Aké je to mať dobrú mamu?

10. júl 2024

Aké je to mať dobrú milujúcu mamu ktorá vás nikdy neudrela a vždy s vami držala ?a nie takú čo vás ešte aj v dospelosti bila keď dostala nervy a nikdy ste v nej nemali oporu a od 16tich vám vravela aby ste sa odsťahovali alebo že vás v noci podreže a podobne a stále vás ponižovala , odsťahovala som sa keď som mala 24 a už sa s ňou nebavím a nechcem ju v živote vidieť mimochodom požičiavala son jej od 18tich peniaze

autor
10. júl 2024

Nie nepreháňam aj v dospelosti keď som jej napríklad nechcela požičať zahnala ma do kúta a začala ma kopať.

autor
10. júl 2024

Bála som sa že dostanem vnútorné krvácanie pretože ma často mlátila po hlave a dosť silno

lenka.25
10. júl 2024

To mi je ľúto , žiaľ ty už dobrú mamu nikdy nezažiješ , ale prajem ti, aby si si našla dobrého muža a tvoja svokra ťa bude ľúbiť ako vlastnú ❤ .
A keď raz budeš mať svoje deti , ty buď tou dobrou mamou , ktorá tebe nebola dopriata .
Je dobré , že si ju odstránila zo svojho života a pokiaľ s tým nie si vysporiadaná , bolo by dobré vyhľadať odborníka a vyrozprávať sa

hellwant
10. júl 2024

Mat milujucu mamu je krasne, ta moja mi umrela v 18 rokoch na meniny. Aj mne je veľmi ľúto, čo si zažila, prajem ti super muža a aspoň chapavu a dobru svokru, ktora vas podpori, ked si uz na mamu nemala stastie.

brendaa
10. júl 2024

Hrozné veci si si prežila, čo tvoj otec, súrodenci, nemala si, alebo si nevedela, kde vyhľadať pomoc?

autor
10. júl 2024

Nie nemala mama bola manipulátorka a pred cudzími sa hrala že aká je dobrá mama ešte sa našli ľudia ktorí mi povedali že mám veľmi dobrú mamu a mám si ju vážiť naopak tí pri ktorých sa zabudla jej hovorili že sa tak nesmie správať

autor
10. júl 2024

Všetkým ďakujem nie otca som nemala aj preto ma bila že som celý on a že preklína deň keď som sa narodila a keď ma môj otec splodil že bodaj by som mala najväčšiu smolu v tie dni a nevedela späť a nikdy si nikoho nenašla a ostala sama alebo aby som ostala slobodná matka ako ona

sofia1979
10. júl 2024

Ju to dobehne ty môžeš zacat6insk a hlavne ak budeš mat rodinu daj im všetku svoju lásku

autor
10. júl 2024

Ona ma bila od malička keď som mala 5 rokov zabila ma len preto že som sa povracala

autor
10. júl 2024

Zbila nie zabila autorect ale veľa krát sa mi vyhrážala že ma aj zabije

autor
10. júl 2024

Že alebo ať sa zabijem ja že sa svetu uľaví

hellwant
10. júl 2024

Strašne😥

brendaa
10. júl 2024

Koľko máš teraz rokov?

monnci2226
10. júl 2024

och toto sa velmi tazko cita..... je mi to velmi luto co si prezila, prezivas. prajem ti do budcna aby bolo uz len dobre, a nasla si niekde v niecom (hocicom, nemusia to byt len deti a muz) ten pocit lasky, ktory si nenazila. drz sa! 🫂 s mamou mozes bez vycitiek prerusit vsetky kontakty. to bude prvy krok ku stastnej buducnosti.🍀❤️

autor
10. júl 2024

Nemala som k nej práve preto puto, na vianoce keď som mala 9 sme mali deň otvorených dverí v tvorivom krúžku ona tam bohužiaľ prišla aj keď som nechcela (aj na ten krúžok ma prihlásila nasilu aj keď som ja nechcela ) a nasilu mi tam šla" pomáhať " aj keď som jej pomoc nepotrebovala ( vo voľnom čase sa mi nevenovala čiže som bola na všetko sama zvyknútá a bolo mi to nepríjemné . Mali sme vyrábať perníčky (ako hračku) z nejakej hmoty asi sadra. Keď sme po skončení vyšli von ten môj perníček mi vytrhla z ruky a hodila o zem a nakričala na mňa že keď som nechcela spolupracovať tak ho nebudem mať (vyrobila som si ho sama podľa inštrukcií tej pani čo viedla krúžok) perniček sa rozbil na kúsky a ja som sa rozplakala (nikto to nevidel okrem mamy)

stvura
10. júl 2024

Cita sa mi to tazko, duplom preto ze sa mi miestami zda ako keby som citala pribeh svojej krstnej a ty si bola jedna z mojich sesternic...ale ...obe kocky su zdrave, relativne stastne a ziju si svoj zivot (uz sa bavime o 50tnickach). Jedine co mozes spravit - aj oni dve to spravili je odstrihnut sa nadobro od tejto osoby a sustredit sa na seba, svoj zivot, neskor svoju rodinu. Odstrihnut myslim uplne, ziaden kontakt, nic. A musis vsetko co bolo hodit za seba bez toho aby si sa k tomu vracala. Ci uz vlastnymi silami, pomocou kamaratov alebo odbornika. Ver mi, pomoze to.
Inac moja mama mi zomrela v 16tke a tiez to nebola matka roka.

