Ako na vás pôsobí dvakrát rozvedená žena?

28. máj 2021

Ahojte ,

som nešťastná a neskutočne zúfalá . S prvým manželom som sa rozviedla , lebo sme si po čase prestali úplne rozumieť , veľmi sme voči sebe schladli a každý z nás si našiel nového partnera. Z prvého manželstva mám dve deti . Potom som sa vydala druhýkrát , s druhým manželom mám tiež dve deti a asi pred dvoma mesiacmi som prišla na to , že ma dlhodobo klame , zatajuje peniaze a má dlhy o ktorých mne sa ani len nesnívalo . S prvým manželom som bola 13 rokov a s týmto druhým tento rok budem tiež 13 rokov.
Sú chvíle kedy by som si najradšej strelila guľku do hlavy a mala už konečne pokoj . Lenže sú tu deti ktoré ma potrebujú . Idem sa druhýkrát rozviesť a ten status dvakrát rozvedená ma tiež neskutočne trápi .

meluela
28. máj 2021

Asi by som sa uz treti krat nevydavala, ale vsak normalne rozvedena, jedno ci raz alebo dva krat. A to si vydrzala dost dlho, dokopy 26 rokov v manzelstve. Za to nemozes ze z druheho muza sa vyklul debil.

kkovacovak
28. máj 2021

Pôsobí na mňa rovnako ako žena ktorá mala dva dlhodobé vzťahy bez svadby a skončili....takže žiadno. Áno na niektorých tá svadba pôsobí ako niečo čo malo vydržať do konca života ale v čom sa to líši od bežného vzťahu? V ničom. Nerieš ľudí, je to tvoja vec. Pokiaľ vieš že boli rozvody opodstatnené tak sa nemáš za čo hanbiť. Niektoré ženy striedajú partnerov ako na bežiacom páse a nikto to nerieši. Potom príde 2x rozvedená žena a každý je zhrozený. Toto osobne nechápem.

nafka0483
28. máj 2021

Na mna neposobi nijak. Nepoznam zivot takej zeny, netusim co prezila, co sa udialo a preco je to takto, cize nemam dovod mysliet si o nej nieco zle alebo ju odsudzovat.

Inak posobi na prvy pohlad zena, ktora je za 5 rokov 4x rozvedena a ma 3 deti kazde s inym manzelom. Tak asi cloveku napadne, ze take rychle zmeny, kratke manzelstva, ale tiez kym nevieme co je za tym, tak mozeme mat nejaky prvy dojem, ale nemozeme posudzovat.

sandrika1986
28. máj 2021

Hlavu hore ... co malo prist...prislo..co ma odist...odide..
Si stale plnohodnotna zena, tak si viac ver a vaz si samu seba...este moze prist niekto, kto bude stat naozaj zato...vsetko chce cas...

janage
28. máj 2021

Charlie Chaplin bol tooooľkokrát rozvedený a s poslednou ženou prežil vyše 30 rokov a mal s ňou ešte asi 8 detí 😉 Pre mňa veľmi povzbudivé, že niekedy to chce fakt čas kým toho správneho stretneš.
Inak čím skôr zrušiť bsm, rozdeliť majetok nech neplatíš jeho dlhy. Rozvod môžeš aj neskôr riešiť.

karhu
28. máj 2021

nepredstavujes sa: "Ahoj, som 2x rozvedena.."
sustred sa na deti, na seba, zariadte si pekny zivot
co si kto ne/mysli, nie je tvoja vec😀

pribinak
28. máj 2021

Neriešim kto je koľkokrát rozvedený, ženatý, či vydatá. Život prináša rôzne situacie, vo vzťahu sú vždy 2 a keď jeden z partnerov nechce normálne fungovať, tak druhy sa mize aj na hlavu postaviť

Nerieš kto tá ako vidí, nevidí či čo si mysli. To aj tak u mnohych nemáš šancu ovplyvniť.
Ber to tak, že máš deti a možno už pomaly aj vnúčatá. Orientuj sa na nich

sofiella
28. máj 2021

Ze nema stastie na chlapov, ze mala smolu. Ja poznam známu co je 3x rozvedená a každý si hned o nej pomyslí svoje. No keby ste si vypoculi jej príbeh, hned by ste zmenili nazor. Nikto netuzi byt rozvedený ani 1x. Nikto sa nevydáva s tým, ze sa chce rozviesť.
No poznam zeny ktoré sú jednoducho sprosté, sebecké a rozpad manželstva je ich vinou. Konkrétne narážam na exmanzelku môjho muza ktorá sa ...... , a aj keď je už 2x rozvedená, jej zoznam mužov daleko nekončí pri čísle 2
Takže netráp sa tým, ako znie tvoj status. Urcite to nebol tvoj plán.

