Beriete ako mínus u ženy, keď nešoféruje?

3. júl 2024

Muži, beriete ako mínus u ženy keď nesoferuje?
Ako sa na to dívate? Je to pre vás prekážka? Klesne tým žena u vás?

axve
3. júl 2024

Urcite nie. Nie je dolezite mat vodicak

vyrovnanaosoba
3. júl 2024

Nesoferujem a manžel ma ani nevymenil, ani nevydedil, ani mi nenadava 🤭 rada chodím peši, alebo na bicykli. Aj keď je manžel doma, využívame len keď ideme tam, kde sa nedá dostať autobusom či vlakom. Ale ona bicykloch by to bolo veľmi ďaleko

777januska777
3. júl 2024

Zaujímajú ma odpovede, keďže v diskusii o mužoch bez vodicaku, bol podla zien na mk chlap bez vodicaku neschopný.

axve
3. júl 2024

@777januska777 ja napr. vodicak nemam a nepovazujem to za neschopnost

777januska777
3. júl 2024

@axve no ty nemusíš, ale precitaj si diskusiu o tom, či je problém ak muž vodicak nemá a uvidíš, aké vedia byť ženy.

pribinak
3. júl 2024

Na koni vládne krásny predsudok: ak muž nešoféruje tak je to neschopný pako
Ak nesoferuje žena, tak je opatrná a zodpovedna

gabriela2952
3. júl 2024

@777januska777 akože nechápem ako muža bez vodicaku zaskatulkuju ,že sa nevie postarať o rodinu a tak :D a ze by mi blikala kontrolka? :D neviem co všetko by chceli tie ženy ešte po mužoch

axve
3. júl 2024

@777januska777 nuz ved ja viem ze kazda zena ma na chlapa ine naroky. Pre niektore je dolezitejsie aby vedel soferovat nez aby vedel trebars uvarit.

dominikamacakova
3. júl 2024

Keby som bola lesba tak by mi to vadilo 😀 Ak chlapovi nevadí, že bude robiť všade šoféra a taxikára tak v pohode.

tosaneda
3. júl 2024

..tak kazdy zijeme inak a kazdy inde (mesto, dedina, lazy).. niekto dochadza za pracou a neda sa inak ako autom, niekto to ma na "pesibus" a v pohode.. Ja si neviem predstavit byt bez vodicaku a auta. Aj kvoli praci aj kvoli nakupom v meste. (Dedinska jednota, nie je obchod pre mna 😒😏). A to pisem ako clovek co sa bal vyse 5 rokov si sam si sadnut za volant vobec.. a povaha prace mojho muza? Bez vodicaku ani na krok.. 😀 takze ja byt bez "papierov" by bola obrovska komplikacia v mojom zivote. Aj kvoli muzovi a jeho zivotneho stylu.

mamickalisticka
3. júl 2024

Ja ho nemám a už pociťujem, aká je to veľká nevýhoda. Takže si ho budem musieť urobiť a hoci mám rešpekt, stále si hovorím, že aj jednoduchší to zvládli a musím aj ja. A to mi stačí šoférovať len u nás v meste a do okresného. A uvidíme čo bude ďalej, keď budem vytrenovana. Avšak manžel to nikdy nekomentoval, skôr ma podporuje, že si ho musím urobiť a že to zvládnem, aby som bola samostatnejšia🥹

frflos_nespokojny
3. júl 2024

a co tak dat otazku: zena ma vodicak , ale nesoferuje

autor
3. júl 2024

@frflos_nespokojny princíp je rovnaký si myslím 🙂

bloger
4. júl 2024

Neberiem to vôbec ako mínus u žien. Lebo zas dokážu perfektne iné veci.

gladiola25
4. júl 2024

Nie.

nykkushka
4. júl 2024

Ja sa bez hanby priznám, mne by vadilo veľmi keby chlap nešoferuje a rovnako by mi to vadilo ako chlapovi na žene. Nebola by som ochotná robiť niekomu stále šoféra slečny Daisy. V dnešnej dobe je to podľa mňa bez auta veľmi ťažké. Áno, sú tu ženy, ktoré mi budú protirečiť, že oni fungujú aj bez auta....
Ale ja osobne si neviem predstaviť fungovať s dieťaťom bez vodičaku a druhého auta. Keby si niečo stane, keď je muž v práci, ako sa dopravním do nemocníce?
Minule som potrebovala ísť s malým na ušnu pohotovosť do krajského mesta (35km od nás), neviem ako by som to bez auta zvládla, keďže sanitku by som si určite nevolala, do taxiku bez sedačky s malým nehrozí a manžel mal 24hod službu... Ja osobne nechcem byť odkázaná v tomto a nikoho...

som_realistka
4. júl 2024

Ja som si túžila urobiť vodičak hádam od 10rokov😄, urobila som si ho na výške, a ani som netušila ako dobre robím. Totiž bývali sme zopár rokov v meste ale v takej časti že MHD 20min rezkym krokom bez "príručnej batoziny" a chodníky na smiech. Takže s deťmi by som asi ďaleko nedošla.

