Dali by ste synovi meno Július?

8. jan 2024

Dali by ste synovi meno Július, keď je aj jeho otec a ten si to želá?

mullerova46
8. jan 2024

Ja som chcela dať po svojom otcovi ale manžel už vybral iné meno 🙂

danieladugard
8. jan 2024

Nie

mirko84
8. jan 2024

My sme chceli pre deti ine mena ako su nase, proti Juliusovi ako takemu nic nemam

sissy27
8. jan 2024

Nedala by som meno, s ktorym sama nie som stotoznena.

thereisabear
8. jan 2024

Nie

jana_eyre_2
8. jan 2024

Nie, ale meno Julko mi príde veľmi zlaté..

kluska
8. jan 2024

Nie

huxy
8. jan 2024

Nie. Ex muž bol Július, jeho otec... A ani vtedy som s tým nesúhlasila. Mne sa toto meno vôbec nepáči.

lindous
8. jan 2024

Proti menu nič, ale mená po rodičoch sa mne osobne nepáčia a aj keď má môj partner moje obľúbené meno, tak ho dieťaťu nedám… a nie to ešte také, ktoré sa mi vlastne až tak nepáči a mala by som ho dať len preto 😅

kiwi3
8. jan 2024

dala by som meno julius, keby to nebol jeho otec (tomuto zelaniu proste nejak nerozumiem), jedine, ze to je uz xy-ta generacia, teda tradicia v rodine.

bolarazjedna
8. jan 2024

Môj manžel je síce Jozef, ale mali sme podobnú dilemu.... Mne sa Jozef nepáči, on si veľmi želal, aby syn mal meno po ňom (bol by už 4.Jozef v pokolení). Ja som si na to nevedela zvyknúť celých 9 mesiacov. Nakoniec sme mu dali meno Matúš, ktorý sa páčil mne a manžel si zvykol na to meno tiež ešte počas tehu.
Teraz čakáme druhé dieťa, a pohlavie bude prekvapko, ale ešte pred tehotenstvom som povedala, že druhému bábätku bude vyberať meno manžel, či bude dievča ci chlapec (máme veľmi odlisny vkus, čo sa týka mien). Príde mi to takto fér. Takže ak bude opäť chlapec, a bude chcieť, aby sa volal Jozef, tak sa tak bude volať.

ivangeline
8. jan 2024

Nie.

muchacici
8. jan 2024

Nie. Najmä pokiaľ necítim, že sa mi meno páči. Môj manžel má pekné meno, aj tak sme chceli, aby mal syn svoje vlastné, ani po otcovi, ani po dedovi, ujkovi, po nikom 🙂

es2021
8. jan 2024

Anoo.. mne sa osobne velmi paci ale ide o to ci sa vam obom paci.. keby mal muz meno ktore sa mi paci tak kludne dam

jj298
8. jan 2024

Nedala by som meno po muzovi bez ohladu na to ake to meno je.

domka222
8. jan 2024

Ja osobne som nechcela,aby sa deti volali po nás. A čo sa týka mena Július. Poznám jedného a všetci ho volajú Julo. Ide o to,či si ty vieš predstaviť, že sa tak bude volať syn

cookie29
8. jan 2024

Nie, pridavam sa k vacsine, dat meno po niekom blizkom je na dieta velka zataz podla mna. Ja by som urcite nedala. Ak tak, dohodnut sa, ze to bude mat ako druhe meno, ale urcite nie normalne

vulka
8. jan 2024

Kamarátka dala. Volajú ho Julko, Juli.

neferneferuaton
8. jan 2024

Toto rozhodnutie je len na tebe a manzelovi ,na vasom spolocnom rozhodnuti. Nie na rozhodnuti mamiciek z modreho kona

euka210
8. jan 2024

Nie, lebo u nas to je Ďula a mne sa nepaci ako sa mi nepaci x mien. Je to vec dohody manzelov a nie zien na Mk. Ked sa nam raz meno paci, tak mozu zeny pisat, ze sa im hoc aj nase Emanuel nepaci...ja som ta, co otazkam tohto typu ohladom mena fakt dlhodobo nechapem...

hederamonstera
8. jan 2024

My sme to mali rovnako ako @bolarazjedna ale s menom Anton, strasne sa mi nepacilo to meno ale moj manzel o tom basnil uz ako sme spolu chodili, ze si zela aby prvy syn sa volal po nom (a dedkovi, pradedkovi, prapra…)Dlho som to spracovavala ale ked som videla, ze je to pre neho dolezite, tak som pritakala (na revanz som ja nesuhlasila s krstom). Teraz si neviem predstavit, ze by sa nas maly volal inak, uz som si zvykla a jeho meno sa mu hodi. 😊
Julius je podla mna pekne meno.

alickapusinka
8. jan 2024

Chlapov s takým menom nie je veľa nie je to až také otrepane.

maminkadeticiek
8. jan 2024

Maly Ďuďo 🤣 smejem sa,ale moj muz mat chvilu takyto skvostny napad.Asi tusis,ako to nakoniec dopadlo 😁

lavender94
8. jan 2024

Meno je to pekne, keby ho nemám asociované so samými debilmi aj by som nad ním premýšľala

lily09
8. jan 2024

Ano, a preco nie. Ak sa hodi ako tak k priezvisku tak kludne

alexandraas
8. jan 2024

Nie

janinah
8. jan 2024

Áno.aj syn sa volá po otcovi a chcela som to ja.manzel chcel iné meno pre syna.

rorino
8. jan 2024

@bolarazjedna daj nám potom vedieť,aké meno vyhralo😉

ivana11155
8. jan 2024

Ja nie a čítam že po otcovi - to už vôbec nie. Dievčenské Júlia áno

dharmasanata
8. jan 2024

Mali sme v rodine, po maďarsky domácky mu vraveli Ďusi. Meno nieje také časté a otrepané.