sofiella
28. máj 2021

Inak mne sa veľmi paci motto, ktoré si vzdy poviem, ked ma na chvíľu začne trápiť,,co si myslia druhí "
Vlka nezaujíma, co si o nom myslia ovce 🤣🤣🤣

sirka9
28. máj 2021

prečo ťa trápi, ako to pôsobí na iných? kto z nich chodil v tvojich topánkach a žil tvoj život? na čele napísané nemáš nič a v konečnom dôsledku, nikoho do toho nič nie je. je to tvoj život a máš právo byť šťastná, s akýmkoľvek statusom. aj keby si bola rozvedená 10 krát, stále si normálny človek.

janinah
28. máj 2021

Cudzích ľudí nezaujíma tvoje súkromie až tak ako si myslíš.Hlavne to ukončí čím skôr.drzim prsty.

vikusjk
28. máj 2021

Pozri sa to, kolko krat budes rozvedena, nemusis nikomu vesat na nos, nebudes chodit s napisom na cele, ze si 2x rozvedena. Kasli na to a tes sa z deti a zo zivota ;)

amelie2017
28. máj 2021

Mas za sebou 2 dlhorocne manzelstva, su zeny, ktore striedaju chlapov kazdy pol rok, rok. Myslim, ze tvoj pripad je omnoho lepsi.
Inak moj ujo je 3. krat zenaty. Jeho druha exmanzelka sa vydala 5krat. Ale velmi "mudra" (vychcana) zena. Kazdeho pekne obabrala o majetok. Dieta ma len jedno, z prveho manzelstva.

syslik81
28. máj 2021

neviem ale este sa nikdy somnou nik nezoznamoval .. ahoj ja som xy a som 2x rozvedena ... a ani ty to nemusis nikomu vesiat na nos ... nebrala by som to tragicky rozviest sa vyriesit dlhy kedze zrejme budu aj na teba kedze ste manzelia a hlavne byt silna pre deti

domak2
28. máj 2021

Tak keby si mala 23, 4 deti a 2x rozvedena asi by som zdvihla jedno obocie, ale tak ci tak by ma do toho bolo veľké kulove. Môže ti byt jedno co si myslia iní ludia o tvojich životných rozhodnutiach ktoré sa ich netýkajú 😊

sense
28. máj 2021

Myslím ze nikto to nemá nalepené na čele... A predsa neprídeš a nepovieš, dobrý deň, som 2x rozvedená...

autor
28. máj 2021

Návrh na sude o rozdelenie BSM je už dva mesiace . To som podala hneď na druhý deň po prevalení . Ale situácia medzi nami sa veľmi zhoršila , neviem mu odpustiť čo nám urobil , celú rodinu priviedol do nešťastia. Už máme zablokovaný byt predbežným opatrením , ten ktorý sme prenajímali a neviem ako to dopadne s domom . Lebo ten byt nebude stačit na splatenie jeho dlhov . A keď som sa ho opýtal prečo to urobil , prečo má toľké roky tak perfektne klamal , tak vraj on nevie a ja by som mu to nedovolila takto investovať .

autor
28. máj 2021

Tak ako malé decko mi zamlčoval odmeny , príjmy z kšeftov a požičiaval si peniaze a tie dával do rôznych kryptomien , na tikety tak .

janetinka27
28. máj 2021

mala som kolegynu, prvy muz bol nepodareny, mala s nim dieta, rozviedli sa. neskor si k nej nasiel cestu druhy muz, strasne slusny, poznali sa este zo skoly. vzali sa a mali spolu dieta. bol uplne super, slusny, obetavy, vsade pomahal. a potom sa bez vysvetlenia zbalil. po case sa tiez teda rozviedli, lebo uz sa nevratil, aj ked dovod nikdy nepovedal a pomahal im aj nadalej. takze dvakrat rozvedena, pritom mila, dobra, privetiva zena. myslim, ze ide o to, aky si clovek, tak budes aj na ludi posobit a nebudu ta neskor sudit, ked zistia, ze si dvakrat rozvedena.

autor
28. máj 2021

Tak vám baby ďakujem , som nesmierne rada že to tak vnímate, lebo napríklad moji rodičia o tom ešte nevedia a viem aký majú postoj k viacnásobne rozvedeným , lebo moja známa sa rozviedla a jediné čo moja matka k tomu vedela povedať je že " to musela byť riadna ľapa , keď s ňou žiadny muž nevydržal .

