa to zdat asi krute, ale uz som si presiel roznymi vztahmi pracovnymi, sukromnymi, ktore ma akosi dotlacili do tohto bodu... a vtedy som nasiel slobodu, moznosti na svete je takmer nekonecno.. a ked pride zmena, vacsinou je to zmena k lepsiemu...

detti23
autor
25. apr 2020

@merkelica uz sme riesili aj to ci chce byt pri mne alebo nie, nebola rec o rozchode preto som tu zacala tuto diskusiu ze co... mozno mas pravdu neviem ale nevidim to na rozchod skor na problem ktory treba riesit

merkelica
25. apr 2020

Ako ano, s tym suhlasim ze ak je problem, treba ho riesit, ale podla toho co si pisala, som mal pocit, ze to asi nechce riesit (nechce si dat pomoct, odsuva ta na druhu kolaj..), tak z toho dovodu by som zaujal taky postoj, ako som uviedol vyssie...

karolinakr
25. apr 2020

@detti23 to nebude depresia, ale sa urazil, čo si mu povedala a takto ťa chce vytrestať
A keby aj mal depresiu, nepadne ti
dobre, ked ta partnet prituli a povie, že všetko bude dobre?

detti23
autor
25. apr 2020

@merkelica hej hej jasne preto som sem aj dala toto aby som pocula viac nazorov... nehovorim mozno mas pravdu lebo ked si to precitam co som dala mozno kebyze mi znama takto povie aj ja si myslim, ale zas raz sme sa uz rozisli a on je korrektny a povie do oci ked je ( aj vtedy mi to povedal a nebolo to koli inej zene) preto tomu teraz nerozumiem... vtedy sa takto nespraval ako teraz...

detti23
autor
25. apr 2020

@karolinakr Aj ja na to myslim aj ked tvrdi ze to nerobi naschval ale podla mna to robi nevedomky... lebo ked sa k nemu pritulim alebo mu davam pusu smeje sa... nehovori aby som to nerobila a neodsoti ma... vyzera ako by trucoval ale hovoril ze slova maju silu a verim ze sa na tom urazil... on ma inac “krehku” dusu aj ked vyzera drsne ale casto sa nad niecim lame a trva kym ho to prejde.. asi mu do toho prislo aj toto a teraz nevie co...🤷🏻‍♀️

tykat
25. apr 2020

@detti23 prisiel o pracu a este si mu aj povedala ze si najdes lepsieho...toto bude na dlho, podlomili sa mu dva piliere z troch (rodina, praca, priatelia)....tak sa snazi udrzat si aspon ten treti-priatelov...chce to asi cas... PS: a neopijaj sa ked potom nevies co hovoris.

deti95060810
25. apr 2020

pri každom probléme ťa bude odsúvať na druhú koľaj?

detti23
autor
25. apr 2020

@deti95060810 nie, toto je prvy krat🤷🏻‍♀️

detti23
autor
25. apr 2020

@tykat uz som sa z toho ponaucila...
Viem ze to neide zo dna na den napravit ale odvtedy sa snazim... viem ze to chlap berie inac ako zena ale aj on vidi ze sa snazim... a chcem mu pomoct ale s tymto komentom si ma narovnal... mas pravdu

karelova
25. apr 2020

@detti23 pozri, ty si si donho kopla v najmenej vhodnú chvíľu, urazila a ponizila si jeho mužnosť a ego (ze si najdes lepšieho v situácii, ked on zrovna pride o pracu). Alkohol ta neospravedlňuje. Uprimne, necudujem sa mu, ze ta po tomto vynechava zo svojich problémov, ked si si takto donho kopla, ked potreboval podporiť. Co si chcela, to mas.

detti23
autor
25. apr 2020

@karelova pravda.... neospravedlnuje ma to a ani sa s tym nebranim...

hankm
25. apr 2020

@detti23 to co si mu povedala, je vyjadrenie, na akych sa vie lamat muzske vnimanie reality. Je to vyjadrenie, ktore moze byt zlomovy bod, zaciatok konca. Dovody uz boli povedane vyssie. Mozno vystraha pre ine zeny.

alexk12
25. apr 2020

@detti23 možno ma inu

ovaaa
26. apr 2020

Cim viac sa snazis tym viac trucuje....Dohodni si aj ty stretko s kamoskami a vypadni z domu. Aspon mu das cervika....nejako si je isty hmmm.

mpg
26. apr 2020

@detti23 Vyzerá to tak, že keď prišiel o prácu - je to dosť veľký problém a neistota, ale treba počkať a niečo si nájsť, keď sa bude dať. Možno to ani nebude dlho trvať.
A keď mu priateľka povie, aj keď je opitá, že si nájde lepšieho, tak to ešte zhoršuje situáciu. Ženy by nemali radšej vôbec piť alebo len toľko, aby nerozprávali takéto reči, lebo potom to vyzerá, že mu nebude pomáhať "v dobrom i zlom". A on má teraz vlastne dva problémy.
Ak chceš , aby ste ďalej dobre vychádzali tak ho treba uistiť, že chceš byť s ním, že to nebolo povedané vážne a počkať, kým si nájde novú prácu bez nejakých poznámok.

detti23
autor
26. apr 2020

@mpg no uz je jasne ze problem ide z tej hadky, skusime to dat este dokopy a uvidime ked to pojde pojde ked nie aspon sme to skusili... ale dufam ze toto vsetko este skor prefrci ako ma a vsetko sa da na dobre cesty🙏