Čo pre neho robíte?

28. nov 2023

Ahojte, keby sa vás spýtal počas hádky váš priateľ (manžel) po rokoch ,čo ste spolu ,že čo pre neho vlastne robite ? Čo by ste povedali? Ja som popravde ostala zaskočená, lebo normálne som v šoku nevedela odpovedať. Povedala som mu akurát, že keď sa naňho vykašľala rodina,tak ja jediná som pri ňom stala. Čo by ste povedali vy tomu vášmu? 🙂 Fakt som v šoku ,čo na mňa vytiahol ,nevedela čo povedať 😱máme spolu dieťa ,ale vyzerá to na rozchod .

dzulli1980
28. nov 2023

Úplne "neviditeľné" veci ... varím, upratujem, periem, uvarím čaj, dám lieky, keď je chorý, tolerujem to, že 2 x do roka ide s kamarátmi na celý víkend na túru, vypočujem ho, pohladím, keď má zlý deň atď. ... a z jeho strany takisto kopa "neviditeľných" vecí, ktoré pre mňa robí ...

zorkahorka
28. nov 2023

A on pre teba?

andrea_82
28. nov 2023

Mna sa tiez minule muz v hadke opytal, ze na co ma vlastne ma? Ale viem, ze to bolo v zlosti, ze si dobre uvedomuje, co vsetko robim. Aj ked to nepovie a nahlas neoceni. Ved on pre nas tiez robi vsetky tie drobnosti.

mamamasama
28. nov 2023

Ja by som začala minimálne jednou A4 🤔😅

tiezjedna
28. nov 2023

Takáto blbá otázka medzi nami nikdy nepadla.

bolarazjedna
28. nov 2023

Možno by bolo fajn úplne všetko prestať robiť, čo si doteraz pre neho robila, veľmi rýchlo by prišiel na odpoveď, čo všetko pre neho robíš za tie roky....

euka210
28. nov 2023

Tak ja by som veru vedela...staram sa o nase deti, o chod domacnosti, aby mal ciste a vyzehlene veci, plny zaludok...
...ty si mu velmi dobre povedala, ked take zazil...

dskjhfdlkdjhl
28. nov 2023

Ja by som mu odpovedala jednym slovom: Vsetko.
Ale v hadke nema velmi cenu asi nic rozoberat, treba vychladnut a potom sa bavit.

petamich
28. nov 2023

povedala by som, ze verim, ze tuto otazku nemysli vazne a nebudem na nu odpovedat a ak ju vazne mysli, mozem prestat robit vsetko co robim a potom zisti

viestta
28. nov 2023

@mamamasama dlhý zoznam by to bol, to máš úplnú pravdu. Málokto si to uvedomí, kým to nenapise

pribinak
28. nov 2023

Čo pre neho robím? Som jeho manželka, vytváram jeho najbližšiu rodinu
Nikto pre neho nerobí viac

0silvia0
28. nov 2023

A inak je pan manzel normalny? Nema nejaku poruchu? Ako sa toto moze jeden chlap opytat svojej zeny?

h2
28. nov 2023

"Akože čo?! Všetko, čo robím, robím pre teba!" (S poriadnou dávkou melodramatičnosti v hlase.) 😃
Ale našťastie som takúto otázku nikdy nedostala.

11mirka22
28. nov 2023

Povedala by som mu, že na túto otázku nájde odpoveď sám, ak aspoň na dva mesiace odíde z našej spoločnej domácnosti. A že ak očakáva niečo odo mňa, nech sa najskôr zamyslí nad tým, čo dáva on mne...

vanilkovazmrzka
28. nov 2023

No ja by som mu vedela povedat… dokonca aj on to vedel, co vsetko som prenho robila… takze ja by som takuto stupidnu otazku nedostala 🙂

zuzana9393
29. nov 2023

Súhlasím. Prestať prať,variť,nakupovať mu.... Aby to čo najlepšie videl

bubuzu
29. nov 2023

Vieš čo, také tu už spomínané pranie, varenie...je podľa mňa niečo, čo by som určite pri takej otázke vôbec nespomínala. Podľa mňa takou odpoveďou svoju hodnotu vo vzťahu pekne degradujes. Však to vie pre neho urobiť hocikto, určite aj on sám.Na to ťa vôbec nepotrebuje. Očividne mu chýba niečo viac, čo pre neho nerobíš. Takže by som sa ho na to pekne spýtala, ak ho ľúbiš s chceš na vašom vzťahu pracovať.

mooonika1975
29. nov 2023

@andrea_82 kks, toto mu ja môžem povedať, ale je pravda, že doma robim všetko, on chodi do práce a mysli si, že robi všetko . 😂

babulkomale
29. nov 2023

@h2 ja by som to zaspievala hlasom Bryana Adamsa 😃

h2
29. nov 2023

@babulkomale 😂👍

dadi30
29. nov 2023

@babulkomale 😃😃😃

hugger
29. nov 2023

Hoci vidím že ste tému poňali viac menej zábavne pridám trochu suchší názor.