tykat
28. máj 2021

vobec to neriesim... nebola by som s klamarom ani za nic, aj keby som sa mala x-krat rozviest ...vela stastia ti prajem 🍀

kvetinka75
28. máj 2021

neriešim, v dnešnej dobe sú ľudia rôzni a nie každý má štastie na toho pravého. Ľudia sa rokmi menia, menia sa aj vzťahy. Niektorí sú spolu roky a každý si žije svoj život alebo muž má bokovky. A je to lepšie? Keby bola žena viackrát rozvedená a manželstvá by trvalli 2-3 roky, bolo by to iné. . Predpokladám, že máš okolo 50-ky. Možno niečo pred. Nič hrozné. 50 ročná žena 2x rozvedená.

autor
28. máj 2021

@kvetinka75 mám 46 rokov .

kitycat
28. máj 2021

Ale ved v kolonke rozvedena sa nijako neuvadza pocet rozvodov 🤣 ani do CV si to nedas tak co riesis?

Co taky Ross z Priatelov.

Mala si 2 dva dlhotrvajuce vztahy a v oboch aj deti na tom nie je nic zle tak to je v poriadku a ocakava sa to, ze manzelia zalozia rodinu.

Rozvod je tu na to ked jeden z partnerov zisti, ze ten druhy je debil alebo ked uz spolu schratka nechcu budovat rodinu. Aj keby si sa mala zase vydat ak si myslis, ze je to tenpravy a ze teraz uz to hadam bude aj naposledy... Alebo na stastnych 13!

cacianka
28. máj 2021

Ty si klamala a podvadzala ? Nie tak sa netráp.
Či si rozvedena raz ci 2x neznižuje to tvoju honotu človeka.
A mama ? No asi ju hrkne ale to prejde. Alebo jej nehovor.

jvlo
28. máj 2021

Cudzí nebude vedieť ze si 2x rozvedena, to ti môže byť jedno. Hanba by bola, ak by si s takým chlapom zostala, lebo by ti viac ako na sebe a tvojich deťoch, záležalo na tom, čo povedia cudzí ludia

leuchtturm
28. máj 2021

tu ti ludia povedia, ako nic nemaju proti rozvedenym, ale skusila by si si najst nejakeho noveho partnera, jeho rodina by ti uz dala pocitit, ze si nejaka divna, ked si viac krat rozvedena. Kasli na to, co si o tebe myslia ini. Rozvedene zeny su silne zeny, ktore su schopne riesit tazko riesitelne az neriesitelne problemy v manzelstve.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jhalena
28. máj 2021

Citala som rozhovor s Michaelou Kralikovou, ktora vystudovala teologiu, znama podnikatelka vo svojom okoli a rozvadza sa.

Na tému „čo povedia ľudia“ píšete knihu. O čom bude?

Je to veta môjho života. Čo povedia ľudia, keď si oblečieš roztrhané rifle alebo krátku sukňu do kostola? Čo povedia, keď budete spolu žiť pred svadbou? Čo povedia, keď budeš priskoro alebo znovu tehotná?

Ja som presne takto dlho žila. V strachu, čo povedia ľudia, keď som sa rozvádzala, a čo povedia, keď ohlásim ukončenie pôsobenia v kaviarni.

Je normálne, že nám záleží na názore iných ľudí, ale keď kvôli iným ľudom nevieme alebo sa bojíme byť sami sebou a robiť rozhodnutia, potom to nie sme my. Potláčame a opúšťame sami seba.

Sama s tým zápasím. Zväčša denne. Minule, keď sme s deťmi vytiahli McDonald's na Železnej studničke, napadlo mi, „čo povedia ľudia“, keď uvidia, že tá zdravá kuchárka dáva deťom fast food. A viete čo? Dávam, občas áno.

Už viem, že najlepšie, čo môžem urobiť, je presne to, čo sa bojím urobiť. Byť sama sebou. Žiť taký život, aký sa mi páči a na aký som hrdá.

https://index.sme.sk/c/22658136/stratila-vasen-...

Ty vies co je pre teba najlepsie, ak si ty stotoznena so svojim rozhodnutim, jediny clovek, pred ktorym si to potrebujes obhajit si ty sama a potom to bude lahsie aj voci ostatnym.

puskaruka
28. máj 2021

Nemáš napísané na čele, ze si dvakrát rozvedená. Niekedy to nie je take jednoduche nájsť partnera na celý život. Rozvedena som aj ja dvakrát, nehovorím to len tak bežne na ulici, tak nie každý o tom vie. A načo o tom hovoriť, je to ukončené súdom rozvedené.

yvfkfk
28. máj 2021

Kim Kardashian bude 3.krat rozvedena s 5 detmi a nemyslim, ze sa nad tym niekto zamysla. Tvoj pripad je rovnaky a je to tvoja vec nikomu to nepride cudne 🙂