Barbora či Barbara

mladena
13. sep 2022

Ahojte, ktoré meno sa vám páči viac také "slovenskejšie" Barbora, alebo podľa mňa zaujímavejšie ale dosť tvrdé Barbara, či možno ani jedno?

lucka_ke
13. sep 2022

Barbora mi pripomína brambora, keď už dala by som Barbaru

deti95060810
13. sep 2022

Barbora... pekné

aeruginosa
13. sep 2022

Barbora urcite lepsi tvar nez Barbara.

mladena
autor
13. sep 2022

nuž ako vidím je to hneď tak pol na pol takže stále dilema 🙂

lejja
13. sep 2022

Barbora

anitta98
13. sep 2022

skôr Barbora, Barbara vo mne evokuje Barbi, aspoň kamošku tak volali a to sa mi absolútne nepáči :/

tuppuk
13. sep 2022

@mladena Tiež som viac za Barbaru, je také nezvyčajnejšie a pekné zároveň 🙂 Ak máš zmysel pre tradície, tak by som zvolila skôr tú Barboru, je to také viac slovenské predsalen.

thereisabear
13. sep 2022

Barbora je krásne meno, bez váhania by som ho dcére dala, Barbara sa mi vôbec nepáči, znie ako pre starú ženu.

michellemary
13. sep 2022

Spolužiačka zo ZŠ je Barbora, po maturite na SŠ začala pracovať v zahraničí. Už bola vo viacerých krajinách, myslím, že momentálne je vo Švédsku, ale v každom prípade mi hovorila, že jej, odkedy je mimo SK, nik Barbora nepovedal, všetci ju volajú Barbara. Takže by som dala asi hneď Barbaru.

mladena
autor
13. sep 2022

vďaka za názory

majki_ki
13. sep 2022

@mladena úprimne, poznám aj Barbaru a a aj tak si každý myslí, že je Barbora. Všetci jej hovoria Barborka, nie Barbarka.

ankare
13. sep 2022

@mladena barbora

skumavka
13. sep 2022

@mladena Barborka, jednu mam doma, už 21 ročnú ❤ Aj ona je spokojná so svojim menom.

barb0renka
13. sep 2022

@michellemary toto ako keby si o mne pisala 😀 (i ked nie som zrovna vo Svedsku🙂
A potvrdzujem skusenost. Barbora je slovenskejsie, Barbara je viac medzinarodne.
V zahranici mi malokto vie povedat Barbora, a ked aj ano, tak si idu jazyk dolamat. Vacsina to vysloví ako Barbóóóra.

maisynka
13. sep 2022

@mladena jednoznačne Barbara

iwesska
13. sep 2022

Barbara sa mi nepaci,to je ako taky maly zly Barbar 😈 Poznala som jednu a ako dieta sa s tym menom uplne stotoznila - bola riadne certisko😁

nikasmile
13. sep 2022

@mladena Barbora

babalenka
13. sep 2022

Pri Barbare ma napadne barbar 😁mne sa viac páči Barbora

csipcsip000
13. sep 2022

Mne sa zas viac paci Barbara 😊

luliu
13. sep 2022

@mladena za mňa Barbora, Barbara sa mi absolútne nepáči

babu11
13. sep 2022

@mladena ja som Barbora mám 39,ja som odjakživa Borka pre rodinu,priateľov atď, na ZŠ aj skoro všade som bola jediná Barbora a volali má všelijak aj Barbara,Brambora,Barka,Baška,Bára,Barča,Barbar,Boris dokonca Broňa 😁 ja som po prababke s otcovej strany mala tri dcéry a ani jedna nedala meno Barbora tak mamina to chcela zachovať... pôvodne som mala byť Marianna. Moje sestry sú Miriam,Martina...mali sme spolu oslavovať a, že takto by sme sa aspoň raz v roku stretli ako sestry 😊 ale tak som Barbora a spokojná takto 😊

nikayla
13. sep 2022

My máme Barbaru 💕 Moje vysnívané meno od detstva a pre mňa najkrajšie. Aj v okolí sa stretávame len s pozitívnymi reakciami, keď opravíme, že nie Barbora ale Barbara 👌

guiseppinka
13. sep 2022

poznate to? hned ma to pri barbare napadlo 😀

https://www.youtube.com/watch?v=gG62zay3kck

je to v nemcine

emenkei
13. sep 2022

Co dát krátce jen Bára?

ada85
13. sep 2022

Ja mám dcéru Barboru, takže u nás je to jasné. Suseda je Barbara ( je na zakl. škole) a aj tak jej niektorí povedia Barbora

54tinka54
13. sep 2022

@mladena ja som skôr za Barboru.
Barbaru keď zavolas krajšie tak vznikne Barbarka - to mi evokuje ženský rod od slova barbar 😀

lenka_da
13. sep 2022

Mne sa viac páči Barbora 😉

mimi16
15. sep 2022

@mladena za mňa Barbara. Len aby z toho nebola Barbie

basska_b
19. sep 2022

Ja som Barbora a som za Barborku 😄 Barbôr je relat. dost a Barbara je pomerne zriedkava a tym padom v triede Barbare hovorili Barbora a ona mala na to nervy. Ale prezyvali nas podobne

andy57
20. sep 2022

@mladena Barborka , čize Barbora