Zahraniční Slováci a koronavírus.

11. mar 2020

Ako to vnimate v zahranici? Ja zijem vo Svedsku, kde mam pocit, ze to neberu ludia vobec vazne. Svetova zdravotna organizacia vyhlasila momentalny stav za pandemiu ☹ Muz cestuje do prace metrom asi hodinu ☹, ja mam pracovne povinnosti kazdu nedelu, kedy tiez cestujem asi 50minut metrom. Obe povolania sa nedaju robit z domu. Masky tu nenosi temer nik, no bohuzial musime s tym zacat. Niekde uz bol nedostatok mlieka, ryze. Alkohol na ruky vypredany, mydla tiez.

syslik81
11. mar 2020

som v uk .. mame v nasom meste viac ako dost nakazenych .. vcera cestou do prace uzavreta budova vsade policajsi sanitky ludia zahaleny v bielom a v maskach .. zivot hold co mame robit? ucty sa same nezaplatia ... pracujem v skole radsej sme vsetko vydenzifikovali ale inak je klud mensie obchody maju dostatok jedla vatsie supermarkety maju nedostatky niektorych veci ale nic hrozne ... urcite nik nepanikari ale strach ma snad kazdy

ferko10742
11. mar 2020

@syslik81 ahoj v akom meste si ?

syslik81
11. mar 2020

@ferko10742 liverpool

ferko10742
11. mar 2020

@syslik81 je mi to luto :(

oslo1
11. mar 2020

Ja som SE London, u nas vsetko funguje normalne.

heidy222
11. mar 2020

@syslik81 v Nemecku tiez nic. Manzelov kolega to ma Tak dostal home office. Tym padom by sme Mali zostat doma cela rodina ale kazdy sa na mna pozera ako na martana. Vcera som sa vratila Zo Slovenska Tak som sa naockovala panikou lebo tu sa to siri ovela rychlejsie a oni Ani neobmedzuju lety z talianska.

little_honeybee
11. mar 2020

@heidy222 a preco ste nezostali v karantene, ked to mozte tiez prenasat????? Lebo na vas pozerali ako na martanov???? A ty sa este veselo pochvalis ze si bola na svk???? Ako potencialny roznasac? To je snad sen

heidy222
11. mar 2020

@little_honeybee dnes testovali toho kolegu. Odvtedy sme nikde neboli. Na Slovensku som bola predtym.

heidy222
11. mar 2020

@little_honeybee samozrejme zostavame doma ako nase rozhodnutie,bohuzial sme tu v Tomto nazore v mensine, to tym chcem povedat, nie ze nebudem doma.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ervenka
11. mar 2020

Holandania to maju na haku. Jedno dieta zo Zs kde chodia nase ma pozitivne testovaneho rodica. Len oni su doma, do skoly sa normalne chodi... aj ked vyzval nl premier, aby ludia zostali doma, niektory nepracuju, vsetci veselo vonku. Akurat je toaletak takmer vypredany.

little_honeybee
11. mar 2020

@heidy222 spravne...pokial mozte ostante doma...

lenuliatko84
11. mar 2020

Matky konspiratorky

anw
11. mar 2020

My sme v AT. Od piatku mam mobile Working. Vraj na 2 tyzdne. Tak uvidime. Zakladne skoly zatvaraju od stredy...

tenerifka
11. mar 2020

Fuerteventura, jedna zena pozitivna od minuleho tyzdña, bez priznakov, v domacej karantene( dala sa testovat, kedze sa vratila z Talianska).
Turisti denne prilietaju, restiky plne, obchody plne tovaru....bodaj by sa na tom nic nezmenilo.
Susedne ostrovy maju nejakych 25 pozitinych v nemocniciach a domacej karantene

tenerifka
11. mar 2020

Ludia ziju zatial normalny zivot ako vzdy, bez obmedzni

sense
11. mar 2020

Xijem vo Swiss, nejake opatrenia su ale nic extra.... pracujem v doprave ....zeby boli prazdne regale v obchodoch nemozem povedat, dcera chodi normal do skoly... ale zresili sa velke eventy, o mensich rozhoduju kantony plus kazdy musi dat adresu, tel cislo a podpisat sa ze ak sa u neho prejavi bude informovat usporiadatela...

amelie2017
11. mar 2020

Mallorca, mame asi 11 nakazenych, zatial si zijeme normalne, obchody uz sa sice zacinaju brakovat, ale ziadne opatrenia, bary a ihriska nadalej plne ludi. Ale medzi ludmi uz je strach, ze nezacne sezona, vela hotelov kvoli stornam neotvorilo, my zatial cakame. 1.4. by sme mali otvorit, ale ci sa otvori, nik netusi. Ale uz je jasne, ze tento rok bude vela ludi len prezivat, a ak sa to neukludni a hotely neotvoria, bude vela nezaplatenych hypotek a uctov..lebo tu vacsina ludi zije len z turizmu. My medzi nimi.

