Ako sa brániť proti závistlivým ľuďom?

10. máj 2024

Cervena nitka? Nejaky kamen?

Najviac a intenzivnejsie negativne veci sa mi stavaju hlavne vtedy, ked si dam fotku na facebook alebo instagram. Uz nemma odvahu davat ani na stenu, jedine do mystory. A ano, bohuzial mam neprajnikov. :(

Modlitba nepomaha.

Ktori tomu neveria, prosim nech nepisu. Dakujem.

kitycat
10. máj 2024

Toto pise nejaka slovenska influencerka?

kacena4
10. máj 2024

ako sa chces branit? vsak ti nic nerobia len zavidia... to je ich problém nie tvoj. vobec by som ich neriesila... necuduj sa ze ked hádžes fotky na socialne siete ze budú nie len pozitovne ale aj negativne reakcie...

autor
10. máj 2024

@kacena4 tak, aby sa mi nestavali zle veci.

autor
10. máj 2024

@kitycat Vies aj poradit nahodou?

kacena4
10. máj 2024

takze si poverciva?? v dnesnej dobe?? 🤦

tilly
10. máj 2024

Nijako. Radšej nič, čo by mohli závidieť neukazovať, zbytočne sa nechvalit, nechať si pre seba a,svoju radosť. Toto mi bolo poradené 🤷‍♀️😅

viestta
10. máj 2024

Ignorovat, nepripustat si to je 100x lepsie ako nejake amulety. To vsetko je v tvojej hlave, nie v ostrych jazykoch tych neprajnikov.

barbora0308
10. máj 2024

Ziadne voodoo praktiky ti nepomozu 🤦.
Zle veci sa ti stavaju preto lebo pridavas fotky o sebe a svojom zivote na socialnych sietiach? Maximalne ta mozu dourazat, ale tak to si ani predstavit neviem, ake fotky potom pridavas 😅...alebo ako sa vlastne prejavuje ta zavist? Nejako si to neviem predstavit.

autor
10. máj 2024

@tilly
@barbora0308 davam napriklad fotky, kde vsade cestujem. Niekedy aj o sebe. Nic extra.

barbora0308
10. máj 2024

Ok a ako sa prejavuje ta zavist?

diewcatqoo
10. máj 2024

Lahka pomoc - ak mas pocit, ze sa ti to deje najviac po pridani fotiek na socialnu siet, nedavaj fotky na socialne siete 🤷‍♀️
A presne ako pise @viestta, vsetko je to v tvojej hlave. Mne je napr. srdecne jedno, co si o mne kto mysli a ci mi nieco zavidi a nemam ziadne problemy z toho vyplyvajuce. Cize cim skor prestanes riesit taketo veci, tym lepsie.

autor
10. máj 2024

@viestta skusala som ignorovat, boli casy, ked som na to aj uplne zabudla a zrazu jedna negativa za druhou a vtedy si stale pripomeniem, ze som nahrala fotku. Znie to ako blbost, ale jednoducho uz si to vsimam roky. Ale teraz cestujem viac, zarabam super, pracujem ako kon (to samozrejme nikto nevidi), bola som aj povysena, a jednoducho zle a zle a veci dookola. Citim sa uviaznuta v negativnych emociach/energiach.

autor
10. máj 2024

@diewcatqoo znie to fajn, len to aplikovat do praxe neviem. Rada pridavam fotky. Odkedy ma povysili, 3 kamosky so mnou napriklad sa rpestali bavit. Zacali rypat, uplne od veci.... Preco si nenajdnem muza, preco nemam deti, atd atd....... A zrazu prerusili so mnou kontakt. Ale my storycka sleduju.

autor
10. máj 2024

@diewcatqoo *mi
Pisem rychlo, sorry

diewcatqoo
10. máj 2024

No pokial rada pridavas fotky, niet pomoci...

viestta
10. máj 2024

Tak pricinu poznas. Jednoduche riesenie. Nedavaj nikde fotky a mas zaruceny stastny a bezstarostny zivot. Kiez by sa na vsetko naslo take jednoduche riesenie

autor
10. máj 2024

@diewcatqoo preto sa pytam, ci existuje nieco ochranne...

barbora0308
10. máj 2024

Teda netvrdim, ze to tak je...ale nenapadlo ta, ze si mozno ty zmenila spravanie a troska ti "stupla slava do hlavy". Prepac, ale mysliet si, ze jedinym dovodom preco sa zmenili tvoje vztahy s kamaratkami je ich zavist je troska zvlastne zmyslanie...tak trocha namyslene. Skusala si sa s nimi o tomto porozpravat?

autor
10. máj 2024

@viestta pre mna to nie je jednoduche, kedze rada pridavam. Rada postujem, pisem, atd. Preto sa pytam, ci existuje vovlci tomu nejaka ina ochrana. Nechcem sa skryvat len pre to, ze niekto mi nepraje... 😏

kate211
10. máj 2024

A ako konkretne ti zavidia? Pisu zavistlive komentare alebo co?

viestta
10. máj 2024

Ty to mas v hlave v poriadku? Ja sa len pytam, lebo mne sa to celkom nezda. Paranoja sa da liecit, vies o tom?

autor
10. máj 2024

@barbora0308 nie. Preto som to sem napisala, aby ste o tom vedeli, ze sa to nestalo z nicoho nic. Som priatelska, uprimna osoba, ktora rada cestuje, spoznava a zdiela svoje spomienky. Ano, pytala som sa, co sa deje. Ked som sa im stazovala, ze mi chyba partner, aj rodina, a celkovo ten rodinny zivot, tak som bola kamoska...
Teraz uz nie. A do toho mi este vykricia, preco si uz konecne nenajdem nikoho, atd atd. Ved clovek spozna, kedy sa dotkne negativnych energii.

autor
10. máj 2024

@viestta 🤨

7miriam77
10. máj 2024

Netreba si takéto veci pripúšťať, to, že sa ti zrazu nedarí, vôbec nesúvisí s tým, že si pridala daku fotku. Čím viac si budeš nahovárať, že ľudia ti neprajú a závidia ti, tým viac sa do toho zamotás. Každý jeden človek má obdobia,keď sa mu nič nedarí, ani milionár nemá každý deň na ružiach ustlané. Ber to tak, že máš blbé obdobie,ktoré zasa prejde. Raduj sa zo života, z cestovania a ľudí na ktorých ti nezáleží maj na háku

autor
10. máj 2024

@7miriam77 Dakujem! Pekne si to napisala. Skusim sa prestavit na toto. 🧡

sono2
10. máj 2024

Bože, veď píšeš, že sa ti darí. Evidentne budeš inteligentná a na druhej strane chceš niečo na ochranu. Tak teraz pochybujem, či to s tou inteligenciou nemám pomýlené.

autor
10. máj 2024

@sono2 😏

viestta
10. máj 2024

Autorka, dufam, ze si ma nezaradila medzi tych co ti nepraju. Ja ti prajem vsetko co chces a potrebujes. A potrebujes hlavne pozriet na svet s nadhladom a nepripustat si vsetko. Skus sa nad tym zamysliet.

30katrusa40
10. máj 2024

Mňa zaujíma ako sa to prejavuje ? Máš nenávistné komentáre ? Ja osobne fotky uverejňujeme minimálne. A z dôvodu bezpečnosti nikde nedávam fotky deti.

autor
10. máj 2024

@viestta Napodobne.