Páči sa vám meno Paul?

16. jún 2023

Ako sa vám páči toto meno? Poznáte niekoho s týmto menom?

dundulica
16. jún 2023

poznám, Newmana

halci
16. jún 2023

paul gauguin

deti95060810
16. jún 2023

a prečo nie Pavol

autor
16. jún 2023

@deti95060810 Meno Pavol sa mi nepáči😅

babatkoo
16. jún 2023

Ano

simona20201309
16. jún 2023

Na Slovensku určite nie. Paulinka je krásne meno, ale Paul? Dehonestacia krásneho mena.
Ak mu bude chcieť niekto povedať zdrobneninu? Paulko?

autor
16. jún 2023

@simona20201309 Nie. Ja napríklad niesom zastánca zdrobnenín, a je jedno u akého mena.

simona20201309
16. jún 2023

Môžeš byť zástanca. Ďalších 1000 ľudí to meno zdrobnovat bude. Keď už potrebujes nutné meno Pavol nejak ,,obzvlastnit" , tak radšej Paviel

autor
16. jún 2023

@simona20201309 Ja chápem, že poniektorý ľudia tomu menu budú vymýšľať rôzne zdrobneniny, ale mne sa páči tento tvar mena (Paul) nie Pavol a ani Paviel😅

simona20201309
16. jún 2023

Veľmi pekne ta prosím, jeden rozumný argument : Prečo sa nás pýtaš na náš názor????

autor
16. jún 2023

@simona20201309 Pretože to dieťa to meno bude nosiť po zbytok živote (ak si ho teda v dospelosti nezmení). A chcem vedieť čo v ľuďoch toto meno vyvoláva. Ale ja som chcela vedieť či sa vám páči, a či poznáte niekoho s týmto menom. Nechcela som aby ste mi napísali všetky možné tvary mena Paul (alebo jemu podobné)😅

veronicka1901
16. jún 2023

Páči sa mi meno Paul, ale len v spojení s vhodným priezviskom, čiže ideálne tiež zahraničným. Určite nie Paul Mrkva, Paul Novák, atď.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronicka1901
16. jún 2023

A ďalšia vec je, že ho ľudia na Slovensku nebudú vedieť správne vyslovovať. Čiže nebude "Po:l", ale "Paul"

lucilaines
16. jún 2023

Ja poznam uz dospeleho muza. Ma otca cudzinca aj zahranicne priezvisko, ale zije na SR, hovori po slovensky. Vacsinou ho ludia volaju “Pól”, ale familiarne v praci sa o nom hovori ako o Palovi, dokonca Palkovi. A to je vyse 40 rocny chlap. Takze meno moze byt fajn, kludne ho daj ak sa ti paci, aj je super , ze ty zdrobneniny nepouzivas. Ale rataj s tym, ze z neho na sto percen bude Palo, Palko , prinajlepsom Paulik.

luliu
16. jún 2023

Závisí na priezvisku, k slovenskému priezvisku sa hodit isto nebude. Paul Kováč alebo Paul Lakatoš je smiešne
A aj tak mu všetci v škôlke, škole budú hovoriť Palo, Paľko, nikto mu nebude hovoriť Paul

nelca84
16. jún 2023

Meno je ok, ale nie so slovenskym priezviskom 🙈

gejb
16. jún 2023

A ako sa bude citat? Lebo Paul je vacsinou vyslovovane ako "Pól" . Ak Paul tak mi to znie ako skomolenina španielskeho mena Paulo.

vkatush
16. jún 2023

@jj298 tiež sme boli názoru, že v žiadnom prípade zdrobneniny, snažili sme sa nájsť meno, kde na to nie je veľa možností a "buzerovala" som všetkých za to prvé týždne.
Potom prišlo ťažšie obdobie plaču, únavy, ťažkých dní a z môjho Matea zrazu moja láska, môj Matejko, neplač, dobre bude 😂 ale len túto jednu používam, keď vystrája alebo je nervózny (Matejko, nie Maťejko)

Sestra je Annamária a v škole ju jedna vychovávateľka volala Anička. Dostala takú hubovú polievku od mamky, že to nie je jej meno, že už nikdy viac sa nepovažila 😁

cookie29
16. jún 2023

Nie. Ale ked sa Tebe paci, preco sa pytas inych?
A suhlasim, ze Ty mozno nie si zastanca zdrobnenin, ale co napriklad babky dedkovia deti v skolke a podobne?

michellemary
16. jún 2023

Pavol Habera má syna Paula Henryho...

lilizzachy
16. jún 2023

Volá sa tak sestrin kocúr 🙂

autor
16. jún 2023

@gejb "Pól" tak sa to meno číta

laurita285
16. jún 2023

Ja by som to hneď prečítala P a u l ... a to nie som stará rároha 😀 na slovensku po slovensky 😀

sisaka
16. jún 2023

Poznám, žijem v zahraničí, je to “starodavne” meno, momentálne nefrčí, tak ak ti ide o to, aby sa neotočilo 10 ľudí, keď naňho zavolaš, tak dobrá voľba.
Mne osobne sa viac páči ako Pavol, problém na Slovensku bude výslovnosť, ľudia majú tendenciu čítať, to čo vidia, alebo písať, čo počujú

nique
16. jún 2023

Nemas celkom pravdu, v Nemecku ho citaju Paul. Takze zalezi od krajiny.

klarolinne
16. jún 2023

Aké máte priezvisko? Ak nejaké slovensko-madarské, prosím nerob to tomu dieťaťu.
Inak si zmierená že v škôlke bude Paľko, neskôr v škole Pali/Palo? A možno mu to bude samému vyhovovať?

domkakvet
16. jún 2023

Nepaci sa mi take meno a nepoznam nikoho s takym menom.

autor
16. jún 2023

@klarolinne Nemáme slovenské, maďarské a dokonca ani slovensko-maďarské priezvisko😅

svetlonos
16. jún 2023

Ahoj,
meno je fajn ale ako ti tu odznelo uz xy nazorov - na SK to bude vacsinou paľo a paľko 🫤 Takze Pól bude len doma a u zopar inych respektujucich ludi.
Ja mam prichistane tiez dve mena, z ktore mozu skratit prvevtri pismena z mena. No co uz, slak to traf. Ale nezijeme na SK ani priezvysko nie je slovenské.