Meno Eliška

diskuterka22
1. jún 2024

Ahojte, vybrali sme pre babatko meno Eliška. Nasledne sme sa docitali, ze je dnes velmi frekventovane, co nas nemilo prekvapilo.
Je vas tu vela mamiciek - chcela by som sa vas spytat, pre predstavu, kolko takych mensich deti Elisiek poznate - mozno v skolke alebo na zš v ramci jednej triedy.
Mozno to meno potom prehodnotime...
Dakujem

maryetta
1. jún 2024

@diskuterka22 my máme čoskoro 7-ročnu Elišku. Jednu ma kamarátka. A jedno dievčafko sme raz stretli na dovolenke. Inač nepozname.
Zato napr má dcerka Emky a teraz 3viktorie.

syslik81
1. jún 2024

davas meno podla seba ci druhych? aj ja som chcela elisku -nastastie som to na poslednu chvilu zmenila a kiaru ..jednak sa to nehodilo k priezvisku v zahranici by bola eliss co neznasam a ano je ich neskutocne vela a vsade rovnako ako im podobne emma a podobne

katica06
1. jún 2024

@diskuterka22 v dcerkynej triede v mš bola jedna,ale zároveň mali v triede aj Elizabeth, Elzu aj Elizu.

erikab82
1. jún 2024

Môj syn má triede 3 Elišky (školkar), sesternica má Elišku a susedia tiež majú Elišku. Minulý rok bolo meno Eliška na druhom mieste.

really8
1. jún 2024

@diskuterka22 poznam dve. Jedna ma 12, druha 35. Ale keby take meno chcem dat bolo by mi srdecne ukradnute kolko ich. V zivote stretne milion ludi a vystrieda tisic kolektivov. V cz je naj meno vojtech. Nepoznam ani jedneho. Fakt nerozumiem tomu byt za kazdu cenu ina.

lulinqa
1. jún 2024

1 má syn v triede, ale ozaj často počuť to meno aj na ihriskách napr

hederamonstera
1. jún 2024

Elisku som chcela od kedy som ja bola mala a teda je mi jedno, ze je to frekventovane. Co je na tom?

rivini
1. jún 2024

@diskuterka22 poznam tri.

zuzkacik4
1. jún 2024

Ved dajte ake sa vam paci..niekto ti napise, ze pozna 4 Elisky, niekto, ze ziadnu... u nas v rodine je 1 Eliska, inak nepoznam ziadnu, a to mam syna v skolke a dceru v skole a nemaju ziadnu spoluziacku s takym menom ... ja mam napr. syna Mateja, tiez velmi popularne meno za posledne roky a tiez ani jedno z deti nema v skolke, skole spoluziaka s takym menom...je to o nahode..

diskuterka22
autor
1. jún 2024

@zuzkacik4 asi mate pravdu. Niekde bude 5, niekde bude 1 alebo mozno aj ziadna.
Dakujem vsetkym

h2
1. jún 2024

@diskuterka22 Tiež už roky počúvam, aké je časté, frekventované, populárne, ako je každá druhá Eliška... reálne nepoznám ani jednu. Je to krásne meno, ak sa ti páči, určite ho daj. ❤️

pribinak
1. jún 2024

V širšej rodine mame 3. V triede má syn tiež spolužiačku Elizu.
Je to rekventovane meno ale keď sa Vám páči tak ho dcére dajte

ivka225
1. jún 2024

V rodine jedna, v dcérinej triede tiež jedna, aj známych pes je tiež Eliška.

colsami
1. jún 2024

Ano, meno je aktualne velmi frekventovane a oblubene, a poznam niekolko Elisiek od blizkej rodiny a kamaratov.
Ved je aj v rebrickoch najcastejsich mien, takze to je taky najobjektivnejsi ukazovatel, pomimo toho ze ci niekto take zrovna v okoli ma ci nema 🙂

cimage
1. jún 2024

My mame 5r Elisku a za cely moj zivot som stretla 2. Moja suseda stale obdivuje to meno, ze to nikdy nepocula 🤷🏻‍♀️. Asi zalezi aj od regionu. Stale citam, ze je to velmi frekventovane meno, ale nasa je asi siroko daleko jedina.

babababka
1. jún 2024

Ja mám 10 r.vnučku.V jej veku nepoznám žiadnu Elišku a ešte viem o 2,ktoré majú 5-6 rokov.Je to krásne meno,dokonale vystihuje moju vnučku.

heln
1. jún 2024

@diskuterka22 vo svojom okoli viem o jednej, tiez sme zvazovali, ale susedia tak volali psa.

snazilka_bio_mamka
1. jún 2024

ano je to tak, meno je to krásne fakt, aj mne sa velmi paci ale v okolí mam 6 Elišiek už..

babulkomale
1. jún 2024

@diskuterka22 kamoska chcela odmalicka syna Jakubka, podaril sa vtedy ked to meno bolo najpouzivanejsie a dala ho. Kazdeho vec podla mna.

zuzana9393
1. jún 2024

Presne aj my o Tom rozmýšľame 😁 ja veľmi chcem Elišku, ale posledné roky je na prvých miestach v rebríčku používaných mien

betulinka1
1. jún 2024

@diskuterka22 my mame tiez jednu v rodine. Ale inak nepoznam ziadnu inu Elisku z okolia.

rybkoava
1. jún 2024

Tiež budeme mať Elišku, u nás v rodine nemáme žiadnu. Nám sa strašne páči od začiatku, ale mali sme na zozname viac mien. Neriešili sme či sa teraz často používa. Poznáme jednu 10 ročnú. Dlho sme vyberali meno. O chvíľu sa narodí a teda, keď sme v rodine konečne povedali, že ako sa bude volať. Všetkým sa páči.

vanilkovazmrzka
1. jún 2024

Ved daj Ešly to je podobne ;)

alison11
1. jún 2024

@diskuterka22 Ja poznám len jednu a mne sa veľmi páči.Mne na pôrodnej sále gyn. povedal,že či som si istá samuelom,lebo že ich majú denne viac krát nedala som sa odradiť povedala som mu u nás nie je v rodine ani jeden ba ani v dedine kde sme takmer 3000 obyvateľov.
Tým chcem povedať nenechaj sa odradiť ak sa tebe a manželovi páči bude len vaša Eliška 🙂

mirkabed
1. jún 2024

Dcera ma 5 rokov a v skolke v rocniku/v triedach s detmi s ktorymi sa stretava ma 4 elisky. V rodine mame jednu dvojrocnu a este aj zije v CR takze viac frekventovane.

zuzulka558
1. jún 2024

Ja mam doma Elišku 11 ročnú vtedy nebolo skoro nikde Elišky 🙂 menšia ma v skolke spolužiačku Elišku,, kamarátka ma Elišku 3 roky má

ivangeline
1. jún 2024

2. Poznám omnoho viac Emmiek.

11bodka11
1. jún 2024

Vela poznam. V skolke su, aj suseda ma Elisku. Mne sa to nepaci ako meno pre dospelu zenu.

domkakvet
1. jún 2024

@diskuterka22 ked sa ti paci, tak daj, ja poznam jednu.

zuzanka.zuzu
1. jún 2024

3ročný syn má v triede v škôlke 3 Elišky 😁