Meno Alex

13. dec 2023

Prosím najmä tie žienky, ktoré majú v okolí chlapčeka s týmto menom, najlepšie aj doma, ale kľudne aj v blízkom okolí.. Blbé komentáre typu, že sa vám meno nepáči poprosím nepísať, na to sa nepýtam 🙂
Mám 2 otázky:
1. Ako ich voláte vy a okolie? Alex, Alexko?
2. Aký sú nositelia tohto mena?🙂

Ďakujem.

januska12323
13. dec 2023

1. Alex
2. Ako každé iné deti, aj dobré aj zlé.

lenka.25
13. dec 2023

1. Alex, Alexko a Alexík
2. Poznám 3 a všetci traja sú ako neriadená strela , ale ja neverím takým veciam, že to je menom a že sa narodil za splnu mesiace atď ...

janickacrazy
13. dec 2023

1. Alex, Alexík, Alexko, Alíček
2. Náš je milé, tiché, empatické, citlivé dieťa.

autor
13. dec 2023

Ďakujem veľmi pekne žienky🥰

anjelicek26
13. dec 2023

V okoli je Alexov vela, my mame len Alexandru...kazdopadne hovoria im Alex, nijako inak, je to pekne, jednoduche, silne meno...a typovo su kazdy iny, ziadne, ze "meno = charakter" tu neplati...

autor
13. dec 2023

@anjelicek26 ďakujeem 🙂 milujem tie mená, aj Alex, Alexandra, Alexander🙂

maryetta
13. dec 2023

Osobne viac sa mi paci Alexander.
Ale Alex je fajn. Kamoska ma chlapca Alexej.
Mne sa celkovo pači ked sa dieta resp ho oslovuju menom ako má byť. I keď jasne. Ak aj doma potom v školke/škole volaju všelijako.

autor
13. dec 2023

@maryetta mne sa tiež najviac páčia v základných tvaroch a zasa pri Alexandrovi nemám rada, keď mu hovoria Šani🙈 to ma odrádza, preto hľadáme meno, ktoré sa nedá veľmi tvarovať (preto sa pýtam na prípadne iné tvary, nech sa viem pripraviť) i keď je mi jasné, že dnešné deti si vymyslia rôzne prezývky podľa hocičoho🙈

maryetta
13. dec 2023

Veď to. Dnes už vymyslia aj take čo s menom nema nič spoločne.

h2
13. dec 2023

Máme ich v okolo celkom dosť, nikdy som nepočula, že by niekoho z nich volali ináč, ako Alex. Je to veľmi pekné meno. A akí sú? No, syn má v triede dvoch spolužiakov s týmto menom a sú úplne, ale úplne rozdielni.

gabikaa96
13. dec 2023

Ja mám tiež Alexa,o týždeň bude mať 2roky. Normálne ho voláme Alex, keď mu niekto povie Alexko až ma striasa.

diaszoky
13. dec 2023

Nositelia mena rozny no nasho alexa volaju sašo a sani a to je otrasne

gabikaa96
13. dec 2023

Ja som stretla známu po rokoch, rozprávali sme sa a pýtala sa koľko deti mám a ako sa volajú, keď som jej povedala že Alex hneď že jej Sani? Hovorím nie len Alex, staršia generácia si to ešte pletie aspoň v mojom okolí.

autor
13. dec 2023

@diaszoky Fakt? a nepovedali ste nikomu, nech ho tak nevolajú? Podľa mňa tak, ako ho volajú doma a ako sa dieťa potom v školke / škole predstavi, tak si zvyknú a budú ho volať aj iný...teda aspoň si to takto predstavujem, aj keď hovorím, deti sú fakt rôzne a vymýšľajú hlúposti...

mladena
13. dec 2023

chodila som s chalanom (dospelým pravdaže 😀) a volali ho Alino... Mne sa to veľmi páčilo. A aký sú? O 3 mesiace mal inú 😀 Je to absurdné hádať aký bude 🙂

beata_k
13. dec 2023

Volam ho Alex. Ma rad sport a rad kresli. Extrovert.

anabel2341
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anabel2341
13. dec 2023

Alex Alexko rozhodne nie Šani pretože to je Alexander :D a je to krásne meno a raz keď budem mať syna bude sa tak volať
V mojom okolí poznám dvoch Alexov jeden je múdry šikovny a slušny človek miluje hudbu a tanec, druhy je tichý a introvert :D

tanyag
13. dec 2023

Poznám dosť v okolí, väčšinou ich volajú Alex, Alexík ale jedna mamička z ihriska svojho syna volá Šani 😳 alebo Axo..

janickacrazy
13. dec 2023

Nášho volajú všetci Alex alebo Alexko, Šano je škaredé, to by som nezniesla.

laurika173
13. dec 2023

Ja mam Alexa ♥️
1. Volame ho najviac klasicky Alex. Potom Alexko, Alexik, Ali, Aliko a najcastejsie cert 🤪
2. Neviem ci je to menom, ale oproti prvemu synovi je to hrozne energicke, zive, sebavedome dieta co si vydupe vsetko 🤦‍♀️

siminaalexik
13. dec 2023

Ja mam doma 14 rocneho syna Alexa. Ked bol maly volali sme ho Alexik. Teraz vacsinou Alex, spoluziaci ho volaju Ali.
Musim povedat, ze je to uplne kludne dieta, slusny,nekonfliktny, ale niekedy az dost tichy, hanblivy 😊v skole sikovny. Takze za mna meno ALEX urcite 😉

autor
13. dec 2023

Ďakujem veeeľmi pekne všetkym 🙂

abbey1
13. dec 2023

Mám 2 študentov Alexov. Veru, veselo je s nimi. Voláme ich len Alex.
Plus máme psa Alexa, toho voláme i Lexo. ;) Ten je prípad sám o sebe.

egonsk
13. dec 2023

Niektori starsi cloveku s takym menom poviedia Saša 🙂

4stanka4
13. dec 2023

Moja dcérka má v škôlke Alexa a volá ho Alex (jedna sa o 3 rocne deti) a majú tam aj Alexandru ale tu volajú Saška. Ono je to o tom ako si ich naučíte. Kedysi sme sa s manželom bavili ze známy majú Alexandru a nikto jej tak nepovie len Saša/Saška a môj muž ze prečo by ju mali volať Alexandra keď je Saša 😀 Jemu vôbec nedošlo ze sa vola Alexandra 😀

autor
13. dec 2023

@egonsk od starších mi to nevadí, to chápem🙏😅 Saša je fajn, lepšie ako Šani🙈🤣

diaszoky
13. dec 2023

Hlupych ludi nenaucis.. Ja mam dcerku vola sa Barbara a uz ju volaju ze Baša, a ja im nato ze take meno sme jej nedali. Tak uvidime ako to pojde kedze je este len babo

kristiii
13. dec 2023

Všetkých Alexov čo poznám volajú normálne Alex. Ja by som ho volala maximálne Ali, určite nie Alexko.

eternity24
13. dec 2023

Dcérka ma v škôlke Alexa, aj ona, aj teda ja ho oslovujeme Alex. Rodičia keď ho prezliekajú v šatni, počujem ich ho osloviť aj Alexko. Teda konkretne tento je chlapček menšieho vzrastu s peknými očkami a je to beťar. Ale taký normálny ako živé dieta, nič extrémne.