Zažili ste už niečo podobné pri pohovore?

janka5861
4. jún 2010

Ahojte,
chcem sa s Vami podelit o moj zazitok z pracovneo pohovoru.... Momentalne som este na materskej ,ale bude mi koncit. Tak som si dovolila hladat pracu. Mam jedno dieta a 32 rokov. Poslala som vela zivotopisov ,ziadosti... uz som ani nedufala ,ked z jednej velkej spolocnosti sa mi ozvali,ze splnam poziadavky a mam prist na konkurz. Samozrejme som sla ,ale na moje sklamanie ma pani uvidela a hned od dveri mi vravi : No ,ale ste uz dost stara na tuto pracu a este sa pozrite na seba ako vyzerate /bola som oblecena slusne cierne nohavice ,moderna bluzka,moda ma bavi tak ako kazdu zenu / ,hodila by ste sa na inu. Tam berieme mlade dievcata
Zostala som zaskocena ,ale kedze mam dost rokov praxe /9 / a prehlad v urcitej oblasti , tak mi pani oznamila : Ste perfektna na inu pracu ,ale bohuzial mate prekazku DIETA !!!!!! Pokial by som Vas vzala ,mozete byt s dietatom doma ked je chore pocas roka iba tri dni . ..... ale ak sa najde niekto ,kto je rovnako fajn ako som ja vezme jeho ....
Nerozumiem tomu, ked som mala 18 bola som moc mlada a nemala som prax. Teraz mam 32 som stara a mam prax a prekazku ...
Kam to vlastne vsetko smeruje ?

dali4
4. jún 2010

ahoj janka , ja teda nemám takúto skúsenost, ale... To je fakt sila 😝 😖 V dnešnom svete je to myslím "bežné", bohužial ! Ale takýmto štýlom, no nech sa milá zlatá pani nehnevá 🙄 🙄 🙄 ... jaj 🙄
janka, držím ti palce, vydrž, nevzdávaj to, hladaj dalej. Som si istá že si nájdeš prácu no budeš asi potrebovat vela trpezlivosti.

gabika_83
4. jún 2010

No to je uplny vrchol 😒

diddi
4. jún 2010

predpokladam,ze islo o sukromnu sferu a nie statnu....zial,tam je majitel v prave,on si urci podmienky a kriteria

murter
4. jún 2010

janka, zverejnila by som to, alebo by som tam poslala rovnako starú kamarátku s diktafónom vo vrecku a urobila okolo toho riadnu aféru. Jednoducho dnes na to aby so zohnala prácu musíš mať dvadsať rokov, desaťročnú prax a od lekára potvrdenie o neplodnosti 😀

janka5861
autor
4. jún 2010

Dievcata aj mna napadlo, ze sa vobec nebala take nieco povedat.... predsa nemoze vediet ci nemam zapnute nahravanie.
Bola to jedna dooost velka firma na slovensku a casto jej bezi reklama v markize... este som si hovorila , ze taka trubka nemoze robit pohovor. ............ no a este som si myslela v duchu , ze naco inzeruje na nete , ze ponukaju pracu ...preco nie rovno u Hablovicovej ? 😉

frisbee
4. jún 2010

no toto bola pekná krava,nevychovaná a človek,čo na takom mieste nemá čo hľadať.Sú otázky,ktoré sa nesmú klásť a tie komentáre,to je tak na žalobu..neviem,ako je to na Slovensku,ale v Čechách sú oblastné inšpektoráty práce,tam sa dá s´tažovať,alebo priamo na živnostenskom úrade.Toto by som tak nenechala,možno aj telku by som na babu poslala. 😠

diddi
4. jún 2010

ta baba sa nespravala absolutne profesionalne.....na druhej strane,ako som pisala,v sukromnej firme ma majitel pravo si vybrat a diktovat podmienky...takze ma pravo ziadat,aby buduca jeho zamestnankyna bola bezdetna....v statnej sprave by ta staznost /diktafony/ bola priestrelnejsia

