Život na MK

24. feb 2022

Len taká úvaha...čím to je, že ženy čím majú viac domácich pomocníkov, tým menej stíhajú?Je to soc.sietami?vidím tu denne mamičky, ktoré majú viac detí a sú tu celé dni na Instagrame na FB vsade.Vesaju tu týždenne desiatky fotiek o každom prde🙂myslíte, že sú ľudia osamelí, keď potrebujú zdieľať svoj život, deti s cudzími ľuďmi, alebo im chyba pochvala, záujem, alebo aký je dovod?Preco je toľko vyhorenych žien sme slabšia generácia?prečo ženy utekajú od materstva a radšej dajú deti do jaslí, škôlok a utečú do práce.Kde sa stala chyba, že ženy nebavia vlastné deti?je to veľkými očakávaniami?tým, že peniaze hybu svetom a byť doma sa stalo podradnou úlohou a kto nemá meeting a call nie je zaujímavý?Len tak premyslam

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
24. feb 2022

Ty budes asi tiez malo vytazena, ked potrebujes premyslat nad cudzimi zivotmi😉

captain_meowington
24. feb 2022

A prečo si ty sem napísala tento príspevok?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zojazoja
24. feb 2022

tie mlade mamičky sa uz narodili do tejto doby internetovej..do doby predvadzania sa na internete. oni nepoznali iny zivot..ako my "starsie" rocniky. pre nich je to prirodzene.

bloger
24. feb 2022

Ja si nemyslím, že by ich vlastné deti nebavili. Hoci ich milujú potrebujú zmenu. Okrem toho možno aj tie financie. Každý sa chce pochváliť peknou rodinkou. Zdieľať svoje zážitky a radosť. Možno aby potešili aj druhých. Pozrite ako sa dá žiť pekne. Tešiť sa aj z maličkostí. Niekomu to môže vadiť chápem.

autor
24. feb 2022

Presne toto osadenstvo som tu čakala nesklamali ste🙂chcela som diskutovať o ženách nás ...ako vnímate materstvo, prečo sú ženy vyhorete po roku s detmi.Preco sa utiekajú k sebaprezentovaniu, prečo toľko žien klame na soc.sietach aj tu zmenene nicky klamstvo nad klamstvo.Idealne rodiny a o pol roka sa dozviete, že dieťa je ADHD, manželská poradňa antidepresíva prečo potrebujú ľudia byť v očiach druhých lepšími pritom majú bahno za nechtami
@zojazoja tiež sa mi zdá dobrý postreh
@bloger mne to nevadí mňa to udivuje🙂že čo z toho majú dať 35 fotku Vianočnej výzdoby či šálky, a 700 fotku svojich detí zladených s matkou.Ano možno tomu nerozumiem, lebo žiadne fotky na FB, IG nezdieľam.Ide o ten like, že niekoho som zaujala?som zaujímavá?

elizabet173
24. feb 2022

@bloger nie každý chce zdieľať svoje zážitky a radosť, nemám a nikdy som nemala tú potrebu, nemá ju ani môj partner, ani naše deti. Zážitky a radosť zdieľame so svojími najbližšími v reálnom živote a svoje súkromie si chránime. A to pozrite, ako sa dá žiť pekne, je často len pozlátka

bloger
24. feb 2022

@autorka Internetová doba priniesla aj toto. Zbytočne sa budeš udivovať. Jednoducho ži a nechaj žiť. Tebe ešte nikdy nedali like na príspevok? Ak áno cítila si sa zaujímavá alebo dôležitá? Verím, že ti to padlo dobre. Záujem vždy poteší človeka. Neexistuje človek ktorý netúži po pozornosti.

bloger
24. feb 2022

@elizabet173 Nechcel som sa ťa dotknúť. To je úplne v poriadku. Každý človek je iný. Treba sa rešpektovať. Internet ponúka tento priestor. Už len vyjadriť im podporu. Neodsudzovať nikoho za to, že podľahol dobe a internetu.

