Ako zvládnuť rozchod po 3-ročnom vzťahu?

bielavlcica
5. júl 2019

Ahojte baby pisem lebo si potrebujem vyliat srdce a dostat to zo seba.. s partnerom som bola 2 aj pol roka s toho rok sme spolu byvali. Ked sme sa zoznamili zamilovala som sa do neho hned na prvom rande. Povedali sme si ze to skusime. Nebol to od zaciatku jednoduchy vztah pretoze stale nemal doriesenu minulost. Nakoniec sme sa rozisli jeho pricinenim tak som tie tei mesiace stravila uzivanim. Skoro stale sme boli v kontakte a nakoniec po dlhom dobyvanim som sa vratila ( chyba? Neviem netusim). Bol sladky snazil sa a videla som na nom ze ma lubi. Tak sme zacali hladat byt nasli kupil a potom to zacalo. Toto je moj byt a ja rozhodujem co tu budem mat. Takze v byte bol iba stol skrina a postel. Lenze to islo cele dole vodou. Zrazu vsetko co som urobila bolo zle. Zle som umyvala riad zle som utierala nevedela som umyvat okna a takychto malickosti bolo kopu. Vyrubal mi 40 eurovy najom takze JA jeho PARTNERKA som mu mala platit najom 40€. Ok nehovorila by som nic lenze bolo treba aj jest. On nerad chodil do obchodov takze okrem upratovania ,vysavania, umyvania, prania a varenia som musela este aj nakupovat ale nie ze on mi dal peniaze ale ja som vsetko platila. Jedlo, hygienicke potreby, cistiace atd. A este som si mala usetrit z toho takze cca zo 700 eur co mne pozicka atd. Zozrala 200€,40€ som platila jemu, 50€ benzin, a jedlo skoro 400€ plus internet. Takze som neusetrila nic a to som nakupovala len zlacnene veci.
Co sa tykalo sexu bol a bol super az dokial sme nezacali spolu byvat. Potom bol posledny sex minuly rok a hotovo povedal mi ze som tlsta mam velke brucho a ze ho uz nepritahujem.
Zatajil mi ze ma na pokeci dalsi nick kde je vkuse a vypisuje si s inymi babami. Ked som sa ho na to spytala klamal mi rovno do oci. Vcera mi nakoniec povedal, ze ma tam uz nechce, ze kedy si pobalim veci a odidem.
Boli to baby a strasne. Stratila som cloveka a muza ktory bol pre mna vsetkyn. Mal chyby ktore som tolerovala, ze je sobec a mysli len na seba. Aj jeho zachvaty nervozity a podrazdenosti som prehltla aj jeho nadavky aka som jebnuta a nenormalna aj to som prehtlta. Znicil moje uz aj ttak male sebavedomie,no napriek tomu skoro stale placem pretoze som verila ze tento muz je ten pravy.
Jedine vsak co mu neviem odpustit, ze ma natahoval zo svadbou. Tvrdil mi ze si ma chce vziat a nakoniec som zistila,ze on sa zenit nechce. Balamutil mi s tym hlavu a ja som zahodila 3 roky co som mohla byt s niekym kto by si vazil moju obetavost. Som hlupa. Citim sa ako kus handry a neviem ako to prekonat a ziskat spat svoje pevne miesto. Mam pocit ze s jeho odchodom odislo vsetko. Nic ma nebavi :(

smiles0
5. júl 2019

@bielavlcica moja bud rada ze si sa takeho chrapuna zbavila, ako moze jeden chlap nadacat zene do jebnutych, vztah je o ucte a láske... Robila si mu sluzku.. Hlavu hore pride ten pravý určite..

nicoll30
5. júl 2019

myslím že veľa žien si prešlo takýmto vzťahom, ja niesom výnimka. Teraz je to tažké ale v budúcnosti mu budeš veľmi vďačná, pretože práve takéto vzťahy nás učia milovať a vážit si samé seba a potom ešte len uvidíš aké veci sa začnú diať 🙂 prajem veľa síl

iv007
5. júl 2019

Casom pochopis ako dobre sa ti stalo,ze ste sa rozišli.tento chlap si ta vobec nevazi..co sa tyka návodu ako to zvladnut,chce to len cas, zo dna na den ti bude lepsie,ver mi! Venuj sa sebe, sportuj, nakupuj, trav cas s rodinou a kamoskami,mne toto velmi pomohlo.drzim palce💙

akecheta
5. júl 2019

@bielavlcica narcis alebo sociopat, od takého čím skôr odídeš tým lepšie pre tvoje psychické zdravie, teraz to vnímaš tragicky a bolestne ale po pár mesiacoch budeš rada..toto nie je typ na zakladanie rodiny, trpeli by aj deti. Hlavu hore, život ide ďalej <3

