Chcela by som byť niečo "viac"

7. okt 2023

Myslim ako dosiahnut nejaku poziciu ale o byt ziadana na pracu. Mam vselijake sny. Velmi by som chcela vediet jazyky, vdaka tomu ze ich neovladam nemozem sa dat na cestu IT sfery. Potom mi napadne pravnicka. Skola je velmi tazka a ja si pripadam "hlupa". Vystudovanu mam vs ale smiesnu to ani nejdem pisat. Po eram polovicny ID mam osychicke problemy. No za takychto okolnosti po mne nestekne ani pes. Jedna osoba mi nedavno v ramci reci povedala ze zije tak aby jed sa obzrie spat nemusela nic lutovat. A mne sa zda ze som premarnila roky kedy som mala zabrat. Teraz som chora, mam uz skoro 30 rokov, deti. To uz proste nie je mozne. A tak mam ten pocit ze som na nic a nepotrebna

zmrzlinka2021
7. okt 2023

Možné to je, otázne je či ty sama chces a či máš pri sebe manžela, ktorý ťa potiahne, ale smerom nahor.

negymama
7. okt 2023

tak zacni s jazykmi, jazykovky su pomerne dostupne, plus sa dostanes aj medzi ludi, ja som mala na jazykovke skvelu partiu, aj sme sa nieco naucili, aj pobavili. Aku pracu si robila pred detmi?

vulka
7. okt 2023

Netáraja, možne je všetko. Ale z t'Tvojich rečí je jasné, že moc nechceš. Píšeš len výhovorky. Prečo si sa od septembra neprihlásila na nemčinu?

reanda
7. okt 2023

dolezite je, robit to, co ta bavi a v com si dobra.. v tom aj mozes potom dosiahnut 'viac' a byt ziadana.. ak tuzis po nejakej pozicii len preto, ze je za nieco 'viac' vseobecne povazovana, tak uspiet bude narocne, kor ked nie si psychicky ok.. aj tak by ta taky uspech neuspokojil.. hlavne by si sa mala dat do poriadku po psychickej stranke, len tak mozes zit spokojny zivot.. inak je tvoja tuzba byt 'viac' slepa cesta

autor
7. okt 2023

@vulka preco som sa od septembra neprihlasila ? Lebo cely august som lezala na psychiatrii kvoli pokusu o samovrazdu. Staci ? Toto nie su vyhovorky to su realne fakty. Kedy realne zvazujem naco mam a naco si momentalne netrufam. Za vsetkymi temamy tu kazdy vidi len vyhovorky ale realne ma nepoznas tak nesud

autor
7. okt 2023

@negymamaen ja fakt nemam talent na jazyky. Pocas celej skoly stale anglictina nemcina no skoro nic sa mi do hlavy nedostalo a casom som zabudla aj to malo

luccija
7. okt 2023

Asi to bude depresiou tvojim postojom k sebe...či si myslíš, že iba IT, alebo právnik môže byť spokojny v živote?Nikdy sa nevyliecis, keď si budeš mysliet, že si o ničom a nič si nedosiahla.Mozno ani ako právnicka by si nebola spokojná🙂
Ty môžeš byť dobrá úplne v inej oblasti a niekto chodí do práce len kvôli peniazom a uspokojenie nájde v rodine, hobby...skús si dávať reálnejšie ciele ako študovať právo.Kamaratku nepočúvaj je len málo ľudí, ktorí nič z minulosti neľutujú.

autor
7. okt 2023

@zmrzlinka2021 mam jasne ze mam. Manzel je skvely

autor
7. okt 2023

@negymama a pracu som robila predtym administrativnu pracovnicku

autor
7. okt 2023

@luccija tak mi pride ze v nicom. A fakt sa obzriem a budem spominat na to ako som mala depresiu ako mi bolo zle a ako som v zivote nic nedosiahla. Ano toto uz je sebalutost bohuzial 😔

mamina7070
7. okt 2023

a pracujes uz ? v tom co si vystudovala? ono ja som nedavno citala ze sebalutost je len prezlecena pycha a cosi na to veru je
nehladala by som vzdusne zamky skus ist na to postupne ak mas deti a muza tak napr byt dost dobrou mamou a zenou to by som si dala ako prve dve veci a potom kludne robit to co si vystudovala s chutou a laskou

0silvia0
7. okt 2023

A ta osoba, ktora ti nahlodala sebavedomie, je stastna alebo len ambiciozna?
Vies o tom, ze nemusis robit vsetko tak ako robia ostatni? Ze nemusis citit veci tak ako ostatni?