elizabet173
24. feb 2022

myslím si, že generácia dnešných mamičiek ale aj otcov nie je pripravená na psychickú a fyzickú záťaž, ktorá príde s príchodom človiečika do rodiny. Vyrastali vo väčšine prípadov v bavlnke, povinnosti minimálne, alebo žiadne, športovala len malá časť z nich, takže vôľové vlastnosti, ktoré sa športom cibria nič moc. Majú iné možnosti, ako mali mladí ľudia pred 30, 40 rokmi. To ale neznamená, že mama, ktorá je s deťmi roky doma, je lepšou mamou. Len má aj potrebu sa realizovať v pracovnom živote. Veľa žien, ktoré sú s deťmi roky doma, sa síce dušuje, že by nikdy dieťa do jasieľ alebo do škôlky nedali, ale pozerajú hodiny priblbnuté programy v telke, vysedávajú po terasách a okrikujú tam deti, ktoré sa evidentne nudia. Nie každá mama, ktorá je s deťmi doma, sa im aj venuje. A nie každá mama, ktorá je s deťmi doma, doma aj byť chce, možno má len problém nájsť prácu, ktorú by mohla skĺbiť so starostlivosťou o malé deti, ak má muža na týždňovkách. A mama, ktorá ide od polročného dieťaťa do práce, vôbec nemusí byť zlou mamou, zarobí si na pani, ktorá jej poupratuje a ona môže ísť zatiaľ s dieťatkom napr. plávať. Nie vždy je všetko také, ako sa nám na prvý pohľad zdá a ženy, ktoré deti otravujú, sú im na obtiaž tu boli, sú a žiaľ aj budú, našťastie ich nie je veľa.

elizabet173
24. feb 2022

@bloger mňa si sa nedotkol, ja to ani neodsudzujem, ak má niekto potrebu svoje foto zverejňovať, nech to urobí, ja to rešpektujem. A nech už má dôvod akýkoľvek, ja osobne som taký dôvod ešte nemala.

zuzahajdulka
24. feb 2022

Absolutny suhlas. Tiez ma udivuje ten divny postoj k materstvu, pretrcanie sa na nete fotkami trivialnosti, atd. Myslim, si, ze tieto mamicky su produktom separacie sirsej rodiny, co sa zacalia diat v poslednom storoci. Kedysi zili na jednom dvore tri generacie, tety, ujovia, bratranci. Furt boli v dome nejake male deti, stari ludia. Jednak dievcata od detstva vnimali, co obnasa starostlivost o deti a brali to ako organicku sucast zivota. Pokecat, podelit sa so starostami a ziadat o radu mali koho z celej okolitej rodiny. Teraz kazda rodinna bunka zije oddelene a mamicky su zrazu vyjavene, ze dieta chce pit mlieko mimo nastaveneho budika, ze chce byt stale pri mame, ze place. Asi si mysleli, ze to bude ako plysovy pes na klucik. No a ked zistia, aka je to namaha, sup sup deti do jasiel a radsej medzi dospelych, tam si lepsie pokecaju. Fakt mi je luto ich deti. A ako vidis podla reakcii, takychto je tu plny kon.

dadulamamula
24. feb 2022

No v prvom rade je veľmi zlá doba...
Tiež nechápem mamičky, ktoré dávajú všetko na internet, čo robia s deťmi, čo kedy a ako.. Len aby mali tisíce followerov, ale to co majú skutočne doma to nevie nikto... Ale je to ich život... Prečo to robia? Možno sa chcú zviditeľniť? Sú obľúbené a chcú byť ešte viac.. Oni proste na to majú. A ver mi, nikto z nás nevie aké možné peklo majú vo svojom živote, všetko čo je na nete je len pretvárka šťastného života. Proste potrebujú obdiv
To ze zeny trávia na isntagrame na fb alebo tu čas, a co je na tom zle, snáď nebudú 24/7 behať okolo zadku deti či manžela, možno nemajú možnosť odísť z domu von, nemôžu si dovoliť ísť niekam sami, alebo nemajú s kým.. Tak sa aspoň vyventilujú tu, čo je na tom zle.. Niekedy je dobre si pokecat, alebo počuť názor iných ľudí, tu niesi vždy indetifikovaná, takže môžeš predísť odhaleniu...
A prečo utekajú ženy z MD do roboty? Z mojej skúsenosti je to preto, aby som bola medzi ľuďmi, nemala som šťastie na muža ktori by bol tým najlepsim pre mňa, bolo pre mňa dlho dlho byt zavretá medzi 4 stenami... Nasla som si prácu a je mi lepšie.. Som iná, teraz mam dôvod sa postarať aj o seba nájsť si pre seba čas, nemám vytahane gate, či tričko a drdol na hlave.. Niekto odíde do prace len preto, aby zarobil, lebo tiež môže nastať v živote každého z nás finančná kríza.. Možno žena ktorá aj to dieťa má, ho nechcela a radšej odíde do prace a aj muž vie byť na materskej..
Byt na MD /rd nie je jednoduché, celý svet je len na žene, deti, domácnosť,.. Ale nejde o to, ze by ich nemilovali, skôr potrebujú zmeniť denný režim..
Ale predovšetkým je najlepšie starať sa do vlastného života, pozerať do vlastného hniezda, nezaujímať sa o život druhých, lebo to co vidíme na nete, nemusi byt skutočné... Peace✌🏽

