Čo poviete na náš užší výber mien?

laral18
11. aug 2023

Pre dievčatko:
1. Liara
2. Timea
3. Aria

Pre chlapčeka:
1. Teodor
2. Aaron
3. Tobias

liz_lemon
11. aug 2023

Timea a Tobias sú ok, ostatné hrozné, mám pocit, že chceš za každú cenu zaujať, ale je to samozrejme tvoja voľba

asdfka
11. aug 2023

Aria a Tobias

tamta
11. aug 2023

To prve pre dievča je hrozné. Evokuje vo mne klamarku. Dievčenské by som nevybrala žiadne z tohto výberu, nepáčia sa mi.
Chlapčenské možno c. 1 a c. 3.
Ale môj názor ti môže byť ukradnutý..

minenkak
11. aug 2023

@laral18 poroď, pozri sa na dieťa a budeš vedieť

patka06
11. aug 2023

Ani jedno by som nedala, ak len z týchto tak Timea alebo Tobias

dzulli1980
11. aug 2023

A toľko krásnych neokukaných slovenských mien existuje ... vždy si spomeniem, dcéra mala v škôlke spolužiaka, ktorý sa volal Kevin Haluška ...

laral18
autor
11. aug 2023

@dzulli1980 ahoj, dakujem samozrejme za nazor. Akurat teda v mojom pripade bude aj priezvisko zahranicne,,,Parzer ;) Takze cisto slovenske meno tiez nie je priliz zvucne...

cocolino234
11. aug 2023

@laral18 Liaru by som vylúčila. Dnes je svet angličtiny a neznie to vôbec dobre. Ostatné sa k priezvisku hodia. Podľa mňa najviac Aaron Parzer. 👌Len ak sa chystáte žiť na slovensku a to najmä počas školy, tak si myslím, že to bude neustále vysvetľovanie. Aaron s krátkym A a zároveň s dvomi A. Z dievčenských Timea, zvučne je to super. Aria Parzer je taký jazykolam.

doriiis
11. aug 2023

Nikdy nepochopím túto potrebu niektorých ľudí aby im cudzí ľudia schvaľovali nejaké rozhodnutie.
Cudzím ľuďom je úplne fuk,ako sa budú volať tvoje deti.

laral18
autor
11. aug 2023

@doriiis zdravim, ani netvrdim, ze sa podla toho rozhodnem, len som zvedava. Napriklad u mna jednoznacne vyhrava pre dievca meno Liara a vidim, ze sa konzervativnejsim mamickam asi velmi nepaci. Napriek tomu je pre mna vynimocne a krasne 🙂

tamta
11. aug 2023

@laral18 tak ked je pre teba výnimočné a krásne, o com je táto diskusia? Rozprúdit trochu vody koňa?

laral18
autor
11. aug 2023

@cocolino234 zdravim, dakujem a suhlasim asi so vsetkym, co ste napisali az na Liaru. Ano je svet anglictiny (vystudovala som ju spolu s nemcinou) a presne preto vyberam mena, ktore vo vsetkych troch jazykoch vyzneju dobre a daju sa skratit ;)

kvetinka75
11. aug 2023

ked som si prečítala to priezvisko, tak prvé mi napadlo Jana

svetlonos
11. aug 2023

@kvetinka75
🤣 aj mne. I ked mam super kamosku Janku, nedala by som ho. Janiek je vela.

kik2022
11. aug 2023

@laral18 Timea a Tobias ( Aron je pes mojej tety 🤣🤣🙈)

galganka
11. aug 2023

Že to chce netradičné a neslovenské priezvisko... 🤷‍♀️

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evka258
11. aug 2023

@laral18 Anna, Šimon....

galganka
11. aug 2023

Ok, už som prebehla komentáre, Liara Parzer znie náhodu super. Akurát je tu riziko, že sa neskôr zaľúbi trebárs do Jurka Jánošíka a bude z nej Liara Jánošíková... ale, to už neovplyvníš. 😊

avakona
11. aug 2023

@laral18 tiež absolutne nechápem potrebu sa pýtať na názor cudzích ludi na nejakom fóre na meno pre moje dieťa. Ak už fakt neviem sama/s partnerom vybrať meno pre svoje dieťa tak ozaj neviem 🤦‍♀️ budem rada ak mi niekto tuto potrebu vysvetli, lebo fakt nechápem 😃

o__o
11. aug 2023

Hlavne nauc dievcatko poriadne R, ked uz chces dat tu Liaru.. ani sa to neda rychlo povedat, Liara Parzer.. za mna timea, tobias, teodor

svetlonos
11. aug 2023

@laral18
tak si ma "prinútila" hladat vyznam mena 🙂 Liara je krásne aj sa hodi k priezvisku. V aj aj nj znie pekne. Chlapcenske su vsetky pekne a pasujuce.

beatrixx1525
11. aug 2023

Čo sa komu páči je vec individuálneho vkusu, ja ti len pomimo toho chcem povedať, že v škôlke už pár rokov máme samého Teodora, Tobiasa, Matea a podobne takže tým smerom by som nešla ak nechceš aby sa za tebou na ihrisku otáčalo 7 detí naraz :D k dievčenským menám veľmi nemám čo, ak ide čisto o vkus asi by som vybrala Timeu prípadne upravila spelling v Liara na Lyara

laral18
autor
11. aug 2023

@galganka dakujem krasne 🙂 som rada ze nie som sama komu sa paci

a_alexandra_a
11. aug 2023

A prečo sa pýtaš na názor úplne cudzích žien na internete a keď ho dostaneš, tak presviedčaš o svojom názore? 🙄😂 nechápem tvoj zámer absolútne. Veď to dieťa je tvoje a tvojho muža, tak snáď vy dvaja sa dohodnite na mene a môže ti byť ukradnuté, čo si o tom myslia iní. ČI budeš potom hovoriť dcére, že meno ti vybrali tety na internete?

libus83
11. aug 2023

@laral18 ja by som pre chlapca vybrala Aaron (ovplyvnujea hlavna postava v Myslienkach vraha🙂), pre dievča Liara, keďže mate zahraničné priezvisko...ja s mojim slovenským.muzom mame Kubka a Matka🙂

h2
11. aug 2023

Liara určite nie. Ešte aj v kombinácii s priezviskom je to úplne krkolomné.

laral18
autor
11. aug 2023

@o__o mozno pomoze vediet ze priezvisko sa vyslovuje Parcer kedze je povodom rakuske.

laral18
autor
11. aug 2023

@svetlonos a vravela som si ze pripisem aj vyznam mien ale ja ze ked to bude niekoho zaujimat tak si to najde ;) dakujem