Obaja v páre by mali mať možnosť kedykoľvek prehodnotiť či to, koľko do vzťahu dávajú je vyvážené tým čo z toho vzťahu dostávajú. A tým čo dávajú a dostávajú je nielen práca (okolo domácnosti a detí) a peniaze ale aj pocit spolupatričnosti, domova, emočná a fyzická intimita a mnoho ďalších hodnôt.

Tvoj manžel to prehodnocuje a myslí si že je to vo vašom vzťahu nevyvážené v jeho neprospech, ale necíti sa komfortne o tom diskutovať v pokojnej atmosfére a otvorí túto tému len keď je pod vplyvom emócií. A je jedno či je to skutočná nerovnováha alebo len on to tak vyhodnocuje, lebo nemá možnosť vidieť všetky hodnoty ktoré pre neho prinášaš.

Ak to nebudete riešiť frustrácia bude narastať na oboch stranách. Mám podobnú osobnú skúsenosť. Po tom čo mi partnerka v hádkach vykričala že okrem zamestnania nič nerobím v domácnosti som na seba prevzal minimálne polovicu upratovania, prania, nakupovania, žehlenia a varenia. A keďže po emocionálnej a fyzickej stránke tam nebolo takmer nič, odpoveď na otázku čo pre mňa robí nedopadla dobre.

bbshop
29. nov 2023

Myslím si, že väčšina žien nechápe čo mužom vo vzťahu chyba. Vsetky automaticky zborovo jednohlasne píšete praktické záležitosti ako varenie, pranie atď atď..ale o tom nie je vzťah. To si dokáže dospelý chlap urobiť aj sám..kvôli tomu sa nezenil. Starostlivosť o domácnosť nie je vzťah. To, čo robia zeny pre domácnosť a pre deti nerobia pre muža. Netyka sa to bytostne jeho osoby, prejavov lásky, podpory z jej strany, intimity medzi nimi. Väčšinou práve to spomínané všetky tie dokonale gazdinky nerobia. Práve to čo je najdôležitejšie. Keby mi chlap na túto otázku odpovedal, že poumyval podlahu alebo umyl riad, tak zbohom. Snáď po tej podlahe chodí aj on a z tanierov je aj on..to nerobi vo vzťahu pre mňa. A už vôbec to nemá žiadnu hodnotu v mojich ociach, keď popritom na mňa permanentne zjape a pol roka sa ma ani nedotkol. Ja nepotrebujem sluhu. Ja potrebujem manžela, partnera, milenca, najlepšieho kamaráta. Nie osobného kuchára, upratovača, opatrovatela.. smutne odpovede.

h2
29. nov 2023

@bbshop Toto "Vsetky automaticky zborovo jednohlasne píšete praktické záležitosti ako varenie, pranie atď atď.." myslíš vážne? Snáď 2-3 to tu spomenuli. Väčšina príspevkov domáce práce vôbec nespomína!

bbshop
29. nov 2023

@h2 nemyslím len túto tému, ale aj iné podobné diskusie a celkovo v živote to sú prvé ženské argumenty, ktoré sa s obľubou hromadne pouzivaju

euka210
29. nov 2023

@hugger ano, to si dobre napisal...vsetko si treba vykomunikovat ked sa jeden citi v nepohode, lebo muzi a zeny inak rozmyslaju a vnimaju veci...ale pocas hadky to takto nepojde...

subartic
29. nov 2023

@bbshop no ono to až také jednoznačné nie je ... že sa to samo . Všetci vieme že najdrahšou položkou v živote je čas, ten čo premrháme sa nikdy už nevráti . Také košele ak sa majú oprať , ožehliť pre MUŽA je strata času pre tú ženu . A takto môžeme íst aj s inými vecami .

subartic
29. nov 2023

@hugger vieš no len komunikácia s mužmi všeobecne je obtiažna. Rozdiskutovať problem aby ti pri ňom po 5 minútach neodišiel a nezostala ti tam sedieť len telesná schránka je niekedy nadľudský výkon . A to nemusíš ani ten problém atomizovať a pitvať.

marca12
29. nov 2023

Vytvaram doma pohodovu atmosferu,teplo domova. Moze sa na mna vzdy a vo vsetkom spolahnut. To je zaklad a potom take klasicke veci staranie sa o domacnost,o neho. Ale to neberiem ako nieco,co pre neho robim,to je samozrejmost.

hugger
29. nov 2023

@bbshop 👏

Nechces tvoje nazory a postoje vyucovat? Na nejakom rekvalifikacnom kurze.

Alebo zalozit politicku stranu alebo cirkev ktora by hlasala tvoje myslienky? 😀 Mozno by so nebola velmi popularna ale clenovia by boli velmi stastni😊