olimuc
4. júl 2024

Ono je jedno, vi niekto soferuje alebo nie zena/ muz, ale potom nema pravo sa stazovat, ze sedi doma, nema pracu alebo druha polovicka nechce robit sofera a stale potrebuje svokra, svagrinu atd. Pri mojom Style zivota … ano clovek bez auta a vodicaku nepripada do uvahy, pretoze sa nepohne. (Skola 1 smerom praca. Presne v protismere atd)

strejdo001
4. júl 2024

Presne toto som riešil s ex, okrem toho, že bola negativistka, hrabala sa stále v minulosti a v inej diskusii som spomínal, že keď sme sa pohádali, nerozprávala niekoľko dní, čo je toxická vlastnosť, ani nešoférovala a vodičák mala... vraj jej zviera hrdlo, keď sedí za volantom a odšoférovala maximálne z jednej dediny do druhej, nevedela zladiť sledovanie značiek, zaradenie rýchlosti, sledovanie premávky, stláčať plyn a povoliť spojku. Pýtal som sa jej, či má nejaký blok z detstva, či mal niekto nehodu a sedela v aute, ale povedala, že nie. Tiež som sa jej pýtal, či budem robiť taxikára celý život a čo keď náhodou spadnem na bicykli, či si mám volať taxík. Tak aj bolo, raz som spadol, auto mi prešlo po biku a volal som kolegovi 🤷🏻‍♀️. A teraz, keď ide do Tatier na výlet s našou dcérou, tak ju tatinko odvezie 300km, vráti sa naspäť a potom aj príde pre ňu. No je toto normálne?
Je to síce maličkosť, ale už by som veru nechcel mať po svojom boku ženu, ktora nieje samostatná aj v tak banálnej veci ako je šoférovanie.
Práve naopak, aspoň pre mňa je žena za volantom, ktorá skvele jazdí, keď treba aj rýchlo, veľmi príťažlivé.

aleza
4. júl 2024

Tiez priznavam ze by som chlapa bez vodicaka nechcela. Pre mna je to velke minus. Kamoska ma priatela 52 rocneho bez vodicskeho. Ona robi taxikarku jemu aj detom a v kuse sa kvoli tomu hadaju.

leuska0910
4. júl 2024

Nemam a nechcem. Som z BA, busom som vsade zachvilu a nemusim riesit blbe parkovanie. Na dovolenky / vylety chodime vzdy s muzom spolu, jeho soferovanie bavi, nikdy moje nesoferovanie neriesil.

wig
4. júl 2024

Nuž áno, je to mínus ale ak to vykompenzuje nejakými pluskami, trebárs v posteli, tak je to v poriadku. 😜

madla60
4. júl 2024

@aleza ,a keby to robil on, tak to by bolo v poriadku?

aleza
4. júl 2024

@madla60 nie, nebolo

anonymous87
4. júl 2024

Ja vodicak mam cca rok a pol. A nejazdim. Dodnes neviem preci mi ho dali 😅 proste mam dostatok sebareflexie, ze sa na to necitim. Ani nemam na to bunky. Aj ked muz mi vravi, ze kupime automat a pomaly skusime ci to pojde… ale teda myslim si, ze by ma nevimenil 🤣 ja sa viem aj s detmi presuvat aj bez auta. A zas ja muza bez vodicaku tiez nepovazujem za neschopneho 🤷‍♀️
Ale mame dobre kamosa, co mi povedal:pekna su, mudra, sikovna, ale ja by som ta bez vodicaku nechcel 🤣🤣🤣🤣
V pohode. Kamarati sme stale…
Aj ked v dnesnej dobe su to pre mna talafatky… ale beriem, ze kazdy mame priority inde posunute, nastavene

vevesh
4. júl 2024

No, ja ani nepoznam chlapa, co nema vodicak. Ale zien bez vodicaku na mrte. V dnesnej spolocnosti sa to stalo ako nejaka povinna vybava chlapa, kedze aspon jedno auto domacnost by mala mat-dnes je toto standardom. Ak nebudu auta, potom nemusi mat . A teda, je mi jedno ci chlap alebo zena, ale jeden z paru by mal vediet jazdit (a mat aj na to opravnenie🫣). Logistika rodiny vo velkomeste sa da aj bez auta zvladat, ale na dedine, dost nemyslitelne, ak obaja nie su home-officaci ci polnohospodari a deti na domacom vzdelavani....🙃

slovenka753
4. júl 2024

ja poznam chlapa co nema vodicak. je to take otravne, zena ho vsade vozi. ked nieco treba vybavit, ide vzdy ona. na vylety ak idu tak nie len ze vsetko vybavi ale este si to aj odsoferuje. 😂 vodicak nema kvoli pohodlnosti, nema na to zdravotne dovody. aleza mna je vodicak o slobode, ze nie som od niekoho zavisla. manzel ma sice vzdy odviezol kam som chcelabez reci, ale takto len sadnem do auta a idem. citim sa ovela viac samostatnejsia.

a to som zaxala realne jazdit v 30ke...

tramtada31
4. júl 2024

To je ako varenie a muži. Muž podľa mna varit nemusi, žena by mala vediet. Soferovat žena nemusi, ale muž by to mal vediet. Takze pri žene to neberiem ako mínus, ale neviem si predstavit mat vzťah s mužom bez auta, bez vodičáku. Ja neznášam bicykle (v podstate trauma z detstva, keď sa na ňom mama vážne zranila), takze s niekym, kto jazdi len na bicykli miesto auta, by som vzťah mat nemohla

30katrusa40
4. júl 2024

Podľa mňa je to minus. Budeš mať deti a bude treba ísť napríklad na pohotovosť. Manžel.v práci a ty čo ? Budeš ho zháňať aby prišiel ? Alebo prosiť susedov? Prípadne budeš mať dieťa ktoré nebude môcť chodiť hromadnou dopravou z dôvodu zdravia. Budeš si na rýchlo robiť vodičák ? Ja si bez vodičáku neviem predstaviť fungovať. Kdesi pôjdete s manželom a bude musieť šoférovať len on. Ver že aj to bude časom chlapovi vadiť.

rikarika
4. júl 2024

Bez ohľadu na to či sa jedná o ženu či o chlapa, mať vodičák patrí v súčasnosti k základnej výbave gramotnosti.