Ako sa stať sebavedomou a sebestačnou ženou?

10. júl 2024

Ako sa stat sebavedomou a sebestacnou zenou ktora si vystaci aj bez chlapa, je spokojna sama so sebou, so svojim zivotom, lubi sa, nie je upnuta na partnera hlavne vtedy ked nema dalej vyznam pokracovat vo vztahu a bude verit ze ten pravy k nej pride v ten spravny cas?

elin2525
10. júl 2024

Sustredit sa na seba - osobny rozvoj, nastavit si nejake ciele pracovne, ci osobne, pracovat na svojej fyzicke, sama cestovat, ucit sa jazyky, mat konicky, byt financne nezavisla. Neverit rozpravkam o princoch na bielom koni, taky neexistuje. Potom pride ten “pravy”, ale vo vztahu nezabudnut na seba. A brat to tak, ze aj ked ten pravy odide a zase zostanes sama, svet sa nezruti.

elin2525
10. júl 2024

A este pracovat i na svojom vzhlade, clovek sa citi uplne inak upraveny, pekne obleceny.

zeldia
10. júl 2024

Je mi to ľúto, ale väčšina mužov lepšie vidí ako myslí.

autor
10. júl 2024

@elin2525 ako pracovať na svojej finančnej nezávislosti? Ako sa vyoracovat aby som naozaj zarabala tak ze nebude pre mna potrebne mat silou mocou chlapa pri sebe aby som sa mala v zivote dobre?

derdia
10. júl 2024

Dat seba pred všetkých, dopriat sebe.. Ked budes milovať seba, aj tvoje sebavedomie bude uplne inde😊

h2
10. júl 2024

To sa vážne niekto v dnešnej dobe pýta, ako sa dá mať sa dobre finančne aj bez chlapa? No v prvom rade by bolo dobré zmeniť myslenie. Ženy sú rovnocenné s mužmi, nevidím dôvod, aby žena, ktorá nemá deti, bola finančne závislá na chlapovi. Nežijeme ani v stredoveku, ani v moslimskej krajine.

huginko
10. júl 2024

@h2 a žena, ktorá má deti môže byť teda závislá na mužovi? vtedy je to Ok?

mabenn
10. júl 2024

kolko mas rokov?

h2
10. júl 2024

@huginko Vtedy je to pochopiteľnejšie, lebo vo väčšine prípadov ide jej kariéra na istý čas do úzadia.

barborachors
10. júl 2024

tak ze uz bola vychovana takto a potom prácou na sebe. Vzdelaním, prácou, úspechmi. Budovaním svojho života.

autor
10. júl 2024

@mabenn 27, no stále nie som na tom finančne tak aby som si mohla zabezpečiť vlastne bývanie... a mam pocit že ani nikdy na tom tak finančne nebudem.

lenkakravcova
10. júl 2024

@h2 to, že nežijeme v islamskej krajine neznamená že si tento životný štýl nemôžeme zvoliť aj na Slovensku. Teda áno, aj ženy finančné závislé na mužoch tu žijú. Samozrejme - ak tak žiť chcú. 🙂

autor
10. júl 2024

@lenkakravcova a ak nechcú? Každý zarába, aj ja.. no nie som na tom tak financne aby som sa mala v zivote dobre čo sa týka finančnej stránky aj bez partnera.

veklipo
10. júl 2024

U mňa to prišlo až v 40tke.
A môžem povedať, ze vek 40+ je v mojom živote najlepší.
Treba pracovať na sebe a byt trpezlivá.
Držím palce

h2
10. júl 2024

@lenkakravcova Ja viem, že tu také žijú. Ale asi to tak chcú a nebudú sa pýtať (na rozdiel od autorky), ako byť finančne nezávislá na mužovi.

lenkakravcova
10. júl 2024

@autorka
Tak však ak nechcú, tak každý má možnosť makať, makať a makať. 😀 Čo iné?
Buď si žena nájde muža, ktorý je šikovný a zarobí alebo musí ako muž makať ona. Iné možnosti veľmi nie sú.