frisbee
4. jún 2010

V Čechách je na tieto prípady zákon o diskriminácii,neviem,ako na Slovensku 😕

bellada
4. jún 2010

janka je to hrozne co si zazila, ale bohuzial normalne a dost bezne 😠 ta pani co ti to varavela sa chovala neprofesionalne a ja by som ju natrela u jej zamestnavatela nech vie aka truba pre neho robi, lebo sice on dal tie podmienky, ale urcite ich nemala takto prezentovat, ved to hadze zly obraz na celu firmu a nehovoriac o diskriminacii a urazani, sukromna spolocnost si moze diktovat podmienky koho prijme do pracovneho pomeru, ale musi to prezentovat slusne a na nejakej urovni a nie sa bavit s uchadzacmi ako s nejakym menejcennym clovekom

janka5861
autor
4. jún 2010

Musim povedat , ze ma tato skusenost tak pohnala vpred ... chcela som to vlastne napisat preto , aby niektore zeny neboli prekvapene ,ked narazia na pohovoroch na taketo truby ako ja. v prvom momente to bol riadny sok a potom som si povedala , ze nech si trhne nohou . mam krasneho syna , rodinu a pracu si urcite najdem niekde inde .

lara1705
4. jún 2010

tak toto fakt riadny šok. Daj na mňa, tak ta by si vypočula odo mňa čo ja si o nej myslim. By nebola rada že dačo take povedala.
Inač nezufaj, určite si najdeš aj niečo lepšie, nestracaj nadej a dufaj v lepšie.

marianka79
4. jún 2010

@janka5861 tak to je sila 😲 😠 ja som sa s niečim podobným stretla tiež ale nie až z takou úprimnostou 😖 mna sa zase pýtali aj tri krát počas pohovoru či mi má byt kto s malým ked ochorie musela som ich ubezpečit že hej tak ma zobrali a zostala som tam pracovat 8rokov 😨 😅

ani3012
5. jún 2010

@janka5861 ja som sa zase nahnevala,lebo včera som bola v Tescu a videla som LCD TV za 169 eur-že malému do izby zoberiem.
Tak som išla na finančné,že by som ho vzala na splátky (hotovosť síce je,ale určená na iné veci) a mi povedala,že mi to nedá,lebo som na materskej...
čo som ja nejaký odpad spoločnosti? Som sa jej pýtala,že z akého dôvodu, že mám pravidelný príjem, dokonca som jej ukázala Tesco kartu,že nech sa pozrie,že sú tam pohyby,že nieje problém s platením (veď to bola smiešna suma) a vlastne aj manžel pracuje.Že mám poslať manžela......

tinka5
5. jún 2010

Ahojte som tu nova, ale to co citam je hroza..............niekedy treba byt asi drzi, povedat si svoje a zaroven ist dalej a nevzdavat to, aby si ty ludia nemysleli, ze su jediny na svete.............neviem, ci ste sice pochopili, co som chcela povedat........... 🙂 🙂 🙂

tinka5
5. jún 2010

☹ 😎 ☹

lenka386
5. jún 2010

Ahojte!

Prave pred tyzdnom sme sa rozpravali so sesternicinym manzelom, ktory si tiez hlada pracu- unho bolo najvacsim problemom, ze ma PRILIS VELA praxe.. 😝 To mu bolo priamo povedane, ze radsej zoberu absolventa bez praxe, ako jeho.. to je tiez dobry for.. 😒
A tiez som si nedavno vypocula rozhovor mamiciek, ktorym koncila materska, ze na pohovore bola prva otazka zamestnavatela - kolko mate deti, a co planujete s nimi robit, ak budu chore..
Takze ako vsetko aj toto sa obracia na hlavu.. ☹

bubelko
5. jún 2010

@lenka386 > ja ked som si hladala pracu tu vo svajciarsku (prisla som za manzelom), tak som si podavala ziadosti a prichadzali mi odpoveden, ze som PREKVALIFIKOVANA.