ropucha6
7. okt 2023

A uz si zaliecena? Alebo je mozne, ze este vidis vsetko cierne? Lebo naozaj 30rocna baba, to mas este pred sebou hadam vela rokov. Dost mojich znamych studuje s detmi druhe skoly okolo35-40tky a nie lahke, cize asi si len ujasnit, kam by si sa chcela uberat. Navyse ak si riesila v auguste hospitalizaciu, nechci prosim ta na zaciatku oktobra mat ujasneny svoj buduci karierny zivot, daj si prosim ta cas na poriadny restart, oddychni si, casu na premyslanie o kariere bude mat kopu.

katka708
7. okt 2023

To ze máš 30 nič neznamená.... Ja som roky robila v administratíve, raz aj vedúcu obchodu ale inak vždy len v nejakej finančnej inštitúcií. Potom som dostala šancu skúsiť poziciu regionálneho manažéra a mam pocit ze som sa našla. A to neviem ktovie ako jazyky. A zrazu mam 3 násobný plat a flexibilný pracovný čas.... Vzdelávaj sa a skúšaj reagovať na ponuky na profesii. Navstevuj psychológa ak ti to pomáha s depresiami ale nevzdávaj sa. 30 rokov je nič...

januska12323
7. okt 2023

Kašli teraz na lepšiu prácu. Sústreď sa na nájdenie radosti zo života. Máš deti a manžela, energiu venuj tam, bude sa ti to vracať viac rokov ako nejaká lepšia pracovná pozícia.

ahhola
7. okt 2023

Ale ved ty si niečo viac...
Niečo si spravila dobre, klofla normálneho chlapa, máš deti.

Často tu spomínam moju príbuznu, lebo mi to furt rozum neberie, taka schopná, krásna, múdra žena,ešte aj dnes po 60.tke
oslniva kariéra bez zaváhania, november 89 a ona v januári zbalena s deckom do USA...

A vies co dnes?
3 byty v BA, v ktorých je sama, s deckom sa rozvadila, lebo sa odmietlo množiť, lebo ekokriza blablabla... a závidí nám, tým menej schopným... "obyčajne" vnucence... 💧

marca12
7. okt 2023

To si musis v hlave nastavit. Lebo vzdy sa najde nieco,co mozes lutovat. Proste sa nastavis tak,ze v danej chvili si robila to,co si uznala za najvhodnejsie. Minulost nezvratis a nemali by sme lutovat nase kroky,ale poucit sa z nich. Stastie a spokojnost nachadzame aj v obycajnych veciach. Ved aj smetiar moze byt stastny. To neznamena,ze iba dobre vzdelany a dobre situovany clovek moze byt stastny. Zameraj sa teraz hlavne na seba,na svoju rodinu,deti,muza. Tam je tvoje stastie. Na vzdelanie alebo nejaku pracu mas dost casu. Najskor najdi samu seba az potom sa mozes vrhnut na nieco ine. Najvacsim stastim cloveka je to,ked vie,kto je a co chce. Mat pokoj v dusi,byt zmiereny so svojim zivotom. Potom sa ti zacne darit aj v inych sferach. Takto sa len utapas a rozmyslas,co by si robila. Mozno ta zivot zaveje niekam a naskytne sa ti robit nieco,co ta bude naplnat.

avicii18
7. okt 2023

Odkedy som sa narodil pribudli na planéte 4 miliardy ľudí. Dnes ste "niečo viac", zajtra budete radi za to že vôbec žijete. Neberte život tak vážne, aj tak tu za sto rokov nik z nás nebude.

miadi
8. okt 2023

V Auguste si sa chcela odstranit zo sveta a v Oktobri ho chces dobit karierne. Ved ty si len vyrabas dalsi dovod na depresiu. Teba by malo v prvom rade zaujimat tvoje psychicke zdravie. Mas deti a skoro si ich obrala o mamu . Zabudla si ze si mama a chcela si vsetko zahodit . Mas nieco co je viac ako kariera mas svoju rodinu ,A stale len hladas dovod nemat sa rada .ze nie si dost , Nie si este ok. Nehladaj si privysoke ciele, Chcela si zahodit to vzacne co mas no vzdy o to mozes prist. Traumu z toho co si urobila mà aj tvoja rodina. Potrebujes viac ako karieru sustredit sa na seba najst v sebe silu najst v sebe radost. A popracovat na vztahoch s najblizsimi. Muselo to byt pre nich Strasne tazke ten august . A teraz zit v strachu obavach ze to urobis zas a Mozno uspešne. Ty v tom sne o kariere len hladas unik od rodiny . Skus trochu realistickejsie hladat co ta bavi a robi stastnou, ale Keby si moc chcela tu jazykovu skolu by si dala jeden jazyk cudzi vediet nie je tak tazke, len by si musela zmenit pristup .

cicuca
8. okt 2023

Zameraj sa na to, co chceš a trpezlivo a odhodlane si chod za tým

autor
8. okt 2023

@0silvia0 je stastna, maju deti, maju peniaze, maju novy dom , ma taku pracu ze vzdy budu o nu mat zaujem. Uziva si naterske, uziva si dni, tesi sa zo vsetkeho. Naozaj zije akoby nejaky zivot z rozpravky.

autor
8. okt 2023

Dakujem vam vsetkym ano asi je to odo mna zbrkle teraz chcem zrazu pokorit svet. A pred dvomi mesiacmi som ho chcela opustit. Ja sa len chcem najst 😔

mamina7070
8. okt 2023

neries inych zameraj sa na svoje deti a manzela, prezili velmi tazke chvile
treba sa liecit a terapie

grof_monte_christo
8. okt 2023

Takých už bolo, čo chceli pokoriť svet. Pokoru hľadaj hlavne v sebe. A bud vďačná za všetko, čo v živote máš. To je najlepší liek.

