Aj vám sa stáva, že vás niekto mrzko odzdraví a pozrie sa škaredo?

6. okt 2023

Aj Vam sa to stáva? Idete napriklad ráno s deťmi do školy, škôlky a niekoho známeho stretnete, napríklad susedu, kamarátku a vy sa snažíte sa na nu usmiať, pozdravite a ona na vás tak škaredo pozrie, žiadny úsmev, len mrzko odzdravi a ide ďalej. Hneď mam pokazenu náladu minimálne na pol dna. Ja to chapem že napríklad ráno ľudia nemajú náladu a ponáhľajú sa ale najradšej by som sa tympadom ani nezdravila keď mám mať potom z toho zlý pocit a pokazenu náladu. Chápem ze ani ja nemám koľko razy náladu ale nechcem ju nikomu kaziť a prenášať na druhých tak sa aj nasilu usmejem. Ja keď vidím takýchto ľudí znovu co sú akoby nahnevani tak ich nerada vidím znovu a najradšej by som sa im vyhla. Môžete mi prosím s týmto poradiť? Dá sa s týmto nejako bojovať? Som zvláštna keď mám takéto pocity? Ono stretávam takýchto ľudí aj poobede to je jedno kedy, ale ráno je toho najviac.

viestta
6. okt 2023

Áno, dá sa s tým bojovať. Nepripúšťa si hlúposti. Ty sama si kazis deň, nekazia ti ho ti co ti "mrzko" pozdravili, odzdravili

lindous
6. okt 2023

Neviem, asi stáva, ale nijak citlivo to nevnímam, nekazí mi to deň.. dokonca je veľmi pravedpodobné, že aj ja niekedy tak odzdravím a ani si to neuvedomím, keď som zamyslená alebo ešte na pol spím 😅 budem sa teda snažiť dať si na to väčší pozor...

dzulli1980
6. okt 2023

No ale to je Tvoj problém, že to tak prežívaš ... možno nevľudne, zamračene, no odzdraví sa Ti ... toto ja vôbec nevnímam ako problém, možno sa dotyčný/á zle vyspal, možno ho/ju niečo bolí, možno má nejaké problémy, starosti ...

bublinka1426
6. okt 2023

nevnimam ako problem, toboz rano ked sa vsetci ponahlaju a nestihaju.
kebyze ma ma rozhodit toto, uz som na atomy
skor ma zaraza ze neiktori ani nemaju potrebu zdravit.

zmrzlinka2021
6. okt 2023

Rada do života: Nič si neber osobne.

marca12
6. okt 2023

Ktovie ako ja rano vyzeram,ked sa zdravim 🤣totizto ja som rano absolutne nepouzitelny clovek a najnemoznejsie stvorenie na svete. Vobec si to neber k srdcu,kazdy mame zlu chvilku. Ten clovek moze byt zamysleny,nahnevali ho rano deti,nestiha,cokolvek a ty ho vidis na 2 sekundy a spravis si o nom obraz. A niekto ma taky vyraz. A niekto je taky stale. Ja sa tiez cudujem kolko zamracenych ludi stretavam,ale nijako mi to zily netrha ani sa necitim divne. Kazdeho sa snazim vyprevadit s usmevom a aj na zamraceneho sa usmejem.

anickaaa6aaa
6. okt 2023

Ja bežné vraj vyzerám namosurene a vôbec taká nie som. Som občas zamyslená a nejako si okolie nevsimam. Ale vždy odzdravim. Nie som typ čo je stále vysmiaty na všetkych. Ale aby ma to na pol dňa rozhodilo....moc to prežívas.

autor
6. okt 2023

@viestta ako si deň kazim sama? Ved ja sa na tých ľudí usmejem len oni sú skoro stále zamraceni. Hneď mi klesne nálada.

januska12323
6. okt 2023

Prepáč ale riešiš sprostosti, kopa ľudí na čele so mnou je ráno rada, že sa vôbec vykotili z postele. Nie ešte rozmýšľať či pozdravom urazia okoloidúcich.