@janka5861 > ked sa narodil lukas, tak som tu akurat dokoncila ekonomicku nadstavbu (z svk mam vysku) a bolo mi povedane, ze pre pracovny trh som nezaujimava, pretoze mam 1 dieta, som relativne mlada a pravdepodobnost druheho je vysoka, takze som v podstate typ, ktoreho nikto nezamestna, lebo by mi neskor musel platit matersku (a to je len 3 mesiace). takze nechodi to tak len na slovensku, ale asi vsade pomaly. dnes potrebuju ludi, ktori si mozu dovolit pracovat od nevidim-do nevidim, nemaju ziadne konicky a uz toboz nie rodinu,ktora by ich mohla odradzat od prace. ☹

janka5861
autor
6. jún 2010

@bubelko,ze prekvalifikovana to je smiesne ...

a to ze zamestnaju iba ludi bez rodin , je cista hlupost... prieci sa to normalnej myslienke .... asi by si mal tuto diskusiu precitat niekto v tej nasej perfektnej vlade ....

dada1212
6. jún 2010

Nechcem sa zastávať tej ženy, ale povedala ti na rovinu len to, čo si myslia aj iní zamestávatelia, len ti to nepovedia. Zamestnávateľom teraz prekáža všetko, ak človek nemá prax, nechcú ho zaúčať, ak má, tak sa boja, že odíde na lepšiu pozíciu, ak je žena mladá, boja sa, že otehotnie, ak má malé deti, tak, že bude s nimi doma, ak už má odrastené deti, tak je stará.
Ja by som im len priala, aby bola raz taká situácia, že bude blahobyt a nebudú mať koho zamestnať a aby sa im to vrátilo ako sa správajú teraz k ľudom.
Ja viem, že aj pre nich je to ťažké, ak im príde napríklad 200 žiadostí, ale keby sa aspon ozvali, že nemajú záujem, prípadne ak človeka pozvú na pohovor, keby ho aspon vypočuli, nie ho poslali preč od dverí.

dada1212
6. jún 2010

A ľudia bez rodín to nemajú ľahšie pri hľadaní.
Mám 22 a ak idem na pohovor, vždy sa ma pýtajú, či mám priateľa a kedy plánujem deti. Aj ak odpoviem, že deti neplánujem určite minimálne 5 rokov, čo je aj pravda, vidím na nich, že mi neveria. Majú pocit, že sa chcem zamestnať len kvôli tomu, aby som robila 9 mesiacov a potom od nich dostávala materskú.

janka5861
autor
6. jún 2010

@dada1212 myslis ,ze zena ked ma 32 je stara a nemoze vyzerat dobre ? myslim si , ze mnohe 40 - rocne zeny vyzeraju v dnesnej dobe urcite lepsie ako nejaka 18 - rocna kocka. Na rovinu hovorim aj ja . Ale je dolezite to povedat na rovinu tak ,aby si nebola drza a neurazila nikoho.
S tou castou dalsou co si napisala suhlasim...... preto lebo aj taku skusenost mam ..... planovanie mojho materstva na pohovoroch .

mamutka
6. jún 2010

janka, ak je to velka spolocnost, iste su hrdi, ze im na kazdom poste pracuju profici, ale ona sa zachovala ako buran. Ulav si, napis jej vedeniu, ze si sa stretla v ich firme s velmi neprofesionalnym pristupom, ze ak si pre nich nebola zaujimava, lebo zivis nejaku prekazku, tak to predsa vedeli uz z CV. nemuseli ta volat az k ich ctenym dveram, aby ta nejaka cicena, ktorej nema kto urobit to dieta mohla urazat!
alebo ta pani dieta ma ale niekto jej zohnal pracu po znamosti a ona si neuvedomuje ako lahko sa moze ocitnut na tvojom mieste???
robila som v takej velke firme, matka s detmi dostavala automaticky o 10 litrov menej ako my, za rovnaku pracu...ale proste nebola ochotna makat nezmyselne nadcasy, ktore by aj tak neboli vobec potrebne, keby firma nemala na kazdom oddeleni naschval o par ludi menej, aby sa usetrilo...
naposledy som hladala pracu ako 30 rocna, este bezdetna, veru, bolo to o hubu, otazky o planovani rodiny su pekne pod pas, dufam, ze o racu nepridem ked sa budem chciet vratit do roboty teraz... 😒