autor
24. feb 2022

@zuzahajdulka tiež to tak vidím.Asi sme zmagoreni pozlatkom sieti kde veľa celebrít má deti ako image.Casto tu čítam len varím, chodím von s deťmi veď o tom je materská nie? či čakali život ako známe osobnosti?včera som bola na káve s kamarátkou sme ženy pred 40 tkou a ona si pozerá v mobile príbehy I.Surovcovej a komentuje oblečenie Dary Rolins. Naozaj už potrebujú ženy návod aj na to ako a čo robiť na materskej?Tiež si myslim, že spolužitie malo viac pozitív ako terajší štýl života.
@dadulamamula bolo to aj na margo toho, že niektoré osoby tu písali o svojich rodinách v superlatívoch a zrazu rozvod,tyran...nie jedna, nie dve.A čo z toho má človek aký osoh, že stráca čas na FB, IG zmení sa jeho život?Nie je to útek doma treba dieťaťu variť, vychovávať uteciem do práce?

dadulamamula
24. feb 2022

To tak býva, to nie je len tu, aj v skutočnosti sa tvária podaktoré manželstva, aké sú skvelé, kamošky závidia a o pár mesiacov sa rozvádzajú lebo muž bil ženu, alebo žena podvádzal muža,.... Je to realita.. Prečo to tak je? Ťažká otázka, ja som tiež dlhodobo predstieral super vzťah, až som proste to vzdala..
Ci sa zmení jeho život? Tak, ja mam dve deti milujem ich nadovšetko, tiež si navarím uprace, zacvičím, idem s deťmi von, atď.. Ale neviem si predstaviť deň bez toho, keby som nešla na internet, fb, MK.. 😃 Je to taky oddych ako teraz, keď mi dieťa zaspal druhé mam v škôlke, odpisem sem a idem sa venovať práci.. NPriklad.. Takže áno, mení mi to život, je to pre mňa relax a to už je zmena dňa v mojom živote..
No tak záleží od veľa veci.. Útek ako útek.. 1.Útek od deti, ktoré nemajú čo do úst, alebo obliecť a pod.. Alebo...
2. dáš deti do škôlky /jaslí prídes domov uprace na varis ides na 4 hodiny do prace prídeš prevezmeš, deti a venuješ sa im do večera, miestami si pozrieš telku, kukneš do mobilu, deťom pustíš rozprávky... Alebo..
3. Ak je žena na deti sama, čo ma robiť? Zo smiešne sumy rodičovského príspevku ťažkú vychovat, aj keď možno pobera nejake to výživné ci sirocke/vdovske.. Nikdy to nenahradí príjem co človek potrebuje... Tak prečo nedať dieťa do škôlky?
Útekom by som to nazvala len vtedy, ak sa žena výhradne odmieta starať o dieťa, nechá ich mužovi alebo mamke babke prababke a ide sa flákať..
Možno je žena ktorej doma chyba uzanie, pochvala, zručnosť, byt medzi ľuďmi... Takže nie vždy útek znamená ozaj útek.

elizabet173
24. feb 2022

prečo to teda sleduješ, keď ťa to irituje? Nemusíš mať sociálne siete vôbec, nemusíš sa stretávať s kamarátkou, ktorá sleduje niekoho príbehy, ja takú medzi mojimi priateľmi nemám. Možno žijem v inom svete, ale v takom, v akom sa cítim dobre, ak to niekoho baví sledovať a rozoberať životy iných, nech si poslúži, mne tým nijako neubližuje. A prečo píšeš utekám do práce? Napadlo ťa, že tá mamina, ktorá pracuje, si možno zarobí na to, aby si zaplatila donášku, alebo niekoho, kto jej navarí? Tie deti, ktoré sú v jasliach, majú všetky výchovné problémy? Sú horšie vychované? Vidíš to veľmi jednostranne. Nevieš, či tá mamička, ktorá podľa teba uteká do práce nemá muža, ktorý navarí., lebo pracuje na zmeny, alebo mamu, či svokru. Keď je v rodine ďalší príjem, aj dieťa má väčšie možnosti, ako keď sa živorí z otcovej výplaty a rodičáku, ale mama je desať rokov doma. Nemyslím značkové oblečenie, ale napr. lepšia škola, finančne náročný krúžok a pod. Kde si zobrala tú istotu, že najlepšia mama je tá, ktorá sa od detí nepohne, je s nimi nonstop najmenej do šesť rokov? A vieš o tom, že aj facebook a iné sociálne siete pomáhajú ženám zlepšiť príjem? Že tým môžu ženám život zmeniť k lepšiemu? Nie tým, že tam dajú denne dvadsať foto svojej ratolesti a svojej domácnosti, sú aj iné možnosti.

