Meno Félix - Felix

soleil_
19. feb 2021

Páči sa vám meno Félix? Mne sa páči veľmi, aj jeho význam ale máme klasické slovenské priezvisko tak neviem či to nebude ako päsť na oko...

simsalabim
19. feb 2021

@soleil_ asi zalezi od konkretneho priezviska. Napr taky Felix Brezovsky je podla mna uplne v pohode. A meno sa mi paci.

cookie29
19. feb 2021

No keď môže byt Félix Slováček 😉
Za mna topka. Ale ja nie som objektívna

cookie29
19. feb 2021

Ale uznavam že Félix Čuraj alebo Félix Papuča 👎

anega79
19. feb 2021

Jasne ze ano, chcela som ho dat synovi, ale muzovi sa to nepacilo. Tak nakoniec sme sa dohodli na inom

asia83
19. feb 2021

@cookie29 Úžasný príklad. 🙄🤦‍♀️

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asia83
19. feb 2021

@soleil_ Nie. Ako pre kocúra.

soleil_
autor
19. feb 2021

Ešte ďalšia vec, nemôžem si pomôcť ale rada dávam ľuďom pekné prezývky, hlavne deťom ale ťažko sa mi hľadajú zdrobneniny pre Félixa. Napáda mi jedine Felinko.

hanka1674
19. feb 2021

Mne sa to meno páči 🙂 Výber mena je na rodičoch a musí sa páčiť hlavne vám

katarina1810
19. feb 2021

@soleil_ ahoj, my máme Felixa s krátkym e, je to krásne meno a úplne mu pasuje,
Som za slovenské mena no trochu neobvyklé.
Keď potom v škole vyvolajú Peťka Samka, Emu, Ninu, sofiu otočí sa 15 deti,
Ale každý ako sa mu pači😉

ivangeline
19. feb 2021

Ak budeme mat syna..tak bude najskor Felix...kedzw ma vybrat manzel ale mne sa to meno nepaci. :(

cookie29
19. feb 2021

@soleil_ no vidis, ja som ho vyberala prave preto, ze sa nedaju robit zdrobneliny
@asia83 co sa Ti nepaci na mojich prikladoch 😂, to su konkretne bezne mena z mojej oblasti... a este by som par prikladov nasla, takze zalezi od toho ako rydzo slovenske je priezvisko

deti95060810
19. feb 2021

v pohode...môže byť...

vroni
19. feb 2021

@cookie29, spôsobila si mi hlavybolenie. Teraz neviem dostať z hlavy, aké krstné meno by sa hodilo k priezvisku Papuca. Tuším jedine Bonifác. 🤣🤣🤣
Inak sa mi meno Felix paci. Bez dlzna.

oliviakatka
19. feb 2021

Už mám doma Olivera, druhý bude Félix (alebo Denis) ❤

cookie29
19. feb 2021

@vroni nuž neviem ja ich poznám veľa. Ale akože u nás sú priezviska typu Čuraj/Čurák Papuča/Paprča alebo Čučo bežne.
Ja mám s dlznom. Pretože žijem v zahraničí a bez dlžna by sa čítalo Flix...

vroni
19. feb 2021

@cookie29, 🤣🤣🤣 Idem sa ospravedlniť mužovi, že som nebola ochotná vziať si jeho priezvisko. Oproti pánovi Curakovi ci Papucovi sa vola úplne super 🤣🤣🤣 Tu je Felixov ako maku, myslím, že je to jedno z najpoužívanejších krstných mien...

cookie29
19. feb 2021

@vroni no ja žiadneho nepoznám. Je jediný. A to som sa deti nestretávame dosť. Táto sú v triede dvaja Hugovia a traja Gabrielovia a jeden ma ešte prísť. Iný kraj iný mrav.

vroni
19. feb 2021

@cookie29, veru, práve uvažujem, že moje deti nemajú v triedach nejaké opakujúce sa mena, ani ich a ani spolužiaci....Aj keď po Felixovi majú v triede obaja. Hugo je u miestneho kmeňa miešaný napoj a nie meno 🤷‍♀️

cookie29
19. feb 2021

@vroni Hugo... to som tuším pil v Taliansku. Tam ide niečo bazoveho ak si pamätám. No tu by to neprešlo by sa pol republiky vzbúrilo keby sa víno/sampus s niečim miešali 😂
Teraz si mi narobila chúťky. Hm hneď by som si dala nejakú virgin verziu a šla vymýšľať meno pre bábätko 🥂

vroni
19. feb 2021

@cookie29, Hugo sa robí z prosecca. A kir royal robia aj Francúzi, tak nech teraz nestruhajú formu 🤣 Pošlem ti za fľašu Huga bez alkoholu?

andreatytler
20. feb 2021

@soleil_ Nie. Podla mna to vobec nebude past na oko len preto ze mate slovenske priezvisko. Ved Felix nie je az tak cudzokrajne.
Pre mna je najma dolezite aby sa foneticky hodilo k priezvisku... aby sa to dobre vyslovovalo alebo pisalo. Napriklad taky Felix Fiala by sa mi nepacil.

ewka9
20. feb 2021

Pekné meno s pekným významom 😉

diana999
20. feb 2021

Nie

elementissa
20. feb 2021

Nebude to vadit. Cez moje oci preslo mnoho priezvisk veruze a jedine, co mi kedy prislo fakt ze off bolo Armand Medveď. Inak som uz videla vsetko a veru ludia maju vselijake priezviska... Ako Stodola, Cimra, Palenik, Mäsiar, Potok a podobne...ako vravim, vselico som uz videla. A okrem toho Medveda bolo vsetko uplne v poriadku. Ja neviem, aj Felix Krumplicka alebo Felix Zajacik, Felix Mráčik, je v konecnom dosledku v pohode... Kym sa to vyrazne foneticky nebije s priezviskom (nie vyznamovo, len cisto na pocutie, ze je to krkolomne alebo daco..tak je to pohoda)

jaga18
21. feb 2021

Poznáme Felixa, zdrobnene ho volajú Fedko

luculaaa
23. feb 2021

@soleil_ my máme doma Félixa, najčastejšie ho voláme práve Félix, ale aj Félixko, Félixik, Félixo, bol už aj Felo, Feličita 🙃

lylyjana
23. feb 2021

@soleil_ mne sa to meno paci, aj sme ho chceli dat, no rozhodli sme sa pre ine. Ale ja by som ho volala normalne Felix, ale kebyze chces skratku tak mozno Fili ? ;)

sandrika1986
23. feb 2021

nie, nepaci...

drimonna
1. okt 2021

@soleil_ Áno 💕 Veľmi 😃 Hlavne prezývka Felo🖤