Prečo sú v Martinuse drahšie knihy ako inde?

27. júl 2024

Už dlhšie sa zamýšľam prečo sú všetky knihy ktoré vyhľadávam drahšie v Martinuse aj o 5-6€ ako v iných e-shopoch. Pridávam aj konkrétny príklad.

personality
27. júl 2024

Megaknihy maju najnizsie ceny. Martinus ma normalne.

viestta
27. júl 2024

Pretoze cenu si stanovuje obchodnik, okrem nakladov na nakup od vydavatela tam premietne aj naklady, ktore on uzna za vhodne a v akej vyske mu to ekonomika jeho firmy umomozni. Kedze mame otvorenu ekonomiku, kazdy obchodnik si moze stanovit ceny ako sam uzna za vhodne.

autor
27. júl 2024

@viestta to mi je jasné, ale prečo tam ľudia nakupujú knihy keď sú výrazne drahšie. Podotýkam úplne tie isté knihy.

mullerova46
27. júl 2024

Megaknihy mi nedodali nič ani nevrátili peniaze ani na veľa výziev. Ale nemám čas ich nahlásiť obchodnému inšpektorátu

autor
27. júl 2024

@mullerova46 ja odtiaľ objednávam stále a vždy všetko super. Ceny sú aj inde lacné, nie len na megaknihy

nikol789
27. júl 2024

Ja len podotknem, že som viac krát objednávala z megaknihy a vždy mi všetko prišlo v poriadku, ale je pravda že som objednavala možno rok-dva do zadu, tak neviem či sa niečo zmenilo….

anavixy
27. júl 2024

@mullerova46 fakt? Mne zatial vsetko prislo (knihy, puzzle, hracky), sice to trva minimalne 3-4 tyzdne, ale prislo… 😑 teraz sa budem bat uz aj tam 🙉
No a Martinus.. neviem, maju najdrahsie knihy, to je mi zname uz davno, ale maju aj uzasne knihkupectva, servis, vsetko, podla mna to je ludom sympaticke a pokial nemusia extra setrit, tak to ocenia tym, ze u nich nakupuju. Martinus je laska, aj ked miestami dost predrazena 😬

jenni_p
27. júl 2024

Kvoli prozakaznickemu servisu, personalu, ktory je ochotny mi pomoct a najst to, co potrebujem, kvoli tomu, ze ked si hladam knihy sama, je to tam usporiadane tak, ze to ma hlavu aj patu, knihy su otocene napismi rovnako a nie hala-bala ako napriklad v panta rhei, kazda polica v regali vyzera inak - to je cista katastrofa.
Ked som v martinuse, rada si tam sadnem a prelistujem v knihach a precitam si ich. Cele knihkupectvo je prijemne a chce sa mi tam travit cas, cely marketing okolo a ako som uz spomenula - prozakaznicky servis.

jancejance
27. júl 2024

Martinus má často zľavové kódy, tak preto musí mať tú cenu vyššiu...

janai1
27. júl 2024

Tak keď prirátaš dopravu si na rovnakej cene +/-

autor
27. júl 2024

@janai1 megaknihy majú dopravu za 1€

janai1
27. júl 2024

ozaj? Ich web tvrdí niečo iné
A ešte si účtujú 1€+ balné

jenni_p
27. júl 2024

@jenni_p To uvadzam ako odpoved na otazku autorky v ramci diskusie, preco v martinuse ludia nakupuju, ked su knihy drahsie..

autor
27. júl 2024

@anavixy
@jenni_p myslela som si, že je to proste značkou. Oni vyhrali aj brand roka, alebo také niečo. Nuž, opäť sa potvrdilo, že v dnešnej dobe predáva pocit

autor
27. júl 2024

@janai1 ešte na Vianoce som objednávala a doprava stála 1€. A Martinus má koľko dopravu? Zadarmo?

