Ako odísť zo vzťahu?

123nikolaa123
22. okt 2023

Ahojte, idem sa skôr vyrozprávať, aj keď sa to tu zvrtne na to, aká som asi hlúpa, že som ešte neodišla zo vzťahu. Sme s priateľom takmer dvadsať rokov, dá sa povedať, že to bol môj prvý skutočný partner, ostala som s ním. Dlhé roky som bola na ňom akoby závislá, a to najmä psychicky a asi aj finančne, keďže som bola študentka atď. Hádali sme sa aj predtým, aj škaredo, vždy sa to nejako utriaslo a ostali sme spolu, môj partner je veľmi málo komunikatívny, ja som výrečný typ, rada by som sa smiala, rozprávala, aj o tom, čo sa zrovna stalo v telke, alebo čo som uvidela, také tie normálne priateľské rozhovory, na nič nie je schopný rozvíjať debatu. Nie je schopný riešiť problém normálnymi argumentmi ani naše nezhody, nevie vyjadriť, čo sa mu páči a čo nie... v čom vidím problém. Uvedomujem si už dlhé roky, že takto funguje aj domácnosť jeho rodičov, otec je akoby mlčiaci typ, často to vnímam ako týranie tichom. Do narodenia dcéry mi však priateľ dosť pomáhal aj po fyzickej stránke, upratoval, pomáhal mi, mala som v ňom aj finančnú istotu. Posledné roky s narodením dcéry 5 rokov, to ide s naším vzťahom strašne dole kopcom. Najmä posledný rok. Mlčiaca domácnosť sa prehlbuje, je veľmi dobrým otcom, no zlým partnerom. O sexe pomlčím, sporadicky a vôbec nie tak akoby som si predstavovala, ale toto teraz neriešim, neviem, či má druhú, ja nemám milenca. Prestal mi s čímkoľvek pomáhať, myslí si, že pomoc je, keď umyje raz za týždeň riad, často sa hádame, aj pred dcérou. Nemá žiadne záujmy, nikam nechodí, leží na gauči celé dni, som z toho zúfalá. Veľmi ma trápi najmä to ticho, neviem v tom žiť. Ako sa vlastne odchádza zo vzťahu? Čo robiť? Máme viac nehnuteľností, absolútne neviem, čo s majetkami, je mi to ľúto popredať. On sa so mnou nechce rozísť prvý... Asi ani jeden dlhé roky nevieme nabrať odvahu a možno by to tak bolo lepšie.

lonely66
22. okt 2023

@123nikolaa123 ak máte 1 dieťa a viac nehnuteľností, nie je pre teba ľahšia cesta. odísť z nefungujúceho vzťahu nebude pre teba bankrotom, ale novým začiatkom. odporúčam obrátiť sa na právnika, vysvetliť mu majetkové pomery a nech ti predostrie, aké máš možnosti. no a potom sa rozhodneš a budeš konať. sú ženy, ktoré odchádzajú zo vzťahov, pričom vlastnia igelitku so svojimi vecami a napriek tomu odídu. ty to budeš mať ľahšie.

martinka13
22. okt 2023

Majetky ostanú tomu, na koho sú písané. Podľa príspevku nie ste manželmi. Takže jedine sa zbaliť a odísť. Pokiaľ je ozaj úplne tichý, nekominikativny asi rozhovor veľa neporieši.

123nikolaa123
autor
22. okt 2023

@martinka13 všetky naše nehnuteľnosti, sú písané napolovicu

ahhola
22. okt 2023

Tie majetky mate hlavne z jeho snaženia, však? Obaja mate tak k 40.tke.?ak je to melancholicky, udeptany chlap, nerobí ti zle, len sa vadite, kto ma službu pri dreze, zväz, ci pre dobro dcéry neskusnes jeho "protivenstva, ved tak, ako sa ti zmenil k horšiemu sa ešte môže polepšiť, ci? 🍀

ckocka
22. okt 2023

Problém je keď žena nemá nič, problém je keď má viac nehnutelností... By ma zaujímalo kedy nie je problém začať sa správať ako samostatný človek.

