Mená Barnabáš a Bernadeta

25. júl 2022

Ešte zatiaľ nevieme, že či to budem chlapček, alebo dievčatko, ale rozmýšľame nad týmito dvomi menami.
Aký máte na tieto mená názor? Poznáte niekoho takého, kto má jedno z týchto mien? 🧡 Páčia sa nám aj mená Bernard, Bronislav a Bohdan.

medina20
25. júl 2022

Nepoznam nikoho ,nikdy som tie mena nepocula a nepacia sa mi🤯to je moj nazor

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emm_i
25. júl 2022

Barny a Berny. Už k tomu chýba len Bobek.

spadnutaslivka
25. júl 2022

Bernadetu by som chcela. Chlapec možno Branislav (Bronislav nie), alebo Boris.

haley7897
25. júl 2022

Poznám Bernarda - v škole ho za meno sikanovali a Bohdana - vždy sa za meno hanbil a predstavoval sa ako Dano. Bernadeta bude s najväčšou pravdepodobnosťou Berta. Vieš, ja som za netypické mená, problém je, že asi treba zvažovať s ohľadom na "kultúru" v ktorej žijete, ak na Slovensku, tak nositeľovi takéhoto mena dospievanie asi veľmi neulahcia. V zahraničí by nikto za meno nesudil, môžeš nazvať dieťa aj Pučumanga a nikto ani obočie nezdvihne, na Slovensku je ale realita často iná

dzulli1980
25. júl 2022

Ja si neviem predstaviť dievčatko/chlapčeka s takýmto menom ... pri tých menách sa mi skôr vynorí babka/dedko, takí, akých sme poznali ako deti ... babka s nazberkanou suknicou a šatkou na hlave, dedko s baranicou a fajkou ...

merlinja
25. júl 2022

@haley7897 tá Pučumanga je super :o))))))))))))))))))))))))))))))))

brrrrrciatko
25. júl 2022

Podla mna je meno Bernadeta nadherne. A nemusia ju oslovobat hned berna. Ja poznam jednu a inak ako Beruška, Bernadeta a Bernadetka jej nikto nepovedal. Da sa este povedat aj Bery a to mne sa najviac paci.
Na kazde meno sa vie povedat skaredo..
A Barnabas sa mne osobne nepaci.. Ale napr Benjamin je krasne.. Alebo Bartolomej..

mimi3008
25. júl 2022

Bernadeta bola moja ucitelka biologie na gympli, uz v dochodcovskom veku...bola riadne strelena. Napr. pocas hodiny biologie nas posielala stale dakoho na chodbu poliat kvety, s tym,ze sme sa s nimi museli aj rozpravat🤣

janickacrazy
25. júl 2022

Barnabas je strašné podľa mňa, Bernadeta ešte dajme tomu, ale ak ju budú volať Berta, tak to tiež nič moc. Je veľa iných pekných mien. Keď chcete na b, tak Barborka alebo Branislav.

godyna
25. júl 2022

Nenechaj sa znechutiť. 👍poznám aj Bernadetu aj Barnabaša. Fajn ľudia a nikto ich nešikanoval za ich mená.

kacusik69
25. júl 2022

Barnabasa mame kolegu, buduci nadejny herec, volame ho Barny… je teda zrejme rozsirene skor v Madarsku a madarsky hovoriacich lokalitach u nas… meno si dajte v prvom rade take ake sa vam paci a ake sa vam hodi… bude to vase dieta 😉

zuzubb007
25. júl 2022

Za mna obe mena strasne, tak by som sa volat nechcela teda

nikayla
25. júl 2022

Barnabas by som nedávala. Bernadeta je staré meno, ale nepáči sa mi. Pracovala som na jednom úrade a mali sme pani Bernadetu klientku, pani po 50-ke a celý život jej nestačil na to, aby sa s tým menom stotožnila.

aurorastone
25. júl 2022

Chlapčenské sa mi nepáči ale bernadeta sa mi páči a hlavne sa mi spája s tbbt preto mam rada to meno 😁... Ja si celkovo spájam mena s ľuďmi ktorých poznám 😁

aeruginosa
25. júl 2022

Mne sa paci z tychto jedine Bronislav (aj ked verzia Branislav mi pride lepsia).

petronellla87
25. júl 2022

Poznam Bernardetu, volaju ju Benka, mne sa to celkom paci ak nemate dlhe priezvisko

lalenka33
25. júl 2022

Ja neverím, že tieto diskusie s menami nezakladá každý deň ten istý anonym. Čo deň, to iné mená a čím ďalek tým väčšia katastrofa.

svetlonos
25. júl 2022

Ahoj, ja poznam jednu Bernadetu. Je to jedna uzasna, silna, huzevnata zena ktoru len tak nieco nepolozi. Nikdy sa jej za meno nevysmievali. Volaju ju Bea, Beata a ti, ktori maju orirodzeny respekt alebo ju maju radi ju volaju Bernateta, obcas Bernadetka. A pokojne daj, ci chlapcovi ci dievcatku aj dve mena, bude si mat z coho vybrat keby nahodou 🙂

kormino
25. júl 2022

Na južnom Slovensku je Bernadeta dosť rozšírené meno.Poznam ich pár,jednu volajú Detti.Mne osobne sa nepáči.Barnabas ,Bartolomej atď mne sa nepáčia .

scacchi
25. júl 2022

Krasne mena, konecne nieco ine ako adam,filip, ema atd ...... a tiez aj poznam ludi s takym menom 🙂

luccija
25. júl 2022

Poznam Bernadetu blizi sa k 80 tke.Uzasna zena, ale svojim detom by som take mena nedala
Este tak Branislav, Bruno, Bohdan je velmi tvrde meno ako mu povies milsie?Polovicu mien by mali uz z kalendar vylucit

prasiatko30
25. júl 2022

Bernadette rostenkowski - myslim si ze teraz je to dost zname a fresh meno pre tych co sleduju the big bang theory 🤓

maribell
25. júl 2022

Pri týchto témach si vždy kladiem otázku, či by sa tak chceli volať aj rodičia 🤨...
Ja by som sa teda nechcela volať Bernadeta a myslím, že sa ani nemusím pýtať muža, či by sa chcel volať Barnabáš 🙈

autor
25. júl 2022

@brrrrrciatko Tiež som jednu na základnej poznala a práve preto sa mi to meno tak veľmi páči 🥰 Volali by sme ju Berni, Bery, Beruška, Bernadetka.

loliki
25. júl 2022

Bernadeta je pekné meno, aj poznám. Barnabáša nepoznám.

autor
25. júl 2022

@kacusik69 Áno, v Maďarsku je to časté meno. Sme z polovice Maďari.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. júl 2022

@petronellla87
To je pekná prezývka. Určite ju potom využijeme.☺️

zuzinka888
25. júl 2022

Daj meno ake chces. Ake sati paci. Ak je moc netradicne taj ho poisti druhym menom.Vzdy sa najde niekto kto ti ho pochvali a niekto kti ti ho .....🙊. My sme dali meno talianskeho povodu- koli jeho vyznamu a tomu, co pre nas znamena. A potom slovenske. A je mi uplne jedno komu sa paci a komu nie. Snad sa on aspon s jednym stotozni🤗