Zase ma nachytal žobrák

29. júl 2024

pomaham vacsinou zvieratam obcas ludom, vzdy sa zapoviem, ze ludom naposledy, pri kezmarku ma oslovi cigan ze mu deti nemaju co jest a vyhorel, utekame ci kupim jest chleba rozky...do obchodu ze kupime jedlo, chcel chleba rozky mlieko pre deti...vidim, ze pokladnicka sa zvastne diva ...vidim ze si berie stangle sunky, pri pokladni mu poviem ze nech to vrati ze tolko nezaplatim, smrdi po cigaretach...zaplatim mu polovicu toho co chcel...pokladnicku konfrontujem, vraj nevyhorel a deti nema, klame...viac mi nepovie, lebo by ju vraj preklial...wtf????21 storocie? vonku sa ma cigan spyta ci mi nie je trapne, ze musel nieco vratit, vezmem mu tasku z ruky, s usmevom pozdravim a odchazdam...tasku z jedlom odnasam do najblizsieho kostola pre bezdomovcov ....hodinu som sa musela rozdychavat...naposledy sme tak pomahali bezdakovi, varili, ofrflal ze spagety nema rad, mal ist na pohovor oprala som mu a zahlasil ci nezehlim....videli sme sa naposledy....som tak sprosta???

autor
29. júl 2024

vratim sa od obchodu, vraj sa tam cigan otoci tri krat za den, kupuju mu za 30 eur, hovorim, ze dobre hlavne ze je to jedlo, predavacka hovori, ze je lenivy robit a fajci marlborky, vela krat sa snazi jedlo vratit...s manzelom mame VS? sme scestovani a som sokovana ako sprosti a naivni sme....nech si raz na mna otvori niekto papulu ze preco posielam do utulkov a nie ludom, asi ho kpnem...

enmery
29. júl 2024

Nie si sprostá, si dobrý človek a chceš pomáhať a tieto socky to využívajú. Kontaktuj Červený kríž, tam máš istotu, že pomáhaš nielen tam, kde je to potrebné, ale aj kde si to vážia.

doriiis
29. júl 2024

Pravdu? Áno si.V živote by som nechytila a neoprala gate nejakemu bezdakovi a v živote by som nenakupila žiadnemu rómovi.Nikdy.

66simonka66
29. júl 2024

Neboj, ja sa tiež vždy okašlem, naposledy pred pár dňami jedna žena žobrala pred Lidlom, že vraj na autobus, vraj má málo peňazí a nevie či jej výjde lístok, tak som jej dala 5e, na druhý deň som ju stretla zasa zobrať na autobus pred Tescom, keď ma uvidela tak sa skryla. No čo už, za dobrotu na žobrotu, ale povedala som si, ja som jej ich dala s dobrým úmyslom, to že ma ona oklamala je na jej svedomí.

autor
29. júl 2024

@doriiis prala som mu koselu manzel mu navarail, je to moj zivotny standard pomaham vsade naokolo ale asi som obcas aj za debila...pri zvieratach som sa neokafrala nikdy, nikdy!!!!

autor
29. júl 2024

@66simonka66 ved toto, manzel mi akurat hovori ze ked su taki sofistikovani a maju psychologicke triky, ze preco vlastne ti ludia nepodnikaju....boli by dobri

danyelia
29. júl 2024

Zažila som niečo podobné, tiež nás pri obchode oslovil cigán, že má ženu s bábom v nemocnici a súrne potrebuje mlieko Nutrilon, či mu nekúpime. My že ok, pomôžeme, 20 € obetujeme. Kúpili sme mlieko, on už začal znášať plienky Pampersky, no hneď sme ho stopli. Pri pokladni sa postavil ďaleko od nás, akože nie je s nami, no predavačka za mnou prišla, že nič mu nekupujte. Vraj takto odrbáva ľudí, vyžobre od nich aj bloček, potom ten tovar ide vrátiť a peniaze si nechá (pravdepodobne na cigy a chlast). Kúpili sme aj tak, že čo urobí- hneď pýtal aj bloček, že potrebuje k tomu mlieku 😃 Nedali sme mu, pohundral, kto vie kde ten Nutrilon skončil. Potom som ho videla aj na inom sídlisku, takže takto veselo obiehal KE. Verím, že si nahnevaná a sklamaná, ja už tieto prosby ignorujem, poviem že mám na koho míňať peniaze (mám 4 deti).

mirkava
29. júl 2024

Nikdy by som nešla s takýmto človekom na nákup. Čakala by som ze ma okradne. 😒

klementinka58
29. júl 2024

ak mas potrebu pomahaat tak pomahaj v overenych organizaciach, ja uz roky adopcia na dialku a som spokojna. Zobrakov obchadzam na kilometre, vacsina z nich nechce opustit svoj zivotny styl len vyuzivaju naivitu ludi

lindous
29. júl 2024

Pomáham aj ľuďom, jednej starej pani sme robievali pravidelne menší nákup, ale toto sú typy, od ktorých bočím len čo ma oslovia, ani si nevypočujem ich srdecrvúci príbeh... bezdomovci, ktorí sú chcú, vedia vyhľadať pomoc organizácií a útulkov, len tam by nemohli piť...