sapa20
5. júl 2019

@bielavlcica Ak sa z lásky stane pasca nastražená tým, kto iba predstiera citovú náklonnosť, aby mohol neskôr druhého využiť, je to zaručená cesta do vzťahového pekla, ktoré spáli úplne všetko. Dávajte si pozor na sladké vábenia lásky toho, kto vám iba nadmieru sľubuje - skutky, nie slová, sex nestačí! Neskôr sa môže stať, že zostanete "opitý rohlíkom" dostatočne dlhý čas na to, aby ste stratili chuť dať druhému najavo, že aj na vás záleží, a práve tam sa začína parazitické obdobie, kedy jeden zo vzťahu získava maximum a ten druhý postupne stráca životnú energiu, chuť a radosť, pretože je chytený v sieťi falošnej vypočítavej lásky, ktorá je lakomá na úprimnosť

Skopírovane z Inštitútu aplikovanej psychológie

abbey1
5. júl 2019

Buď rada, že je už koniec. Dievča zlaté, to si bola od počiatku taká slepá, či hlúpa? Nemáš rodičov, alebo kamarátky, ktoré by ti hneď na začiatku vzťahu rázne povedali, že takto vzťah,medzi ľuďmi, ktorí sa ľúbia, nefunguje? Teraz už nenariekaj, yes sa, že si voľná z hlavne sa z toho pouč!!! Kde je úcta voči sebe samému???

juliet86
5. júl 2019

bud rada ze si od neho 😆 ak ti je tazko odporucam psychoterapiu

kubkovamama
5. júl 2019

@bielavlcica u nás bolo niečo podobné, plus závislák na mamičke a alkohole, ostali mi vdakabohu 2 deti. Už skoro rok sme sami a mame sa UZASNE!! Takže, nič lepšie sa ti nemohlo stať ako sa takého debila zbaviť. Tie pocity strachu, sklamania, bolesti, nuloveho sebavedomia, to všetko je úplne o.k,prejdes si tým a prekonás, uvidíš o pol roka aká budeš spokojná.Ci už sama alebo stretneš niekoho kto si ta zaslúži. Drzim palce 😘

virbonus
5. júl 2019

Mne je teda z tvojich slov poriadne smutno. :( Taký sebec sa len tak nenájde. Milá autorka, odporúčam Ti jediné: Zbal si veci a odíď. Bude to to najlepšie pre Teba. Ten človek Ťa nikdy nemiloval, nikdy si Ťa nevážil a nikdy si ani vážiť nebude. Je to arogantný sebec. Držím palce, aby si raz natrafila na skutočného muža. Nie takéhoto pseudochlapa. 🙂

komplikovana
5. júl 2019

dufam, ze ho teraz posluchnes pobalis sa a uz sa nikdy nevratis. Ako moze byt taky clovek pre teba vsetkym ked ty si pre neho nic? Seba daj na prve miesto. Nelutuj sa, ber tento vztah ako super skusenost, ze takto uz vobec nechces a nebudes v partnerskom zivote zit. A budes davat pozor do buducna akeho partnera si vyberies, nie len sladke recicky ale hlavne spravanie k tebe - respekt je dolezity.

lucmirka124
5. júl 2019

Moja je mi to neskutocne luto ze si takto trpela.mam za sebou cosi veľmi podobne az som z toho ochorela. Uz sa nevyliecim, takze len tolko. Zbal sa 🙏 a vypadni od neho. Vcera ti pobedal ze mas ist prec, je to cerstve poplac si pozur hlavne sa snim uz nevybavuj. Nekontaktuj. Neboj nic o 2 tyzdne si uz len budes nadavat ze si sa sama nezbalila. Vsetko bude v poriadku neze tam ostanes ci sa vratis!!! Boli chvile ze by som sa vyfliaskala ze som si samu seba nevazila a trpela s takym idiotom. Premarnila 5 r ochorela....choroba mi zmenila zivot a uz si len vycitam kam som sa to nehala uhnat,drzkaj sa a vsetko bude v poriadku ale bez takehoto debila. Dnes mam dobreho manzela a zdravu dcerku.prajem ti velmi vela stastia❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

bielavlcica
autor
5. júl 2019

Dostala som byt ktory je len moj zariadujem si ho podla seba svojej predstavy nasi mi velmi pomahaju. Kamosky mi uz dlho hovorili ze som blba ze s takym clovekom som. Dnes si idem po veci len chcem pockat kim odide aby sme sa nestretli lebo by som sa asi rozplakala. Z jednej strany priznavam, ze sa mi trochu aj ulavilo,ze toto skoncilo ale z druhej sa obavam samoty. Bol to moj druhy vztah po vyse 10 rokoch samoty preto je to pre mna tazko.