autor
6. okt 2023

@januska12323 viem ze riešim hlúposti. Uz som rozmýšľala ze možno ti ľudia majú depku a ani si neuvedomuju ako pôsobia na druhých.

autor
6. okt 2023

@lindous ďakujem lebo cieľom by malo byt sprijemnit každému deň podla mňa.

autor
6. okt 2023

@dzulli1980 áno ale každý deň sa zle vyspal? To mi nejde do hlavy.

viestta
6. okt 2023

Autorka, naozaj riešiš blbosti. Každý má dosť svojich starosti, nemusí sa usmievať ako lečo. Pozdravila ti? Odzdravia ti? Ak áno, bohate to stačí. Problém je na tvojej strane klávesnice. A deň si kazis ty.

autor
6. okt 2023

@zmrzlinka2021 áno ďakujem

kristinkakvetinka
6. okt 2023

Nejak som poslednej dobe celkovo prestala riešiť ľudí, prečo robia to alebo to . Nevsimam si,pozdravím a nezaujma ma ci niekto odzdravi, usmeje sa .Vyhodím to z hlavy hneď ako prejde okolo mňa. Sú iné veci co ma trápia a možno aj tých ľudí čo prejdú okolo mňa a nejak nemajú náladu momentálne. Neberiem si to osobne a vekom už naozaj veľa vecí neriesim.

ysseba
6. okt 2023

Ja som tiež typ človeka, ktorý k pozdravu pripojí úsmev. Nech mám akokoľvek blbý deň. Vždy som sa stretávala s rovnakými ľuďmi - nielenže vždy pozdravili, ale sa aj usmiali. Až kým sme sa nepresťahovali do terajšieho domu 😖 Napr. jedna mamička - naše deti chodili spolu do škôlky a fakt sme sa stretávali na ulici každý deň. Asi tak 8 z 10 stretnutí sa robila, že ma nevidí, hoci sme okolo seba prechádzali. Povedala som si, že je to riadna debilka a nebudem ju ani ja zdraviť. A tak sme okolo seba prechádzali ako múmie (a nie, nebolo to ráno, kedy sú ľudia celkovo viac ponurí). A potom som si povedala, že nie. Že toto nie som ja, že ja ľudí proste zdravím. A normálne som ju začala vždy zdraviť, aj keď sa tvárila, že ma nevidí. Moja zlatá, už sa naučila. Už sa na mňa aj usmeje. Občas. Ale predsa 😀 Ale pozdraví už vždy. Teraz "prevychovávam" ďalšiu susedu. To je tiež taká "oná", že veľmi dobre vie, že sme susedy, stretneme sa vo vnútrobloku, ideme oproti a ona sklopí zrak do zeme. Minule sme sa takto stretli, bola som s deťmi, tak nahlas hovorím "chalani, pozdravíme, lebo susedia sa zdravia". Tak uvidíme nabudúce. Je mi to v princípe jedno, pretože je to ich vizitka. Ale celkom ma to baví 😂

denithestrange1993
6. okt 2023

Mat tak tvoje problemy,fakt. Vies co vsetko denne riesia ludia,ze potom nemaju chut na usmev? Mozno rozmyslaju ako zaplatia vyssie ceny energii alebo lieky pre choreho clena rodiny...Ty sa na nich kludne usmievaj,ked si na tom zakladas...

trema
6. okt 2023

Neber si to tak, aj mne trvalo dlho, kym som si uvedomila, ze ked na mna niekto zazera, odvrkne alebo neodzdravi, to hovori o nich a nie o mne. Teraz sa ja pozdravim, usmejem a ked druhy nie, tak si len myknem plecom a poviem si: tvoja vec 😀

syslik81
6. okt 2023

mna uz v praci poznaju ze od pondelka do cca stvrtka som mrzuta a ako sa priblizuje piatok moja nalada stupa... teraz som mala tolko problemov ze ani piatok nepomohol .. hlava uzavreta zamotana v myslienkach ze som nevnimala nikoho a nic a tak aj vyzeral moj odzdrav .. proste som nereagovala na okolie kedze som mala viac starosti ako radosti .. takze z pohladu tej druhej strany -ano viem -nieje to prijemne,,ale nevies co ten clovek ma doma- odzsravi ale nevnima .. hold stava sa nie kazdu je optimista

viestta
6. okt 2023

Ty mi tak trochu pripomína našu "milú" susedu. Ta dokázala človeka na ulici zastaviť s tým, že sa nesmieva a prečo.. . Neusmievam sa. Nemám dôvod. No a?