janai1
27. júl 2024

Martinus od určitej sumy zadarmo, dobierka od určitej sumy tiež bez poplatku a žiadne balné si neúčtujú
https://www.martinus.sk/dorucenie

jenni_p
27. júl 2024

Samozrejme, ze predava pocit, nepojdem niekam, kde mi nie je prijemne, ty ano? Nie vzdy je cena urcujuca, musi byt okolo toho servis..sama som pracovala ako predajca, taktiez som pracovala na poziciach ako predajca a pomocna ruka predajcom v ramci showroomu vozidiel a tiez som pracovala na staznostiach a ano, pocit, pristup a vsetko okolo toho predava..taktiez ked nepredavas produkt, ale ponukas nejaku sluzbu, kto si od teba kupi ked budes mat dobru cenu, ale nebudes sa spravat k svojim klientom ustretovo? Ja si za kvalitu, kym mam na to financie, chcem zaplatit..radsej investujem svoje peniaze v takejto predajni ako v nejakej, kde nemas ziadny pristup, nemas tam prijemnych ludi a pod. Ide to tym ludom (okrem ineho) aj na mzdy..

autor
27. júl 2024

@janai1 majú od 50€ zadarmo a poštovné je takmer rovnaké, čiže nie, keď prirátaš poštovné, nedostaneš sa na rovnakú sumu za knihu

autor
27. júl 2024

@jenni_p ja skôr hovorím o on-line nákupe. Samozrejme, že pôjdem do predajne kde sa cítim dobre.

jenni_p
27. júl 2024

Od urcitej sumy zadarmovies si to dat dorucit na predajnu - to je tusim vzdy zadarmo..

jenni_p
27. júl 2024

A preco si nakupim online radsej na martinuse ako kdekolvek inde?
Prehladnost stranky - to je pre mna osobne jeden z velmi podstatnych faktorov, ci sa jedna o eshop, alebo cokolvek ine..je to prehladne, viem si tam spravit “wishlist” produktov, ktore by som si chcela zakupit v buducnosti a viem si spravit tychto zoznamov xy a selektovat podla mnou vytvorenych kategorii.
Viem si kupit aj uz citane knihy a tym za ne zaplatit menej a kvazi recyklovat.

klementinka58
27. júl 2024

ja nakupujem len v martinuse, vynimocne panta rhei, mne sa paci ich stranka, rychlost dodania, pridavanie do whishlistu a velmi vyuzivam knihovratok, precitane knihy davam im do vykupu a za poukazku objednam nove knihy

janai1
27. júl 2024

V živote som ešte v martinuse za dopravu neplatila. To objednávaš po jednej knihe?

bessie12
27. júl 2024

Rada nakupujem v Martinuse, ale aj v Panta Rhei. Hlavne na Hlavnej v KE. Na ceny nepozerám. Ked si chcem niečo kúpiť, tak si to kúpim bez ohľadu na cenu. Týka sa to hlavne kníh. Tých nikdy nie je dosť 😁
Keď nakupujem v Martinuse, tak vždy dám vyzdvihnutie v kníhkupectve. Keď z megaknihy, tak normálne na adresu. Ale Martinus ma tú výhodu, že posielajú aj do zahraničia narozdiel od iných kníhkupectiev.

jenni_p
27. júl 2024

@klementinka58 plne sa sototznujem. Presne kvoli tomu tam nakupujem aj ja. 🙂

autor
27. júl 2024

@janai1 keď objednám napríklad tri knihy a za každú zaplatím o 5€ viac, tak sa tá doprava zadarmo moc neoplatí, ale nehádam sa, ja som bola reálne zvedavá na dôvody prečo tam ľudia radi nakupujú

ivanakal
27. júl 2024

Martinus je uzasny. Na Martinuse si rada citam recenzie knih, podla toho sa rozhodujem, ale nakupujem inde, kvoli cenam..

tl999
27. júl 2024

Pre mna obidve stranky su drahe, neportebujem najnovsie knihy. uprednostujem radsej knihobot.sk, tam su pomerne nove knihy za babku 🙂

autor
27. júl 2024

@klementinka58 koľko ti zaplatia naspäť z knihy? To som nevedela, že je aj takáto možnosť. Ja knihy dávam do knižnice

autor
27. júl 2024

@tl999 to áno, ja chodím dosť aj do knižnice 🙂