Zvládnem sama vymaľovať byt?

21. júl 2023

Premýšľam či zvládnem sama vymaľovať byt, alebo zavolať firmu? Miestami treba opraviť aj omietku, trochu sa toho obávam, že to sama nedám. 😅 Zvládli ste niektorá?

tosomja
21. júl 2023

Keď si sama, máš čas a v pohode nervy, zvládneš.

jan510
21. júl 2023

Ja som skusala sama a mala som to smuhave, oduvalo sa to, tento rok som volala firmu

gejb
21. júl 2023

Zvládneš, ale namakaš sa ako kôň. Sama do toho nechod...aspon s partnerom/kamošom/kamoškami.
Tiež som maľovala raz, jednu izbu. Stačilo mi. Nikdy viac 😂

petronellla87
21. júl 2023

Raz som malovala sama... A vtedy som si povedala ze uz nikdy viac😂

autor
21. júl 2023

No skúšala som to dnes, nebolo to med lízať 😅 a zajtra sa pozriem či to bude flakate 😅 podľa toho sa rozhodnem či zavolám maliarov 😅

deti95060810
21. júl 2023

maľovala som sama ...jednu izbu, ale pretierať som musela viac krát...izba bola pomerne veľká cca 25 štvorcov...
nikdy viac.

lenicka298
21. júl 2023

Ja som pred 2 týždňami konečne domaľovala postupne celý dom sama😀 vždy si maľujem sama

dagmarovita
21. júl 2023

Malovat ano ale opravit omietku na to treba odbornika.

vkatush
21. júl 2023

My si maľujeme a aj opravujeme, ak treba. Ale nadávame pri tom riadne, kým to urobíme a ten bordel 😂

Firma ti to urobí rýchlejšie a lepšie, ak na to sú prachy. Ak nie, tak by som sa s tým sama pomaly babrala. Aspoň budeš mať zo seba super pocit 😊

luccija
21. júl 2023

Malovala som 2 izby, z bielej na sivú.Mna to bavilo aj výsledok dobrý, ale pod stropom som sa narobila lepiť pasku dávať pozor nech nezaspinim strop...ale maľovala som Duluxom 2x vrstvu a pekne chytila.Este potrebujem obývačku a kuchyňu a to mám obavy tie sú slnečné a bojím sa či nebude vidieť cmuhy, ale nacenili nám dom na šialenú sumu tak by som to rada zvládla.Hlavne treba farbu dobré premiešať ja som to robila mixérom🙂a dobrý valček radšej menej farby ako viac

lija22
21. júl 2023

malujem sama roky. S bielou je to lahke, farebne su trosku haklivejsie, treba cvik. Len smelo. S omietkou moc neporadim,dieru v stene viem zakryt sadrou, alebo uz aj modernejsie veci dostat a inac prehliadam drobne nedostatky. Ale vymalovat vymalujes a vela usetris

hankab
21. júl 2023

My prave malujeme cely dom, teda hlavne moj drahy, ja skor robim pripravy, malujem rohy a nepristupne miesta malym valcekom. A poviem ti, ze bez neho by som sa na to nedala 🙈 je to makacka, hlavne stropy malovat, chce to vela energie a fyzickej sily ten valcek tahat rovnomerne aby nezostali smuhy. Keby som ho nemala, urcite si niekoho zaplatim a nebolo by mi tych penazi vobec luto 😅

patus_2
21. júl 2023

Maľujem stále sama. Je to síce náročné, ideálne je mať niekoho po ruke ako asistenta. Ale dá sa to zvládnuť aj bez pomoci. Najlepšie je maľovať keď som celý deň doma. Ráno omaľujem raz počkám kým všetko vyschne a poobede maľujem znova. Ak je teplo, tak večer už pekne vidieť výsledky 🙂

rachel36a
21. júl 2023

V pohode. Uz som niekolkokrat malovala sama byt

1gramofon
21. júl 2023

Akurát maľujem. Baví ma to, ale sú tam chyby na jednej stene a je mi to jedno. Moje steny 😁

kaktusik007
22. júl 2023

vzdy malujem sama, omietky roky opravujem stemalom ;) flaky som nikdy nemala, akurat syte farby treba dat 2-3krat. A malujem stetcom. Ale musim priznat, ze stropy som malovala za svoj zivot asi 3x a to neznasam a je to makacka - ale tak stropy nemalujes kazdy krat.