dada1212
6. jún 2010

@janka5861 Určite môže, mnohé vyzerajú krajšie ako mladšie. Ja som narážala na to, že dieťa je prekážkou, to vnímajú mnohí zamestnávatelia tak, len to nepovedia priamo.
Ale v dnešnej dobe ja už všetko prekážkou, na každom si niečo nájdu, čo nevyhovuje.
Možno naozaj hľadali mladšie, neviem o akú pozíciu išlo, ale možno jej prekážala jej prax, lebo si myslela, že si bude pýtať vyšší plat, prípadne, že na takom mieste nebude spokojná a pôjde inde.
Každopádne, také jednanie je smutné, ale bohužial, môžu si to momentálne dovoliť, ked sa im na jednu pozíciu hlási aj 200 ľudí.
Keby mali problém niekoho zohnať, správali by sa inak.

vieraj
6. jún 2010

dada, matersku dostavas od socialnej poistovne a nie od zamestnavatela...

lara1705
7. jún 2010

Mne sice materska konči až na dalši rok v septembri ale už od teraz rozmyšľam kde pojdem robiť. Desi ma predstava že tiež dostanem podobnu odpoved lebo mam 36 rokov.Deti mam 3, takže dalšie neplanujeme v žiadnom pripade. Ale ked chcu najsť zamienku tak najdu.

Inač zamestnavateľ plati matersku 6 mesiacov a až potom socialka.

liana
7. jún 2010

32 ročná a stará 😕 kokos, ja mám 28 a tiež mi už poniektorý skoro hovoria babička 😀 to je už aká sila.

tiež mám podobné skúsenosti pri pohovoroch a to dieťa nemám. prvé čo im vadilo na začiatku že som mladá a nemám prax. keď som troška zostarla, tak prvé čo sa opýtali že či mám priatela a či neplánujem sa vydať, mať rodinu a pod. Dokonca jeden pán - šéf firmy mi do očí povedal že som neperspektívna lebo sa určite chcem vydať a mať deti. vtedy som neskutočne olutovala že som sa z každého pohovoru nepoučila a nechodila s diktafónom. 😖

v dvoch firmách sa ma to neopýtali, ale z toho v jednej vyslovene stanovili podmienky tak, že každá s takýmito !"úmyslami" to vzdala sama.

sjuzi
7. jún 2010

Fiiiiha, tak to je sila. Mne to príde takmer ako skrytá kamera... 😕 😅 😅 Je to vôbec možné, aby vo veľkej známej spoločnosti, kde si ľudí v rámci rôznych sfér a určite i na HR školia, sa s vami niekto takýmto spôsobom bavil? To musela byť nejaká vyhoretá, zakomplexovaná osoba, ktorej v danom okamihu dosť preplo... 😝

janka5861
autor
7. jún 2010

@sjuzi, lepsie by som to ani ja nenapisala . stale som hladala na tu zenu vhodnu kombinaciu slov /nejaká vyhoretá, zakomplexovaná osoba, ktorej v danom okamihu dosť preplo... /
... nebola si u nej na konkurz aj ty ?

sjuzi
7. jún 2010

Jani, tak sa len otras a treba skúšať ďalej... som na tom podobne, tento mesiac mi končí RD... tak si držme palce... 😉

vieraj
7. jún 2010

lara, socialna poistovna plati 6 mesiacov, a urad prace, socialnych veci a rodiny rodicovsky prispevok od pol roka. 🤐