autor
29. júl 2024

nuz chcela som nebyt rasista a takto som to posr...

lindous
29. júl 2024

O rasu vôbec nejde, aj bieli také skúšajú, naposledy som pravidelne stretávala jednu takú ženu, každý týždeň jej vraj niekto iný zomrel a nemala na jedlo... navyše myslím, že si situáciu zvládla super, pomoc nakoniec poputovala kam mala a ty môžeš mať dobrý pocit s poučením do budúcna

lululucy
29. júl 2024

Tiez ma tak jedna spoluobcanka nachytala. Zastavila ma v meste ze syna ma v nemocnici (aj lekarsku spravu mi ukazovala) a potrebuje pre neho ciste oblecenie. Peniaze som povedala ze jej nedam,tak som s nou sila do činaku. Najprv chcela len papuce a pyzamo. Zrazu zacala zvlacat rozne veci. Tak to som ju stopla.zaplatila som nakup za 10 eur,vzala blocek a uz ma nebolo. Potom som ju videla asi o hodinku ovesanu taskami. Bolo mi jasne ze ma odrbala. To bolo naposledy co som sa dala takto oklamat

prasiatko30
29. júl 2024

Ak pomahat tak len cez spolupracu s nejakou organizaciou - charita/ČK. Charita ma napr sistem registracie ludi co ziadaju o pomoc, sleduje sa ich situacia a teda aspon sa snazia zabranit tomu aby ludia nezneuzivali system - rozumej - prihlasit sa na 3/4farnostiach a brat pomoc od kazdej z nich. Socialne jedalne tam furt potrebuju dobrovolnikov na pripravu a podavanie jedla. Sorry ale tym co pytaju pri obchodoch nedavam - vela z nich to maju ako zarobkovu cinnost a este popritom dostavaju davky zo socialky, pomoc od ČK - kde im nosia drogueriu/oblecenie a vsetko mozne

cervenaruza123
29. júl 2024

Ja mam take pravidlo, ze vzdy ked niekto ziada o pomoc, si poviem ci som ochotna pomoct, ak klame. Koniec koncov, velakrat su ti ludi aj taki zufali alebo neschopni ci generacne maju zazite niektore zvyky, ze nie su schopni sa inak "uzivit". Pred Vianocami ma raz sa oklamala pani, co sa "ponahlala na autobus" a stratila penazenku ci co. Pripadala mi podozriva, ale dala som jej drobne s tym, ze dobre, mozno je zufala, ze nema na darceky pre deti, tak to skusa takto. Aj snaha sa ceni, ak je clovek zufaly. Viackrat som ju uz tak stretla pred Vianocami.
Vacsinou prispievam overenym organizaciam, lebo osobne clovek nikdy naisto nevie, ci nebude oklamany. Usmev ako dar ma projekt Daruj obed, kde rada prispejem a su rozne ine charitativne zbierky a organizacie, kde clovek vie, ze si tohto cloveka overia skor ako mu pomozu. Ti ludia vacsinou musia aj splnit nejake pravidla. Na Slovensku je nastastie celkom dost organizacii, na ktore sa clovek v nudzi vie obratit a vacsinou sa neobratia len ti, co nechcu ci nie su ochotni dodrziavat pravidla. Sama som mala rozhovor s jednym bezdomovcov, ktory zvykne chodit v okoli nasej bytovky. Zacal sa lutovat, chvilu som s nim kecala a nakoniec na moje navrhy pomoci radsej skonstatoval, ze jemu sa paci, ked je taky prirodny clovek, ze prespava v prirode a ma volnost. Mnohym to proste takto vyhovuje.
Moj ocko studoval socialnu pracu a boli aj v roznych utulkoch a kade tade. Odvtedy ked niekto od neho zobre, povie im ze tam a tam je taky utulok/organizacia, tam im pomozu, postaraju sa o nich. Este sa nestalo, ze by sa niekto pytal na podrobnosti alebo sa potesil.

hiro
29. júl 2024

Vychcaní sú, klamú ale keď sú na ulici tak sa musia vedieť obracať. A že si kúpia chlast? A nech. Prečo by si ho oni nemohli kúpiť, majú žiť ako svätí muži? No, nie sú. Ja si večer potom dám pizzu + pivá za xx eur? Budem si život užívať a sám sa nepodelím? Pustím tých pár centov, mne to neublíži a nech si kúpia čo ich poteší. Kamoši nebudeme ale ani nesúdim. Niekto má šťastie, niekto nie, niekto nezvláda tento svet.