bielavlcica
autor
5. júl 2019

@lucmirka124 ja som si pri nom znicila zdravie, sebadoveru a nervy 😥

alexandra523
5. júl 2019

@bielavlcica ahoj, toto akoby si písala o mne. Presne to isté žijem aj ja. Na začiatku láska ako hrom, bol úplne dokonalý chlap, sex perfektný, chceli sme spolu začať žiť, ja som otehotnela, on vzal úver na byt, pretože mne nedali, kúpili sme byt, teda on, medzitým som porodila, nasťahovali sme sa a bum. Žiadny sex, žiadna komunikácia, žiadna starosť, proste nič. Sex ak bol, tak len z mojej iniciatívy raz za mesiac v štýle on sa urobil za 30 sekúnd a dovi dopo. Keď som chcela viac, tak ma odmietal. A to bol predtým chlap čo to potreboval neustále. Milovali sme sa ešte tesne pred porodom. Dodnes nerozumiem prečo, kde sa stala chyba. Už to ale neriešim, vzalo mi to všetko sebavedomie, moju ženskosť.
On si žije svoj život a nás vyhadzuje, lebo je to JEHO byt. Ja som platila stravu a drogériu, proste všetko okolo domácnosťi, čo bolo viac ako on plati za byt a uver. Rok spolu bývame a rok sa cítim tak ako ty. Handra.
Ja už ale aspoň chápem, že nie ja som bola chyba, že to je proste v ňom, je to manipulátor, sebec a sociopat. Nezaujímajú ho moje pocity, potreby, túžby. Nič. Teraz už viem, že ma nikdy nemiloval a aj keď to bolí, odchádzame od neho. Je to teraz ťažké, ale viem, že nám bude lepšie.
Ty to máš o to jednoduchšie, že nemáš s ním dieťa. Buď šťastná, že sa prejavil aky naozaj je už teraz. Pobal sa a vykroč s úsmevom za lepším životom. Taký chlapi sa nezmenia.

zuzkaz91
5. júl 2019

@bielavlcica o takého chuja radosť prísť 🙊👍

katty2012
5. júl 2019

tak smut a plac a bud smutna, to k rozchodom patri...neboli ta jeho odchod, pretoze vies, ze bol sobec bez ucty k tebe a ze si pri nom trpela, trapi ta to, ze sa ti rozplynul a nenaplnil tvoj sen, tvoja predstava. Vysnivala si si nejaku buducnost, ktorej si sa drzala zubami nechtami a toho muza si sa snazila do nej napasovat aj napriek tomu, ze on to odmietal. O kvalite vztahu rozhoduje vzdy kvalita vyberu...

bielavlcica
autor
5. júl 2019

Najviac ma stvalo to ze nikam sme nechodili vsade som chodila sama. A sex mi strasne chybal kolko krat som povedala ako to chcem a on ma odignoroval. Uz som sa citila ako nechcena ani starat o seba sa mi nechcelo naco? On snahu nemal tak preco aj ja. Robila som si fotku cez jednu aplikaciu kde som vyzerala perfektne a hovori mi preco nemozes vyzerat takto pozeram na neho ako ze ci je na hlavu. Som jedinecna a original ked sa ti nepaci najdi si inu pipinu no nie?

lija22
5. júl 2019

@bielavlcica nechapem, ze ste financie nemali vyjasnene este pred spolocnym byvanim 🙈 marnost sediva stale dokola vztahy na tomto stroskotaju. ak partneri nie su ochotni mat spolocny ucet, spolocne financie, bez ohladu na to, kto kolko prispeje do spolocneho uctu vzdy vzdy skor ci neskor pridu zbytocne problemy och
zial velmi hlupa si. urcite si sa poucila

janinah
5. júl 2019

Ty otváraj šampanské a oslavuj,že si sa debila zbavila...a po čase mu aj poďakuješ,že ťa poslal do teplých krajín,ked si bola taká hlúpa ,že si neodišla sama....niet za kým banovať,ver mi....

adkoalauri
5. júl 2019

Uz davno si ho mala nechat...nechat sa vyciciavat,robit si fotky cez aplikacie,len aby som sa pacila niekomu,chodit vsade sama,robit vsetko sama a nezobudit sa je z mojho pohladu chore!Bud rada,ze nemas na krku deti a mozes byt slobodna!Utekaj kade lahsie!

barborka291
5. júl 2019

@bielavlcica nemas co lutovat.. takyto clovek nestoji za nic, o nic si neprisla.