derdia
10. júl 2024

Keď si uvedomíš ze to nie je o tebe ale je to o nej.. O jej duševnej úbohosti, zlomenosti, smútku, frustrácii atď... Tak mozno časom sa hnev zmení na sucit...
Nie každý zvláda materstvo...ak nemala žiadnu pomoc, ak bola na všetko sama, v zlom sociálnom prostredí, a trpela, tak ti iné ani nemohla dat....cim skor odpustis, tym skôr oslobodís seba, od emócií, ktore ti len ubližujú.... Mat dieta a nebyť naň pripravená, je veľmi ťažké.... A bez pomoci, este ťažšie. Skus porozmyslat, co sa dostávalo tvojej mamine v detstve...kde žila, ako žila. Vela odpovedí nájdeš tam. Odpustí, uľaví sa ti.

derdia
10. júl 2024

Odpusti a chod ďalej... Lebo to nezničí len tvoju minulosť, ale nici prítomnosť a zničí aj budúcnosť.

nika523
10. júl 2024

Kašli na ňu, aspoň už máš od nej pokoj, uzzna ňu nemysli nezaslúži si to

majlo1234
10. júl 2024

Je to super, clovek to berie obcas ako samozrejmost. Ty mpzes byt dobra mamka pre svoje decka raz 🙂

barborachors
10. júl 2024

tvoja matka s veľmi vysokou pravdepodobnosťou bola takisto fyzicky a psychicky tyrana. Je to generačna trauma. Mne sa podarilo čiastočne odpustiť ked som pochopila tento model fungovania a pomohlo to. Zial vela veľa veci sa neda uz napraviť. Zato mam úžasného muza, tak lásku konečne cítim. Prajem ti aby si stretla tiež niekoho takeho, lásku potrebujeme každý.

zafir01
10. júl 2024

Asi sme mali podobnú mamu. Tiež ma moja chcela v spánku podrezať . Začala trhať moje fotky z detstva , zavolala som na ňu policajtov . Tiež na moje mení si urobila dlžoby .
Teraz mám tri svoje deti . Som mama ja , a mám rodinu , po akej som ani nesnívala

autor
11. júl 2024

@zafir01 Tá moja tiež trhala všetko aj moje výkresy z detstva, moje knihy a aj veci čo som si v dospelosti kúpila, keď mala nervy a ja som vtedy ležala na posteli (často som vo voľnom čase ležala na posteli)tak išla na posteľ a keď som sa nemohla brániť začala ma mlátiť po hlave trhať mi vlasy škrtiť ma a hádzať po mne moje veci po jej takýchto opakovaných bitkách som mala aj rozbitú kožu (neboli to škrabance ale rany ako keď si rozbijete koleno ) na miestach kde ma bila tak silno ma bila že som mala krvavé mini rany po tele a tak isto aj modriny a kopu rozbitých veci prekvapuje ma že som nedostala krvácanie, často som sa bála že to krvácanie aj dostanem a zomriem, ju v detstve nebili rodičia ale jej biologicky otec bol tiež takýto tyran obesil deťom psa za to že stále utekal za nejakou fenou (bola to jedna konkrétna nejakého ich suseda)a bil svoju manželku keď nechcela aby chodil za milenkami (jedna z nich bola moja babka )mama aj keď by som ju tak volať nemala o tom nevedela 40 rokov žila v tom že jej otec je niekto iný a jej biologicky otec bol jej dedo a môj pradedo

autor
11. júl 2024

@zafir01 Mňa vydierala že ak to poviem niekomu tak povie že ja bijem ju a keď mi našla nahrávky v telefóne vymazala ich a ešte viac ma zbila

autor
11. júl 2024

@zafir01 Keby mohla tak mi tiež tie dlžoby narobí keď som chodila na ZŠ mala som školský úraz ona ako zákonný zástupca dostala odškodné pre mňa ktoré si nechala a minula ho a pritom mi tvrdila že mi to odložila

autor
11. júl 2024

@zafir01 Zakazovala mi dávať ľuďom darčeky a vyčítala mi to ale keď som dávala jej taj jej to nevadilo

tiezjedna
11. júl 2024

to je fakt smutné čítanie... asi nikdy nepochopím ako sa môže vlastná matka chovať takto k dieťaťu :/

autor
11. júl 2024

@zafir01 Ona si ma podľa mňa nechala preto že nikto iný s ňou nevydržal a nechcela byť sama a preto aby sa mi mohla mstiť za otca

autor
11. júl 2024

@tiezjedna Nechcem sa ľutovať ale bola som zvyknutá tak žiť občas sa správala normálne ale aspoň raz- dvakrát týždenne mala takéto ataky, niekedy aj 4 krát záležalo to od jej psychického stavu ale ona nadávala aj cudzím ľuďom keď sa jej niečo nepáčilo

margotka17
11. júl 2024

Veď to už možno aj trestný čin toto.