Meno pre štvrtého chlapca

19. sep 2024

Ahojte poraďte mi 🥹🤣
Doma máme damiana , Jakuba , Simona
Čakáme štvrtého chalana a najstarší syn si zvykol už na meno benjamina že sa bude volať tak bábätko , lenže manželovi sa nepáči a ten chce Samuela ☺️😊 a ja neviem ako bude syn reagovať keď dám také meno keď chce benjamina (4,5r ma takže si uvedomuje a vie ) ktoré meno je krajšie ? Ak sa rozhodnem pre Samuela čo poviem že prečo nie benjamin aké chcel?🥹

frflos_nespokojny
19. sep 2024

tak hadam ked cakate syna, tak meno si urcite sami. ci uz deti vo vasej domacnosti rozhoduju o vsetkom ?

barka1
19. sep 2024

Nenechala by som malé dieta rozhodovat o mene svojho dieťata. Veď to meno sa vybera na celý život!
A vysvetlila by som to jednoducho - nie vždy može byt tak, ako chceš ty.
O pol roka už chlapec nebude vediet, že nejake meno riesil...

biba_18
19. sep 2024

a čo je zlé na mene benjamín? ako ho chce volať?

jaass
19. sep 2024

@frflos_nespokojny podľa nicku človek vie aký si človek ani ťa nemusí osobne poznať 🤮 autorka a ak syn chce a paci sa mu meno, vám takisto, tak mu dajte meno Samuel benjamin 🙂

anketkarka
19. sep 2024

Pri druhom sme rozhodovali všetci, aj 5 ročne dieťa o svojom súrodencovi. Spoločne sme sa dohodli.

thirstymonk
19. sep 2024

Chlapec keď vyrastie a bude mať vlastne deti, može mať benjaminov do bludu. Tvoje dieťa, ty vyberaš. Prečo by si mala niečo synovi vysvetlovať? My sa s našimi o tom ani nebavime, dohadujeme sa so ženou na mene. A jak sa narodi, donesieme ho domov a povieme "Deti, toto je Elemir", alebo "Deti, toto je Hildegarda" :D A nebavime sa.

kvadrinkaaa
19. sep 2024

Keď máte už syna Simona, Samuel sa mi k tomu nehodí. Také podobné, Simon, Samo… ee

biba_18
19. sep 2024

takže máme víťaza - elemír 😂

frflos_nespokojny
19. sep 2024

@jaass moj nick je jasny a hlavne po slovensky a co tvoj?

autor
19. sep 2024

@frflos_nespokojny milujem tento komentár sú nechajte na doma ;) a prečo by nemohol vyjadriť názor aj 4,5 ročne dieťa ?
Len viem že bude smutný 🙂

kristina0909
19. sep 2024

Jednoducho poviete že Vám ,,bocian priniesol ,, Samuela .

autor
19. sep 2024

@thirstymonk smutne že to máte tak nastavené 🙂
Mne na názore mojich deti záleží 🙂

thirstymonk
19. sep 2024

@biba_18 Ešte aj čestmír je fajn meno :D Létající :D

autor
19. sep 2024

@frflos_nespokojny 🤦‍♀️

thirstymonk
19. sep 2024

Tak potom si sa ich zaiste aj pýtala na názor, či ti vôbec dovolia mať štvrté... 🙂

biba_18
19. sep 2024

mne sa benjamin páči takže ja ťa nebudem presviedčať aby si dala samuel (samuell, s dvoma el…)

maryetta
19. sep 2024

Uz len tym ze Simon/Samuel sim-sam je uz celkom podobne. A tiez aspon ja v okoli uz chlapcov s tymto menom poznam viac nez dost tak mne sa meno Benjamin paci 🙂
Ale zase by som v tomto pripadne nesla proti vyberu rodica. Okej mate dve mena a z toho sa rozhodni ty. Ak sa ti Benjamin paci viac alebo Samuel… aj tak jeden z nich bude smutny.

autor
19. sep 2024

@thirstymonk akože nemáte čo robiť ?

frflos_nespokojny
19. sep 2024

nechcel som sa ta dotknut. vyjadril som svoj nazor. ak si presvedcena ze tvoj syn ma tiez slovo vo vasej domacnosti, tak nie je co riesit! prajem pekny vecer

ninusa221
19. sep 2024

Veď keď prídeš z nemocnice a povieš mu že sa volá napr Adam tak to dieťa si na to hneď zvykne nerob z toho tragédiu…

slavkadi
19. sep 2024

Pre bábätko kúpte plyšového medvedíka s menom Benjamin 😃, a bábätku dajte meno aké sa vám páči resp aké sa hodí aj k priezvisku. A budete mať aj aj 😉

autor
19. sep 2024

@frflos_nespokojny a čím si sa mal dotknúť ? To že mi záleží na názore a pocitoch deti , neznamená že rozhodujú o chode domácnosti 🤦‍♀️” to zas topiaci sa slamky chytá “ úplne od veci bol váš komentár.

autor
19. sep 2024

@ninusa221 vôbec nerobím ;)

frflos_nespokojny
19. sep 2024

nerozumiem tomu. zalezi ti na nazore tvojich deti a zalozis tu debatu. tak urob ako chce syn a je vymalovane 🙂

katica06
19. sep 2024

@biba_18 kamoška má tiež štvrtého (najmladšieho) syna Benjamina,

januska12323
19. sep 2024

Mne sa viac páči Benjamín. Každý brat má vlastné iniciály, prečo by mali mať len dvaja také isté?

anjelicek26
19. sep 2024

My mame Benjamina doma, je to krasne meno... ked vas nenapadne nic krajsieho, tak mate aspon toto v rezerve... Nas najmladsi ma svoje "zalohove" meno, prezyvku z bruska, o deviatej vecer davali vyvolavacku, ten den by mal meniny, bolo to este mesiac pred terminom... vravim ked to stihnes, je to tvoje... potvora podvadzal, nudzovy cisarsky 50 minut po vyvolavacke...

Ale k teme k tym menam sa hodi hocico... my mame Bruna (Bruno Gabriel), ale mali sme na zozname este Raffael, Phillip, Florian, Elias a Gregor...

A ako bude syn reagovat, keby vyberiete ine meno? Nuz babatko povedalo, ze sa vola takto, vybavene... ale nakoniec je to len meno...

oli18
19. sep 2024

Benjamin je pekne meno, kym ho deti nezjednodusia na Bendži.

anjelicek26
19. sep 2024

@oli18 ale to tak mas s kazdym menom... Samuel - krasne, Samko - no ja ti neviem... Jakub - krasne - Kubko, Kubi - no to uz moc nie... nastastie v dospelosti vacsina tym detskym tutu mutu prezyvkam da pokoj... mojmu Benjaminovi hovoria na treningu "Beno", ma to aj na drese a je mu to totalne jedno...

svetlonos
19. sep 2024

@barka1
no ny si si sa divila! Tie štvorročné deti nie si také zabudlive ako dospelaci 😂 Môj ma tiež 4 a dokáže vytiahnuť aj veci z ored roka. Nestačím sa diviť kolkokrat!