romiada
5. júl 2019

@bielavlcica nie je to nahodou ten co si davnejsie riesila ze Ti vycita ze nevieš variť? A este si riešila tušim jeho nechuť na sex. Maš to potom jasne.....len si pred tym zatvarala oči. Bola si "prestupna stanica" , pani na upratovanie, varenie atd....este si mu to v stave zamilovanosti aj vsetko poplatila. Teraz'si našiel ine zaujimavejšie "kusky" (na pokeci) preto Ti hovori že maš brucho a nepriťahuješ ho. Chcel sa Ta definitivne zbaviť.
Zostavat s chlapom ktory Ti definitivne zmaže aj posledne kusky sebaucty? A to na čo preboha? Ostavaš pri nom ked Ti nadava do je....tych...!? Och...bud rada že je koniec. Vyrev sa, daj sa dokopy, Tvoja vyhra bude ked sa das dokopy sama kvoli sebe. Chlap nemoze byt pre Teba celym vesmirom, pretože Ta potom zniči kazdy chlap ktory Ta stretne...lebo kazdy Ta kvoli tomu potom necha. Cim skor z tychto naivnych bludov vyrasties tym lepsie pre Teba.

p.j.jacky
5. júl 2019

@bielavlcica búchaj sampus že si voľna a rýchlo dovi-dopo👍 Nesmut za rolu služky a bankomatnej karty máš naviac ako na debila 😂

radkamikic
5. júl 2019

Na soc sietach som zachytila nasledovne...kazda z nas mala rytiera v lesklej zbroji a potom zistila ze to bol alobalom obaleny debil...cas vsetko vyriesi ..drzim palce

evkao
5. júl 2019

ten clovek bol pre teba vsetkym? ked ti nadaval, ponizoval ta, vyuzival ta ako sluzku?
pozrela som si par diskusii, uz pred rokom ti dobre radili, aby si ho nechala, ked si sa bala jeho vybuchu zlosti kvoli autu, na zaciatku roka si stale este tvrdila, ze to je dobry, cestny clovek....no, mozno taky aj bol, ale urcite nie k tebe a to uz dlhsiu dobu - bud stastna, ze to skoncilo, jedine, co mozes lutovat, ze si od neho TY neodisla uz skor a netravila cas s niekym inym
urcite si najdes muza, ktory bude stat za to, a bude to vtedy, ked to budes najmenej cakat, zatial sa venuj sebe, svojim konickom, kamaratom, uzivaj si, ze svoj cas mas len pre seba 🙂

0silvia0
5. júl 2019

@bielavlcica ty si tu toho chlapa riešila už veľa krát. Buď rada, že to takto skončilo. Radšej sama ako byť za handru. Nadviaž znova staré kamarátstva, ozvi sa kamoškám, súrodencom, a začni žiť, niekto normálny sa časom určite nájde.

rohypnol1
5. júl 2019

Ber toto ako to najlepsie, co sa ti mohlo stat. Len rada do buducna - lasku nie je za zasluhy, ani za obetovanie... Ak budes cakat, ze ta niekto musi milovat za to, ze kvoli nemu popries samu seba, nikdy nebudes stastna. Najviac v zivote musis mat rada seba, len tak dokazes spravit stastneho niekoho ineho. Lebo clovek, co sa ma rad, ma prirodzenu hranicu sebaucty, respektu, zdraveho sebavedomia a neobmedzuje druheho. Vediet, ze mam partnerku, ktora by ma neopustila v ziadnom pripade (ani ked ju nazvem je*nutou), tak to je pre chlapa zataz, nie vyhra... Mozno takto on stretne niekoho, ku komu si to nikdy nevdovoli a ty po uzdraveni srdca najdes svoju hodnotu a napokon lasku. Drzim palce ;)

kittykat22
5. júl 2019

@bielavlcica rozchod zvladnes hravo. Otvor sampanske a usporiadaj party, ze si sa takeho idiota zbavila. Ja budem prva ktora ti zablahozela

majka99999
5. júl 2019

Kup si 3 sampanske 1. Lebo s nim nemas dieta 2. Mas kam ist 3. Zbavila si sa ho. A pozvi kamosky a spolu vypite. Cim skor uvidis, akeho manupulatora si sa striasla, tym lepsie.

marca12
5. júl 2019

Mala by si dakovat bohu,ze ta opustil. Takyto chlap si nezasluzi zenu. Nemas naozaj za cim plakat. Vyplac sa,vyzur,polutuj ale bud rada,ze to peklo skoncilo. Vsetko sa pre nieco deje a pouc sa z tohto vztahu. Je leto,kopec akcii,chod medzi ludi,uzivaj si zivot. Raz stretnes poriadneho chlapa