123nikolaa123
autor
22. okt 2023

@ahhola nie, majetky mame poväčšine vďaka mne

123nikolaa123
autor
22. okt 2023

@ahhola fyzicky mi nikdy neublížil, chodí z prace domov.. a leží furt na tom gauči… a venuje sa dcére (z toho gauca)

madeline1
22. okt 2023

@123nikolaa123 neviem, ci po 50tke je to take super odchadzat z dlhorocneho vztahu, najdes si na dochodku lasku s ktorou dozijes? Tak ked ti vadi, ze mlci, tak mu to povedz. Oziv trochu vztah, niekam chodte, nieco spolu robte. Mozes byt i ty aktivnejsia, on sa potom prida. Irituje ta, ze lezi na gauci? Lahni si aj ty, nemusis stale robit. Potrebujes pomoct v domacnosti? Povedz mu to...ak potrebujes byt sama so sebou, lebo si vlastne nikdy nebola, zaplat si zajazd sama, v skupine ludi, niekam chod na par dni, prides v lepsej kondicii a nalade...ak si potrebujete okorenit vztah, urobte to...mozno potrebujes nove vzrusenie, ale to nie je laska...o vsetkom sa porozpravaj so svojim partnerom. Este by ma zaujimalo, ze ak je v obyvacke, ci ma radsej na tom gauci sediet, alebo sa odpratat do izby alebo si najst po praci ked je unaveny nejaky konicek? alebo si najdi ty nejaku aktivitu, aby si ho na tom gauci nevidela, popripade spolocnu aktivitu...

domkakvet
22. okt 2023

@123nikolaa123 ked mate viac nehnutelnosti tak si mozes vyskusat ake by to bolo, povec ze si ides oddychnut a chod do druhej nehnutelnosti, potom zistis ci lepsie alebo horsie.

ckocka
22. okt 2023

@madeline1 A bez chlapa sa dožiť nedá? Bez chlapa čo ti len vadí, podotýkam.

123nikolaa123
autor
22. okt 2023

@ahhola okolie ani len netuší, že všetko sme nadobudli prevažne vďaka mne, neustále som akoby v jeho tieni označovaná ako tá “čo žije z mužovej výplaty”, lebo podniká, vôbec to tak nie je, celý život sa snažím zarobiť a usporiť peniaze, pomáhaňam ho vopred, mám pocit, že som pre náš vzťah urobila maximum a on sa na mne zviezol, časy keď som bola študentkou sú preč… áno, vtedy platil nájom a tieto veci

ahhola
22. okt 2023

@123nikolaa123 teda si štedrá, iná by ho na LVecka nedala. Chod sa poradiť s MUDr., ci sa s ním niečo dá, možno hormonálne vyšetrenie, nízky hgb? Testosterón robí chlapa.
Potom už sa len zmieriť, ze lepšie to už nebude a ta riadiť sa po svojom.

😡To znamená, že introvert najprv všetko spracováva vo svojom vnútri a až potom to dá najavo navonok. (Ak chce)

Na oko môžeme pôsobiť „spomalene“, ale v skutočnosti sme introspektívni. Predtým, než urobíme rozhodnutie, potrebujeme reflektovať nad dostupnými informáciami a našimi skúsenosťami.

Naopak extroverti majú tendenciu rozhodovať sa spontánne tak, ako to v danom momente cítia.

Sme vynikajúci pozorovatelia a poslucháči. Všímame si často aj tie najmenšie drobnosti a spájame si súvislosti. Všímame si všetko, hoci to nedáme najavo.

Predtým než niečo povieme, premýšľame.

Extroverti naopak najprv rozprávajú a za pochodu zisťujú, čo chcú povedať a čo si myslia. My ak nemáme čo povedať, sme ticho. Necítime potrebu viesť „prázdny“ rozhovor, len aby nebolo ticho.

Tak ako extrovert rád rozpráva a nikdy sa mu nezatvoria ústa, tak introvert rád premýšľa a jeho myseľ nikdy nestíchne.

Preto milujeme ticho.😡

madeline1
22. okt 2023

@ckocka nezdielam tento nazor. Vztahy su v zivote najdolezitejsie a rodina na prvom mieste. Vztahy nie su lahke, ale o to silnejsie, ak je v nich laska. Autorka ma rodinu vporiadku.

ckocka
22. okt 2023

@123nikolaa123 Tak si nerob žiadne starosti, tvoja rodina je vraj úplne v poriadku, plná lásky.