drago12587
10. júl 2024

Bežny chlap do 30 tky maka, bere nadčasy, ide do zahraničia na stavby atd :D .. preto su zabezpečeni.. da sa to aj na sr , ak maš školy, vzdelania, kurzy , že zarobiš 3-4 tisic a si sebestačna.. ak nemaš čo na sr, tak chod do zahraničia, makaj na sebe, tlač sa hore ako bežny chlap. Poznam par žien, ktore žiju ako chlapi a zarabaju rovnake peniaze. Budiček o 4 tej rano, domov o 22:00 a tak 6 dni v tyždni :D kym si nezrobiš vzdelania, jazyk na lahsie pozicie.. alebo ti bude stačit aj tisicka na sr, podnajom za 400, jednoizbak a ziješ si sama no :D .. ale ak chces sama realne nieco vlastnit , chce to vela času a sil.

dorottka
10. júl 2024

Tak co ti na to poviem - treba si najst pracu (alebo podnikat), v ktorej sa zaraba. Vacsinou su to prace, kde treba dost makat a mat na to zaludok, trpezlivost a extra vysoky frustracny level, co z mojej skusenosti zvacsa nie je zenam po chuti.
Ja zarabam napriklad dost, ale aj dost makam, neprislo to same od seba, je za tym velmi vela driny. Cize je aj otazka, kolko dokazes realne, nie len slovne, obetovat.

mabenn
10. júl 2024

tak v 27mich je dost neskoro rozmyslat nad tym ako sa stat tym, kym chcem byt...doteraz si pracovala na com?

autor
10. júl 2024

@dorottka v akom odvetví pracuješ?

autor
10. júl 2024

@mabenn na vš.

h2
10. júl 2024

@lenkakravcova Nemusí makať, ako muž. Môže makať, ako žena. 😉

autor
10. júl 2024

@mabenn no prišla som na to, že nemám dostačujúci zárobok na to aby som bola sebestačnou ženou v živote bez partnera.

elin2525
10. júl 2024

Mozno ten sen o vlastnom byvani na chvilu vypustit, dat si napriklad ciel usetrit nejaku ciastku rocne. Male ciele, ktore ta priblizia k tym vacsim. Neviem, aku mas pracu, ale nikdy nie je neskoro na zmenu. Ako pisali vyssie, treba na sebe makat, dnes nic nie je zadarmo. A dnes je podla mna este lepsia doba, da sa vzdelavat online, online poradenstvo s karierou, online jazyky, atd. Drzim palce!

mabenn
10. júl 2024

ja ti poviem, ako som to mala ja...VS som skoncila v 24, v 25 som si kupovala byt sama, uz som dva roky popri skole pracovala

dorottka
10. júl 2024

Ja som softverova vyvojarka, ale som to aj vystudovala a robim v tomto odvetvi odvtedy. Cize dost dlho, co sa prejavi zakonite na prijme. Ale je za tym nenormalne vela prace. Ako niekde citam, ze ajtaci robia dve hodky denne a zvysok piju kavu… niekde mozno ano, ale moj pripad to nikdy nebol, vzdy som pracovala vacsinou na kontrakty a to su ine hodiny a chvalabohu aj ine peniaze.

autor
10. júl 2024

@mabenn ako sa vám za 3 roky práce počas vš podarilo kúpiť byt?

mabenn
10. júl 2024

na 100% hypoteku, v tom case to slo...myslim, ze v podstate aj teraz s nejakym dofinancovanim...a to som pracovala 2roky na pol uvazok len +denne studium, az po skole na plny

autor
10. júl 2024

Z platu za 1000€/mesiac dôjsť z nejakej hypo. Zatiaľ bývam doma no chcem sa osamostatniť... ale realne to nevidím.

lakebabe
10. júl 2024

U mňa to prišlo až po 30 tke , ukončený 13 ročný vzťah , byt som mala kúpený vlastný uz po 20 tke , vtedy stali malo, job super a vtedy som si vlastne uvedomila, že sa mam veľmi dobre.
Mala som čas cvičiť denne, peniaze starať sa o seba, dnes stačí trocha botoxu a zákrokov a vyzeráš hneď mladšia, mala som čas študovať jazyk, zmenila som profesiu a vtedy som sa začala mať rada a cítiť sa sebaisto. Až potom som stretla terajšieho muža.
Takže venuj sa sama sebe, keď nemáš peniaze na vlastné chod do prenájmu, cvic , staraj sa o to aby si sa cítila lepšie a pekne a pracuj na lepšom jobe.
Ono to už ide ruka v ruke vsetko