viestta
22. júl 2023

Vymalovat by som uplne bez problemov vymalovala, uz som nahadzovala aj omietku. Horsie je, ze na odtahovanie nabytku potrebujem aspon 2 mocnych chlapov, to sama nedam

beata_k
22. júl 2023

Vacsina muzov tiez nechodi do ziadnej kutilskej skoly. Ich vyhoda je, ze su silnejsi. Pozri youtube ako sa spravne maluje a ako sa vyhnut chybam. Ak mas dost casu, tak to zvladnes.

mamickalisticka
22. júl 2023

Mňa veľmi baví maľovať steny.. je to úplný relax .. zvládneš

petronelag
22. júl 2023

Aj ja som už maľovala, ale len bielou. Najhoršie sa maľuje strop, už som rozmýšľaľa, že by som dala nejakej firme nalepiť tam také plastové dlaždice (mali to aj v nemocnici) a maľovať len steny by bolo oveľa jednoduchšie.

hopsadobrandejsa
22. júl 2023

Nic narocne....to zvladnes.

Kup si farbu, zried a mozes malovat. Ak si netrufas na riedenie farby tak sa daju kupit aj uz vopred nariedene farby pripravene priamo na malovanie.

Co sa tyka nejakych malych dier ci kozmetickych nedostatkov na stenach, kup si sadrovy tmel, vypln spachtlou diery, jemne rozotri, nechaj zaschnut a po vyschnuti brusnym papierom prebrus do hladka.

Vyhoda tmelu je, ze je biely cize casto netreba ani malovat ked clovek potrebuje nejake diery zatmelit.

Ja som maloval cely barak, ale to bola pekna fuska farebne steny prebielit. Ja som to ale robil s pistolou pretoze rucne by to bola drina.

viestta
22. júl 2023

@petronelag nepotesim ta, tie plastove dlazdice sice netreba malovat, ale casom si ziadaju handru a vodu a to je este vacssi des ako valcek na dlhej tycke. Inac mne su siroke valceky tiez tazke, uz som sa naucila malovat 15 cm valcekom. Vymalujem rovnako ale nezoderiem sa ako hovado.

viestta
22. júl 2023

Autorka, este ti dam jednu radu. Nesetri na maskovacej paske a zakravani toho co malovat nemiens. Daj si zalezat aby si vsetko poctivo olepila. Je jednoduchsie oblepit paskou zasuvku ako ju umyvat od farby. Ja sa priznam, ja som na toto uz velky pedant. Mne dlhsie trva olepovanie vsetkeho ako samotne malovanie. Davam si zalezat na tom aby som vsetko poctivo pozakryvala aby mi farba neprskala na dlazky ani na dvere, ani na zarubne, ani na nic. Mozno to trva aj dlhsie ako malovanie, ale ten pocit, ked domalujem zbalim vsetky papiere zo zeme, poodliepam pasky a mam v podstate cisto, uz len doupratujem.

autor
22. júl 2023

@hopsadobrandejsa Ďakujem pekne. A čo mi prosim poradis na také veľké drážky v ktorých sú káble? Dávala som sadru, ale musím to ešte zahladiť, to tiež s tým tmelom nakoniec?

autor
22. júl 2023

@viestta ja budem meniť úplne všetko, tak zakrývať veľmi nemusím 😅 ďakujem ❤️

viestta
22. júl 2023

Ale aj tak su veci, ktore sa olepit oplati. Zasuvky, vypinace, zarubne, ramy na oknach, radiator, podlahove listy sa strasne debilne pucuju. Oplati sa zvesit dvere aj luster

autor
22. júl 2023

Prvý náter mi chytil celkom dobre, vyzerá, že sa to dá zvládnuť 🙂

autor
22. júl 2023

@viestta to sa fakt tak ťažko čistí? Radiátor budem maľovať, zárubne meniť, vypínače tiež, a podlahu tiež. Lišty som už strhla.

viestta
22. júl 2023

Po malovani urcite. Ale ak zacinas na holych stenach, tak potom to mas jednoduchsie. Akurat ked zhodis vypinace a zasuvky nezabudni vypnut poistky aby si sa nedotkla zivych drotov. A namaluj najprv radiator, ked vyschne, tak ho zabal do igelitu a az tak maluj steny. (a odloz si zvysok farby, pretoze pri tych pracach co pridu po malovani sa kedykolvek moze poskodit stena, tak nech to mas cim opravit.

autor
22. júl 2023

@hopsadobrandejsa aha tiež tiež sadrovy tmel bude na to vhodný pozerám..