123nikolaa123
autor
22. okt 2023

@ahhola myslím, že on nad ničím nepremýšľa, čumí do bedne a desaťkrát za večer ho vypne, nemôžem na to už pozerať, ja som človek, čo nevie oddychovať... stále pracujem, on si myslí, že práca je gro a, že vykonal prácu na firme a je čas na oddych... nenávidím to

123nikolaa123
autor
22. okt 2023

@domkakvet a čo s dieťaťom? to ju mám na týždeň odtrhnúť od neho, veď mi ju ani nedá, a ja bez nej neodídem

123nikolaa123
autor
22. okt 2023

@madeline1 mám 35, vyzerám o desať mladšie...

123nikolaa123
autor
22. okt 2023

@ahhola on lekárovi nepôjde, aj ja si myslím, že má málo testosterónu, nepripadá mi to ani ako chovanie normálneho vyzretého muža, nemôžem počúvať jeho argumenty, sú to vlastne totálne bludy... lži, proste blbosti a nedá sa s ním baviť ... a to sa s ním nechcem baviť o vesmíre...

123nikolaa123
autor
22. okt 2023

@madeline1 zájazd sama nie je zlý nápad, ale to si myslí, že tam idem s niekým, to vôbec neprejde...

123nikolaa123
autor
22. okt 2023

mám v ňom strašne slabú podporu fyzickú aj psychickú, nevie ma podržať pri zaťažkávajúcich situáciach, akoby nevie, čo povedať, počúvať bude, ale na konci povie takú kravinu, že ma normálne obarí, nejaký blud (úmrtie člena rodiny, rakovina-moja, problémy v práci...

ckocka
22. okt 2023

@123nikolaa123 Najprv si ujasni či teda odísť chceš alebo nie. Potom sa podla toho zariaď.
A urobili to už státisíce žien pred tebou, takže sa to určite dá.

januska12323
22. okt 2023

Si mladá baba, chceš takto žiť do konca života? Poraď sa s právnikom čo s majetkom a hurá žiť život podľa seba. A že by ti dieťa nedal? A kto sa s ňou bude učiť, kupovať veci, variť...?

madeline1
22. okt 2023

@123nikolaa123 su aj skupinove zajazdy cez cestovky celorocne, skus pozriet...pripadne, ak si veriaca, mozes ist trebars na poznavaci zajazd do rima...nesla by si sama, ale ani by ste sa s tymi ludmi nepoznali, zaroven by ste tam mali delegata...priapdne vezmi aj dceru a manzel nech si oddychne doma...budete mat babsky vylet a s manzelom vo trojici inokedy...inak, ak mas 35, zacali ste spolu velmi skoro, ale oplati sa za rodinu zabojovat, krizy tu boli aj budu a vzdy nas maju niekam posunut...

123nikolaa123
autor
22. okt 2023

@januska12323 On je zas v tomto trocha iny mozno ako ostatni muzi, bojoval by o nu zubami nechtami, akoze on je dobry otec, vela sa venuje, prakticky od babatka, vela sa s nou hra, rozprava, vstava k nej on od novorodeniatka... v tomto ma asi napred predo mnou

123nikolaa123
autor
22. okt 2023

@madeline1 lenže ja bojujem celý život a keď to tak ostane, tak celý môj život bude iba boj ...

ckocka
22. okt 2023

@123nikolaa123 A keď s ním zostaneš tak to bude čo?

123nikolaa123
autor
22. okt 2023

@ckocka ved pisem ze boj a neustaly kolotoc toho isteho

ckocka
22. okt 2023

@123nikolaa123 Tak nad čím ešte váhaš? Máš krásny vek, máš prostriedky, vieš sa uživiť.

zmrzlinka2021
22. okt 2023

@123nikolaa123 a kde je problém rozísť sa? Veď to je vec dvoch minút. Oznámiť, že už nebudete vo vzťahu a majetku riešiť s právnikom.

zmrzlinka2021
22. okt 2023

@madeline1 kríza je vec pár mesiacov, nie rokov. Oni sú už dávno rozvedení. Majú nefunkčný vzťah.