Tradičné slovanské mená

13. jan 2023

Poznáte nejaké zaujímavé, nezvyčajne slovanské mená?

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ku_uk
13. jan 2023

Neviem, či nezvyčajne, ale poznám len jednu jedinu zenu s tým menom: Vlastimila

pralinka25
13. jan 2023
nnnuuunnn
13. jan 2023

Bohumila, Beľana, Bratomila, Veselina, Vsemila, Vseneža, Dobrodeja, Ždana, Želana, Zabava, Krasomila, Ľubava, Ľubomila, Ľudmila, Milaša, Milena, Milolika, Miložena

nnnuuunnn
13. jan 2023

Čistomil

anjelicek26
13. jan 2023

Tych cisto slovanskych ma moc nenapada...

Milica "vcielka"
Milena "mila"
Svetlana "svetla, jasna"
Valeria (silna, zdrava)
Zora (vychod slnka)

chlapcenske mozno

Boris "bojovnik"
Branko "ochranca"

a_andrejka4
13. jan 2023

Znama ma deti so slovanskymi menami (muz asi psychoš) dievcatko sa vola Sláva a chlapcek Svätopluk 😶🤭

zitaje
13. jan 2023

Vesna, Lada, Zora, Lesana, Želmíra, Dobromila
Bystrík, Jerguš, Severín, Vavrinec, Tichomír, Zlatko

mistymay33
13. jan 2023

@a_andrejka4 ked da niekto slovanske mena, je psychos?

liloastitch
13. jan 2023

Živana, Krasava, Svätožizňa, Radana, Miroslav - toto sú mená ktoré nosíme ja o moji súrodenci... Všetky sú slovanské.

a_andrejka4
13. jan 2023

@mistymay33 nie ale dat synovi meno Svätopluk v dnesnej dobre mi nepride uplne ok 😅 a uz som pisala v inej diskusii o nom že on je fakt psychos kvoli veciam, co robil na vl. svadbe

trema
13. jan 2023

@liloastitch naozaj?

liloastitch
13. jan 2023

@trema áno naozaj. Máme k tomu aj druhé " normálne" ale tieto mená máme všetci ako prvé zapísané.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annm81
13. jan 2023

@a_andrejka4 Svätopluk je náhodou veľmi pekné meno. Spomedzi slovanských mien jedno z najkrajšich. Znie vznešene.

asenet
13. jan 2023

Pre mňa zatiaľ nič neprekonalo meno "Mstislav" ;)

cajomila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
13. jan 2023

mam kamosa Ctibora a je to pre mnas jedno uzasne znejuce meno, a paci sa mi aj Svatopluk. uplne v pohode.

aniele
13. jan 2023

@asenet Ani Spytihnêv? Kedysi pradávno, keď som sa sesternice pýtala, aké meno plánujú tretiemu bábu, hneď bola hotová. A vraj ho budú volať Spyťko (je Stanislav).

zitaje
13. jan 2023

@aniele tak Spyťko je moc 😝 😀
Ešte tu nebol spomenutý Kazimír, tiež nechápem to posolstvo...

mistymay33
13. jan 2023

@a_andrejka4 mne zase naopak, Svätopluk pride normalnejsie meno ako napr. Tobiasko, Matiasko, Mateo, Noelko a pod… a necitim sa pri tom ako psychoš.

asenet
13. jan 2023

@aniele Veru, to je silná konkurencia 😄 Čo ma však zaráža, Česi toto meno doposiaľ používajú. Síce raritne, no dokonca v ženskej verzii Spytihněva. Ako niekomu napadne takto pomenovať svoju dcérku, je mi záhadou.

aniele
13. jan 2023

@asenet No, Spytihněv bolo meno jedného z prvých doložených českých kniežat, Bořivojovho syna, takže to môžu vnímať aj historicky. Asi ako Maďari Attilu (hoci ten nebol Maďar, ale Hun). Bořivoj by mal byť švagor veľkomoravského Svätopluka, krstil ho podľa legendy sám Metod. A Spytihněvovou matkou bola Ľudmila, prvá česká svätá.

aniele
13. jan 2023

@zitaje Kazimír Veľký bol zjednotiteľ Poľska, takže tam má silné zázemie. Tá Eliška (Jana Brejchová), ktorá lámala meče v Noci na Karlštejne, bola jeho vnučka.

sandra811
13. jan 2023

@asenet dúfam že žiadna žijúca žena nenosí toto meno😀

ninusa221
13. jan 2023

Gejza, Alfonz, Gašpar, Emil, Blažej,Perla, Ida,Albín, izidor, Irena , Zoltán, Danica, Jela , Vasil, Berta, Prokop, Božidara, Jozefína , Štefánia , Oleg, Bystrik, Cecília, Vratko, Filomena, Silvester 🤷🏽‍♀️

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreakotesova
13. jan 2023

@liloastitch a ty si ktorá? 🙂

vulka
13. jan 2023

Ja učím a prešlo mi rukami kopec mien. Aurel, Bernard, Miloslav, Gizela a veru aj Filoménu poznám. Nič z toho mi nepríde čudné. je to len otázka zvyku.

markaterka
13. jan 2023

@liloastitch veľmi zaujímavé mená..a volajú vás ktorým menom, prvým či druhým?