diewcatqoo
24. feb 2022

Ja za seba len, ze nemam IG, Fb ano, ale fotky postujem minimalne, resp. nepostujem tam takmer nic. Na MK zbehnem, ked mam cas. Nie som dokonala, moje dieta tiez nie je. Nepotrebujem sa pred nikym pretrcat a pretvarovat. A je mi uplne u prdele, ak to niekto robi. Nech si kazdy zije ako uzna za vhodne. Ak niekomu vyhovuje zit v pozlatku, tak nech si takto zije. Az jeho bublina splasne, bude to jeho problem, nie moj.
PS. uz nie som na rodicaku, dieta mam uz starsie, takze, bohuzial, absolvujem pocas tyzdna xy meetingov a callov. Nie preto, ze by som chcela byt zaujimava, ale preto, ze mam z toho peniaze. Keby to nebolo naplnou mojej prace, na 80% callov a meetingov by som sa vykaslala, pretoze su stratou casu. Do prace som sla, pretoze som chcela. Syn je v skolke spokojny, ja som spokojna v praci, manzel je spokojny, ked sme my dvaja spokojni 🤷‍♀️

hindakus
24. feb 2022

Autorka, rozoberáš veľmi komplexnú problematiku, v podstate ide o určitý druh nelátkovej zavislosti, ktorá vie dlho danej osobe kompenzovať osamelosť, a ako každá závislá osoba si to nechce pripustiť.

number19
24. feb 2022

@ "a 700 fotku svojich detí zladených s matkou" tento pripad udivuje aj mna.
Tie deti si to v buducnosti neprijemne odnesu.

modrakengura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
number19
24. feb 2022

Deti zacinaju googlit a sikana funguje aj bez toho aby niekto videl fotky 10 rocneho chlapca identicky obeceneho ako jeho matka.

modrakengura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
number19
24. feb 2022

@modrakengura Ja ako matka uprednostnim pekne spomienky z rodinnych momentiek, nikde nepublikovanych.

Stylizacia 10 rocneho chlapca do toho isteho oblecenia ako matka, skusanie, pozovanie s nim na nejakej odlahlej streche/ulici kde nikto nie je (pre istotu) je podla mna mizeria jednej matky ktora nema vlastnu identitu a zaroven kasle na identitu vlastneho syna.

O a ano, ona bude mat spomienky, zatial co chlapec bude musiet dat hlavu do piesku...ake nesebecke.

maulena
24. feb 2022

System, ktory bol nastaveny na budovanie narcizmu u ludi...zaroven monitoruje ludi, aby ziskal prehlad o spolocenskej mentalite ludi a vedel ako postupovat v ich zotroceni. Ako ich manipulovat a dostat do zacarovaneho kruhu materializmu. Zaroven buduje uplnu stratu triezveho uvazovania o tom, ze dobrovolne vystavuju vlastne sukromie na verejnost, co je dobra orna podna pre sociopatov a psychopatov. A mohla by som rozvadzat dalej, ale hranica moralky a cudnosti je dnes vdaka socialnym sietam posunuta do krajnosti. Staci sa nad tym zamysliet, kolko kriminality prebieha prave skrze kyber realitu a vdaka nej.

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
24. feb 2022
modrakengura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viky173
24. feb 2022

ja sa tiez na ziadnej socialnej sieti neprezentujem, nemam fotky ani na FB, IG ani tu (nemyslim si ale na druhu stranu o sebe, ze som skareda 😀) ale teda preco sa niekto pravidelne prezentuje, nad tym som sa este nezamyslala a je mi to aj tri-pat, ked ich to bavi, tak na to je tu ta moznost pridavat fotky, tak nech kludne pridavaju, ak ma daco zaujme, tak si pozriem, ak nie tak to neofrflem iba odignorujem 😀

number19
24. feb 2022

@modrakengura Tak daj vediet ked si vsimnes pripady o ktorych hovorim.