Žihlavka v okolí tetovania

kathy93
14. sep 2018

Žienky poraďte tie čo máte nejaké tetovanie. Je normálne keď sa mi okolo toho stále robí žihľavka? Proste mám tetovanie skoro 2 týždne. Je to moje prvé tak neviem ako sa to malo správne hojiť a tak. Pravdaže som si dala fóliu dole skôr než som mala. Mokvalo mi to a spravili sa mi chrasty a je to aj vidieť aj keď to už mám zahojene že tam tie chrasty boli. A kožu mám takú citlivú že sa stále vyhadzem okolo toho tetovania a strašne to vtedy svrbí. Neviem či to je len proste podráždená koža alebo alergia alebo či to tak má byť. Môj muž si dal tiež teraz robiť tetovanie a dal si tiež dole tú fóliu skôr a on to má úplne pekné žiadne mokvanie žiadne chrasty. Ďakujem za odpovede 😊

galioska
14. sep 2018

@kathy93 je to strasne individualne, kazdy reaguje inak

kathy93
autor
14. sep 2018

@galioska vďaka ja mám aj celkovo citlivejšiu pokožku aj som alergička

malinajahoda
14. sep 2018

@kathy93 ja mám tetovania, pre niekoho až dosť. Ja som si fóliu nedávala skôr dole. Poctivo 7 dní. Ako si si to ošetrovala? Koľko dní si mala fóliu?

galioska
14. sep 2018

@kathy93 ja tiez s bolo to v pohode, ked mas strach neskusaj uz

kathy93
autor
14. sep 2018

@galioska práveže ja chcem ďalšie tak ma to zaujíma či je to vlastne normálne

kathy93
autor
14. sep 2018

@malinajahoda mala som ju 24hodin. Fakt mi vadila a potom som to konzultovala s taterom keď už to mokvalo a trošku scervenalo to bolo asi na druhý či tretí deň od toho ako som si to odlepila. Tak mi poradil bepanthen a antibakteriálne mydlo a fakt to pomohlo len mi tam ostali jazvy od chrasty. A muž si to dal dole lebo sa strašne pod tým potil v práci ibaže jemu to vyzerá úplne inak.

rybkoava
14. sep 2018

Ja ho mam už 8 rokov a keď mi ho teater v študiu vytetoval, tak mi dal k nemu aj krem, ktorým som si ho natierala. Určite by som zašla ku kožnej, pripadne do lekárne. A tiež ma to svrbelo, keď som si ho natrela bol pokoj.

kathy93
autor
14. sep 2018

@rybkoava hej ale mňa nesvrbi tetovanie ale koža naokolo. Mne krém nedával lebo fólia bola špeciálna a mala som ju mať týždeň.

anitu
14. sep 2018

Tak ja mam jednu ruku potetovanu.. Fóliu, ako tatier vravel, som mala len 2 hodiny. Potom som natierala bepantenom. Po 2 týždňoch mam už tetkó úplne zahojene a nesvrbi, neboli..

malinajahoda
14. sep 2018

@kathy93 koľkokrát za deň si si to umyla a natrela? Po každý krát si si určite dala novú fóliu. Ja som si to mastila s kalciovu mastičku. Vždy keď som si to umyla a chvíľu nechala volne na vzduchu, tak ma to až tak ťahalo. Ale po nakrémovaní bolo dobre. Mňa to začalo svrbiet až ku koncu toho týždňa. Zajdi ku kožnej ako ti tu už niekto poradil. Je to zvláštne. Ešte som sa s tým nestretla.

rybkoava
14. sep 2018

@kathy93 ja som mala tiež fóliu, ale len par hodin. Mam ho na lopatke tak mi vadila. Krémovala som to kalciovou masťou.

kathy93
autor
14. sep 2018

@malinajahoda ja som tú fóliu dala dole a už som si žiadnu nedala, mala som to na vzduchu. Umyla som si to raz za deň tak mi radil. Aby som to proste zbytočne nenamacala. A mastila som podľa potreby keď už to ako ty píšeš ťahalo. Nikdy som to nechytala zbytočne a keď už tak len s vydezinfikovanymi rukami.

kathy93
autor
14. sep 2018

@malinajahoda ale mala som mať tú fóliu naozaj týždeň

najinka
14. sep 2018

@kathy93 foliu hned po tetovani mas aby ti tam nenasla spina,bakterie atd, potom pred spanim si ju das dole, umyjes antibak.mydlom a zasa zabalis na noc. Potom rano zasa odbalis, umyjes antibak.mydlom a nechas bez folie pocas dna, aby sa to vetralo. Prve dni foliu davas len na noc. Potom po par dnoch zacnes natierat kremom na tetovanie(alebo bepanthenom, a pod.) Tu foliu vlastne tam mas, aby sa ti to nevysusilo a nespravili chrasty, lebo ked sa ti odlupia chrasty, pojde s nimi a farba (a zostane jazva samozrejme). Mozno si to mala taketo citlive aj kvoli teplu, ked vravis, ze pred 2 tyzdnami si si davala robit. Celkovo v lete sa neodporuca davat tetovanie.

kathy93
autor
14. sep 2018

@najinka no ja som mala špeciálnu fóliu napustenu liecivom ja som si ju vôbec nemala dávať dole o to ide. Malá som ju mať týždeň vkuse.