autor
29. júl 2024

najdolezitejsia cast mojho prispevku, ktora sa stala bola "vonku sa ma cigan spyta ci mi nie je trapne, ze musel nieco vratit, "

oranzovyvevericnik
29. júl 2024

tak druhym to asi trapne byva tak ho nechaju.. :DD

danyelia
29. júl 2024

...tak si sa ho mala opýtať, či JEMU nie je trápne žobrať, aby mu cudzia žena musela kupovať jedlo pre deti...

autor
29. júl 2024

@danyelia zmohla soms a na dovolite? otovrila mu ruku, vzala z nej tasku dala manzelov a povedala "ideme"a ciganovi "dovidenia...Manzel sa teraz smeje ze ostal s otvorenymi ustami, ze na toto nebol vyskoleny....potom sme ho stretli za pol hodinu s treskou a rozkom, a obzeral sa na mna zazeral, sli sme okolo neho a zazeral, neviem ci si myslel ze sa bojim...som sla okolo neho a som si potichu nadavala ci si mysli, ze verim na ich ciganske urieknutia, ze nech zazera po svojich---

mane01
29. júl 2024

Treba pomahat prostrednictvom profesionalov. Podporovat organizacie, ktore s nimi pracuju. Oni ich poznaju, vedia, kto je chudak, s ktorym sa smutne pohral zivot a kto lajdak. Proti prudu, Slovenska katolicka charita… je ich viac.

autor
29. júl 2024

nevim komu verit donio vraj na toto kasle a su pritom velmi popularni

alesto
29. júl 2024

Ja mám takú skúsenosť, že ľudia, ktorí skutočne potrebujú pomoc, nežobrú. Preto pomáham radšej cez oficiálne organizácie. Pred nedávnom som bola na detskom ihrisku a tam sa skupina detí "hrala" na žobranie. Rozbehli sa do všetkých strán a potom prišli a prerátavali drobné, zrejme na energeťáky. Podotýkam, že išlo o deti bielej rasy, tak do 10 rokov. Čo hovorili ľuďom, aby od nich dostali peniaze neviem.. ale zamyslela som sa, že rodičia nemajú ani tušenie, čo ich zlaté deti robia.

hiro
29. júl 2024

@alesto Ja zase pamätám ako sme v cca 1991 keď prišli prvé hracie automaty chodili hľadať fľaše na skládku, umývali v rieke a vracali ich aby sme si mohli zahrať. Plus som zistil že pod PNS sa vždy nájdu nejaké zakotúľané mince... Keď sa to dozvedeli druhé deti tak ich hľadalo tak veľa že sám som už nič nenašiel. Deti sú vynaliezavé...

majka2959
29. júl 2024

Dosť takto obťažujú v Prešove a v Bratislave na hlavnej stanici. Raz behom hodiny ma takto oslovilo šesť ľudí, niekto chcel peniaze, iní kávu alebo jedlo. Jednej panej som dala zo svojej desiatej, ale ďalším už nie. Keď niekoľkí po sebe pýtali peniaze, tak už som bola na to alergická a povedala som im, že nie som banka. Dokonca jeden mladý pán keď chcel 2 eurá a ja som mu povedala, že platím kartou, tak sa opýtal, či mu "nedám kartu".

kvetinka1918
29. júl 2024

Ja takým ľuďom nedávam UŽ NIČ dávala som ale po čase som prišla na to ti ľudia majú šancu ísť pracovať aj keď za malé peniaze ale majú to je už o človeku či sa mu chce ísť pracovať alebo mu vyhovuje viac pýtať od ľudí každý má predsa šancu len treba chcieť

autor
29. júl 2024

som sprosta, mam vela zdravotnych problemov robim kolko mozem a proste som sa nechala nachytat vyzera to tak, ze cloveku uz vonku nepoozem aj keby to fakt potreboval...

majka2959
29. júl 2024

@kvetinka1918 Ja som si vtedy tiež povedala, že už nič. Predtým som im dávala alebo kupovala jedlo. Nedávno som dala iba zdravotne postihnutému človeku.

hiro
29. júl 2024

@kvetinka1918 Nikdy nevieš prečo je niekto na ulici...
Počas prázdnin na výške sme chodili zbierať ovocie do Talianska a raz sme 2 týždne nemali prácu, stanovali sme pod mostom na konci mesta, pracovné víza samozrejme nemožné a ľudia nám sami doniesli vodu, jedlo a nepýtali sa... Ani ja sa nepýtam prečo. Dám toľko koľko chcem, neľutujem a nechýba mi. Nedávam preto aby som sa cítil lepšie ani aby som si vyčítal že som si sám odtrhol od úst. Keď dám tak som dal a ako s tým naloží obdarovaný je už na ňom.

janai1
29. júl 2024

Jediní komu na ulici dávam peniaze sú predavači notabene. Dávam vždy viac ako stojí ten časopis.
Donio, ľudia ľuďom veľmi výnimočne. Vela zbierok je tam podvodných.