0silvia0
8. okt 2023

Skor mi to pripada, ze chces byt ako ta osoba. Vidis ju ako stastneho cloveka, ktoremu sa dari a chytaju ta pri nej komplexy. Toto neries, bud vdacna za to, co mas. Nie, nemusis byt ako ona, mozes ist aj svojou vlastnou cestou a nie, nemusis mat extra pracovne ambicie aby si bola kvalitnym clovekom.

ema22270
9. okt 2023

Nechod na to príliš rychlo, mas za sebou tazke obdobie, kedze si bola aj na psychiatrii, neklad na seba este viac, ako mas.
Ja mam tiez VS, ale nic extra, som 6 rokov doma, mam 2 deti, karierne som nedosiahla zatial nic. Samozrejme, ze ma z toho chytaju depky obcas. Tiez by som rada studovala aj psychologiu napriklad (to by ma aj bavilo do buducna) ... mam vystudovanu nemcinu a mam pocit, ze z nej nic neviem... ale budme vdacna za to co mame, vzdy, ja som naozaj vdacna za deti, za ake take zdravie (aj ked obcas mam tiez kadejake stavy a zlostim sa)... ak si sa pokusila o samovrazdu asi by som taketo veci zatial vobec neriesila a resp neviem kvoli comu si sa o nu pokusila ci tam bol nejaky dovod konkretny... alebo tak celkovo..

negymama
9. okt 2023

ked si robila v administrative, skus karieru skor tym smerom, urob si uctovnicky kurz, teraz je velky nabor na financnej sprave, tam nemusis ani tie jazyky perfektne ovladat . Advokat, IT - to su vsetko narocne stresove prace. S tvojou psychikou by ta to este viac dalo dole, plus ta namaha sa tam vypracovat. Davaj si realne ciele, ako mi moj prvy sef kedysi davno hovoril "Step by step, Janka! - A nemusite mat z odboru cistu jednotku staci vam aj jedna minus." 😉
spatne usudzujem , ze to bol mudry clovek, chcel aby som sa naucila veci riesit postupne a neklast si prehnane naroky na seba.

autor
12. okt 2023

@negymama ano uctovnictvo mam vystudovane ale co z toho ked vsade kde hladaju je stale PRAX PRAX PRAX aj moj manzel ze by bolo dobre keby som robila tuto pracu ale stokrat som mu vravela ze nemam "skusenosti" ale vsade prax ziadaju. Takze kurz mi nepomoze 😕 inak by som uz davno sla tym smerom

kvetinka75
12. okt 2023

autorka - máš 30 rokov. Čo si robila doteraz? Mohla si mať už niekoľkoročnú prax. Skús firmy, ktoré vedú účtovníctvo. Dajú ti aspoň niečo jednoduchšie, niekde začať musíš. Podľa mňa ty máš v hlave niečo vytvorené , čo ani nie je realita - napr. právnik - že musí byť bohatý, štastný (ale čo všetko je za tým - štúdium, čas, nervy, peniaze, zdr. problémy, možno problémy vo vzťahu) to už nevidíš. V prvom rade musíš mať stabilizovaný svoj zdravotný psych. stav. Asi to vyznie kruto ale pochybujem že s takýmito výkyvmi zvládneš tak náročné štúdium ako je právo. Máš aj rodinu, takže čas na učenie by si musela rozdeliť medzi rodinu, deti. Smer IT. Baví ťa vôbec niečo také? Ak nemáš o tom ani šajnu, tak v tom dobrá ani veľmi nebudeš. V prvom rade človeka musí tá oblasť baviť a nie iba že si zmyslí ide to študovať preto, že to dobre vynáša a bude mať skvelý život. Tiež je to beh na dlhé trate. Najjednoduchšie sú tie jazyky. To, že nie si na jazyky - do istej miery výhovorka. Zober si, koľko ľudí išlo za hranice. Ty si myslíš, že medzi nimi neboli takí, ktorým nešli jazyky? A naučili sa. Ale chce to makať makať makať na sebe.

autor
12. okt 2023

@kvetinka75 no co by som doteraz ? Stredna skola vysoka skola , 2 roky v administrative a potom dve deti