malinajahoda
14. sep 2018

@kathy93 počkaj, celé zle. Ty si si to umyvala a natierala až po tých 2-3 dňoch? Ako ti poradil tater, keď už si mala problémy? Alebo si sa o to starala hneď od začiatku?

kathy93
autor
14. sep 2018

@malinajahoda no ja som si to aj umyla ešte pred tým než som sa poradila s taterom aj som si to natrela ale asi som mastila veľa alebo veľa umývala neviem. Dosť mi to po tých 2dnoch ocervenelo a vtedy to aj mokvalo. Myslela som si že je to zapálené tak som hneď volala taterovi.

najinka
14. sep 2018

@kathy93 no o takej som v zivote nepocula a to mam tetovani fakt dost..tak zajdi na kozne teda, uvidis co povedia, ci je to alergia alebo co..s dalsim tetovanim by som pockala, alebo aspon uz si nedavaj tu 'specialnu' foliu, lebo asi bola naprd..mam kamosov, ktori tetuju, a ten postup co som napisala vyssie je spravny podla nich, mne to stale fungovalo

kathy93
autor
14. sep 2018

@malinajahoda proste bez vedomia tatera som si dala dole foliu aj keď som nemala umývala asi moc často a natierala. No potom jak som už videla že niečo nieje v poriadku tak som sa mu hneď ozvala. Takže on mi poradil čo mám robiť. Ok ocividne sa mi tie chrasty spravili kôli tomu ale mňa hlavne zaujímalo tá žihľavka okolo tetovania aj keď to už mám zahojene či to je normálne či nie či sa s tým už niekto proste stretol.

kathy93
autor
14. sep 2018

@najinka mozno to mám naozaj len nejakú reakciu na tú fóliu

malinajahoda
14. sep 2018

@kathy93 napíšem ti môj postup. Ako som to robila ja. Mám toho dosť na sebe. Povedzme, že má tetoval dnes poobede. Dnes a zajtra 2 x denne dať dole fóliu, umyť antibakt. mydlom, priložiť servitok, nechať volne uschnut. Dať novú fóliu, ráno a večer. To mame dnes a zajtra. Od nedele ten istý postup s tým rozdielom, že po uschnutí natrieť mastickou. A toto robiť 2 x denne ešte 6 dní. Pekne je vidieť ako sa to samo odlupuje chrasta s vrchnou farbou.

kathy93
autor
14. sep 2018

@malinajahoda vďaka ja som mala chrasty iba na niektorých miestach ale normálne je vidieť rozdiel kde boli tie chrasty a kde nie.

kathy93
autor
14. sep 2018

@malinajahoda ale fakt ja som mala takú fóliu čo sa nemala dávať dole až po týždni a potom umývať a natierať.

malinajahoda
14. sep 2018

@kathy93 nie je to normálne. Nikdy som to nemala. Asi máš citlivejšiu pokožku, niečo ti tam nesadlo. A zdá sa mi byť divné používať tak dlho len 1 kus fólie. Vôbec som nepočula ešte o tom, že je už vo fólii napustene liečivo. Doba ide dopredu. Pred rokom a pol to ešte nebolo.

najinka
14. sep 2018

@malinajahoda to nie chrasty sa ti odlupuju, ked su chrasty, je zle. To co sa ti odlupuje je len taka sucha kozicka, najvrchnejsia cast koze, neviem ako sa to spravne vola..

najinka
14. sep 2018

Vygooglila som si nejaku specialnu foliu, ale pisu pri nej, ze ju mas mat max.24hodin 🤷🏻‍♀️mozno si ho zle pochopila, resp.to zle pochopil on?

kathy93
autor
14. sep 2018

@najinka áno to sa mi odlupovalo na väčšine tetovania proste ako keby len tá vrchná farba a na niektorých miestach tam kde mi to mokvalo normálne chrasty. Ale tak čo už možno si to pôjdem dať opraviť ak sa bude dať vôbec...

kathy93
autor
14. sep 2018

@najinka no on ma aj zvozil že som to tam nenechala týždeň ale áno aj ja som to čítala že len 24hodin. Ale vraj to tak robia vždy tak neviem. Inak normálny tetovací salón. Nemôžem na nich nič zlé povedať. Sama som si to pokašlala.

najinka
14. sep 2018

@kathy93 nemyslim, ze si to ty pokaslala..takze, ta prva folia co ti dal, ma byt 15hod., maximalne 24hod, potom zmyjes tu plazmu a sajrajt z tetovania , a potom sa da na vysusene zasa ta folia ,a tentokrat uz na 4 dni. Potom by to malo byt zahojene. Ale ty ked si ju dala dole po 24hodinach, a umyvala a natierala, tym si nic nemohla pokazit, pokial si ale na noc davala potravinovu foliu na to. Ta to tetovanie udrziava vlhke, aby nevyschlo, lebo vtedy sa robia chrasty. Takze tak. Pokial si na noc nedavala foliu prve dni, zle si urobila..ale s tou zihlavkou aj tak skoc ku koznemu

kathy93
autor
14. sep 2018

@najinka no nedávala som žiadnu fóliu kokos ale ani môj muž nedáva a má to na vzduchu ale natiera pekne tak ako má hneď od začiatku a on s tým žiadne problémy nemá a tiež dal dole foliu na druhý deň ale kontaktoval tatera hneď. Nechcem aby sa to aj jemu hojilo škaredo.