katinka71
11. mar 2020

u nas v tirolsku v rakusku deti od buducej stredy nejdu do skoly ,pojdu az po velkonocnych sviatkoch ja pracujem v socialnom zariadeny pre seniorov,kde nie je ani zakaz navstev,prichadzav do prace vlakov,ziadne praca z domu som fyzicky pritomna,a mam na starosti v nocnej sluzby 160 ludi kedze som z personalu jedina zdravotna setra,ziaden lekar po ruke ,mam este 3 pracovnikov s nizsim vzelanim,a to je vsetko po takej sluzbe ani neviem ako sa volam ,ziaden home ofic ani ocr nehrozi kedze je nas v sluzbe celkovo malo,a moj syn si musi niekolko hodin poradit Doma aj sam,a starych rodicov nemame uz vymreli

pragmaticka
11. mar 2020

Vieden.zakazane pracovne cesty, v kancli vsade dezinfekcia + pokyny, pripravy na teleworking.od buduceho tyzdna fungujeme na home office cela centrala.inak ziadna panika,obchodne domy zevraj prazdnejsie ako obyvkle...

sisaka
11. mar 2020

Kanada. Robím v zdravotníctve, pomaly pripravujeme v nemocnici lôžka na izoláciu, testujú sa všetci ľudia s podozrivými symptómami, ľudia s akýmkoľvek nachladnutim majú volať 811, nechodiť k lekárovi alebo do nemocnice, prídu ich otestovať domov. Zatiaľ nič nie je zavreté, škôlky, školy otvorené, podujatia zatiaľ nie sú zrušené, aspoň som nezaregistrovala. Vypredaný toaletný papier a hand sanitizers. V nemocnici mame zatiaľ zásob dostatok.

babi81
11. mar 2020

it od zajtra vsetko zatvorene, akurat lekaren a potraviny otvorene.mozes ist na nakup, do prace inak treba byt doma v karantene.

lavi24
11. mar 2020

Madrid. Skoly a univerzity su zatvorene, seniorom a detom bolo odporucane necestovat metrom a hromadnou dopravou, ludia zacinaju vykupovat obchody, nove potvrdene pripady pribudaju velmi rychlo. Dokonca aj futbalove zapasy budu bez fanusikov - a to je pre nich zasadny moment.

saska662
12. mar 2020

Zijem v Taliansku a velmi som sa zacala bat. Nikam nechodim, len ked tak s ruskom rychlo nakupit a spat domov. Obcas ked je pekne tak prechadzka na plazi so psom, lebo samozrejme doma zavreta medzi 4stenami tiez nie je dobre. Nastastie teraz som na podpore cize nemusim pracovat medzi ludmi. este mam narok na tri mesiace, tak dufam ze to dovtedy odide. nasa oblasti najmenej infikovana, pretoze ludia to tu beru naozaj zodpovedne-nastastie. Rúška sa zial nikde nedaju zohnat, nastastie kamaratkin priatel ich par zohnal

matana2
12. mar 2020

Kanada , Alberta. Nik to tu nebere vazne. Ked som sa o tom rozpravala s lekarkou tak mi povedala ze sa nemusim bat , ze si staci iba umyvat ruky a nestretavat sa s ludmi co cestovali ( asi to ti ludia maju napisane na cele, lebo neviem ako zistim v potravinach ze kto cestoval) v provincii mame asi 19 pripadov. Nik s tym nic nerobi, vsetko je otvorene akurat toaletny sa vypredal. S manzelom a 2 detmi sme si spravili vlastnu karantenu. Manzel aj tak robi z domu a ja som na materskej. Skolku sme zrusili. Nebudeme sa s nikym par mesiacov stretavat, budeme chodit von do prirody ked sa otepli (tu bude cez vikend minus 20) do obchodu raz za cas na velky nakup. Ked som sa tu o tom rozpravala s kamoskami ( cesky a slovenky) skoro ma piclo, hlasky ako 'ved umieraju iba stari a chori' ' za par tyzdnov uz o tom nebudes pocut' tuto to ludia este vobec nepocituju, nechapu ze to pride aj sem, teraz je 20 pripadov ale o tyzden och bude viac a o mesiac ani nehovorim.

matana2
12. mar 2020

@sisaka kde si v kanade?

tenerifka
12. mar 2020

Preventivne zrusili karnevalove oslavy na GCanaii, ja s tym suhlasim.
Zrusenim letov z Talianska ostrovy prichadzaju o 80 letov za tyzdeñ, ale je to nutne opatrenie.
U nas na ostrove nie je zatial viac potvrdenych pripadov, len ten jeden. Co ma dost znepokojuje je fakt, ze sme mali doteraz velmi teple pocasie, taku teplu zimu si nikto nepamata, vcera bolo 30º, dnes ma byt znova, ale predpoved na buduci tyzdeñ je prudke ochladenie a len 20º-22º, prave teraz, ked nam je to najmenej treba

autor
12. mar 2020

@matana2 aj moje okolie tak reaguje, obycajna chripka, vsetko bude v pohode.

sisaka
12. mar 2020

@matana2 tiež som v Alberte. Môžem ta ubezpečiť, že sa to berie vážne a nemocnice sa pripravujú, denne sme informovaní, nikto ale nechce robiť paniku. Všetky prípady sú zatiaľ travel related, takze preto tie opatrenia zatiaľ nie sú prísnejšie, ale pomaly sa to stupňuje. Posledné čo potrebujujeme aby všetci volali 811 keď zakašlú, ten nápor sa nezvládne. Ideálne by bolo uzavrieť hranice a zrušiť všetky lety, čo Truhlík neschváli

matana2
12. mar 2020

@sisaka tiez som za zavretie hranic, a mozno tak zakazanie vychadzat z domu na mesiac. Pomohlo by sa to prestat sirit. Jedine co si snad myslim ze momaha je ze Alberta nie je tak preludnena ako europske staty a ze sa to tu nebude az tak rychle sirit. Neviem