pepereina
6. okt 2023

Ako tu už písali viaceré dievčatá, nie každý sa ráno zobudí usmiaty, každý z nás má svoje trápenia, je to len o tom, ako to prežívame. Ja zdravím každého, aj keď ma nepozdraví, aj keď sa škaredo pozrie alebo hľadí do zeme. Niekto nemusí alebo ťa nechce počuť, niekto je naštvaný, lebo sa ráno zobudil na vtáčika, ktorý si hľadal svojím spevom partnerku alebo ho zobudil susedov pes, lebo štekal na ježka, ktorého chcel vyhnať z pozemku - ten pes ho chcel len vyhnať, ale ježko sa schoval do klbka a psa ide rozdrapiť, potom príde majiteľ s lopatou a ježka niekde premiestni, aby bol kľud... príbehy sú neobmedzené... A potom sú tu ľudia, ktorí sú večne naštvaní aj keby milión vyhrali... Všetci sme jedineční a treba k tomu tak pristupovať. Že si každé ráno dobre naladená, za to buď vďačná! Nie každý má také šťastie! Snaž si udržať svoju dobrú náladu a rozdávať ju druhým a druhí ťa tiež odmenia svojim úsmevom, na niektorých ľuďoch sa musí pracovať, aby bol výsledok. To, že ostaneš nešťastná, že ťa niekto nepozdraví? Ber to ako príležitosť, že jedného dňa sa ti to možno podarí. Netreba si nechať vziať dobrú náladu pri človeku, ktorí neodzraví. Ale prijať to ako aktuálny stav a ísť ďalej. To, že tí ľudia ťa nepozdravili, na to zabudnú za 5 minút a ty si tým necháš pokaziť celý deň? Treba si pustiť pesničku od Duchoňa S úsmevom a ísť ďalej 😊
Trošku som to nadľahčila, ale celé je to len o tom, ako to vnímaš ty a ako celú situáciu spracuješ. Prajem Ti, nech to s tou dobrou náladou nevzdávaš!

ivanakaka
6. okt 2023

kazdy ma nake problemy mozes nabuduce pozvat na kavu a spytat sa ako sa ma…podla mna ludia nejdu do hlbky

ivanakaka
6. okt 2023

asi mas vela serotoninu ale vela ludi ma depky a chyba im

marhulka13
7. okt 2023

Ty podľa mňa musíš stretávať mňa. Keď mne sa ráno nechce ani brvou pohnúť a nie ešte usmievať. Celkovo stále pôsobím akoby som zazerala, ale s takým ksichtikom som sa narodila. Tak začnem ľutovať ľudí, ktorých ráno stretnem, že im možno kazim deň.

janulka1802
7. okt 2023

Škoda, že nestretávaš mňa. Ja som vačšinou usmiata hneď zrána a teším sa, keď stretávam rovnako naladených. Namosúrených úplne ignorujem.😉

viestta
7. okt 2023

@marhulka13 ja rano idem na autopilota, niekedy aj pol dna. Usmievaci mod tam nemam naprogramovany...

unicornlady
7. okt 2023

Ale prosím ťa, ja napr. na dedine zdravím ľudí a niektorí ani neodzdravia. Ale neberiem to nijak osobne.

syslik81
7. okt 2023
aurora33
7. okt 2023

Nemusia sa všetci usmievať hneď z rana. A ano sama si robíš zle, že si to pripúšťaš.

marhulka13
7. okt 2023

@viestta ja aj celý deň. Navyše mňa keď niekto iba náhodou odfoti ze o tom neviem, tak vyzerám jak sériový vrah. Najhoršie , že dcéra je moja kópia, tak keď na ňu pozriem, tak sme jak dve zombiee