Meno Zuzana

4. aug 2023

Ahojte, ako skratkou oslovujete Zuzany? Na ZŠ Zuzka, Zuzi ale na strednej alebo v dospelosti ako?
Aké skratky sa dajú použiť?

vanilkovazmrzka
4. aug 2023

Zuza, Zuzka

autor
4. aug 2023

@vanilkovazmrzka Zuza, strašné oslovenie, to hádam nie, nikdy by som tak nikoho neoslovila 😃

lindous
4. aug 2023

Zuzka, Zuzi aj v dospelosti 🙂

anna393
4. aug 2023

Moju kamosku oslovim aj Zuzanka alebo Žužu ako zo susedov 🤣

vanilkovazmrzka
4. aug 2023

@autorka ked oslovujem priamo zuzanu, tak ju oslovujem zuzka. Ked sa o nej s niekym bavim, vtedy pouzijem aj zuza. 😅

joannita
4. aug 2023

Jasne je ich oslovujem aj Zuza 😁 Niektore dokonca Zuza Bluza 🤷‍♀️

lalenka33
4. aug 2023

Oslovujú ma Zuzana, Zuzi, Zuzka, Zuza a kamoš Žužu. Nevadí mi ani jedno oslovenie.

lucy_ms
4. aug 2023

švagrinú a známe Zuzka, kamošku Zuzi a veľmi dobrú kamošku Zuziček, Zuzik alebo Žuža

lizatko1009
4. aug 2023

Mam kamaratku a je žužu

lintu
4. aug 2023

Záleží od vzťahu so Zuzanou. Nevidím problém použiť ani zdrobneninu v dospelosti.

zuzuliatko18
5. aug 2023

Hovoria mi Zuzka, Zuzička, Zuzik, na strednej ma volali Žužu, niekto to používa dodnes (neznášala som to, vtedy ficali horkyze slíže s týmto menom v pesničke).

petrofka
5. aug 2023

Poznám veľa Zuzán. Vždy som počula len Zuzka ;) ako oslovenie v dospelosti.

0silvia0
5. aug 2023

Ja len a zasadne Zuzana. Celkovo nemam rada zdrobneliny a ine tvary mien ako povodne meno.
Zuzana je pekne take ako je.

mamamasama
5. aug 2023

Zuzanka, Zuzka, Zuzi, Zuzička. Zuza nikdy. Prekvapivo každá Zuzka, ktorú poznám je super osoba. Zuza by mi nevošlo na jazyk.

natalka13
5. aug 2023

Zuzana

janetinka27
5. aug 2023

Kolegynu volame zuzka

thoughtfulweirdo
5. aug 2023

Zuzka, Zuzi

zuri5663
5. aug 2023

Ja som Zuzana a nesnášam, keď ma oslovujú Zuzka 😒 Mňa radšej osloviť Zuza, ako Zuzka. 🤣Ale inak ma bežne oslovujú Zuzana, Zuza, Žužu, Zuzulienka, Zuzik, Zuzinka, Zuzi, Zuzička, Zuziček

zuzulka558
5. aug 2023

Mňa Zuzi, Zuzka, Žužu a jediný kto mi povie je manžel ze Juda keď sa robím hluchá 😂😂😂 ale aj to je Zuzana som zistila v svakovi Raganovi 😂

simsalabim
5. aug 2023

Zuzana, Zuzka, Zuzi. Mam ich v okoli dost.

avanka
5. aug 2023

Som Zuzana, volajú ma Zuzka, Zuzi,Zuzu, manželovi rodičia len Zuzanka..

h2
5. aug 2023

Mám kamošku Zuzanu, volám ju Zuzi, Zuzka, alebo Zuzička (niekedy Jaj, Zuzka, Zuzička 😁). Zuza, ani Zuzana som jej nikdy nepovedala. Poznáme sa od 3. ročníka ZŠ. Možno, keby som ju spoznala, ako dospelú, bolo by to iné, ale takto som už za tie roky zvyknutá.

zuzana76
5. aug 2023

Mna volaju Zuzka, Zuzi, niektori aj Zuzinka, Zuzička, s ktorými mam blizší vztah a pozname sa dlho. Manzel Zuzu, Lulu, Lulinka, ale to je uz take pozmenene, Zuzana ma volaju naozaj len velmi oficialne a vynimocne.

mamatroch
5. aug 2023

Ja som Zuzana a najradsej mam, ked ma volaju... Zuzana 😉 ....znie to tak pekne zvonivo, milujem svoje meno 🥰 ....ale Zuzi mi pride v pohode aj v dospelosti. I ked ja celkovo nemam rada tie zdrobneniny nasilu vyrabat z kazdeho mena. Potom pocuvat tie skvosty na ihriskach, kde Ela je zrazu Eluska, Zoe je Zouinka a pod 🤷

summer23456
5. aug 2023

Ja som Zuzana, páči sa mi moje meno, je v podstate celosvetové. Páči sa ku,keď ma oslovujú aj Zuzana, potom väčšinou Zuzka, Zuzanka, Zuzi. Keď sa v živote pár krát stalo,že má niekto oslovil Zuza, hneď som mu povedala,že som Zuzana,nie Zuza. Takže nik ma tak nikdy nevolal a myslím,že aj keď o mne hovoria, povedia Zuzana, rodina určite a aj dvaja kolegovia majú sestry Zuzany a keď ich spomenú,tak povedia Zuzana. čiže podľa mňa pekne meno.

petronellla87
5. aug 2023

V robote mame dve jedna je nizsia druha vysoka a hovorime im Mala Zuza a Velka Zuza

mikadooo
5. aug 2023

Zuzka - deti aj dospelé Zuzky.

pragmaticka
5. aug 2023

Som Zuzana a mam rad a keď mi hovoria Zuzana. Žiadna Zuzka, zuzi a red azuza už vôbec nie... Tak mi teda nehovorí fajt nikto...

zuzulip
5. aug 2023

Ja som Zuzana, aj moja mama je a v rodine mi všetci hovoria Malá Zuzka a to mám 32 rokov😅 ale inak väčšinou Zuzka, Zuzi, alebo Džudži a moja babka mi hovorí Zuzenka😊

sandra811
5. aug 2023

Kolegyňu voláme Zuzi, Zuzanka. Mamine hovoria Zuzan, Zuzi, Sjúzn😀 manžel povie svokra Zuzu😀😊 a mali sme starku a tu volali tetka Zuzina